15.03.14, 13:53Jaruzelski, Wikipedia

Zdążyć "przed śmiercią Jaruzelskiego"!

"Człowiek wielkiego serca, prawości i mądrości" - napisała rodzina w nekrologach. Tłumy wojskowych, milicjantów i spora grupa ubeków pożegnała wczoraj na Powązkach Wojskowych w Warszawie gen. Tadeusza Pietrzaka. - Wspaniały żołnierz, wybitny utrwalacz władzy ludowej - relacjonuje uroczystości pogrzebowe Tadeusz Płużański.

Jak pisze w "Super Ekspressie" Płużański w czasie pogrzebu miała być jeszcze kompania reprezentacyjna WP, ale w ostatniej chwili została odwołana. Nagłośnienie sprawy w mediach zrobiło swoje. Jednak Tadeusz Pietrzak był niegodny nie tylko asysty honorowej, ale w ogóle pochowania na Powązkach - nekropolii chwały polskiego oręża. Po służbie w komunistycznej GL i AL, we wrześniu 1946 r. ten "człowiek wielkiej mądrości" brał udział w zamordowaniu 30 żołnierzy podziemia antykomunistycznego z oddziału słynnego kpt. Henryka Flame, ps. Bartek. Dlatego jego zdegradowania do stopnia szeregowca i odebrania odznaczeń, w tym Virtuti Militari, domagał się od prezydenta Komorowskiego, a także szefa MON Siemoniaka Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Domagał się bezskutecznie. Aby być pochowanym na Powązkach, wystarczy bowiem być generałem WP (również tym z LWP). Jedyną przeszkodą jest skazanie prawomocnym wyrokiem sądu, a to, jak wiemy, w pookrągłostołowej Polsce praktycznie nie jest możliwe.

Jak informuje Płużański Pietrzak został pochowany tuż obok grobów powstańców styczniowych, żołnierzy 1920 r., września 1939 r., Armii Krajowej, powstańców warszawskich. W końcu niedaleko słynnej "Łączki", gdzie jego koledzy komuniści zrzucali do dołów śmierci polskich patriotów zamordowanych katyńskim strzałem w potylicę przy ul. Rakowieckiej.

Kończąc tekst Płużański jednoznacznie stwierdza, że nasi bohaterowie nie zasłużyli na sąsiedztwo komunistycznych niegodziwców - nie tylko generałów, lecz także funkcjonariuszy UB, Informacji Wojskowej, krzywoprzysiężnych sędziów i prokuratorów. Dlatego trzeba czym prędzej - przed śmiercią Wojciecha Jaruzelskiego - wprowadzić przepisy, które zablokują chowanie na Powązkach zbrodniarzy, sowieckich kolaborantów i zaprzańców.

Ab/se.pl

Komentarze

anonim2014.03.15 13:59
Nie wyobrażam sobie że oprawca narodu polskiego towarzysz Jaruzelski spocznie na Powązkach. To byłaby potwarz dla ofiar systemu komunistycznego i przekreślenie dorobku Solidarności.
anonim2014.03.15 14:17
Ja się obawiam, że Jaruzel pójdzie na Wawel, a co tu dopiero mówić o Powązkach. Przecież ta władza jest do wszystkiego zdolna, a biorąc pod uwagę ogólnie przyjętą narrację, że to niby dzięki dobremu sercu wielkiego demokraty Jaruzela, mieliśmy Okrągły Stół i dziś mamy wolną Polskę, to trzeba powiedzieć, że grunt już podlega obróbce.
anonim2014.03.15 15:20
Maxiu 67, poddać kremacji, rozsypać na 4 wiatry to takie dżender, pokazują na filmach. To należy ćwiczyć: "To idzie młodość...."
anonim2014.03.15 15:26
Obliczem Boga nie wycieraj sobie buźki, panie Kiciborski. Generały i inne utrwalacze Władzi Ludowej otrzymają co należne od Boga, lecz jest jeszcze sprawiedliwość ludzka. Walczyli, mordowali, łamali w imię sprawiedliwości.....
anonim2014.03.15 15:52
Jezusicku, taz to Skałkę na Wawelu trza przemeblować ze szczętem...ile roboty przez żywymi, a śmierć kominem wchodzi.
anonim2014.03.15 16:52
Nie pożyje ani chwili jak ten sędzia z Awinionu co go kiedyś powiesili za śledzionę, bez pardonu Nie poleży na Powązkach ni wśród królów na Wawelu, niech to ścierwo zabierają do Lenina mauzoleum. Nie poleży w polskiej ziemi nie ma na nie przecież miejsca dla stupajki, czinodrała ruskiej służby bezpieczeństwa... Dla moskala miejsca nie ma wietrzeć będzie wstrętne truchło aż putyńskiej antygonie nos odpadnie, bo tak cuchło!
anonim2014.03.15 17:42
Cmentarz to również historia której uczy się młodzież i dlatego pochówki zdrajców w panteonie narodowym to hańba. Nie chcemy zdrajców na poświęconej ziemii.
anonim2014.03.15 18:22
Kiedyś krzyczeliśmy "znajdzie się pała na d...ę generała". Ale się nie znalazła. Jego pochówek na Powązkach to jak plunięcie w twarz wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę.
anonim2014.03.15 18:26
Jak już napisałem komentarz przypomniał mi się tekst Jacka Kaczmarskiego o generale. Jakoś rzadko, chyba zbyt rzadko do niego wracamy... Ty w uniformie my w mroku poniekąd Sztywno podchodzisz siadasz do klawiszy I zamiast zagrać zatrzaskujesz wieko Skrzydło opada salwą przeciw ciszy Do fortepianu po coś siadał chamie Nie wydobędziesz z zeń dźwięku rozkazem Pod pięścią pryśnie kość i klawisz złamiesz Ale nie zabrzmią dziejowe pasaże A w rękawiczkach z od krwi sztywnej skóry Nigdy nie trafisz w klawisz zamierzony I zamiast dźwięku z twojej partytury Zawsze się ozwie inny nie proszony W szkłach czarnych zamiast nut studiujesz co dnia Zawiłe klątwy wschodnich alfabetów Lecz nawet obcej nie zagrasz melodii Trzeba się schylić pozbyć się gorsetu Tego nie umiesz więc połam klawisze Struny grać będą bunt i cichą skargę Pozrywaj struny znowu pieśń usłyszysz To pudło w usta zamieni się czarne Roztrzaskaj pudło zagra miejsce po nim Jak gra powietrze pod tańczącym dzwonem To puste miejsce dziełem twoich dłoni Struną powietrza gardła okręcone Gdy umrzesz trumny które z fortepianów Zbijać kazałeś o milczącym świcie Muzykę odtąd zagrają nieznaną Marsz żałobny co obwieszcza życie
anonim2014.03.15 22:37
Sprawiedliwość to oddać każdemu co mu się należy. Jaruzelski ma ręce splamione polską krwią. A chęć sprawiedliwości nie ma nic wspólnego z tym co sugerują wielbiciele tego skromnego generała co to nie lubi celebry chyba, że u Breżniewa albo Putina. A co do Marka grobu nie ma, bo generał żyje, więc nikt nie mógł go oblewać farbą. Warto natomiast pamiętać, że Inka nie ma grobu bo czerwoni chcieli, żeby o niej zapomnieć, i to oni oblewają jej pomnik w Krakowie farbą. I jeszcze jedno Marku - gratuluję pamięci do bolszewickich piosenek.
anonim2014.03.15 22:49
Bohaterów Związku Sowieckiego należy z honorami woskowymi(rosyjskimi!) wydawać po śmierci Rosji-naprawdę dobrze na to zasłużyli...U nas nie ma miejsca na szacunek dla zdrady,możemy wybaczyć,ale nie możemy zaakceptować stawiania tych ludzi jako wzór i pokazywania,że zdrada Polski się opłaca.
anonim2014.03.16 0:07
Za życie przeklęty.Komunista jest gorszy niż faszysta!!Sprawiedliwość winna być!!
anonim2014.03.16 10:09
Do Marka - czyli uznajesz, że Jaruzelski był zdrajcą jak Janusz Radziwiłł! Skoro już to ustaliliśmy pójdźmy dalej. Nie jest tak jak sugerujesz, że oczekuję naplucia na grób Jaruzelskiego, oczekuję sprawiedliwości, czyli tego, żeby jako zdrajca nie zajmował miejsca przeznaczonego dla zasłużonych. I nic więcej z tego co sugerujesz. To było charakterystyczne dla Jaruzelskiego i jego kompanów - niszczyć nawet groby polskich patriotów.
anonim2014.03.16 23:14
Mam wrażenie Marek, że to Ty napędzasz się własnymi wizjami i nie czytasz ze zrozumieniem co piszą inni. Przecież nikt nie pisze, że nie wolno Jaruzelskiego pochować! NIE NALEŻY GO CHOWAĆ W ALEI ZASŁUŻONYCH BO MU SIĘ TO NIE NALEŻY! A to cytat z Trylogii o zdrajcy Bogusławie: Wielki Boże! - mówił - niezbadane Twoje wyroki i jeśli tego zdrajcy piorunem w kark nie trzaśniesz, to masz w tym jakoweś ukryte intencje, których się rozumem dochodzić nie godzi, choć po ludzku rzeczy biorąc, należałaby się takiemu skurczybykowi dobra chłosta. Ale widać, źle się dzieje w tej prześwietnej Rzeczypospolitej, jeśli podobni przedawczykowie, bez czci i sumienia, nie tylko kary nie odnoszą, ale w bezpieczności i potędze jeżdżą, ba! jeszcze obywatelskie funkcje sprawują. Chyba że zginiem, bo gdzież, w jakim kraju, w jakim innym państwie taka rzecz przygodzić by się mogła? Dobry był król Joannes Casimirus, ale nadto przebaczał i przyuczył najgorszych dufać w bezkarność i przezpieczeństwo. Wszelako nie jego to tylko wina. Widać, że i w narodzie sumienie obywatelskie i czułość na cnotę do reszty zaginęła. AMEN
anonim2014.03.17 7:04
To jeszcze nie jest oczywiste?????? Żaden bolszewik, żaden czerwony zaprzaniec nie ma prawa tam leżeć. Nie tam! Niech stworzą aleję władców PRL i tam spoczywają lub w innym godnym acz ustronnym miejscu. Nie jesteśmy jak oni aby grzebać nocą pod płotem... Ale wara im od miejsca chwały!