Wygrana z cenzurą! YouTube przywrócił wywiad z Ziemkiewiczem - zdjęcie
23.09.20, 20:54Fot. screenshot - YouTube (Monika Jaruzelska zaprasza)

Wygrana z cenzurą! YouTube przywrócił wywiad z Ziemkiewiczem

12

Wczoraj Monika Jaruzelska poinformowała, że z serwisu YouTube został pod pretekstem naruszenia zasad dot. „szerzenia nienawiści” usunięty wywiad, jaki przeprowadziła z Rafałem Ziemkiewiczem na temat jego książki „Cham niezbuntowany”. Teraz dziennikarka przekazała, że po odwołaniu serwis przywrócił film.

Monika Jaruzelska prowadzi kanał na YouTubie, gdzie zamieszcza obszerne wywiady ze znanymi postaciami ze świata polityki, nauki i kultury. Trzy miesiące temu nagrała wywiad z Rafałem Ziemkiewiczem na temat jego cieszącej się niezwykłą popularnością książki „Cham niezbuntowany”. Książka spotkała się wcześniej z wieloma atakami cenzury, w tym m.in. z zakazem sprzedaży na Allegro. Ocenzurować Rafała Ziemkiewicza próbował też YouTub:

- „Po 3 miesiącach od premiery, pomimo wcześniejszego przesłania do YT do akceptacji – odcinek został usunięty. Kuriozalne jest również to, że YT do dziś zarabiał na reklamach (279k wyświetleń, 7909 pozytywnych ocen). Nie poddawajmy się, pomyślmy co możemy zrobić” – napisała wczoraj na Twitterze Monika Jaruzelska.

Dziennikarka złożyła odwołanie od decyzji serwisu, które na szczęście okazało się skutecznie. Film został dziś przywrócony przez platformę:

- „Bitwa wygrana, co niestety nie oznacza wygranej wojny... Bardzo dziękuję za Wasze zaangażowanie i wsparcie” – napisała publicystka.

kak/Twitter

Komentarze (12):

Jarosław Karłowaty2020.09.24 8:12
goje wybłagali u żyda aby im wywiad przywrócił,
Darek2020.09.24 6:41
Pani Monika to bardzo inteligentna osoba, ale jako że swoja karierę zawdzięcza tatusiowi, generałowi Jaruzelskiemu - komuniście i zbrodniarzu - nie powinno być dla niej miejsca w sferze publicznej wolnej Polski. Nie odpowiada za zbrodnie ojca oczywiście, ale dzięki nim jest na świeczniku i zrobiła swoją karierę. Prywatnie niech sobie żyje w dobrobycie nic mi do tego, ale publiczne pokazywanie tej pani urąga przyzwoitości i zdrowemu rozsądkowi.
Dam2020.09.24 7:54
Resortowe dziecko jest prokuratorem generalnym, komuch jest sędzią TK, żona TW jest prezesem TK, a ty się przyczepiasz do kobiety, która sama na siebie zarabia prowadząc wywiady o poziomie, któremu TVP i TVN nie dorastają do pięt?
Darek2020.09.24 12:06
Ja nawet ją lubię, ale uważam że promowanie jej jest niemoralne. Tak samo zresztą potępiam wszystko to o czym napisałeś. A szczytem było zrobienie ministrem Kryże - zbrodniarza komunistycznego syna mordercy rotmistrza Pileckiego.
Dam2020.09.24 13:34
Rodziny się nie wybiera. To, że jest rozpoznawalna z nazwiska nie jest ani jej winą, ani zasługą. Jedynie to co sama robi można oceniać.
Tres2020.09.24 2:58
"@ czyżnie?"........... A jaki to program? Pan Ziemkiewicz nie miał/ma swojego programu w TVP. Był jedynie czasami jednym ze współprowadzących w programie WTylewizji. Zresztą jednym z najlepszych i najciekawszych, i z najlepszą dykcją, i z normalnym, naturalnym zachowaniem, bez zmanierowania, fafluczenia, seplenienia, silenia się na durne dowcipkowanie, bez nadmiernych złośliwości wobec dzwoniących ludzi, z ogromną wiedzą i erudycja, pokazywaną bez pychy i narcyzmu... Eh, nie wszyscy tak mają w tym programie, niestety. Ale nie ze wszystkimi poglądami R. Z. się zgadzam, co do niektórych jego tez śmiem twierdzić, że się w ogóle nie zna i ma fałszywe informacje (to głównie dotyczy spraw Kościoła katolickiego), ale przynajmniej jest uczciwy w swych wywodach (czyt.: nie kręci, nie poniża, nie przeinacza rzeczywistości świadomie, nie próbuje manipulować itd.). A to osttanie ejgo chwilowe zniknięcie ma związek z jego wypowiedzią w jego programie w TV Republika (oglądałam) w niedzielę 20 września, gdzie raczył się dość nieładnie wypowiedzieć o J. Kaczyńskim, możę to miał być taki żart albo frustracja, ale po raz pierwszy w zyciu widziałam R. Ziemkiewicza bardzo znerwicowanego, zdenerwowanego, wręcz chorobliwie, nie podobało mu się, że rozmówcy nie potrafią się zgodzić z większościa jego tez, jakąś taką niemoc emocjonalną wykazywał... Podobno w rozmowie telefonicznej z wydawcą programu WTylewizji ustalili, że nie będzie się pokazywał w tymże programie do czasu, aż wyjaśni się sytuacja z losami ustawy o zwierzętach (bo w związku z tą ustawą R. Ziemkiewicz nieelegancko wypowiedział się o J. Kaczyńskim w TVRepublika i przyznał, że nadal ma takie samo zdanie i nie będzie się wahał powtórzyć tego w progr. WTylewizji). Czyli - jest nadzieja, że wróci do WTylewizji na TVPInfo.
czyżnie?2020.09.23 22:18
a kiedy TVP przywróci program Ziemkiewiczowi?
@kak "bom przepomniał!"2020.09.23 22:09
"Po interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara książka powróciła do sprzedaży i jest bestsellerem. Tym samym uważam, że usunięcie odcinka jest bezzasadne" shorturl.at/pwxTZ
Anonim2020.09.23 21:38
Jaruzelska to dobry, uczciwy człowiek. Nie to co trzaskowski i spółka zoo czyli ludzie w kagancach i na łancuchu
Darek2020.09.24 12:09
Uczciwość i dobroć ma zapewne po tatusiu, po tatusiu ma też znacznie więcej, bo całą swoją karierę zawdzięcza ojcu - mordercy. Jakby prowadziła jakąkolwiek działalność poza publiczną nie miałbym absolutnie nic do tego, ale publiczne lansowanie kogoś kto karierę zrobił na trupach pomordowanych przez tatusia Polaków...
Anonim2020.09.24 12:48
A kto ją lansuje? Może Czarzasty co nie dał jej miejsca na liście wyborczej? A może kampania przeciw hivofobii ktorej podpadła? Odkąd pamiętam Jaruzelska zawsze była racjonalna i atakowana za ojca.. Trzeba sobie ucziciwie powiedzieć że na tle innych państw w Polsce opresja komunistyczna była stosunkowo nieduża tak samo jak dziś w czasach z koronawirusowego zamordyzmu władz. Czy Jaruzelska zadlużyła w kilka miesięcy Polske na 200 miliardów?
Jakub2020.10.4 2:21
Uczciwy Polak nie powinien z tą panią mieć jakichkolwiek kontaktów. Przynajmniej dopóki ta pani nie ureguluje swego dziedziczonego długu wobec części polskiego społeczeństwa, krótkim przepraszam, wybaczcie. Później niech się modli za swego ojca o Boże przebaczenie dla niego.