Głosy ze wszystkich komisji nie zostały jeszcze przeliczone. Mimo to, jak donoszą słowackie media, zwycięstwo Pellegriniego wydaje się być niezagrożone.
Po przeliczeniu danych z 98 % obwodów wyborczych, na Pellegriniego głos oddało 53,85 % Słowaków. Jego rywal Ivan Korčok uzyskał 46,14 % głosów.
Według słowackiej gazety „SME” wynik wyborczy Pellegriniego nie będzie niższy niż 52 %. Według Denníka N przewaga Pellegriniego nad kontrkandydatem wyniesie „kilka punktów procentowych”.
Frekwencja wyniesie około 60 %. Jest ona zatem istotnie wyższa niż w pierwszej turze, kiedy do urn udało się około 51 % uprawnionych do głosowania Słowaków.
Pellegrini pochodzi z partii Hlas (głos), która powstała w wyniku rozłamu w prawicowej partii Smer, z których z kolei wywodzi się rządzący Słowacją premier Robert Fico.
Korčok jest z kolei kandydatem koalicji słowackich partii zjednoczonych przeciwko premierowi Fico.
W pierwszej turze wyborów Korčok uzyskał 42,5 % głosów, Pellegrini — 37 %.
Zdaje się, że z perspektywy drugiej tury wyborów kluczowe było to, komu swoje poparcie przekaże Štefan Harabin, na którego zagłosowało 11,7 % Słowaków. Jest to polityk o antyzachodnich i nacjonalistycznych poglądach. Wydaje się, że najbliżej mu do Pellegriniego, chociaż oficjalnie nie przekazał poparcia kandydatowi Hlasu.