Antoni Macierewicz odpowiada Sikorskiemu: ,,Tak działali Sowieci!’’ - zdjęcie
18.01.21, 20:11Fot. screenshot - YouTube (Onet News, Radio Maryja)

Antoni Macierewicz odpowiada Sikorskiemu: ,,Tak działali Sowieci!’’

27

Były szef MON Antoni Macierewicz w ostrych słowach odpowiedział europosłowi Radosławowi Sikorskiemu, który odniósł się kilka dni temu do kontrowersji wokół nadania jednej z warszawskich ulic imienia śp. Lecha Kaczyńskiego. „Dotychczas tak działali tylko sowieci!” – pisze o Sikorskim polityk PiS.

Mimo obietnicy składanej w czasie kampanii wyborczej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, w Warszawie wciąż nie ma ulicy im. Lecha Kaczyńskiego. W ub. tygodniu warszawscy radni informowali, że inicjatywa została zablokowana przez Koalicję Obywatelską. Do sprawy odniósł się wówczas europoseł KO Radosław Sikorski.

- „Lech Kaczyński był miernym prezydentem i walnie przyczynił się do katastrofy smoleńskiej.  Ma już Wawel i samowolkę budowlaną na Placu Piłsudskiego.  Dość budowania kultu do którego nie ma podstaw” – napisał.

Dziś w stanowczym tonie odpowiedział mu marszałek senior Antoni Macierewicz.

- „Kim trzeba być, by tak bezczelnie kłamać oskarżając ofiarę tragedii smoleńskiej, Prezydenta Kaczyńskiego? A wszystko po to, by bronić prawdziwych sprawców, czyli stronę rosyjską. Dotychczas tak działali tylko sowieci!” – stwierdził.

kak/Twitter

Komentarze (27):

Tylko PO2021.01.19 14:55
MIERNYM??? BURAKOWI z SIOŁA CHOBIELIN-PGR, WROGOM POLSKI i POLAKÓW przypomnę kim jest Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI. Ten "GOŚĆ z ŻOLIBORZA", PAN Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI jest równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, jest jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, jest jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Jest jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK”-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA”, "BARTEK", "ŻELAZNY", "RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA LECH KACZYŃSKI, jest jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec jest jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM, JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ, to WIELKI ZASZCZYT i HONOR.
T.2021.01.19 11:47
Ale poważnie: jakie pomnikowe zasługi miał Kaczyński, żeby go tak czcić? Zbudował polskie państwo i był Naczelnym Wodzem w trudnych czasach (Piłsudski/Sikorski)? Był Wieszczem Narodowym? Pochodził z ważnej dynastii? Kierował ważną organizacją niepodległościową? Jakiś konkret? Bo z oficjalnej biografii wynika, że był postacią która plątała się po drugim planie aż do wygrania wyborów prezydenckich (prezydent w systemie parlamentarno-gabinetowym też jest na drugim planie), aż zginął w wypadku pod Smoleńskiem podczas rozpoczynania swojej kampanii prezydenckiej. Owszem, nie był to szary Kowalski, ale do takiego kultu mu daleko. Choć prawdopodobnie powinni nazwać jego imieniem kawałek Przyokopowej, gdzie stoi Muzeum Powstania Warszawskiego, bo akurat z tym miejscem jest związany w Warszawie.
Tylko PO2021.01.19 15:00
BURAKOWI "T" WROGOM POLSKI i POLAKÓW przypomnę kim jest Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI. Ten "GOŚĆ z ŻOLIBORZA", PAN Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI jest równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, jest jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, jest jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Jest jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK”-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA”, "BARTEK", "ŻELAZNY", "RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA LECH KACZYŃSKI, jest jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec jest jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM, JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ, to WIELKI ZASZCZYT i HONOR.
barbara2021.01.19 9:29
Czy mnie się wydaje ,czy PIS rządzi już dobrych parę lat i ma dostęp do wszystkich dokumentów i analiz ?Nieśmiało przypomnę,że organizował tę wizytę pan 70mln Sasin.
AntekWariatPublikujeSwojeRaportyRuramiKanalizacji2021.01.19 9:08
Raport Antka MONcierewicza wisi zrolowany w kabinie wucetu na Oddziale Wyjątkowo Zwariowanych Wariatów.
Marek2021.01.19 8:20
Antek oddaj kasę. Gdzie raport? Gdzie wrak?-
Olej2021.01.18 23:29
Jeżeli śp. Prezydent Lech Kaczyński był ,,miernym prezydentem'' to jak ,,wybitnym'' byłeś ty ministrem spraw zagranicznych, któryś tę wizytę miał obowiązek przygotować dyplomatycznie ??? Co do ministra Pana Antoniego Macierewicza i winy sowietów. Ich wina jest wiadoma każdemu, natomiast niewiadomą jest czynnik polski i odpowiedzialność urzędników państwa polskiego, co jest skandalem i demoralizującym aktem bezkarności zdrajców. Ośmiesza ten stan Polskę i prawo tego państwa nie mówiąc o obyczaju karania zdrajców najwyższym z możliwych wymiarem kary. Trzeba szukać winnych w Warszawie nie w Moskwie. Do Moskwy droga jest zamknięta i otwarta nigdy nie będzie. Trzeba ujawnić tych, którzy pracowali na rzecz sowietów i z pewnością to robią w dalszym ciągu, czego eks minister MSZ-u jest tego ewidentnym dowodem.
x2021.01.19 9:08
Tak masz rację, to ujawnienie jest podstawą wszystkiego i jakichkolwiek zmian, ale nie wiadomo jak naród to zniesie kiedy zobaczy jak to wszystko wygląda.
Alojzy Cedzidło2021.01.18 22:24
Dlaczego ci Peowcy tak ochoczo pchają się na dno . Pan Macierewicz wykazał i tu prawdziwą klasę . Prawdę , którą każdy mniej kulturalny Polsk , okrasił by "łaciną ,' wyraził w bardzo kulturalny sposób , Bo tak na prawdę , pan Raduś wszedł Putinowi w jedno symboliczne miejsce.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.01.18 20:52
szMacierewicz pyerdolony tchórzu! spyerdoliłeś ze Smoleńska zostawiając niedojdę lesia i resztę pasażerów feralnego lotu w łapskach ruskich! a ze swojego "śledztwa" zrobiłeś kabaret! tak właśnie działają sowieci! yebnięty psycholu...
rozbawiony głupotą jakiegoś lewackiego przygłupa2021.01.18 20:55
skąd ty czerpiesz wiedzę - lewacki debilu?
Saki Faki do kretyna2021.01.18 21:21
Żuj jaja powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣 Przygłupie 😂😂😂 Ssssak wiesz co 😅
Japa2021.01.18 22:09
Nooo .. Fajne . Teraz przynajmniej wiem co ten tow . KKP uważa za wolność słowa . I co najważniejsze , dowiedziałem się ,że ten KKP jest ministrantem u lefebrytów .
BoBunia2021.01.19 10:11
Kto Ci płaci za takie wpisy? Podaj swojego promotora trollu.
matis892021.01.18 20:52
Przypominam że lewacki PIS oficjalnie wspiera satanistyczny, masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego Antychrysta i jego cyfryzację do Znamienia Bestii. Oczywiście lewacki PIS wspiera to wspólnie z PO.
doradca2021.01.18 20:54
lecz się debilu
Japa2021.01.18 22:29
A niby jak ma się leczyć . Cholmękol nie pomoże , do Tworek nie przyjmą bo mało szkodliwy
Moje imię2021.01.18 20:31
Czy sprawdzono co tak naprawdę robił pan z Chobielina w Afganistanie ??
kapitan NKWD2021.01.18 21:21
Pracował dla nas , gieroj.
BoBunia2021.01.19 10:32
Wiadomo kto. Żaden student, którego rodzice utrzymywali się z nauczycielskiej i urzędniczej pensji nie byli w stanie utrzymać dziecka w angielskiej ekskluzywnej szkole wyższej. Kto opłacał panu Radkowi wysokie czesne i utrzymywał go. Kto mógł mieć takie pieniądze w PRL-u? Jaka instytucja? Kto wydał młodemu maturzyście paszport w czerwcu 1981 przed służbą wojskową i działaczowi studenckiej Solidarności. Jak to było możliwe w 1981? Dlaczego nie złożył dokumentów na żadną polską wyższą uczelnię? Co robił przez rok po ukończeniu studiów 1985-1986? Wystarczy pomyśleć!!! Wszystko stanie się jasne. Niestety młodzi dają się oszukać..
Po 11 ...2021.01.18 20:26
Fajne jest to, że na wszystko Maciek Rewicz ma taką samą odpowiedź: "Tak działali sowieci" (zwracam uwagę na małą literę). Argumentum ad sovietum, robi podobną karierę jak ad hitlerum :)
Po 11 ...2021.01.18 20:23
"prawdziwych sprawców, czyli stronę rosyjską" - a gdzie dowody???, gdzie??? no... jak to było ... jak to się nazywa ...no ten raptor? Nie nie Raptor. Raptor to ten fajny Ford. Chodzi o, już sobie przypomniałem!!! Gdzie raport??? Antoni chyba też zapomniałeś?
zdumiony głupotą lewackiego debila2021.01.18 20:57
tylko niedouczony debil - twojego pokroju - pyta jeszcze o dowody. Nie ośmieszaj się debilu. Już brak słów na takich debili
Zdumiony głupotą prawaka2021.01.18 21:53
Użyj mózgu jak go masz! Jakby maciora miał choćby cień dowodu już by nie odpuścił. A ma goowno i ściemnia wariat. Czeka z publikacją pseudoraportu bo oszustwo smoleńskie PiS-u się wyda i cała narracja je.nie. ***** ***
Alojzy Cedzidło2021.01.18 22:55
Czemu Pan , panie Po 11 , udaje ze Pan nie zna prawdy , domagająć si ę od pana Macierewicza raportu .A raport jest i to wydany przez generałkę tow. Anodiną dawno ,że hp ho ho . Pan Radek to ta sama gnida ..o przepraszam ..to sama glina co her Donaslden . Razem oddali sprawę Ruskom . To czego szuka pan Macierewicz. Chociaż jak by się uprzeć , to ten Smoleńsk jest podobny do Katynia To czyszczenie" Polski przez Stalina z prawdziwej polskiej inteligencji , przez 70 lat przypisywali Polakom " Polacy " z PRL . W panu Sikorskim , coś z tamtych czasów zostało .
Alojzy Cedzidło2021.01.18 22:59
Przepraszam . Powinno być " ..przez 70 lat przypisywali Niemcom "Polacy z PRL..."
Anonim2021.01.18 20:22
Dzbanowi Antek niczego nie wytłumaczysz