Antoni Macierewicz: Targowica wsparła delegację rosyjską - zdjęcie
01.02.20, 15:30

Antoni Macierewicz: Targowica wsparła delegację rosyjską

41

Antoni Macierewicz w Polskim Radiu 24 odniósł się do ostatniej decyzji Rady Europy, która przyjęła rezolucję w sprawie funkcjonowania instytucji demokratycznych w Polsce. - Głosowali za tym posłowie, którzy wywodzą się z Polski, ale w istocie są już poza Polską. Delegacja rosyjska odegrała w kreowaniu tego przekazu ogromną rolę i była wspierana przez polską Targowicę - stwierdził marszałek senior Sejmu RP.

 

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło we wtorek w Strasburgu rezolucję ws. funkcjonowania instytucji demokratycznych w Polsce, wzywającą do objęcia Polski procedurą monitoringu. Za rezolucją głosowało 140 delegatów, przeciw było 37, a 11 wstrzymało się od głosu.

Wcześniej odbyła się na ten temat debata. Podczas niej parlamentarzyści oraz przedstawiciele państw Rady Europy przedstawili swoje wnioski na temat raportu Rady Europy oceniającego reformy sądownictwa w Polsce. Polsce zarzucono m.in. "frankensteinizację" demokracji.

Antoni Macierewicz zauważył, że w przyjęciu antypolskiej rezolucji duży udział mieli przedstawiciele partii opozycyjnych. - Politycy wybrani przez Polaków wystąpili przeciwko własnemu państwu i narodowi. Targowica dokładnie w ten sam sposób się zaczynała - stwierdził marszałek senior.

Gość PR24 przypomniał również, że za rezolucją zagłosowała Rosja, która jako państwo z wątpliwym systemem demokratycznym poucza nas właśnie w temacie demokracji. - Przedstawiciele opozycji działali razem z Putinem przeciwko Polsce. To jest coś okropnego i musimy na to zareagować w wymiarze nie tylko moralnym, ale też prawnym. Tak po prostu być nie może, jeżeli chcemy utrzymać demokrację - ocenił Antoni Macierewicz.

Maciej Gdula z Lewicy pytany o rezolucję w sprawie Polski stwierdził, że "to nie obywatele łamią zasady trójpodziału władzy, ale Prawo i Sprawiedliwość". - Jeśli ktoś mnie pyta, jak powinny wyglądać sankcje, to powinny one uderzać w polityków PiS. Np. politycy partii, która łamie praworządność, nie powinni mieć możliwości zasiadania w stronnictwach, klubach w Parlamencie Europejskim - powiedział przedstawiciel Lewicy.

Antoni Macierewicz w Polskim Radiu 24 odniósł się do tych słów i przypomniał wątpliwą przeszłość ojca Macieja Gduli. - Jest on synem jednego z najwyższych funkcjonariusz SB, który był współtwórcą systemu niszczącego Polskę na rzecz Moskwy. Kto jak kto, ale akurat on tego mówić nie powinien. Trzeba się zastanowić, czy nie kontynuuje on straszliwego dziedzictwa zdrady narodowej - stwierdził marszałek senior.

CAŁA ROZMOWA TUTAJ

bsw/Polskie Radio

Komentarze (41):

Agrestor2020.02.4 11:15
Ludzie na ważnych stanowiskach powinni przechodzić dokładne badania lekarskie .
Leszek2020.02.2 18:40
Francja i Niemcy popierają dżihadystów z ISIS .Turcji deportuje dżihadystów z ISIS posiadających paszporty Francji i Niemiec do krajów Europy Zachodniej. Po co nam tu w Polsce Macron popierający terroryzm w Unii Europejskiej. Wynocha z Polski.
Cezary2020.02.2 17:03
I " I odpusc nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom" To jest to?
Japa.2020.02.2 23:01
To brzmi jak prośba : Władimirze Władymirowiczu Putinie , zajmij się w końcu tą Polską Pozwolili nam wyjść z grobu , ale dalej widoku na władzę brak.
anonim2020.02.2 14:04
Targowica to były w dużej mierze klechy-zdrajcy, oraz ultra-konserwatyści (czyli coś tak jak wy dzisiaj), opłacani przez zaborców. Termin ten nie pasuje do waszych wywodów, musicie wymyślić bardziej adekwatny.
Cezary2020.02.2 11:05
Nienawisc do Rosji kipi jak mleko. Niby katolik, przyjmuje komunie, a wybaczyc przeszlosci nie potrafi, tyko jatrzy. Spowiada sie z tego. ?
rebeliant2020.02.2 13:29
A gdzie prośba o wybaczenie ? O zadośćuczynieniu nie wspomnę.
Alojzy Cedzidło .2020.02.2 22:55
Ej towarzyszu ,,Cezary " Cezarowiczu.,,Rebeliant " bardzo kulturalnie podpowiedział Ci warunki wybaczenia . I nie chodzi tylko o II Wojnę światową .Ale np za wyroki na Pileckim ,Ince . O ks. Popiełuszko nie wspomnę .Towarzysz Czarzasty za niedługo zacznie nam Katyń przypinać
anonim2020.02.2 0:21
Tymczasem w prawdziwym świecie: http://pressmania.pl/pilne-gornicy-blokuja-tory-nie-wjedzie-juz-tu-zaden-ruski-wegiel
sdef2020.02.1 21:50
biedny człowiek, dla niego wszyscy sa rosjanami, na uslugach i szpiegami. nie rozumie, ze robi sie smieszny. nie mowie, ze targowica z po nie jest targowica, ale blaźni sie takimi tekstami i porownaniami
Alojzy Cedzidło2020.02.1 22:20
A ,,sdef " , to z tych co to czerwony sztandar pomogli z grobowca z powrotem przyprowadzić .Bo tylko oni , że ,,targowica " to wina PiS-u I jedna i druga .
Ignacy2020.02.1 20:42
POmioty Stalina zawsze są za bolszewikami !!!!!!!!!!!!
KATON STARSZY2020.02.1 19:12
Bardzo dobrze że PIS ruszył z reformą sądownictwa.Sądy postkomunistyczne to najbardziej reakcyjny i wsteczny twór w organiżmie narodu.Przy okazji wyszło na jaw,kto jest nienawistny polskiej racji stanu i to jest smutne ,że tak dużo parti wstąpiło w szeregi Targowicy.Małą pociechą jest fakt że,w składach tych parti są tępawi ludzie.Wizualnie i mentalnie,co świadczy o ich finansowaniu przez obce dwory,Zresztą jak świat światem,zawsze tak będzie i bywało,wróg finansował tylko kanalie,chociaż zdarzali się głupi i naiwni,
Bianka2020.02.1 19:42
Uwierzę w to, że PiS chce autentycznie zreformować sądownictwo jeśli wyrzuci ze swoich szeregów Piotrowicza i innych komuchów, którzy mają bardzo brudne sumienie. Inaczej to wszystko co robi PiS zda sie psu na budę i będzie oznaczało jedno - przejęcie całkowicie i podporządkowanie wymiaru sprawiedliwości w Polsce politykom pisowskim czyli wprowadzenie zamordyzmu. Na to nie ma zgody i nawet jeśli trzeba będzie prosić o pomoc obce państwa to należy to zrobić.
Bianka2020.02.1 19:43
PiS rozkradnie Polskę całkowicie. Oskarżają Grodzkiego, a mają w swoich szeregach człowieka, który wyłudził pieniądze ze skarbu państwa będąc marszałkiem senatu. Dlaczego Fronda milczy? Dlaczego nikt, kto tak opluwał Grodzkiego teraz nie opluwa Karczewskiego
Filigranowa2020.02.2 1:49
Ty sie ze swinia na rozum POzamieniałaś
Alojzy Cedzidło .2020.02.2 22:39
Pewno to przypadek , a ja Ameryki nie odkrywam Ta próba ,,uzdrowienia " SADÓW " Odkrył to Pan , panie K.K. Przecież te próby reformowania naszej ,,sprawiedliwości " odkryły paskudne oblicze wszystkich sił wrogich Polsce . .Na zachodzie i na wschodzie . W Polsce to sprawa osobna .Tu pach nie kratkami . Brukseli zwisa nasz wymiar sprawiedliwości .Im wystarczy zwalić nas na kolana . U nas jest gorzej . Tu chodzi o koryto , majątek . nie koniecznie zdobyty uczciwie , a głownie chodzi o strach przed odpowiedzialnością za ..Nie mam odwagi nazwać tego co myślę .Dziwi mnie tylko ( powtórzę to nasty raz ) cisza tych 90% uczciwych sędziów . Bo aż się ciśnie na usta słowo ,,podobno uczciwych sędziów ." .
rebeliant2020.02.1 18:48
Cała ta walka ludzi prawych z komunistami jest niczym innym jak walką zwykłych ludzi chcących uczciwie zarabiać na wytwarzaniu dobrych owoców własnymi rękami z ludźmi, którzy ewidentnie stanęli po stronie bandyctwa. Komunizm ma bandycki rodowód. Możemy to zaobserwować na oni czasu: komuniści od przewrotu do zajęcia Polski w '45 roku posługują się bandziorami (do więzień zsyłają ludzi niewinnych), po zajęciu Polski również w siatkach UB występują ludzie z kryminału, w stanie wojennym władze prl również dały pałę do łapy bandziorom, aby bili robotników, po 89'... znowu mamy ścisłą współpracę mafii oprawiającej społeczeństwo z siatką bezpieki. Możemy to również zaobserwować nie tylko na osi czasu, lecz również w poszczególnych etapach naszego życia: w szkołach szkolna bandyterka zawsze sympatyzowała z tymi, którzy im przyzwolą na samowolkę (czyli z sld itp.), na studiach pochwalani są ci, którzy nie wspierają konkretnych inicjatyw antybandyckich (to co destrukcyjne jest cool), na ulicach wszelka bandyterka (bramowa, parkowa, samochodowa) jest po stronie lewicowych skur...wysynów. W Afryce ci krwawi dyktatorzy wszyscy z nich to bandyci i lewicowe skur...wysyny. Eminem lewicowy kmiot pochwala gangsterskie społeczności, a członkowie gangów jeśli już kogoś wspierają to właśnie demokratów (- czyli komuchów). Komunizm to ruch bandycki, który ma na celu dominację skur...wysynów nad ludźmi, którzy chcą żyć spokojnie w oparciu na wymianie dobrych owoców pracy swoich rąk. Bandyterka kłamliwie jest przedstawiana, jako ludzie z biedy, patologii itp. W rzeczywistości są to ludzie z wszelkich warstw społecznych rządnych dominacji nad innymi. Mamy bowiem rozłam na dobrych i złych zarówno w biednych warstwach społecznych, jak również w zamożnych. W USA rewolucja nie przechodzi, bo zwykli ludzie mają broń, a dwa - za bandyterkę idzie się do paki na długie lata i to bez ceregieli. Jednym słowem: w USA trzymają za ryj czynnik roboczy przewrotu komunistycznego.
Alojzy Cedzidło2020.02.1 22:51
Pełna racja ,,rebeliancie " pełna . Tylko ta łacina nie potrzebna .Ale w temacie; Macierewicza nie trawią bo to,co radzisz i On próbował robić . Niestety ,,Bolek " Polaków wykiwał i kiwa do tej pory .Z tą Ameryką , tez w jakiś stopniu masz rację. Lekko naciągając historię , to u nas jest trochę podobnie jak niegdyś, niegdyś z Indianami w Ameryce . Biali , Niemcy i Francuzy chcą z Polski zrobić rezerwat . A Polska za bardzo nie ma dobrego wyjścia . Polska poza Unią , smaczny kąsek dla wschodu i zachodu . O Izraelu nie wspomnę .I to by , w wielkim skrócie , było na tyle. Pozdro..
Niejestemrobotem2020.02.1 18:31
Tia, czepianie się rodziny, klasyka. Dalej pytanie, co jest antypolskie? Narodowi nie podoba się to co PiS robi z sądami, politycy opozycji chcą to zatrzymać, nawet poprzez presję z zewnątrz. Uważają, że obecna władza próbuje wprowadzić dyktaturę i z tym walczą. Nie żeby mi się podobała ta sytuacja, ale niestety PiS doprowadził do niej :(
Thomas2020.02.1 20:43
70% narodu popiera reformę skostniałych sądów.
Alojzy Cedzidło2020.02.1 22:25
Ależ ,,Thomas ", On o tym wie . Tylko tak mu kazali pisać . Tak to jest w Farmie..No ale jak za kasę to robi , jego sprawa . Sa tacy co za kasę głupka zagrają .
Niejestemrobotem2020.02.2 12:04
Kazał? Nie. Po prostu jeśli polega się na innych źródłach niż TVPiS to się wie o co chodzi z 79%. Owszem, 70% popiera reformę sądów. Ale przy pytaniu zadanym: "czy uważasz że sądy wymagają reformy?" Jeśli pytanie jest o zmiany wprowadzane przez PiS to już mamy 23% poparcia. Czyli mniejszość.
Alojzy Cedzidło .2020.02.2 22:09
No dobra Sądy są super .Wszyscy tak myślą . Z wyjątkiem pisiorów . Chociaż też jak by się zastanowić ,to dlaczego nie mogą być tak prowadzone jak u naszego zachodniego sąsiada . Min . Ziobro to proponował. A z tym sondażem . Kapitalny przykład ,że najczęściej pokazują czyjeś marzenia .
Niejestemrobotem2020.02.2 12:03
Owszem, 70% popiera reformę sądów. Ale przy pytaniu zadanym: "czy uważasz że sądy wymagają reformy?" Jeśli pytanie jest o zmiany wprowadzane przez PiS to już mamy 23% poparcia. Czyli mniejszość.
ja2020.02.1 18:02
Cyt..."Pochodzę z kraju, którego wolność wiele kosztowała. W Chorwacji jest nie do pomyślenia, aby poważni politycy, nawet ci lewicowi, podczas tak oficjalnych spotkań, wypowiadali się w tak negatywny sposób o demokratycznie wybranym rządzie swojej ojczyzny".
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.1 17:16
A szMacierewicz jak zwykle w weekend na przepustce z psychiatryka! ale jak widać znowu nie zażył psychotropów bo p i e r d o l i głupoty!
Japa2020.02.1 22:13
Nie dość ,że u tow .KKP z wzrokiem coś nie tak , to jeszcze kultura u niego na poziomie latryny .Ciekawe tylko czy On , ten KKP ( co mi to przypomina ?) pisze tak z przekonania , czy za kasę .Jeśli z przekonania to pewno na widok nazwiska Macierewicza Nie kochają tego pana , oj nie kochają . Robi czerwonym koło gwizdków .Robi to za kasę? ? Możliwe , tacy za kasę matkę opchną . No i te ,,patrzydła " , czyli oczy .. Tematu nie widzi .
anonim2020.02.1 16:21
Przucanie się odpowiedzialnością przez POPiS staje się już śmieszne, zarówno PO, jak i PiS bez zastrzeżeń podpisywali się pod Traktatem Lizbońskim, a ca za tym idzie, oddali Polskę w łapy eurokołchozowym lewakom. A teraz wstydu nie mają, i przrzucają się winami. Trafnie to skomentował poseł Bosak w wywidzie dla wSensie.tv. youtube.com/watch?v=kcv7vn6iAXM
Filigranowa2020.02.2 1:48
nastepny wypierd konfederacja won !!
Zenek2020.02.1 16:19
Antek, czy ty padłeś ofiarą własnej bomby magnetycznej? Wygląda na to, że masz totalne zwarcie neuronów. PiS - szkodnik Polski, musi być obezwładniony, i opozycja ma prawo (a nawet obowiązek) zawrzeć sojusz nawet z Diabłem, aby rozmodlonych samobójców, niszczących dorobek wolnej Polski, wypędzić tam gdzie pieprz rośnie.
Sonia2020.02.1 16:35
Nawet gdybyś się zagotował to nic ci to nie pomoże.Modlitwa i Bóg nigdy nie niszczyły Polski.Gdyby nie wiara w Boga ,Naród Polski nie przetrwałby zaborów.Dorobek Polski został zniszczony w okresie transformacji.Posłuchaj Leppera na yt.Dokładnie wyjaśnia kto ,co i za ile sprzedał.Zostały cudem nie sprzedane lasy i powietrze.Gdyby nie PIS ,ziemia także byłaby sprzedawana dalej.I ty nazywasz PIS szkodnikiem.Jak ci nie pasuje to wyjedź.Obezwładnić to se możesz kolegę jak ci nogę podstawi.
Zenek2020.02.1 17:13
Sonia, Sorry, ale muszę cię poprawić. Po pierwsze - duchowieństwo przyczyniło się do ostatnich rozbiorów Polski, a więc najlepiej byłoby gdyby dzisiaj duchowieństwo do polityki się nie wtrącało to nie będzie potrzeby modlić się o przetrwanie. Po drugie - Polska NIE została zniszczona w okresie transformacji tylko przez II WŚ i później Bolszewików, a prywatyzowanie mienia w czasie transformacji była konieczna (kapitalizm to kapitał w rękach prywatnych, a nie w państwowych). Po trzecie - Wszędzie na świecie, w kapitalizmie prawie wszystko (również lasy) są w rękach prywatnych. I dopóki kapitał nie przechodzi w ręce obce (zagranicy) to dla wewnętrznej ekonomii, jakiegokolwiek kraju, nie ma żadnego znaczenia ile spółek jest w rękach państwowych. Natomiast, Lepper był politykiem, i ględził tak jak każdy inny polityk (na doraźne potrzeby wyborców), ale jak chcesz bardziej obiektywną prawdę to zajrzyj do podręczników do ekonomii.
Japa2020.02.1 19:39
No teraz czas na uzasadnienie tej Twojej opinii : O jakim to dorobku piszesz . O tym do 2015 czy tym po 2015 . . A sojusz z Diabłem to już zawarłeś . I na koniec . Na czym to polega ta Twoja wolność Polski Aaaa , i napisz czy lubisz pisać na bani.,.szanowny ,,Zeniu '
Zenek2020.02.2 8:08
Szanowny panie/pani (ty) Japa, czy ty zawsze poglądy inne niż twoje u innych ludzi kojarzysz z odurzeniem? Jeżeli tak, to proponuję wylać sobie kubeł zimnej wody na głowę, bo stare przysłowie mówi że pycha chodzi przed upadkiem. Ok, Dorobek wolnej polski to okres od powiedzmy 1989 do dzisiaj (ale nie jestem o to zbyt dogmatyczny). Na czym to polega moja wolność Polski? Lista jest długa i tu nie jest miejsce na całą litanie. Ale jedno mogę ci powiedzieć. Wolna Polska to: sądy wolne od polityków I nie dlatego, że nie ma potrzeby reformowania polskiego sadownictwa, ale dlatego że ja nie znoszę polityków wszelkiej maści, i za grosz im nie wierzę. Upolitycznienie sądownictwa prowadzi jedynie do korupcji na skalę rujnującą cały Kraj - zobacz np. problemy Ukrainy. Obecnie w USA dyskusje są prowadzone czy jest sens im militarnie pomagać skoro miliony dolarów wysyłane na zbrojenia z różnych części świata rozkradane są przez Ukraińskich oligarchów, którzy są pod protekcją upolitycznionej prokuratury i sądów.
Japa .2020.02.2 20:06
No i zostałem zaskoczony . Pan ,,Zenek " nie chlusnął na mnie pomyjami A to nie takie rzadkie na tych forach. Uświadamia mnie nad wyraz kulturalnie . Na tym polu zostałem pokonany. Natomiast styl odpowiedzi , kulturalny przecież a i treść też , między wierszami , mówi wiele. ,,Matole nie znasz sytuacji , to nie zabieraj głosu . Prawdę tylko my znamy .Wolne sądy to wolna Polska . Dorobek Polski od 1989 jest taki długi ,że żadna litania go nie pomieści. ( hi hi hi hi wróg katoli o litanii )" Ani przez sekundę nie marzyłem o zakazie posiadania własnego zdania . Mówcie , piszcie jak najwięcej .Pomoże to przegrać następne wybory.A wolne sądy . Co to jest . ? Takie pisanie ciężko obraża uczciwego prawnika . Przynależność sędziego do czegokolwiek , kończy się na sali rozpraw . Inaczej nie powinien być w sądzie . I odwrotnie . Poza sądem sędzia jest normalnym człowiekiem odpowiadającym jak ja i pan,,Zenek " za swoje czyny I to by było na tyle.
Vaar2020.02.1 16:07
Antek czy juz znalazłeś dziurę po bombie? Czy to była taka bomba co rozrywa samolot w powietrzu ale kadłub jest cały?
Japa2020.02.1 19:33
A gdyby tak coś na temat ,,Vaarku ." Bo widzę ,że złapałeś też wirusa ,,antymaciarusek'
anonim2020.02.1 15:53
"… z wyboru posłów PIS wraz z przystawkami, przewodniczącym stałej podkomisji obrony narodowej, stałej podkomisji ds. kontaktów zagranicznych, i z NATO, został pan inż. Maciej Lasek” youtu.be/gd6_T-2yUGU?t=1193 Ten sam inż. M. Lasek, co przewodniczył komisji utworzonej do zbadania katastrofy Tu-154 w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010 r. Czy zostały już odpuszczone grzechy komisji przez PiS? Jeśli tak, to co z wrakiem Tu-154?
Marian2020.02.1 15:46
Coz innego mozna sie spodziewac po takim wypierdku.Gdyby zmiana systemu odbyla sie nie tak pokojowo to takich byloby ciezko spotkac. Krew oczyszcza!
Filigranowa2020.02.2 1:46
Sam jestes ostatnim wypierdem onuco kremlowska