Główne Uroczystości w Warszawie
Centralne obchody rozpoczęły się rano w Warszawie, gdzie prezydent Andrzej Duda złożył wieniec przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Chwilę później, w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczyły najważniejsze osoby w państwie, w tym wicepremier i szef MON, Władysław Kosiniak-Kamysz.

W południe na Placu Piłsudskiego będzie miała miejsce uroczysta odprawa wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W ceremonii będą uczestniczyli Prezydent, Marszałkowie Sejmu i Senatu oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy stolicy.

Najbardziej widowiskowym momentem obchodów była defilada wojskowa, która odbędzie się na warszawskiej Wisłostradzie. W wydarzeniu weźmie udział ponad 2000 żołnierzy oraz 200 jednostek sprzętu wojskowego, prezentując siłę i nowoczesność polskiej armii. Defiladę będą obserwowali również premier Donald Tusk i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Obchody w Ossowie i Radzyminie
Również w Ossowie, miejscu symbolicznej dla Bitwy Warszawskiej, odbędą się ważne uroczystości. Kardynał Kazimierz Nycz będzie przewodniczył Mszy Świętej, po której odbędzie się Apel Poległych. Kulminacyjnym punktem obchodów będzie rekonstrukcja historyczna bitwy na Polach Ossowskich, co zawsze przyciąga liczne grono widzów.

W Radzyminie, gdzie spoczywają żołnierze polegli w bitwie, na cmentarzu wojskowym będzie miała miejsce uroczystość z udziałem ministra obrony narodowej. Złożone zostaną wieńce i oddany hołd tym, którzy oddali życie za wolność Polski.

Święto Wojska Polskiego w całej Polsce
Nie tylko Warszawa będzie świadkiem wojskowych defilad i uroczystości. W miastach takich jak Kraków, Kielce, Białystok, Poznań, Łódź, Lublin i Szczecin również odbędą się defilady wojskowe. W wielu innych miejscach, jak Gorzów Wielkopolski, Ostrów Świętokrzyski, Olsztyn, Wrocław i Świnoujście, mieszkańcy będą mieli okazję podziwiać pokazy sprzętu wojskowego i uczestniczyć w koncertach patriotycznych.

Święto Wojska Polskiego to nie tylko okazja do celebrowania chwały polskiego oręża, ale także moment refleksji nad historią i współczesnym znaczeniem polskiej armii w zapewnianiu bezpieczeństwa narodowego. W tym dniu cała Polska odda cześć tym, którzy na przestrzeni lat bronili wolności i niepodległości Ojczyzny.