05.11.15, 14:19

Zjednoczona Lewica razem z Partią Razem?

W VIII kadencji sejmu w ławach poselskich nie zobaczymy ani jednego przedstawiciela lewicy. Chociaż Partia Razem i Zjednoczona Lewica zdobyły łącznie ponad 11% głosów, żadna z nich nie przekroczyła progu wyborczego. A gdyby tak do wyborów poszli... razem? Wg Dariusza Jońskiego z SLD w przyszłości może się tak zdarzyć.

Dariusz Joński w dzisiejszej wypowiedzi dla Radia Koszalin stwierdził, że porozumienie z Partią Razem pozwoliłoby obu ugrupowaniom na sukcesy wyborcze w przyszłości. Stwierdził wręcz, że taki sojusz jest dziś dla lewicy konieczny.

Jak mówił:

„Powinniśmy szukać porozumienia z Partią Razem, by lewica faktycznie była razem. Tylko wtedy będziemy wygrywać wybory. Gdybyśmy wcześniej się połączyli i zsumowali wyniki, klub lewicy mógłby mieć w Sejmie ponad 50 posłów, a PiS by nie rządził w kraju. Mam nadzieję, że przyjdzie taki czas, że ludzie lewicy siądą przy wspólnym stole, bo tego będzie wymagać sytuacja”

Były współszef sztabu Zjednoczonej Lewicy, pytany o przyczyny porażki swojej formacji, stwierdził:

„Zły wybór kandydatki na prezydenta, zjazd sondaży, szybkie tempo jednoczenia, za późne wyznaczenie kandydatki na premiera. Wiele błędów było popełnionych, nasi wyborcy byli po prostu wkurzeni po wyborach prezydenckich”.

Czy Partia Razem i Zjednoczona Lewica mogłyby się zjednoczyć?

emde/300polityka.pl

Komentarze

anonim2015.11.5 14:24
Abstrahując od tematu, czy ktoś wyobraża sobie Jońskiego w kolejce w ,,pośredniaku"?
anonim2015.11.5 16:23
I dlatego te zachwyty nad młodym marksistą uważam za przedwczesne. Świnia zawsze się zwącha ze świnią. Joenam - to wyfruwaj panna do Korei Północnej. Tam wszystkie postulaty będziesz miała spełnione. Spoko. No może poza armią i pederastami. No to pozostaje Holandia - dopóki nie zrobiono z burdeli szariatu, bo będzie jak w wierszu Wolskiego. Pewnie że nie przeszkadza Tobie prywatna przedsiębiorczość - ktoś ten Twój raj musi utrzymać. Jak zawsze.
anonim2015.11.5 16:31
Miejmy nadzieję, że ta, bolszewicko-marksistowska zaraza rozleci się jak próchno...
anonim2015.11.5 17:47
Joenam, zapomniałaś podzielić się swoim poglądem na zabijanie bezbronnych dzieci w łonach ich... matek(?!), czyli eufemistycznie tzw. aborcję.
anonim2015.11.5 19:22
I przytępa Joenam pakazała swoją ciemnotę - chwali się tym co jest powodem do wielkiego wstydu, co jest hańbiąca do szpiku kości - większe uznanie i szacunek by zyskała gdyby wyznała, że jest prostytutką niż "lewaczką"...feministki to jednak upośledzone intelektualnie są i to bardziej niż mogłoby się wydawać.
anonim2015.11.5 19:56
...Jestem lewaczką, tzn chce publicznych przedszkoli, szkół, szpitali, mieszkalnictwa, dróg i zakładów pracy... Pewnie domów publicznych tesh ???
anonim2015.11.6 1:32
@Joenam lewica [czyli forma faszyzmu] wymordowala ponad 100mln narodzonych ludzi (i byc moze nawet miliard nienarodzonych), usilujac ich zmusic do udawania,ze te 'piekne' postulaty oparte na zlodziejskiej mentalnosci i pseudointelektualnym belkocie udajacym racjonalne przeslanki, ktore skads wkleilas, da sie wprowadzic w zycie i ze zadeklarowany cel jest inny niz spelnienie psychopatycznych rzadz paranoikow wladzy i kontroli. Ta krew ofiar przesiakajaca cala Ziemie pozbawia lewice prawa do jakiejkolwiek dyskusji i bezwarunkowo ja uniewaznia. Nie ma dyskusji, nie ma racji, nie ma prawa. Lewica nie ma racji bytu. Sypaniem soli na rany wyjacych ofiar jest wpuszczanie faszystow do telewizji,radia i tolerowanie ich w innych mediach, w zyciu publicznym. Zaniedbaniem jest niestosowanie konstytucyjnego przepisu odbierajacego prawa wyborcze i publiczne osobom deklarujacym i wprowadzajacym lewicowe [czyli faszystowskie] poglady. To jest jak zgoda na zatrudnianie pedofilow w przedszkolach i zamykanie oczu na to co sie tam bedzie wyprawiac, czego tragicznym przykladem jest stan Twojego umyslu. Wiedza wyjasniajaca jasno i klarownie jak bardzo nonsensowne, nierealne i oszukancze sa postulaty lewicy jest ogolnie dostepna na internecie - kazdy element Twojej wypowiedzi mozesz zweryfikowac - nie zrobilas tego jeszcze, jestem pewien,a to co wypisujesz to slogany bezmyslnie przyjete przez Ciebie jako wlasne,bo gdzies po drodze w zyciu stalas sie ofiara tresury oduczajacej ludzi samodzielnego myslenia, uczciwosci i odpowiedzialnosci - wiec zrob to teraz i nie daj sie wiecej oszukiwac lewackim demiurgom, ktorzy z geba pieknych sloganow celowo kreuja problemy spoleczne, tylko i wylacznie po to, by lepiej zacementowac sie na scenie politycznej. I nie deklaruj wiecej prosze 'jestem lewaczka',bo to jest jak zadeklarowanie 'kocham hitlera i stalina i sprawia mi przyjemnosc deptanie cial ich ofiar'. Naprawde nie ma sie czym chwalic.