30.07.19, 20:56(fot. screen)

Zarzuty dla sprawców napaści na księdza. Grozi im 10 lat więzienia

Trzej mężczyźni, którzy zaatakowali proboszcza w szczecińskiej Bazylice św. Jana Chrzciciela usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczen przy działaniu „z powodu przynależności wyznaniowej pokrzywdzonych”  i usiłowania oszustwa. Dwóch z nich usłyszeli teżzarzuty naruszenia miru domowego i naruszenia nietykalności cielesnej.

- Podstawowy zarzut dotyczy tzw. kradzieży rozbójniczej, przy czym - jak zostało ustalone - sprawcy działali także z powodu przynależności wyznaniowej osób pokrzywdzonych do Kościoła katolickiego - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

Jak dodała, mężczyźni „działając w zamiarze zatrzymania uprzednio zabranej rzeczy” - różańca - zaatakowali trzy osoby, w tym proboszcza parafii.

- Ponadto w tej sprawie ustalono, że sprawcy dopuścili się także przestępstwa polegającego na usiłowaniu oszustwa w ten sposób, iż chcąc wejść w posiadanie znajdujących się na zakrystii przedmiotów w postaci szat liturgicznych, powołali się w rozmowie z osobą tam przebywającą na rzekome pozwolenie, by wzięli te przedmioty - tego pozwolenia miał udzielić im proboszcz. (…) Ostatecznie tych przedmiotów nie zabrano - powiedziała rzeczniczka prokuratury.

 Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia. Prokurator skierował do sądu wnioski o trzymiesięczny areszt.

bz/PAP

Komentarze

Młot na katolicyzm2019.07.30 23:22
A skąd wiecie, że ci faceci nie przyszli się zemścić na tym klesze, bo mógł ich w dzieciństwie molestować?
violencja2019.07.30 23:30
Tia.....???
Y2019.07.30 23:54
Biedny jesteś młocie ,a czemu biedny ,bo głupi .
TrzejParafianieZKredensem2019.07.30 21:51
Parafianie wpadli poleżeć na kredensie i poflirtować z niewolnicą seksualną, które zwyczajowo proboszcze trzymają na zapleczu - przykute łańcuchem do kasy pancernej albo do krat. Impreza zapowiadała się zacnie, dzwoneczki dzwoniły, koronki prześwitywały, kościelny był już tylko w butach, ale coś poszło nie tak. Bywa na baletach, że jakaś iskra za wcześnie zgaśnie, ktoś głupio wrzaśnie, ktoś rzygając zaśnie i finito. I już się tego nie rozbuja. Proboszcz narobił fermentu, jakby mu cała biba była nie na rękę. Może miał akurat umówione spowiadanie ministranta z jego masturbacyjnych technik, albo po prostu wlazł na zaplecze wybrać ze sto milionów z kredensu, bo spieszył się do Centralnego Kasyna Narodowego, niedawno otwartego przez premiera Morawickera w sąsiedniej gminie. Tak czy siak, wiadomo, że ofiarami mogli zostać tylko proboszcz i kościelny. Ledwo uszli z życiem. Pod kamery stojące za drzwiami. Krew z całego powiatu lała się beczkowozami, chirurdzy zwożeni autokarami z dyżurów wyszywali kilometrówki nici, a plastrów zeszło tyle, że gdyby je wszystkie położyć razem na płask, to zajęłyby powierzchnię większą, niż wszystkie lotniska, z którymi całował się JanPapaBis. Wokół kredensu powstać ma sanktuarium. Co prawda, niestety, trupa nie ma, ale i tak jest forsa do zarobienia, więc trzeba działać szybko, jak powiedział ktoś z episkopalnej Rady Biznesu.
violencja2019.07.30 23:32
Jesteś biedny i mówię to bez sarkazmu.
Polak Ateista Dumny Gej2019.07.30 21:17
Ojeeeej czyli jednak nie geje i nie chcieli homoślubu? Smuteczek katole! :)
panorana2019.07.30 21:12
Nitk przy zdrowych zmysłach nie bierze udziału w takich marszach. Prawdziwi geje i normalne lesbijki odcinają się od tego typu manifestacji. Ten młody człowiek poszedł tam szukać wrażenia i chciał być na topie! I znalazł to co chciał.
denaturat artystyczny2019.07.30 21:11
Żenić się chcieli homoseksualne patole
I'm from Londres Nova2019.07.30 21:56
We trzech? GW prawda.
Karol N.2019.07.31 1:19
Nie we trzech, tylko we dwóch chcieli się" żenić"! Nie łaska było przeczytać? Tylko udajesz głupszego niż jesteś?
I'm from Londres Nova2019.07.31 13:58
No to jeszcze raz przeczytaj, ilu było napastników.
szcze na PiS i rydzyka2019.07.30 21:05
Sprawcy należeli do kościoła katolickiego byli ochrzczeni i nie złożyli apostazji, to oznacza, że należeli w dokładnie takim samym stopniu, jak pobity klecha. Czyli kościół katolicki zaatakował sam siebie z powodu przynależności obu stron do kościoła katolickiego!
Marek2019.07.30 23:10
na szczaj na samego siebie tępy idioto
Dobra rada2019.07.31 0:34
Te szczanie zaszkodziło ci ,nienawiść tak na prawdę niszczy nienawidzącego i sam sobie krzywdę robisz ,opanuj się człowieku ,pomyśl co robisz i czy warto tak marnować życie ,życie jest krótkie nie lepiej je wykorzystać w lepszy sposób ,żeby ktoś kiedyś miło ciebie wspominał ,,czy chcesz mieć na grobie napis ,,to leży ten co szczał na PiS i Rydzyka ''trochę to głupio brzmi ,no chyba ,że takie są twoje ambicje ..
I'm from Londres Nova2019.07.30 20:57
Podlaska policja zatrzymała we wtorek rano mężczyznę, który miał kopnąć nastolatka podczas Marszu Równości. 24-letni mężczyzna jest podejrzewany o poważne uszkodzenie ciała chłopaka, który ma teraz złamany obojczyk.