Antonio Socci: Franciszek trzyma się ,,programu Obamy'' - zdjęcie
30.01.20, 19:20

Antonio Socci: Franciszek trzyma się ,,programu Obamy''

4

„Jest oczywiste, że Biały Dom jest świadom, iż właśnie teraz Rzym stanowi niebezpieczny nieznany czynnik w światowej konfrontacji USA i Chin. Z zagranicznej perspektywy zarówno Watykan, jak i rząd włoski muszą wydawać się niezdecydowani, zdezorientowani i w zamęcie. Zarówno jedni, jak i drudzy wystawili się na wpływy chińskie, odrobinę tak jak uczniowie czarnoksiężnika” – komentuje na łamach „Church Militant” Antonio Socci wizytę Mike’a Pompeo, amerykańskiego sekretarza stanu, w Watykanie i jego spotkanie z papieżem Franciszkiem.

To konfrontacja z Chinami, które „stanowią planetarne zagrożenie z punktu widzenia gospodarczego i politycznego”, była zdaniem Socciego powodem, że Pompeo odwiedził Rzym i spotkał się z papieżem Franciszkiem oraz włoskim prezydentem i premierem. Włoski dziennikarz podkreśla, że wizyta ta nastąpiła we względnie krótkim okresie po jego podróży do Rzymu w październiku ubiegłego roku, gdyż Stany Zjednoczone nie mogą zignorować zarówno prochińskiej postawy włoskiego rządu, jak i Watykanu, który „skutecznie przekazał kontrolę nad chińskim Kościołem katolickim reżymowi w Pekinie”.

Socci uważa, że korekta polityki włoskiej może być względnie łatwa, jeśli obecny rząd, który podpisał „zwodnicze” porozumienie o współpracy gospodarczej z Chinami, upadnie, a w wyborach wygra centroprawica. Trudniej jest jednak skorygować politykę Watykanu, gdyż wymagałoby to od ojca świętego „całkowitego odwrócenia obecnej polityki”. A tymczasem polityka wobec Chin jest spowodowana „ambicjami południowoamerykańskiego papieża, który został wprowadzony na urząd w epoce Obamy i Hillary Clinton. Nie cierpi on Trumpa i Zachodu, nie troszczy się o prześladowanych chrześcijan i solidaryzuje się z lewicowymi reżymami na całym świecie”.

Zdaniem Socciego pontyfikat Franciszka jest destabilizujący „dla Kościoła, dla Włoch i dla Zachodu”, gdyż ojciec święty wciąż trzyma się programu Obamy: „imigracjonizmu, globalnego ocieplenia jako katastrofy oraz przyjacielskiego dialogu z dyktatorskimi reżymami”.

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze (4):

Jan Radziszewski2020.01.31 20:46
NMP 17.01,2020 Ja chcę wam pomóc, chcę czynić to wszystko co jest możliwe, aby uratować od wiecznej zguby każdego z was. Kapłani i biskupi masowo zdradzają Kościół Święty, a także Mojego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa. Szatan raduje się z głupoty ludzi, zwłaszcza z głupoty kapłanów i biskupów oraz kardynałów. Oni oddalają się od Boga i Jego Świętych Praw, pełnią to co złe w Oczach Bożych, liberalizują liturgię, wprowadzają do kościoła masowo liberalizm i modernizm, wprowadzają do kościoła dawno potępione przez Kościół Święty elementy do liturgii. Trójca Święta nadal jest w Kościele Świętym, lecz od pewnego czasu błogosławi jedynie indywidualnie. Chcąc kroczyć drogą doskonałości zechciejcie się dla Mnie konsekrować jako Moi Niewolnicy, lub Niewolnicy Trójcy Świętej przez Moje Niepokalane Serce. Nie obawiajcie się niczego, bądźcie cierpliwi i wyrozumiali, lecz surowi dla grzechu. Unikajcie wszelkiego zła, starajcie się nawet je usuwać ze swojej głowy, wszelkie złe myśli, zwłaszcza wtedy, kiedy się nagle pojawiają. Pracujcie nad swoją świętością, nad rozwojem swojej duchowości, strzeżcie się pułapek złego ducha, zwłaszcza tych, które akceptują lewactwo, modernizm i to, co niesie ze sobą reformacja. Papież Franciszek i wielu kardynałów weszło na drogę wiecznego potępienia i wprowadzają do Kościoła Świętego elementy wrogie Bogu i Jego Świętemu Kultowi. Kto może niech sprzeciwia się wprowadzaniu wszelkich herezji do wnętrza Kościoła Świętego. Upominajcie tych co grzeszą, nawet, gdy są na wysokich stanowiskach w Kościele Świętym. Podejmijcie krucjatę modlitwy, zwłaszcza modlitwy Różańcowej.
R2020.01.31 11:25
bergolio ustawily na watykanie służby usa obamy i ich wspólnicy wojtyle - służby Reagana jana pawla I - sovieci nowego papieża - ustawia służby trumpa od wieków w katolickiej korporacji watykanu
Jana2020.01.31 10:03
Niestety Socci ma rację.Mike Pompeo słusznie zauważa.Cała ta polityka Ojca św. szkodzi KK i bezpieczeństwu na świecie.
Leszek2020.01.30 20:20
Bergolio bierze udział w tworzeniu jednego rządu światowego, jednej religi lucyferjanskiej.