Żałosne! Schetyna unika prawdy ws. Neumanna i sędziów - zdjęcie
04.10.19, 15:05fot. PO RP, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr, zdj. edyt.

Żałosne! Schetyna unika prawdy ws. Neumanna i sędziów

13

Żałosne stanowisko w sprawie Sławomira Neumanna zajął Grzegorz Schetyna. Jego partyjny kolega kpi sobie z wymiaru sprawiedliwości, mówi o sędziach, którzy ("mogę zapewnić") nic nie zrobią łamiącym prawo politykom PO, a on... wszystko zbywa kwestią języka.

Komentatorzy zwracają uwagę, że najbardziej skandalicznym elementem wypowiedzi Neumanna jest ta dotycząca sądów. Cynizm, hipokryzja, kolesistwo - to są rzeczy ponure, ale i dla wszystkich oczywiste. Ale pewność Neumanna co do działań sądów?

"Reszta to są goście, którzy mogą trafić do sądu z aktem oskarżenia, a sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią ku***a nic. Będą prowadzić sprawy – i ch***j" - to mówi Neumann o zarzutach, jakie stawiane są różnym politykom Platformy Obywatelskiej.

Jest więc przekonany, że sędziowie będą trzymać z jego grupą - i nie dadzą jej zginąć przed wyborami.

A Grzegorz Schetyna pytany o to, co mówił Neumann, zwraca uwagę na... przekleństwa.

Rację ma Tomasz Sakiewicz w wywiadzie dla portalu Fronda.pl: potrzebna jest komisja śledcza, która zbada związku Platformy z sądami. Bo ze słów Neumanna widać, że sędzia na telefon to nie był w Platformie jednostkowy przypadek.

bsw

Komentarze (13):

Toni2019.10.4 17:21
PO to Przestępcza Organizacja Schetyna ten Widelec też spotykał się na cmentarzu z aferzystami. Tam nie ma nikogo uczciwego.
mordechaj2019.10.4 16:36
Jakiś UBECKI TROLL podszywa się pod nick @mordechaj. To typowe dla UBEKÓW, jak brakuje im argumentów. Takie przypadki już się zdarzały, ale tylko na Wpolityce. UBECY ze swojej bezsilności podszywali się pod nick @mordechaj szczególnie na portalu braci Karnowskich. Nie przypuszczałem, że Fronda też jest opanowana przez ubecję.
mordechaj2019.10.4 16:33
Jak dla mnie, to S. Neuman powiedział dużo prawdy i popisał się trafną analizą rzeczywistości. Na czym ta trafność analizy polega ? Ano na tym, po kolei : 1. Partie bronią swoich członków do upadłego. Przykład? PiS i Marian Banaś. 2. Wyrok sądowy dla H. Zdanowskiej pomógł jej wygrać wybory na prezydenta Łodzi z wynikiem 70% w pierwszej turze. Fakt. 3. PiS po przejęciu prokuratury jest niewiarygodny w sprawach dotyczących opozycji. Ludzie nie uwierzą, że PiS nie działa w interesie partyjnym. Fakt. 4. KOD nie stanowił żadnej siły. Pełna zgoda. Powiem więcej. KOD był moim zdaniem sztucznie pompowany przez PiS, by wypromować łatwego przeciwnika, co pokazały kłopoty przywódcy KOD Kijowskiego. 5. Ludzie głosują nie znając kandydatów. Fakt. Przeciętny człowiek nie ma ochoty i czasu, by zajmować się politycznymi przepychankami.
Wiesław Kaloryfer2019.10.4 16:11
Ale co w tym dziwnego, że powiedział, iz sądy przed wyborami nikogo nie skażą. Przecież za PiSu średnia długość rozpatrywania spraw jeszcze wrosła. Oczywistym zatem było, że skoro w sądach nie było nawet aktów oskarżenia, to żaden sąd nie był w stanie skazać nikogo przed wyborami.
mordechaj2019.10.4 15:41
Schetynizm to nowy termin psychiatryczny określający chorobę tych, którzy są jeszcze przekonani, że POKO wygra wybory 2019 !
mordechaj2019.10.4 16:56
Nie podszywaj się UBECKI trollu pod nick @mordechaj
Polak Ateista Durny Gej2019.10.4 15:40
Ludzie, toż to już widać gołym okiem, że lewactwo (lewizna czy lwica) – głównie z PO to żadni Polacy. Oni bojkotują nawet największe święta narodowe, są przeciwni reparacjom wojennym, co jest dowodem na to, że nie są Polakami. Oni prowadzą otwartą wojnę hybrydową przeciwko Polsce ! To nie jest wojna przeciwko PIS, jak mógłby ktoś sobie pomyśleć, ale wojna przeciwko Polsce, bo obojętnie kto będzie przy władzy, to będzie musiał się z tą wojną zmierzyć. Wojna hybrydowa na Ukrainie różni się od tej w Polsce. Tam ruskie „zielone ludziki” okupują część terytorium Ukrainy (Krym, Donbas). W Polsce zaś „czerwone i tęczowe ludziki” dążą do okupacji całego kraju. Najpierw była i toczy się nadal ogłupiająca propaganda, polegająca głównie na kłamstwach i manipulacjach. Następnie walka o „wolne miasto” Gdańsk (może być niemiecki byleby nie polski). I w końcu chcą likwidacji CBA i urzędów wojewodów, a tym samym odcięcia wpływu rządu i kontroli na samorządy, tworząc terytorialnie odrębne federacje. Początkowo w dużych miastach gdzie prezydentami są ludzie PO, a potem niżej. Polacy, bądźmy czujni ! Jeśli rząd zlekceważy to towarzastwo to będziemy mieli problem !
dzielnicowy2019.10.4 15:39
Polskę trzeba oczyścić z komunistycznego śmiecia, kłamców, złodziei i zdrajców, czerwonej i tęczowej zarazy ! Z tymi pasożytami nie można prowadzić dialogu. Oni nie mają nam nic do powiedzenia, a jeśli już to faszerują Polaków kłamstwami, manipulacjami i nienawiścią, wymyślają głupoty, szczują, a na prawdę reagują agresywnością. Tutaj nawet utylizacja nic nie pomoże. Powinniśmy zachowywać spokój, nie zapraszać ich do mediów, nie przekonywać ich, nie dyskutować z nimi. Oni nie potrafią normalnie rozumować i nie usłuchają żadnych argumentów. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal ok. 30% polskojęzycznych osobników popiera tych przestępców . To smutne, ale oni mają przestawione mózgowia, inaczej – mutacja myślenia. ! Do nich nie dociera NIC ! Proszę sobie wyobrazić, że nawet ludzie wykształceni, ba profesorowie, ludzie mediów, aktorzy, celebryci, itd. zachowują się jak pacjęci w domach wariatów. To obóz zdrady narodowej, który powinien być wyeliminowany z życia publicznego.
Wiesław Kaloryfer2019.10.4 16:14
"Polskę trzeba oczyścić z komunistycznego śmiecia, kłamców, złodziei i zdrajców, czerwonej i tęczowej zarazy !" Dlatego nie głosuj na PiS, co wystawia do wyborów Piotrowicza, Czabańskiego i im podobnych byłych działaczy lub członków PZPR.
Małgorzata2019.10.4 15:38
Jeśli są wśród nas ludzie, którzy do tej pory nie zdecydowali na kogo głosować, lub ludzie, którzy nie są pewni, że pójdą na wybory – PROŚBA : Ludzie, nie musicie nic robić dla jakiejś partii politycznej, ale zróbcie coś dla Polski, dla kraju w którym żyjecie – i zagłosujcie na PIS – Listę Nr 2, a w podziękowaniu za to dostaniecie od tego rządu nagrodę z nawiązką !
mordechaj2019.10.4 15:29
Nie oszukujmy się, bo cała opozycja w Polsce i ich zwolennicy to zbiór najgorszych patologii, które szkodzą państwu i narodowi !!! To coś, co się pałęta w społecznym obiegu, a nazwało się totalną opozycją, to nie są Polacy – to gangsterzy ! Oni gardzą Polakami ! To grupa komunistów przysłanych nam na siłę przez Moskwę, a także żydowsko- niemieccy przybysze. Ich potomkowie to komunistyczny kożuch podłych i obrzydliwych dzieci resortowych, bełtu, mętów i pasożytów wszelkiej maści i rodzaju. Dla nich Polskość to nienormalność ! To wrogowie Polski, którzy posiadają jedynie polskie obywatelstwo. Jeśli nie oni lecz Polacy są przy władzy w Państwie, to czują się jakby ktoś na nich srał ! Są niewirygodni, niekompetentni i nienawistni, to kłamcy i oszuści, a złodziejstwo w czasach ich rządów przekraczało wszelkie granice. To zdrajcy narodu polskiego ! Oni bojkotują nawet największe święta narodowe, szczują na Polskę w UE i stosują wojnę hybrydową prowadzącą do zamachu Stanu żądając likwidacji urzędów wojewodów i utworzenia regionów federacyjnych. To nie jest żaden obóz polityczny opozycji, a pozaprawne zjawisko, które wymaga eliminacji z wpływu na politykę i państwo ! Kaczyński mówi prawdę – trzeba wymienić lewackie pseudo-elity ! Prawdziwa scena polityki powinna dopiero powstać na gruncie reformy prawa, w tym prawa konstytucyjnego, reformy państwa i urzędów państwowych. Również poprzez stworzenie wymagalności wobec aspirujących do polityki, wymagalności prawnej, określającej ściśle kto może być urzędnikiem państwowym, prawnikiem i politykiem.
mordechaj2019.10.4 16:55
Nie podszywaj się BECKI trollu pod nick @mordechaj
Zosia2019.10.4 15:28
Musimy usunąć z polskiego życia politycznego antypolaków ! Pomóżcie mi zrozumieć przeciwników PiS. Narzekają na zaoferowaną im najniższą pensję która obecnie jest wyższa o kilkaset pln niż gdy rzadziła PO. Biorą 500+ na każde dziecko wyprawki , bezrefleksyjnie tęsknią do czasów gdy państwo było rozkradane w kazdej dziedzinie , rekami tych którzy mieli zapewniać nam wzrost gospodarczy , lecz dbali tylko o wzrost naszego zadłużenia . Płaciliśmy naszą składkę do UE jednocześnie nie wykorzystując naleznych nam funduszy. Skundlone elyty bez wartości chodziły na postronku niemieckich panów . Budowane były autostrady które trzeba juz teraz poprawiac , jest to znamienne gdyż nie śniło im się że jest w Polsce mozliwy taki wzrost gospodarczy . Widocznie miały one zapewnić tylko bezpieczny przejazd cystern z lewym paliwem . Szacun dla panów z Sowy i przyjaciół , za trafne okreslenie ich wizji Polski " h..j , du.pa i kamieni kupa " . Polecam też inne okreslenia ich metod gospodarczych np. po nas tylko potop, zostaną po nas tylko zgliszcza , rozdziobią nas kruki i wrony itp. , itd. W państwowych mediach brylują dziennikarze o lewackich poglądach vide man . Opozycja idzie do wyborów bez programu , bo nie można nazwac programem negowanie programu przeciwników i ma jeszcze poparcie 40% społeczeństwa . Jak to nazwać jesli nie zbiorową amnezją , paranoja , schizofrenią . Ulegaja obłednej retoryce tvn i gazety koszernej w bezrefleksyjny sposób . Gryzą rękę która podaje im pomoc , plują na światełko w tunelu które ukazało się wielu osobom bez perspektyw . Zmień pracę i weź kredyt , to były rady człowieka który bezczelnie połakomił sie na dobro społeczne (żyrandol i sokowirówkę ) Ten rząd pokazał jak można pracować , jak można dbać o społeczeństwo każdym aspekcie . Dodatkowe emerytury , zwiększane wydatki na cele społeczne , zmniejszane stawki podatkowe . Czego jeszcze chcecie przeciwnicy PiS-u . Powrotu polityki na kolanach , gazu z Rosji ? tego chcecie ? PiS pokazał że nie ma pobłażania nawet dla swoich , nie ma świetych krów . Czego jeszcze chcecie ? Pozdrawiam i miłej niedzieli wszystkim .