29.05.19, 13:42(fot. screen)

Amok prof. Staniszkis! ,,Bardzo się boję o przyszłość Polski''

- Jestem zaskoczona, bo nie spodziewałam się, że PiS osiągnie tak dobry wynik. Szczególnie, że niektórzy kandydaci nawet w mediach pokazywali swoją prostacką twarz - stwierdziła w rozmowie z Interią prof. Jadwiga Staniszkis.

- PiS eksploatuje dziś społeczną biedę, ale na dłuższą metę nie robi nic, żeby polskie społeczeństwo wynieść wyżej - przez inwestycje, przez radykalną, pozytywną zmianę w oświacie, czy poprawienie wynagrodzeń nauczycieli. Ja jestem bardzo rozczarowana i bardzo się o przyszłość Polski boję - mówiła

Jej zdaniem "społeczeństwo musi się obudzić i zacząć rozliczać władzę".

- Nie tylko słuchać tego, co oni obiecują i nie tylko pamiętać to, co dali, tzn. finansową pomoc. Polska jest biednym krajem, społeczeństwo jest biedne - ta pomoc rzeczywiście bardzo pomogła, ale trzeba też patrzeć władzy na ręce - czy się inwestuje, czy myśli się o przyszłości. PiS absolutnie nie wydaje się do tego przygotowane - dodawała.. 

Jak zaznacza, nie kryje rozczarowania, bo po wyborach do PE spodziewała się szansy na zmianę i większą proeuropejskość.

- Myślę, że PiS ma w sobie bardzo dużo "wschodniości", w sensie tego oczekiwania, że konflikt wydobędzie coś z ludzi, ze społeczeństwa. Polska zawsze była krajem pogranicza i w naszym interesie jest przesuwać się na Zachód, tzn. rozwijać indywidualizm, wolność, prawo, instytucje, racjonalność. Tego wszystkiego PiS nie reprezentuje - uważa prof. Staniszkis.

Pytana o wynik wyborów Koalicji Europejskiej, mówiła:

- Myślę, że być może lepiej byłoby, gdyby te partie startowały każda osobno. PiS wygrał na wsi, mimo że partia Władysława Kosiniaka-Kamysza na pewno lepiej zna wyzwania wiejskie i miała lepsze postulaty. Lepiej zróżnicowanie sytuacji wyrazić przez zróżnicowanie wypowiedzi poszczególnych kandydatów opozycji, bo zjednoczenie staje się taką "pustą etykietą" - stwierdza

- Wyniki tych wyborów to na pewno dobry sygnał dla PiS, a opozycja - tak, jak mówi Grzegorz Schetyna - musi przemyśleć swoją klęskę, przygotować bardziej konkretne i zróżnicowane postulaty i bardziej konkretną krytykę PiS, a nie tylko taką symboliczną. Powinni pokazać, jak PiS nie spełnia obietnic, jak Polska zatrzymuje się w rozwoju, za mało inwestuje - uważa socjolog.

 

bz/interia.plKomentarze

absolutna racja2019.06.2 8:21
Tak, tak: 'społeczeństwo musi się obudzić i zacząć rozliczać władzę'. Wynik wyborów do PE świadczy o tym, że społeczeństwo rozlicza władzę i akceptuje to co władza robi dla niego i dla Polski
izydor2019.05.30 14:40
''Elyty '' kwiczą jak wieprzki przy kastracji.
Palindrom2019.05.30 8:48
Fajne te wykształcone i światowe "elity" PO — kompletny psychiatryk!
Hanys2019.05.30 7:12
Staniszkis (ale także Środa, Śpiewak i kilku innych lewaków) to ostateczne dowody na to, że powinno sie weryfikować co kilka lat tytuły naukowe, na podobnej zasadzie jak weryfikuje się uprawnienia np kierowców zawodowych czy operatorów sprzętu budowlanego. Bo taka Staniszkis jednym durnym zdaniem może wyrządzić tysiąckroć więcej szkód niż operator dźwigu.
Zbyszek2019.05.29 22:28
I osoba z takimi POglądami "uczyła" polską młodzież ... jedynie tego by myśleli podobnie jak ona, bo inaczej nie zaliczą semestru. Przykre to i straszne.
Też prof.2019.05.29 20:17
Jak Pani Profesor nie wie co robić, to niech zrobi kolejną skrobankę. A że ma już swój wiek, niech to zleci tzw. surogatce. PS. A teraz bez złośliwości.Szanowna Pani Profesor. Myślę o Pani z lat 1980-1981. Jako socjolog regularnie cztytałem Pani naukowe publikacja, śledziłem też Pani publiczne wypowiedzi. I ponownie sprawdziła się moja quasispołeczna zasada: "Jeżeli w coś/kogoś wierzę, to dziwię się, że w przeszłości w coś/kogoś bezwarunkowo wierzyłem". Dodam jedynie, że jest w człowieczym życiu czas mówienia i czas milczenia.
zbycho2019.05.29 19:48
Pani profesor polecam positivum.
Jacek2019.05.29 19:31
Babcia Jadzia bzikuje na całego. Starość naprawde jest straszna,,,
nikt2019.05.29 18:31
Ktoś powyżej napisał " czego ta głupia baba mogła nauczyć swoich studentów " . O to właśnie chodzi . Niczego nie nauczyła , gdyż ogranicza panią Staniszkis ciasnota jej horyzontów myślowych . Gdy jeszcze oglądałam TVN i przysłuchiwałam się niektórym debatom to ogarniało mnie zażenowanie i niesmak . Jak ludzie mogą słuchać tych bzdur rzekomych autorytetów . We mnie budzili pogardę swymi powtarzanymi w kółko jazgotliwym głosem wytworami swych przeważnie ptasich móżdżków . Żadnej konkretnej myśli . No cóż . To się nazywa bycie elokwentnym . A gdzie w tym wszystkim rozum ? "Kicia papała " Teraz nie słucham już tego żydowskiego jazgotu . Nie jestem w stanie tego trawić nawet z sąsiedniego pomieszczenia , a zwłaszcza przed jakimikolwiek wyborami . Wtedy wpadają w istny szał . Reporterzy jazgoczą w kółko to samo byle prędko , byle dużo , jak najwięcej .Pomagają sobie przy tym rękami , nogami , czym się tylko da . Może to się komuś podoba ? Mnie Słowiance....nie . Wolę przemyślane , zrównoważone słowo niż taką jazgotliwą " gadkę szmatkę " w której lubują się Żydzi .
anonim2019.05.29 18:29
Ale zupenie nie dorzeczy mowi ta osobka czy mam napisac ze to profan tylko tak mysli trzymac z dala od mlodzierzy. ARON
nikt2019.05.29 18:01
Wielu ludzi z PiS ośmieliło się nawet w mediach pokazać swoją prostacką twarz . Tak oburzyła ta zniewaga panią o rzekomo szlachetnej , pełnej inteligencji twarzy , że nie omieszkała tego oburzenia wyrazić . Jak oni śmieli ? Tak się dziwnie składa , że większość ludzi PiS widywane przeze mnie w mediach to twarze słowiańskie . Nie podobają się pani Staniszkis ? Woli twarze polityków PO i Nowoczesnej - żydowskie ? Nie wiem skąd pani Staniszkis przybyła na moją polską ziemię , ziemię Słowian ,lecz na pewno nie z tej ziemi się wywodzi . Nie podobają się ludzie , których ta ziemia wydała ? Są prostackie ? No to " fora ze dwora " . Tam , gdzie mieszkają ludzie o podobnych do pani Staniszkis twarzach . Bardzo się boi pani Staniszkis o przyszłość Polski . A pod jakim kątem się boi ? Że prawdziwi Polacy od słowa Polanie się obudzili i nie pozwalają się nadal wykorzystywać przez ludność napływową . Państwo to nie tylko inwestycje ( typowo żydowskie rozumowanie ) . To przede wszystkim zamieszkująca dany kraj ludzie , którzy w nim trwają i za niego przelewali krew . Ale czy takie napływowe osobniki są w stanie to zrozumieć . Nie tu , to gdzie indziej będą się wymądrzać i popisywać swą wątpliwej jakości inteligencją . Mam "odczytać " twarz pani Staniszkis ? Lepiej tego nie zrobię , gdyż i tak nie zrozumiałaby brutalnej prawdy o sobie . Jest przecież "ponad " . Jak większość z nich .
stah2019.05.29 17:52
Ktoś kto wymordował własne nie narodzone dzieci kreuje się na ,, autorytet ,, w sprawach inwestowania i gospodarki . Gdzie byłaś ze swoim ,,inwestowaniem,,, przez 8 lat syndykatu Tuska ??? Tylko przez wzgląd na siwe włosy nie......
infor2019.05.29 17:32
to pokazuje tylko jak skleroza zeżarła umysł tego starego dziwoląga
!2019.05.29 16:06
polak ateista dumny gej IP Address: 2.63.255.255 Continent: Asia, Europe Country Code: RU Country Name: Russian Federation Region Name: Novosibirskaya oblast' City Name: Novosibirsk City Latitude: 55.041500 City Longitude: 82.934601 ZIP Code: 630099 Time Zone: +03:00
QAZ2019.05.29 15:44
W jesieni jeszcze bardziej będziesz się bać stara wiedźmo jak PiS pogoni tych twoich złodziei i kłamców co niektórych za kraty.
Mirek2019.05.29 15:24
I tylko pomyśleć że tak głupia baba" uczyła" studentów . Tylko czego ona ich mogła nauczyć ?!.
Jam2019.05.29 15:10
Niektórzy recenzenci życia politycznego w Polsce utwierdzają nas w przekonaniu, że Polska stale musi dryfować, a po przełamani wschodniego wiatru, należy obrać kierunek zachodni. Pytam dlaczego? Przecież Polska ma bogate doświadczenie historyczne, ogromny zasób bogactwa kulturowego, wystarczający potencjał intelektualny. Postępując zgodnie z obowiązującymi zapisami w traktatach unijnych, ma prawo sama decydować o swej przyszłości, ale gro tzw. ekspertów przekonuje nas, że niestety trzeba komuś służyć. Przepraszam, Polska nie jest niczyim lennikiem. Czas się obudzić i samemu zacząć decydować, co jest dla nas dobre, a co nie. W odniesieniu zaś do strefy ubóstwa. Żeby myśleć o podnoszenie kwalifikacji i dokształcaniu, jako potrzebach wyższego rzędu, trzeba najpierw mieć co do garnka włożyć i przyodziać się, czyli zaspokoić potrzeby niższego rzędu. Pani profesor, jako socjolog doskonale o tym wie. Nieuprawniona jest zatem krytyka polityki socjalnej PIS-u. To właśnie dzięki bogatemu pakietowi socjalnemu znacząco wzrastają szanse na wzrost poziomu wykształcenia w środowiskach biedoty. Opozycja tego nie rozumie, dlatego wynik wyborów jest dla niej niekorzystny.
Beno2019.05.29 14:53
Bój się o twoją przyszłość, bo koniec już bliski. Na twoim miejscu też bym się bał.
ignacy 2019.05.29 14:43
Kobieto módl się o lekką śmierć bo o rozum już za późno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hektor2019.05.29 14:23
Staniszkis już tak odleciała ze utraciła rozum i kompletnie oderwała się od rzeczywistości, ona chce uchodzić za mędrca w stylu Wałęsy, co wypowiedź to IQ na poziomie osób chorych leczonych w psychiatrykach. Ona nie ma nic do powiedzenia, a takie osoby zawsze chcą być widoczne dlatego wykrzykują swoje "mądrości".
Anna2019.05.29 14:17
Biedna kobieta żyjąca w nieprawdziwym świecie, który sobie utworzyła w niesprawnym rozumie!
z Bródna2019.05.29 14:14
Putinowskie q ...., trolle na polskich blogach są wszędzie. Tu najlepszym dowodem jest "polski gej" i nie tylko on. Prawda o "polskim geju". W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐣-𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! A jaki jest na to dowód? Ich IP adres, oto on jeden z ich proxy: 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 Każdy może to sprawdzić.
Cogito ergo sum2019.05.29 14:13
Strach jest złym doradcą co widać po analizie wypowiedzi tej pani. "Powinni pokazać, jak PiS nie spełnia obietnic, jak Polska zatrzymuje się w rozwoju, za mało inwestuje - uważa socjolog.". A to zdanie jest opisem rządów Platformy Upadek tej socjolog jest wielki. Tak jakby ktoś miał na nią kwity i zmuszał do opowiadania tych bredni, które kompletnie się rozmijają z rzeczywistością
polak2019.05.29 14:13
czym starsza tym głupsza ---czyżby --menopałza
Agnieszka2019.05.29 16:15
Dorośli ludzie już wiedzą, że blisko osiemdziesięcio letnia kobieta już dawno jest po menopauzie.Wiedzą też, jak pisze się poprawnie słowo "menopauza"
polak2019.05.29 16:28
tyś chyba ta część ""wykształcona"" co na złodziei i zwyrodnialców głosujesz
Agnieszka2019.05.29 17:07
A myślałam, że czasy, kiedy kpiono z ludzi wykształconych, a punkty na studia dostawało się za pochodzenie robotniczo-chłopskie, mamy już za sobą. Zawsze, nim zagłosuję dokładnie sprawdzam na kogo chce oddać głos.Tym razem nie miałam wątpliwości. Moja kandydatka dostała mandat do PE. O ile wiem nie kradnie i nie jest zwyrodniała. Wręcz przeciwnie, poświęciła swoje życie dla innych.
polak2019.05.29 20:12
boli przegrana złodziei --tyś wykształcona i kulturalna jak ta tfu kopacz
Agnieszka2019.05.29 21:00
Niestety mam inne wykształcenie, nie jestem lekarzem. :)
henio2019.05.30 9:43
Uff, całe szczęście.
Agnieszka2019.05.30 15:36
też tak myślę, mdleje na widok rozbitego kolana mojego dziecka. ;)
Polak Ateista Dumny Gej 2019.05.29 14:03
Ja się nie boje że Staniszkis się boi
100% racji2019.05.29 14:03
Jakość ,,Q" och ta yELITA boi się !!! że ciemny LUD nic nie rozumi ???