Zachodni publicyści: ,,Polsko, Węgry, wytrwajcie!’’ - zdjęcie
27.11.20, 21:13Fot. via: Pixabay - jackmac34

Zachodni publicyści: ,,Polsko, Węgry, wytrwajcie!’’

44

W Europie dominuje głos lewicowo-liberalnych mediów, które atakują Polskę w związku ze sprzeciwem wobec tzw. mechanizmu praworządności. Nie brakuje jednak na Zachodzie również głosów Polskę wspierających i apelujących do Polaków o wytrwanie w konflikcie z unijnym establishmentem. Zwraca na nie uwagę, na łamach portalu DoRzeczy.pl, red. Małgorzata Wołczyk.

Dziennikarka przytacza teksty zachodnich publicystów, którzy o działaniach rządów Polski i Węgier piszą nie tylko z uznaniem, ale również szczerze kibicują Polakom i Węgrom, apelując o wytrwanie.

- „Te dwa kraje, które tyle ucierpiały z powodu nazizmu i komunizmu, mogą udzielić nam wielu lekcji i nie powinniśmy w żaden sposób lekceważyć ich doświadczenia, a tym bardziej ich głosów i zasług. Proponuję waszym przywódcom, aby nadal stawiali opór zniewagom, ponieważ to, co widzimy, będzie niczym w porównaniu z tym, co ma nadejść” – pisze na łamach hiszpańskiego „Libertad Digital” Zoé Valdés.

Red. Małgorzata Wołczyk zwraca uwagę na absolutny brak wolności prasy w Hiszpanii, gdzie socjalistyczny rząd zlecił największym papierowym dziennikom drukowanie propagandowych haseł w związku z negocjacjami w UE. Mimo to, pod artykułami nawet najbardziej lewicowych hiszpańskich mediów, można przeczytać budujące komentarze, którymi Hiszpanie chcą wesprzeć Polaków.

- „Dziennikarz, który napisał te bzdury, musi nas mieć za niemowlaków. Na szczęście mamy inne media, które informują nas, że Węgry i Polska, czyli kraje, które doznały komunistycznego jarzma, nie chcą oddać swojej suwerenności i nie dadzą się przytłoczyć walcowi postępu” – głosi jeden z nich.

We Francji głosem rozsądku, który ofiarnie staje w obronie Polski i Węgier, wykazując słuszność w walce z unijnym establishmentem, jest nieustannie głos wybitnego filozofa i popularnego tam publicysty Erica Zemmoura. To jedyny głos przebijający się w mediach mainstreamu, jednak w tytułach, które nie poddają się obowiązującej linii, podobnych głosów jest znacznie więcej. Na łamach „Le Figaro” Max-Erwann Gastineau pisze:

- „Tutaj dotykamy osi sporu. Czy Europa chce zbudować nowy demos na gruzach przestarzałych przynależności narodowych, czy też na ich historycznych demos, które ją stworzyły? Na wschodzie wszystko jest jasne. Naród nie jest konstrukcją. Jest emanacją o podłożu historycznym, dlatego narodowe wartości są tak samo fundamentalne jak swoboda jednostki.Tak więc od praworządności - a więc i sędziów pracujących na rzecz rządów prawa - oczekuje się, że fundamentalne są także wartości narodowe a nie tylko liberalne. (…) Jakie będzie miejsce dla konserwatywnych idei w liberalnej Europie? Jaki cel mają mieć rządy prawa i niezawisłe sądy? Dokąd te kwestie pomijane się jako nieistotne, spory będą trwać i żaden mechanizm ich nie rozwiąże”.

We Włoszech, które tak bardzo dotknięte pandemią pilnie potrzebują wsparcia z Funduszu Odbudowy, Emanuel Pietrobon jasno wskazuje, z czyjej winy wypłaty się opóźniają:

- „Niemcy wykorzystują rotacyjną prezydencję w Radzie Unii Europejskiej do przyjęcia budżetu UE na lata 2021-27 według metod i parametrów wypracowanych przez Berlin i dla Berlina.(…) Propozycja warunkowości funduszy to ostatnia próba zdławienia i uciszenia ruchu konserwatywnego, który powstał w przestrzeni postkomunistycznej”.

kak/DoRzeczy.pl

Komentarze (44):

prawy2020.11.29 9:46
POLSKO WĘGRY WYTRWAJCIE!!!!!!!!!!!!!!!!a gdzie rwszta za kassssssssssssę gotowa sprzedać własną MATKĘ jak za najgorszych czasach nawałnicy czerwonej kolaborańci zapomnieli ,chca zmienic historie i bezczynnie patrzy jak skąd ktoś jest katowany przez grabieżcow odwiecznychznamy to z najnowszej chistorii20-ego wieku a rodzimi kolaborańci POmagają wrogom w POkonaniu niewinnych,zeby pozniej moc zaklinac historię,ze to winna POLSKA jak zwykle w odosobieniu,ale my wroga sie nie boimy POLSKĘ PRAWĄ,WIERNĄ I SPRAWIEDLIWĄ AMEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
M.2020.11.29 2:23
Powtarzam. Ze wzgledu na pandemie czytam od najbardziej lewicowych (Público, Eldiario.es) do najbardziej prawicowych (ABC, La Razón, OKdiario) portali hiszpañskich i w kazym, doslownie w kazdym krytykuja kato-sci*erwa z PiS za veto... "Libertad Digital" to rynsztok, którego praktycznie nikt nie czyta, wplywami porównywalny z frondzia, jej wyznawcami i innymi frondoidami... Z bogiem, szczurki
hrabia POtocki2020.11.28 19:08
To wsparcie finansowe UE to tylko pozyczki nisko oprocentowane , ktore Polska bedzie musiala zwracac , niech kazda glowa kapusciana zrozumie ze nikt nikomu nie daje za darmow UE.Oczywiscie ze Niemcy forsuja tylko polityke dobra dla nich, trzeba , oni bez tzw panstw dawnego obozu praktycznie maja potezne problemy finansowe i wysokie bezrobocie.Polska nie moze ulec szantazowi Niemiec i powinna zablokowac budzet UE, bo za chwile polacy beda ,,lizac buty niemcom,,
Art2020.11.29 1:02
Albo świadomie kłamiesz wiec jesteś kłamcą albo jesteś ignorantem czyli głupkiem. Sam wiesz co jest prawdziwe.
x2020.11.28 19:07
W Polsce też można poczytać rosyjskie trolle pod artykułami niezależnych mediów - to nic nowego.
Orban ma wsparcie ze strony Putina.2020.11.28 16:31
Także wsparcie finansowe. [1] Wy możecie liczyć na szturm modlitewny czytelników Frondy i wstawiennictwo świętego obrońcy pedofili. [1] https://tvn24.pl/swiat/atomowe-porozumienie-wegier-i-rosji-10-mld-euro-kredytu-z-moskwy-ra387666-3346688
F 162020.11.28 16:23
Drogi Polaku. W tym nowym swiecie tylko ten, kto potrafi zadbac o wlasna dup. ma szanse zobaczyc kolejny wschod slonca. Olac UE.
kasikas2020.11.28 15:38
Polsko Węgry WYTRWAJCIE ,,,ten świat wariuje ,,to co się dzieje w świecie przeraża,,,jedyna nadzieje w WAS,,,nie możemy pozwolić na to barbarzyństwo ..
Anonim2020.11.28 12:25
Polak Węgier dwa palanty.
Lulek2020.11.28 12:55
A ty trzeci!
alusia2020.11.29 9:57
Nie Polak to się nie odzywaj w temacie który ci obcy.
man.of.Stagira2020.11.28 11:30
„Niemcy wykorzystują rotacyjną prezydencję w Radzie Unii Europejskiej do przyjęcia budżetu UE na lata 2021-27 według metod i parametrów wypracowanych przez Berlin i dla Berlina.(…) Propozycja warunkowości funduszy to ostatnia próba zdławienia i uciszenia ruchu konserwatywnego, który powstał w przestrzeni postkomunistycznej”. Tyle.
alusia2020.11.29 9:59
To nie nowina ,że robią wszystko dla swojej korzyści tylko niektórzy nie widzą lub nie chcą tego widzieć.
Anonim2020.11.28 9:41
Lewakom unijnym trzeba zabrać nadmiernie niesłuszne pobory aby zaszli na ziemię, i złapali kontakt ze społecznościami, które ich tam wysłały do pracy - na początek o 60%.
Anonim2020.11.28 9:32
Brawo rząd RP, w tych sprawach nie powinno być żadnych negocjacji z KE. Nie prowadzi się negocjacji z szantażystami. KE chce obejściem traktatów wprowadzić terroryzm do prawa unijnego pod hasłem "praworządność".
Anonim2020.11.28 10:51
Tak, przestrzeganie prawa prawaków nie interesuje to niech zdychają z głodu. Trzeba będzie podzielić Polskę na dwa obozy (stany). Stan wschodni (kibice Jarka), powinni dołączyć do Putina gdzie bicie kobiet jest dozwolone, a stan zachodni zadeklaruje, że poniżanie innych nas brzydzi, i, że wolimy być częścią ‘zgniłego’ zachodu.
Loki2020.11.28 7:29
Cały świat to taka kapitalistyczna lewica tylko Polska i Węgry to taka komunistyczna prawica.
Art2020.11.27 23:56
Boze, jak Wy klamiecie. To jest po prostu nieprawdopodobne. Katolicki portal, ktory niemal w kazdej wiadomosci ze swiata klamie i przeinacza fakty. To jest po prostu zenujace. Nikt nie popiera ani Polski ani Wegier. Powolujecie sie w tym tekscie na jakis margines marginesu. Przeciez Wy sie po prostu osmieszacie.
Anonim2020.11.28 5:43
Art, wierzący to zawodowi kłamcy. Zawsze kłamali i dlatego w minionych wiekach z nimi nie dyskutowano (bo to strata czasu) tylko byli przeznaczani na dyndanie na ulicznych latarniach (np. rewolucja francuska).
Anonim2020.11.28 9:19
to jest nawoływanie do nienawiści, podżeganie do przestępstwa
Art2020.11.29 1:05
Naprawdę? Nawoływanie do przestępstwa ? To idź i zgłoś. Tylko nie zapomnij zrobić wydruków z Frondy tekstów i tych wszystkich katolickich komentarzy. Połowa katolików poszłaby siedzieć.
Anonim2020.11.28 9:27
To jest żenujące, jak że lwica nie potrafi zestawić głoszonych haseł marksizmu kulturowego do tych głoszonym podczas sowieckiego bolszewizmy czy niemieckiego lewackiego faszyzmu i wyciągnąć z historycznych faktów wniosków.
Kropka2020.11.27 23:39
Konserwatywne idee mają rację bytu w Europie - proszę bardzo nikt im nie zabrania. To podstawowa różnica między prawicą a lewicą: kiedy wyznajesz ideologię prawicową w lewicowym kraju możesz korzystać z tych samych wszelkich wolności jak każdy obywatel: chodzisz sobie do kościoła, znajdujesz małżonka i tak dalej. Natomiast w kraju w których rządzi prawica każdy kto nie ma poglądów prawicowych ma się już nieco gorzej. Jesteś gejem, ateistą, cyklistą, po prostu chcesz żyć inaczej - w najlepszym wypadku jesteś niemile widziany jako wróg tradycji i ojczyzny a w najgorszym razie podpalą ci mieszkanie albo spałują. To mój podstawowy problem z ideologią prawicową (nic dziwnego że ciągle używacie terminu "ideologia" - to świetna zabawa!), dlaczego musi ona iść w parze z ograniczaniem praw wszystkim i narzucaniem jednego słusznego wzorca? Nie chcę związku partnerskiego i ty też nie będziesz go miał - mentalność psa ogrodnika.
M.2020.11.27 23:29
"Libertad Digital" hahahahaha. Przeciez to jest portal online porównywalny z fronda (pod wzgledem liczby czytelników/wyznawców sekty jak i pod wzgledem wplywu na rzeczywistosc). Czyli zwykle zbiorowisko sci*erw i nieudaczników zyciowych. Z bogiem,
jj2020.11.27 22:26
Z Polski ma wyjść iskra, więc trzeba krzesać i to niestrudzenie. Oglądanie się na lewackich klakierów jest pozbawione sensu. Europejska, radykalna wierchuszka lewicowa wie dokładnie, że Polska i Węgry mają rację. Nie przyzna nam jednak racji, ponieważ ich polityka oparta jest na bezprawiu, kłamstwie i pogardzie. Prawda się sama obroni, a my jesteśmy po jej stronie. Jeśli nie ustąpimy - wygramy.
M.2020.11.27 23:24
Zmieñ leki, knurze. Z bogiem,
czekista2020.11.27 23:34
Wyrwiemy ci jaja !!! Ha, ha, ha, ha, .............ha!:)
Ciemny lud2020.11.28 8:04
W czym Polska ma rację? Gdzie ta racja?
ala2020.11.27 22:21
Polska, z 38 milionami mieszkańców oraz dochodem narodowym brutto (DNB) na głowę na poziomie 13,800 dolarów (dane za 2017 r.), jest największą gospodarką w Europie Środkowej. Od przystąpienia do Unii Europejskiej w 2004 r., ambicją Polski było szybkie dołączenie do rdzenia Wspólnoty w zakresie rozwoju gospodarczego i standardów życia.
Grizzly2020.11.27 22:18
fronda zapomniała dodać - publicyści zachodniej Azji
Kida2020.11.27 22:31
Proponuję wziąć się do nauki. Lekcje internetowe nie powinny być wymówką do olania swojej edukacji. Francja i Hiszpania leżą w zachodniej Europie.
Grizzly2020.11.27 23:17
Od... się bydle od mojego nicka! Won na GWniane forum bo tam jest rezerwat dla pedałów!
Grizzly2020.11.27 21:59
Europa się budzi z narkotycznego snu eurobolszewickiego!
M.2020.11.27 23:30
"Libertad Digital" to raczej kiepskiej jakosci budzik. Ich znaczenie zbliza sie ku zeru. Z bogiem szczurku
Art2020.11.27 23:59
Tak?! A skąd takie wnioski? Z tego tekstu? No to gratuluję. Ale proponuję przejrzeć zachodnia prasę a nie Fronde z jej glupawymi tekstami. Zdziwisz się co o nas sądzą. I chyba Ci się nie spodoba.
Faustyna2020.11.28 0:53
Wychodzi z ciebie kolejny, szary, zakompleksiony człowieczek "co o nas powiedzą na zachodzie..." a ja mam gdzieś zdanie lewaków o mnie Polce, o mojej Ojczyźnie.
Art2020.11.28 1:08
Ja, zdaje sie w odroznieniu od Ciebie, nie mam zadnych kompleksow. Nie zrozumialas wypowiedzi Grizzlego do ktorej sie odnosze, Twoj problem. Nie zrozumialas tez mojej odpowiedzi, coz. Tylko sie zastanawiam po co komentujesz, skoro nie rozumiesz?
M.2020.11.28 1:48
Szary , zakompleksiony, XIX-wieczny polaczek (z malej litery celowo) wychodzi wlasnie z ciebie, nieuku. Z bogiem, wasze dni sa policzone, kato-idioci.
Jadwiga2020.11.27 21:43
Autorzy niektórych komentarzy powinni łykać Fenactil...
Grizzly2020.11.27 22:18
dawaj!
Grizzly2020.11.27 23:18
Od... się bydle od mojego nicka! Won na GWniane forum bo tam jest rezerwat dla pedałów!
Zdesperowany parch Keller-Krawczyk2020.11.27 21:29
nie wie jak na siebie zwrócić uwagę: szybka randka, kretynizacja, oficer LWP, Polak (parch Polakiem - a to dobre!), itp., itd. Chciał być "Niemcem", ale go wypierrdolili, chciał do USA, ale brudasa nie wpuścili, chciał do Kanady, ale parcha nie wpuścili i brudas Keller-Krawczyk jak typowy parch ... wędruje po forach. . . . - YEBNIĘTY na dobre! I bardzo dobrze. Niech klika, czasu nie zatrzyma ch.... strzeli wcześniej niż mu się to wydaje. Przynajmniej nie pierdzi w tramwajach, autobusach.
Głupek2020.11.28 8:07
Już? Zrobiłeś sobie dobrze? :D
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.27 21:23
Chciałbym tylko napisać, że ministrem edukacji jest idiota!!! Dziękuję, a PiSdzielcom serdeczny chüj w düpę od jakiegoś zboczonego klechy...