AntyPiS znowu szerzy brednie o rzekomym polskim antysemityzmie - zdjęcie
28.01.21, 18:50fot. flickr.com, dennis jarvis cc20

AntyPiS znowu szerzy brednie o rzekomym polskim antysemityzmie

58

Środowiska ideowo lewicowe i liberalne (czyli anty wolnościowe, antydemokratyczne i sprzeczne z klasycznym liberalizmem), wyrosłe często z przedwojennych i powojennych środowisk komunistycznych (odpowiedzialnych za komunistyczne zbrodnie na Polakach), które pod koniec PRL dzięki Jaruzelskiemu zdominowały opozycje, a potem stały się klasą rządzącą pogardzająca Polakami, a dziś cały swój program streszczając w nienawiści do PiS (choć realnie PiS nie daje im do tego niestety powodów), od lat szerzą brednie o rzekomym polskim antysemityzmie.

Brednie o rzekomym polskim antysemityzmie (w ramach których kolportuje się kłamstwa o tym, że Polacy mordowali Żydów podczas wojny, by z trupów żydowskich wyrywać złote zęby – choć realnie większość Żydów żyła w II RP w nędzy nie mając środków na żadne usługi dentystyczne, nie wspominając o wstawianiu sobie złotych zębów) są środowisko wrogim Polsce i Polakom potrzebne do uzasadnienia swojej nienawiści do Polski i Polaków, swojego uprzywilejowania kosztem Polaków, terroryzowania rzekomych polskich antysemitów, i zyskania międzynarodowego wsparcia od lobby żydowskiego, które podporządkowało sobie politykę USA.

Na antyPiSowskim (nienawiść do PiS to najważniejszy wyznacznik tych środowisk) portalu „Oko Press” ukazał się artykuł „Niewiedza Polaków o Zagładzie: Uważają, że cierpieliśmy tak samo, jak Żydzi. [NOWE BADANIA]” autorstwa Adama Leszczyńskiego (członka zespołu „Krytyki Politycznej”, w latach 1994-2017 współpracownika, dziennikarza, a potem publicysty „Gazety Wyborczej”, współzałożyciela portalu OKO.press).

Warto zwrócić uwagę, że już sam tytuł, w którym antyPiSowski portal stwierdza, że przejawem niewiedzy jest stwierdzenie, że Polacy cierpieli „tak samo, jak Żydzi” to przejaw klasycznej żydowskiej narracji, która neguje fakty o cierpieniu Polaków z rąk niemieckiego okupanta. Dogmatem narracji żydowskiej o holocauście jest to, że tylko Żydzi byli ofiarami, a Polacy byli sprawcami. Narracja żydowska wymaga negowania cierpień Polaków.

AntyPiSowski portal swoje przeświadczenie o rzekomej niewiedzy Polaków oparł na badaniach przeprowadzanych „od września do listopada 2020 roku [przez] CBOS na zlecenie naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego”.

Dla antyPiS przejawem niewiedzy Polaków ma być to, „Polacy nie wiedzą dokładnie, ilu Żydów zginęło w czasie Zagłady. Tylko co dziesiąty (11 proc.) potrafił podać symboliczną liczbę 6 mln. Aż jedna trzecia w ogóle nie potrafiła powiedzieć, ilu Żydów zostało zamordowanych w czasie wojny. Polacy nie wiedzą też, ilu zginęło polskich Żydów, a zapytani o to, zaniżają ich liczbę. Najwięcej respondentów (43 proc.) podało liczby niższe niż 2 mln. Tylko 10 proc. podało prawidłową liczbę – od 2,7 do 3 mln”.

Warto zwrócić uwagę, o czym sam Leszczyński pisze – liczba 6 milionów Żydów jest liczbą ''symboliczną'' a więc nie ma powodów, by uznawać ją za fakt naukowy. Wszelkie liczby ofiar II wojny światowej są liczbami szacunkowymi. Niemieccy naziści ani rosyjscy komuniści nie byli zainteresowani tym, żeby pozostawić po sobie dokładne informacje, ile to ludzi wymordowali. Historycy do tej pory spierają się o to, ile to ludzi zostało wymordowanych – np. liczba ofiar eksterminacji Polaków dokonanych przez ukraińskich nazistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej waha się od od 150.000 do 500.000. Podobnie jest z liczbą ofiar zamordowanych przez Niemców, choć akurat w tej kwestii normalne dyskusje naukowe traktowane jest jak łamanie religijnego tabu czy przestępstwo kryminalne. Nie można więc za niewiedzę uznawać tego, że Polacy nie wiedzą, ilu Żydów Niemcy wymordowali – tego nie wiedzą też naukowcy – szacując liczbę ofiar odrażających nazistowskich zbrodni.

Według antyPiSowskiego portalu przejawem niewiedzy Polaków jest fakt, że „około 20 proc. Polek i Polaków jest przekonanych, że w Auschwitz przede wszystkim ginęli Polacy, a nie Żydzi”. Warto jednak przypomnieć, środowiskom krytykującym Polaków, fakt, że Auschwitz był obozem przeznaczonym dla Polaków – Żydzi byli mordowani w pobliskim obozie Birkenau.

AntyPiSowski portal zbulwersowany jest tym, że „przytłaczająca większość Polaków uważa, że ich przodkowie pomagali Żydom w czasie okupacji »tyle, ile mogli« (wybrało taką odpowiedź 82 proc.). Że mogli zrobić więcej – uważa tylko 14 proc”.

Warto przypomnieć środowiskom krytycznym wobec Polaków, że w Polsce odmiennie od innych krajów za pomoc Żydowi Polak był karany śmiercią. Według niemieckiego okupanta formą pomocy Żydowi było to, że nie doniosło się na niego, że się go nie zauważyło, lub dało mu się kromkę chleba – właśnie nawet za taką formę pomocy Żydom Niemcy mordowali Polaków, i to nie tylko tych, którzy dokonali tego czynu, ale i ich rodziny oraz sąsiadów. Pomagając żydowskiemu uciekinierowi, Polak skazywał siebie, swoje dzieci, rodzinę i sąsiadów na śmierć. Sugerowanie, że Polacy mogli zrobić coś więcej, niż to, co dokonali tą przejaw odrażającego chamstwa.

AntyPiS bezpodstawnie głosi rzekomy Polski współudział w niemieckich zbrodniach na Żydach, zapominając, że szmalcownicy wywodzili się z marginesu społecznego i byli zabijani przez Polskie Państwo Podziemne (gdy żydowscy kolaboranci nazistów, odpowiadający za wysłanie swoich rodaków do komór gazowych, wywodzili się z elity społeczności żydowskiej, a żydowska konspiracja prócz powstania w Getcie Warszawskim nie istniała – bandy leśne złożone z uciekinierów żydowskich nie walczyły z Niemcami, tylko rabowały polskich chłopów).

Nie można mieć też pretensji do np. niektórych z granatowych policjantów (polskich policjantów wcielonych przymusowo do granatowej policji, którzy za odmowę służby byli karani śmiercią), że wykonywali rozkazy Niemców – to, że niektórzy z nich od razu zabijali złapanych Żydów, wynikało z tego, że żydowscy uciekinierzy chętnie wydawali Niemcom setki Polaków, które im pomagały (często też dlatego, że rzekomi żydowscy uciekinierzy z getta byli agentami Gestapo, których celem była infiltracja polskiej konspiracji pomagającej Żydom).

AntyPiS jest zbulwersowany tym, że Polacy twierdzą, że »cierpieliśmy tyle samo, Polacy i Żydzi«”. To ważna konstatacja. Pokazuje ona, że celem żydowskiej narracji jest monopolizacja statusu ofiar i wykluczenie, usunięcie innych ofiar z pamięci zbiorowej. Podczas gdy celem Polaków jest odnalezień wspólnoty ofiar, dostrzeżenie cierpień wszystkich. Żydowska narracja historyczna nie dość, że nie prawdziwa, to jeszcze do tego jest rasistowska, zamknięta, ksenofobiczna. Żydzi chcą mieć monopol na cierpienie, by wykorzystywać trupy Żydów pomordowanych przez Niemców do swojej obecnej polityki monopolizacji zasobów, władzy, dyskryminacji i pasożytnictwa na innych nacjach (tak jak w wypadku bezzasadnych roszczeń żydowskich).

AntyPiSowi nie podoba się to, że Polacy postrzegają siebie jako naród sprawiedliwych, podczas gdy zdaniem środowisk wrogich Polsce i Polakom, Polacy powinni mieć kompleks niższości, czuć odrazę do siebie, by bez szemrania akceptować fakt, że są dyskryminowani i okradani (jak wypadku bezzasadnych roszczeń żydowskich, czy uprzywilejowania zagranicznych korporacji względem polskich przedsiębiorców, czy pasożytnictwie zachodnich korporacji na polskich konsumentach).

Wbrew faktom antyPiS za antysemickie stereotypy uważa przekonanie 55% Polaków o tym, że „Żydzi posiadają zbyt wiele wpływu na świecie” - tak jakby faktem nie było to, że administracja globalnego Imperium, jakim jest USA, od dekad wspiera rasistowską i nazistowską politykę Izraela wobec Palestyńczyków, czy bezzasadne roszczenia Żydów wobec Polski, których celem jest odebranie wszelkiej własności Polakom i uczynienie z nich faktycznych niewolników.

AntyPiS za antysemityzm Polaków uważa też stwierdzenie 28% Polaków o tym, że „Żydzi mają zbyt wielki wpływ na życie polityczne w naszym kraj” - choć faktem jest to, że pieniądze polskich podatników poszły na wybudowanie Muzeum Historii Żydów szerzącego nienawiść do Polaków, gdy dalej w budowie od dekad jest Muzeum Historii Polski. Faktem jest to, że wbrew polskiemu prawu nie została przeprowadzona ekshumacja w Jedwabnem, by Żydzi dalej mogli kłamać o polskiej odpowiedzialności za tę zbrodnię. Faktem jest to, że nowo powstałe gminy żydowskie dostały, nie mając do tego prawa, majątek po gminach z czasów II RP. Faktem jest to, że Polska dawała paszporty (ignorując polskie przepisy w tej materii) Żydom z Izraela (zbyt często wnukom komunistycznych zbrodniarzy), a utrudnia odzyskiwanie polskich paszportów potomkom polskich katolików deportowanych podczas wojny do ZSRR. Faktem jest też to, że Żydzi nakazali PiS likwidacje nowelizacji ustawy o IPN, dzięki czemu kontestacja pro żydowskiej narracji historycznej jest przestępstwem, a kontestacja antypolskiej narracji historycznej jest legalna – co sprawia, że w Polsce Polacy są dyskryminowani, a Żydzi uprzywilejowani – można negować cierpienia Polaków, ale nie wolno negować cierpień Żydów – choć wszyscy powinni być równi wobec prawa.

Kuriozalne jest stwierdzenie antyPiS, że za rzekomy antysemityzm Polaków odpowiada PiS – gdy w rzeczywistości PiS jest niezwykle pro żydowską partią, której politycy wielokrotnie dawali wyraz temu, że interesy Żydów są dla nich ważniejsze niż interesy Polaków (Lech Kaczyński odpowiada za nieprzeprowadzenie ekshumacji w Jedwabnem i budowę Muzeum Historii Żydów).

 

Jan Bodakowski

Komentarze (58):

Cool2021.01.30 6:24
Dzis bezkarnie można prześladowć tylko, jedną grupę społeczną .... białych heteroseksualnych mężczyzn o wyznaniu chrześcijańskim ... a jeśli jest to Polak, można go nawet publicznie zamordować.
Dlaczego pytam się2021.01.29 10:44
ten pan z warkoczykami na powyższym zdjęciu krzywdzi czarnego pieska?
Lucifer Morningstar2021.01.29 10:14
Od pierwszego zdania wiadomo, że taki stek bredni mógł z siebie wylać tylko Bodakowski. Jego wiedza historyczna opiera się na mieszance katechizmu z wypowiedziami Kaczyńskiego i Rydzyka. A wystarczyłoby poczytać komentarze frondowych debili żeby zobaczyć, ile antysemityzmu jest w "polakach". Bo nie w Polakach.
Gerard2021.01.29 8:20
Byłem dwa razy w Izraelu i moje złe zdanie o żydach potwierdziło się.Dziwię się że ludzie mogą źle mówić o wszystkich narodach tylko nie o żydach. Nie jestem jakimś wydumanym antysemitą ale po prostu nie lubię żydów którzy sami swoją postawą w świecie stworzyli sobie taką opinię.
Nie byłem.2021.01.29 10:40
Nie wybieram się.
prawy2021.01.29 7:57
bolszewi antysemityzm i antypolonizm jest dla wszystkich myslacych wiadomy!!!!komuna tak ma swje barbarzynskie działanie przypisuje niewinnym!!!!!to hasełka dobre dla bezmuzgich zideologowanych!!!!
YXZ2021.01.29 7:03
ONI CHYBA NA GŁOWĘ UPADLI.
opty2021.01.29 6:47
Obóz pod Oświęcimiem zbudowany przez Niemców był przeznaczony dla Polaków. Pierwszymi więźniami byli Polacy;......
Jerzy2021.01.29 5:52
Zaprzeczanie oczywistosciom jest specjalizacja Frondy i jej autorow. Ale pozostaje bezskuteczne. Polski antysemityzm jest faktem, a zwalczanie faktow przypomina starcie z wiatrakami.
Michał Jan2021.01.29 8:20
Najgorsze jest to, że ten anty-semityzm Polaków, to jest nieodwzajemniona miłość.
Olej2021.01.28 22:27
To jest doszyty Polsce sztuczny semo-bolszewicki łeb, którego z ogromnym trudem ciężko się pozbyć. Przez 50 lat pasożytował na ciemnym narodzie, któremu udaje się wyłonić własną reprezentację inteligencji i kultury. I oni nie mogą się pogodzić z utratą swojej dominującej pozycji. Stąd Adasiowy organ zieje nienawiścią do wszystkiego co genetycznie polskie.
nekkro2021.01.28 21:10
Rzekomy antysemityzm Polaków jest urojony do tego stopnia, że słowo "Żyd" funkcjonuje w naszym języku w pierwszej kolejności jako obelga, a potem jako określenie ludzi tej narodowości.
JANOSIK2021.01.28 21:30
To sie zastanow dlaczego obelga ,przecie nasi pradziadkowie,ojcowie nie mieli internetu a to samo mowili ,1000 lat tez tak mowili.Moze ktos sobie na to zapracowal?Pozdro
Anonim2021.01.28 21:38
ale katole mieszają od zawsze wszystkich z g***nemm, kto sie z nimi nie zgadzał....to o niczym nie świadczy...
opty2021.01.29 6:50
Żydzi mieszkają w Polsce od średniowiecza. Cieszyli się prawami większymi niż w innych państwach, z których byli wypędzani.......To jest antysemityzm?
rom2021.01.29 21:30
to prawda, a dlaczego biorą tyle Polskich paszportów. A tępieni są w francji i u dojczów
AAAtomek2021.01.28 21:10
Dnia 10 lipca 1941, w Jedwabnem miejscowi Polacy (obywatele 2RP) wyznania katolickiego zamordowali w czasie niemieckiej okupacji Polski miejscowych Polaków (obywatele 2RP) wyznania mojżeszowego. Przepraszajcie Boga za tę zbrodnię, katolicy!
AAAtomek2021.01.28 21:09
Dnia 10 lipca 1941, w Jedwabnem miejscowi Polacy (obywatele 2RP) wyznania mojżeszowego zamordowali w czasie niemieckiej okupacji Polski miejscowych Polaków (obywatele 2RP) wyznania mojżeszowego. Przepraszajcie Boga za tę zbrodnię, katolicy!
AAAtomek2021.01.28 21:10
Przepraszam Żydów za mój błąd w treści. Już poprawiony.
JANOSIK2021.01.28 21:38
Modlij sie o zdrowe nogi bo o rozum to juz za puzno.Nik z Polakow nie bral w tym udzialu,no chyba ze ludzie twojego pokroju i Kwasa, aaa jednak.Pozdro
Anonim2021.01.28 21:40
ANTIFA SIĘ PRZEBRAŁA ???
Wania Antonim to potomek Żydów2021.01.29 6:56
którzy strowali zbrodnią w Katyniu i Charkowie - u niewo w salonie wisi Nagan, którym Dziadzia strzelał w potylicę
Aldona2021.01.28 21:04
Wolę milion razy spotkać bogobojnego Żyda od syjonisty.
Anonim2021.01.28 21:28
Czy przypadkiem nie odwołujesz się do "Protokołów Mędrców Syjonu", antysemickiej fałszywki napisanej przez Matwieja Gołowińskiego na zlecenie cara Mikołaja II, specjalnie dla Ochrany, które posłuży za pretekst do pogromu żydów w rosji?
Wania Antonim tyś kacap.2021.01.29 7:43
na którym cmentarzu spotykasz się z innymi Anonimami
Anonim2021.01.28 20:34
We Francji i niemczech pod synagogami chodzi wojsko z długą bronią, więc przestańmy się przejmować co żydokomuna, esbecja i niemiaszki piszą w swych gazetkach dla "POljaczków"
łoł2021.01.28 20:22
Czy modlitwa, by Bóg uwolnił Polskę od Lempartów, Michników, Sorosów, Ochojskich, Owsiaków, Kwaśniewskich, Bartoszewskich, Stuhrów i całej reszty pasożytów tego plemienia - to antysemityzm? Jeśli tak, to niech Dobry Bóg wysłucha próśb wielu z nas, bo wtedy nasz kraj będzie najpiękniejszą oazą szczęśliwości na ziemi.
JANOSIK2021.01.28 21:44
Modlitwa jest zawsze potrzebna, ale Pan Bog za nas tego nie zrobi,to my musimy ich wywalic.Pozdrowienia
Anonim2021.01.28 21:48
przez większość, jakbyś nie zauważył, to Wy jesteście nie mile widziani..wy**ć do rosji
JANOSIK2021.01.28 22:14
Sam se wy.....laj do Rosji.Toc ja tu lod dziada i pradziada a ciebie to na ruskim czolgu przywiezli.
AAAtomek2021.01.28 20:16
Aaaaaaaaaaa te brednie pisał Bodakowski!!!!!!!!
Wypadałoby tu zaczytować "patriotę",2021.01.28 20:11
chyba wyznania mojżeszowego, prof. dr. Hertrich-Woleński, cyt.: "Polacy, naród głupców i parszywców w ogóle tego nie rozumieją." i dalej, cyt.: "FASZYSTOWSKIE K**WY W POLSCE DAŁY SIĘ PODBIĆ NIEMCOM I BYLI DUMNI Z POLSKICH OBOZÓW NA POLSKIEJ ZIEMI!" może jeszcze jeden, cyt.: "JUŻ LEPIEJ ŻEBY JAREK ZDECHŁ" - - - - - - Ciekawi mnie "profesorze" z kim wy się utożsamiacie? Macie odwagę "doktorze" aby odpowiedzieć? WĄTPIĘ!
Anonim2021.01.28 20:02
Nie będę z tobą polemizował Człowieczku, bo w końcu Mt 7,6 .
Na forum, od rana do nocy taki chuj Po 11...2021.01.28 20:01
I jakikolwiek by nie był temat, wiadomość to on w kółko p i e r doli: pedofilia w KK, prezes, PIS, Rydzyk, .... pedofilia w KK, prezes, PIS, rydzyk, ....pedofilia w KK, prezes, PIS, rydzyk, ....pedofilia w KK, prezes, PIS, rydzyk, ....
Po 11 ...2021.01.28 19:56
Sam tytuł zdradza już stan umysłu frendzla. "AntyPiS znowu szerzy brednie o rzekomym polskim antysemityzmie". Chodzi mi o to utożsamienie PiS z Polską. To absurd, bzdura i świństwo. Co wspólnego z Polską ma PiS???
Wypadałoby tu zaczytować "patriotę",2021.01.28 20:10
chyba wyznania mojżeszowego, prof. dr. Hertrich-Woleński, cyt.: "Polacy, naród głupców i parszywców w ogóle tego nie rozumieją." i dalej, cyt.: "FASZYSTOWSKIE K**WY W POLSCE DAŁY SIĘ PODBIĆ NIEMCOM I BYLI DUMNI Z POLSKICH OBOZÓW NA POLSKIEJ ZIEMI!" może jeszcze jeden, cyt.: "JUŻ LEPIEJ ŻEBY JAREK ZDECHŁ" - - - - - - Ciekawi mnie "profesorze" z kim wy się utożsamiacie? Macie odwagę "doktorze" aby odpowiedzieć? WĄTPIĘ!
AAAtomek2021.01.28 20:15
Putin i Spółka.
Mirek2021.01.28 19:37
LOGIKA DIABŁA I ŻYDOWSKA PRAWDA ...TO JEDNO I TO SAMO . Był taki czas że byłem nawet umiarkowanym filosemitą ale wszystko zaczęło się zmieniać po"Jedwabnem" . Zacząłem się interesować tematem , sporo czytałem i doszedłem do wniosku że cały ten szum wokół Jedwabnego to żydowski wałek !! . Ludność polską na terenach zaanektowanych przez Armię Czerwoną w 1939 roku uratowała napaść Niemców 22 czerwca 1941 roku na Związek Radziecki . Bo gdyby tej agresji nie było to Żydzi wspólnie z NKWD [sowietami] być może całą polską ludność wywieźliby na Syberię . A tak odbyły się tylko trzy wywózki . Żydzi to byli zdrajcy , piąta kolumna .
Czy jestem antysemitą czy nie,2021.01.28 19:31
czy jestem rasistą - jest bez znaczenia SKORO bigoteria żydowska ze mnie takiego już zrobiła. Nie pozostaje nic innego jak być antysemitą i rasistą i c h u j wie, o co mnie np. lemparcicie, margoty oskarżają.
.ziomal2021.01.28 19:04
Nikt inny jak tylko żydzi, niemcy i bolszewia wyrządziła Polakom największe krzywdy.
PRAWDA2021.01.28 19:02
Żydo --Komuna walczy z Katolikami już od 2,000 tysiecy Lat ==co jakiś czas dostają Sromotnie nauczke --za swoje postepowanie == żadna nowość ==
zbrodnie żydokomuny nie zostały rozliczone2021.01.28 19:01
Izrael powinien zapłacić odszkodowanie i zwrócić ukradzione dobra kultury
AAAtomek2021.01.28 18:54
Jedwabne i polska odpowiedzialność za tę zbrodnię. To jeden z epizodów morderstw popełnionych na polskich obywatelach przez innych polskich obywateli!
Pozdrowienia od SS Netanyahüj:2021.01.28 19:05
https://www.youtube.com/watch?v=1FSoa-7CvgM
Wszystko się zgadza:2021.01.28 19:08
Przez obywateli na obywatelach, ale NIE przez etnicznych POLAKÓW.
AAAtomek2021.01.28 19:29
Dopiszę, Polaków wyznania katolickiego na Polakach wyznania mojżeszowego.
Z kart historii.2021.01.28 19:49
Włosi się polonizowali, Niemcy się polonizowali, Szkoci się polonizowali, Czesi, z Rusi, Litwy, Skandynawii, itd. Dla odmiany Polacy się germanizowali, rusyfikowali, amerykanizowali, tzn. stawali się Francuzami, Anglikami z jakimś tam polskim pochodzeniem. Normalna kolej rzeczy. - - - - Ale z jednym wyjątkiem - Żydów. Żyd się nie polonizował, Żyd co najwyżej i to w znikomym procencie się ASYMILOWAŁ. A to jest fundamentalna różnica. Pamiętaj, że NIE MA w polskiej historii spolonizowanego Żyda/żyda, było bardzo mało "zasymilowanych". NIE MA POLAKÓW wyznania mojżeszowego, NIGDY nie było i NIE będzie!
Mirek2021.01.28 19:49
do AAAtomek. Zabierasz nieuku głos w sprawie o której masz pojęcie zerowe . Gdyby nie agresja Niemiec na ZSRR 22 czerwca 1941 roku to Żydzi razem z NKWD-Sowietami wywieźliby na Syberię większość ludności polskiej z zajętych przez Armię Czerwoną terenów . Ludność Jedwabnego i okolic z radością witała wkraczające oddziały niemieckie ponieważ one ich uratowały przed wywózką w głąb ZSRR . Odbyły się 3 wywózki w których Żydzi wzięli bardzo aktywny udział . To Żydzi sporządzali listy polskich rodzin na wywózki i to Żydzi eskortowali [dostali od sowietów karabiny]wywożone rodziny na kolej . Dlatego uważam że każdy dzień napaści Niemiec na Rosję 22 czerwca powinien być obchodzony jako nasze ŚWIĘTO NARODOWE !!! .
AAAtomek2021.01.28 20:13
Szkoda komentować twoje wypierdy...
"Polakach wyznania mojżeszowego."2021.01.28 20:35
Encyklopedyczny oksymoron!
AAAtomek2021.01.28 20:49
Oksymoron to Polak-Katolik! Albo Polak albo Katolik!!!!
Mirek2021.01.28 20:50
do AAAtomek. Bo żeby coś komentowć trzeba mieć wiedzę a jak się jest dzbanem no to jest jak jest . Ja tylko jeszcze raz powtórzę że jakieś 15 lat temu byłem umiarkowanym ale jednak filosemitą . Uważałem że Żydzi ponieśli tak ogromne straty ludzkie że należy współczuć temu narodowi . Dzisiaj już tak nie uważam . Skłonny jestem twierdzić ze do ich zagłady przyczyniła się również ich własna głupota . Dr Ewa Kurek powiedziała że Żydzi nie mają głowy do polityki . I to jest prawda . Żydzi mają smykałkę do rozmaitych geszeftów często szemranych i nic poza tym . Kiedyś czytałem Wyborczą a dzisiaj tego śmiecia nie biorę do ręki .
AAAtomek2021.01.28 21:08
Dnia 10 lipca 1941, w Jedwabnem miejscowi Polacy (obywatele 2RP) wyznania mojżeszowego zamordowali w czasie niemieckiej okupacji Polski miejscowych Polaków (obywatele 2RP) wyznania mojżeszowego. Z racji bycia antysemitą trudno ci się pogodzić z tymi faktami.
AAAtomek2021.01.28 21:14
Przepraszam Żydów za mój błąd w treści. Już poprawiony.
AAAtomek2021.01.28 21:14
Dnia 10 lipca 1941, w Jedwabnem miejscowi Polacy (obywatele 2RP) wyznania katolickiego zamordowali w czasie niemieckiej okupacji Polski miejscowych Polaków (obywatele 2RP) wyznania mojżeszowego. Przepraszajcie Boga za tę zbrodnię, katolicy!
Mirek2021.01.29 7:52
do AAAtomek. Polacy nie mają za co przepraszać Żydów bo to Żydzi powinni przeprosić Polaków za wszystkie zdrady w 1920 roku , w 1939 i za to że żydowska ubecja wymordowała zaraz po wojnie 50 tysięcy polskich patriotów . Żaden Żyd powtarzam ...żaden nie miał szans na przeżycie podczas niemieckiej okupacji gdyby nie pomoc Polaków . Nie byłoby zagłady Żydów gdyby ci chcieli podjąć walkę w swojej obronie ale Żydzi walczyć nie chcieli bo uważali że jak wdadzą się w kolaborację z Niemcami i Sowietami to wówczas przeżyją wojnę . Dali się zamknąć w gettach ponieważ uważali że Polacy to są ci źli a Niemcy są dobrzy i ich przed złymi Polakami obronią . No to ich obronili.....po niemiecku .
AAAtomek2021.01.29 10:22
Nie dziwię się katolickim mordercom, że nie chcą przepraszać swoich żydowskich ofiar...
Z kart historii.2021.01.29 13:16
Włosi się polonizowali, Niemcy się polonizowali, Szkoci się polonizowali, Czesi, z Rusi, Litwy, Skandynawii, itd. Dla odmiany Polacy się germanizowali, rusyfikowali, amerykanizowali, tzn. stawali się Francuzami, Anglikami z jakimś tam polskim pochodzeniem. Normalna kolej rzeczy. - - - - Ale z jednym wyjątkiem - Żydów. Żyd się nie polonizował, Żyd co najwyżej i to w znikomym procencie się ASYMILOWAŁ. A to jest fundamentalna różnica. Pamiętaj, że NIE MA w polskiej historii spolonizowanego Żyda/żyda, było bardzo mało "zasymilowanych". NIE MA POLAKÓW wyznania mojżeszowego, NIGDY nie było i NIE będzie!