Utwór został skomponowany i nagrany dzięki wysiłkowi dwóch rodzin nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej z Poznania. Ich miłość do liturgii zaowocowała pieśnią, która teraz może być w liturgii wykorzystywana. Po uwzględnieniu opinii ks. dr. hab. Piotra Rossy na temat napisanego przez Natalią Zimniewicz tekstu i opinii ks. dr. Jacka Paczkowskiego dot. skomponowanej przez Tomasza Zimniewicza muzyki, Wikariusz Generalny diecezji kaliskiej bp Łukasz Buzun udzielił „zezwolenia (imprimatur) na wydanie i wykonywanie pieśni”.

- „Utwór pozwala po prostu ucieszyć się Polską. Przekaz jest pozytywny. Klimat utworu jest bogaty w symbolikę. Pasuje do zbliżających się świąt Matki Boskiej Zielnej (15 sierpnia) oraz Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (26 sierpnia). Nawiązuje także do chrztu Polski, kultu Miłosierdzia Bożego, słów i postaci św. Jana Pawła II oraz innych polskich świętych. Czciciele Serca Jezusowego oraz miłośnicy intronizacji Chrystusa na Króla w Polsce również znajdą w utworze coś dla siebie”

- podkreśla autorka tekstu.

- „Tekst pieśni jest inspirowany treścią Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, który był proklamowany w Krakowie – Łagiewnikach 19 listopada 2016 roku w obecności władz kościelnych, państwowych oraz ok. 200 tys. wiernych. Akt był później odczytywany we wszystkich kościołach w Polsce. Wydarzenie to było związane z obchodami 1050. rocznicy chrztu Polski oraz powstania państwa polskiego”

- dodaje.