Wyborcza przeżywa, że Polacy modlą się za wybory - zdjęcie
18.09.19, 08:39(fot. screen/ wikipedia_Jindřich Nosek (NoJin)_CC BY-SA 4.0)

Wyborcza przeżywa, że Polacy modlą się za wybory

69

W "Gazecie Wyborczej" pojawił się artykuł pt: "Modlitwa, post i PiS. Przedwyborcze uniesienie w mediach o. Rydzyka", w którym autor przelustrował inicjatywy modlitewne, jakie pojawiają się w toruńskiej rozgłośni, prasie i telewizji. 

- Już około 10 tysięcy Polek i Polaków (słuchaczy Radia Maryja i widzów TV Trwam, ale nie tylko) modli się i pości w intencji zwycięstwa partii władzy. - pisze "Wyborcza"

– Przypominamy, że jest modlitwa o dobre wybory, żeby wybrać ludzi wierzących, którzy będą dbali (o Polskę) po katolicku, po chrześcijańsku. Wybierajcie takich ludzi. Modlimy się o takich ludzi i zwycięstwo dobra w naszej ojczyźnie. Można się jeszcze zapisywać. Post o chlebie i wodzie. Tego dnia też komunia święta, różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu. – Tak wspieramy zwycięstwo dla Polski. – mówi o. Rydzyk na antenie swojej rozgłośni, cytowany przez "GW"

8 września w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ruszyła akcja „Modlitwa i post” . Akcja potrwa do 13 października, czyli dnia wyborów i dnia Matki Bożej Fatimskiej.

– Od nas zależy, czy po 13 października w polskim parlamencie będą zasiadać ludzie, którzy będą stanowili prawo zgodne z prawem stanowionym przez Boga – mówił 9 września o. Jan Król, wicedyrektor Radia Maryja i TV Trwam, cytowany przez "GW"

Oczywiście medium Adama Michnika sięgnęło po komentarz "swoich" autorytetów. Jest ks. Sowa, jest i były jezuita prof. Obirek.

 

– Na pewno partie liberalne, takie jak Koalicja Europejska czy ugrupowania lewicowe, się w tym wskazaniu nie mieszczą. Łączenie polityki z prawem bożym to teokracja i upolitycznianie religii – komentuje prof. Stanisław Obirek

 
 

– W wezwaniach do aktywności obywatelskiej i apelach, aby ludzie dokonywali mądrych wyborów i wybierali kandydatów, którzy będą działali dla dobra publicznego i Kościoła, nie ma nic złego. Niestety, za tym apelem często idzie wskazanie, na kogo powinien głosować prawdziwy katolik i dobry uczeń Chrystusa, a na kogo broń Boże – stwierdza dr Paweł Załęcki, socjolog religii i antropolog kultury.

– A co się stanie, jeżeli wynik wyborów będzie inny niż to, o co się modlą i w jakiej intencji poszczą uczestnicy tej akcji? Czy to znaczy, że Pan Bóg nie wysłuchał ich modlitw w tej dobrej intencji i przeszedł na „złą stronę”? – pyta ksiądz Kazimierz Sowa.

-  Historia zna takie przykłady, natomiast nie widzę tu analogii, a proste przełożenie praktyki pokutnej czy religijnej na efekt polityczny jest bardzo ryzykowne i trochę się temu dziwię – mówi ks. Sowa.

Zastanawiające, dlaczego środowisko lewicowo - liberalne tak bardzo przeżywa to, co dzieje się w prywatnym innym medium, jakim jest Radio Maryja, Telewizja Trwam, czy "Nasz Dziennik.

– Ojciec Rydzyk nigdy nie stronił od jawnego wyrażania swoich sympatii politycznych. Można powiedzieć, że tak samo jak szeregowy poseł, który formalnie nie ma żadnych prerogatyw, jest naczelnikiem państwa, szeregowy ksiądz, który jest zwyczajnym zakonnikiem, wykorzystuje autorytet całego Kościoła - komentuje prof. Obirek.

 Rodzina Radia Maryja to jedno z najbardziej społecznie mobilizowalnych środowisk w Polsce. Ojciec Rydzyk i jego media są w stanie skrzyknąć naprawdę potężna liczbę osób i skłonić ich do określonego zachowania. Dlatego to środowisko jest tak atrakcyjne dla PiS-u – tłumaczy Załęcki.

Na antenie Telewizji Trwam wybrzmiał mocny apel ks. prof. Paweł Bortkiewicza

– Stajemy wobec ataków i aktów profanacji, uderzania w Kościół, poniżania naszej Matki i Królowej. Ludzie, którzy to czynią, walczą nie tylko z Bogiem, nie tylko z Kościołem, ale też z całą naszą cywilizacją, tożsamością. Dlatego „nie można zdezerterować – jest jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i bronić jak Westerplatte” [to cytat z homilii Jana Pawła II do młodych na Westerplatte z 12 czerwca 1987 roku]. Wydaje się, że czas takiej obrony nadchodzi – to zbliżające się wybory parlamentarne – wybory między tymi, co uporczywie walczą z naszą cywilizacją, a tymi, którzy są rzecznikami dobrej, choć niedoskonałej zmiany - mogliśmy usłyszeć

 

 

bz/wyborcza.pl

Komentarze (69):

ortodonta2019.09.18 23:24
Michnik to lepiej niech od Schetyny weźmie adres dentysty, bo coś mu się górna warga zapada
andrzejhahn32019.09.18 16:01
tylko ciemna i zacofana poganska sekta katolicka
xsdcvsdfc2019.09.18 13:27
Przypomina mi się sytuacja kiedy w Egipcie chrześcijanie ogłaszają modlitwę i post w jakiejś publicznej intencji, wówczas większość egipskich mediów się o tym rozpisuje. Z doświadczenia nawet muzułmanie wiedzą, że będzie się działo... Czyli w Polsce nawet lewica zaczyna kumać że modlitwa i post wspólnoty chrześcijańskiej ma realny wpływ na rzeczywistość.
Onegdaj2019.09.18 13:10
Przecież nikt tych ateistycznych debili nie zaprasza do modlitwy, nikt im nie każe chodzić do kościoła, nikt im nie każe chrzcić ich lewackich dzieci, nikt im nie każe brać ślubu w kościele, mogą sobie robić co chcą, mogą sobie spacerować po ulicach z cipkami i penisami na patykach, mają nieograniczoną wolność ................... no to czego się przypie-rdalają do nas wierzących ?! Czy jak ja się modlę to ich to boli ?! WON od mojej religii, a najlepiej to WON za Don lewaccy debile !!! #"SilniejsiRazem"
Andrzej2019.09.18 17:08
.Grzeszysz mową. Tak prawdziwy katolik którego powinnością jest kochać bliźniego swego jak siebie samego nie zachowuje się. Moim zdaniem może i jesteś katolikiem, ale dobrego przykładu nie dajesz.
Spoko2019.09.18 12:57
Ten żydek na zdjęciu, który wabi się Adam Michnik, w rzeczywistości Aaron Szechter, 4 lata temu przysiągł, że jak PIS dojdzie do władzy to on wyjedzie na stałe do Izraela. Ten gnój i zdrajca siedzi do dzisiaj w Polsce i jątrzy ! Czekamy, aż przysięgnie się powtórnie. Ale tym razem zbieramy się i jedziemy pomóż mu się pakować - czy chce debil czy nie !!!
Ola2019.09.18 12:21
A kogo obchodzi jakaś "wyborcza". Lewacka propaganda dla satanistów.
Zephyr2019.09.18 11:49
Powinni jeszcze wnieść zażalenie, najlepiej przy pomocy pana Obirka, na króla Dawida, który napisał w Psalmie 33: "Bo słowo Pana jest prawe, a każde Jego dzieło niezawodne. On miłuje prawo i sprawiedliwość: ziemia jest pełna łaskawości Pańskiej."
Jarek2019.09.18 11:50
Syndrom "narodu wybranego" To chyba pycha. Bóg się załamał widząc, co się wyprawia w Polsce, i jeszcze Jego się próbuje mieszać w partyjne gierki.
Reytan2019.09.18 13:06
Smierdzisz przepoconymi onucami,kacapie.
obywatel2019.09.18 11:37
Czy Polonia gdziekolwiek szkodzi w kraju zamieszkania? A Żydzi nam szkodzą i robią zamieszanie. Jakim prawem?
Jarek2019.09.18 11:55
Ano szkodzi. Spier.dolili z kraju, podatki płacą gdzie indziej, a w wewnętrzne sprawy się mieszają. Prawo do głosu powinni mieć ludzie mieszkający za granicą Polski pod warunkiem, że płacą podatki w Polsce. Super "patriotyzm" namieszać głosując w wyborach dotyczących Polski i siedzieć sobie w USA, czy innym kraju i oglądać co się dzieje w Polsce. Zacytuję klasyka: "w słowniku ludzi kulturalnych nie ma tyle obraźliwych słów aby skomentować postawę takich patriotów"
Reytan2019.09.18 13:08
Jarek zydokomuna wracac za Ural,holoto.
Cogito ergo sum2019.09.18 11:33
Diabli pierzchają przed wodą święconą.
ZERR02019.09.18 10:34
Lewackie bydło usiłuje zabronić*** katolikom nawet modlitwy. Zakazać*** nawet myślenia po katolicku. Policja myśli im się marzy. ***na razie zakazują poprzez 'ostracyzm', okazywanie nienawiści i szyderstwa. Wysuwają roszczenie ważności i wywierają presję, hejtują krótko mówiąc sam fakt, że katolicy myślą po swojemu.
nn2019.09.18 11:16
Spokojnie! Bóg czuwa nad Polską. Naród POLSKI powoli się budzi i odróżnia już dobro od zła. Jeszcze kilka lat temu mało kto wypowiadał się pozytywnie o PIS, teraz mało kto mówi o tej partii źle. Za to obywatele dostrzegają już przeogromne machloje PO i całej tej kolorowej zarazy.
anonim2019.09.18 10:18
POLACY UCIEKAJCIE OD TOTALNYCH i TĘCZOWYCH - NAWRACAJCIE SIĘ !! POPIERAJĄC ICH BĘDZIECIE WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA ZŁO KTÓRE ONI PLANUJĄ (homomałżeństwa, adopcja dzieci przez homo, aborcja, deprawacja dzieci ideologią gender) - WYBORY 13 października tak jak 102 lata temu - FATIMA OSTRZEGA - CUD SŁOŃCA - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
Barabasz2019.09.18 10:01
Panie Michnik pomódl się za brata. A do naszych modlitw wara!
Sprytny ninja 2019.09.18 9:49
Dziwię się GW. Czemu martwią się, że ludzie modlą się o dobry wybór i dalej pomyślność Polaków, Polski? Jeśli też mają takie intencje, to powinni wspierać modlitwy o dobry wybór dla Polski. Czyżby mieli inne intencje?
nn2019.09.18 11:12
Im dobro Polski na sercu nie leży. Im Polska słabsza, tym dla nich lepiej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Karol2019.09.18 12:35
100% racji !! Kazdy prawdziwy Polak, powinien miec na sercu dobro naszej kochanej OJCZYZNY, dlatego modlitwa o JEJ dobro, winna byc na ustach wszystkich Polakow, ale im dobro POLSKI zwisa i powiewa !!!
Katolik2019.09.18 9:33
Zemsta rodzi wojnę i śmierć. Przebaczenie niesie Pokój, uwolnienie, uzdrowienie. Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus Władcą nam!
Reytan2019.09.18 13:13
Przyszedlem ,zeby przyniec wam wojne i rozlam. Ten pseudo-katolik to prowokator komunistyczny.
Katolik2019.09.18 14:20
Nie oceniaj tak szybko ludzi, o mnie piszesz? Uczmy się na błedach historii- stalinowskiego komunizmu i zachodniej cywilizacji śmierci. Kapisz? Wtedy Polska będzie silna :)
west2019.09.18 9:26
A ja się pomodlę za kandydatki i kandydatów do sejmu w pierwszej kolejności tych z totalnej i innej opozycji. Za to by dana była im łaska nawrócenia i czas na pokutę. By się nawrócili i nawet będąc posłem opozycji zagłosowali za Prawdą, za Ojczyzną, za Polakami. Żeby pełniąc mandat posła spełnili swoje obowiązki i nie patrząc na tzw. dyscyplinę partyjną, która jest moim zdaniem zaprzeczeniem konstytucyjnej zasady wolności słowa i wyznania i reprezentowania tylko swoich wyborców a nie partyjnych wodzów, głosowali tak jak im nawrócone sumienie nakaże i rozwalą oPOzycję od środka na zawsze .
bieta 2019.09.18 9:43
Jedyny Bóg wie co dla nas dobre, a modlitwa jest bardzo potrzebna, byśmy w spokoju nadal mogli się modlić.
Onegdaj2019.09.18 9:15
GDYBY MODŁY DZIAŁAŁY TO JUŻ DAWNO BYŁYBY ZAKAZANE :D
Reytan2019.09.18 13:16
Gdyby bnie dzialaly,to by tak bardzo nie denerwowaly Michnika i jego GWna.
Olej2019.09.18 9:10
Wiara w główne prawdy - wedle jednego z komentujących w ,,prawdzie'' Taka sama wiara jak ta z redakcji kiedy glansowano w organie ,,prawdę'' o katastrofie w Smoleńsku - organizując konferencję pilotów i specjalistów od właściwego formatu zdarzeń. Format był taki sam jak wtedy gdy rozgłośnia moskiewska nadawała komunikat o Katyniu. Mniej więcej trwa ów format do dzisiaj, z takim samym szyldem ,,Prawdy'' i obiektywizmu stosowanego w organowej praktyce kształtowania rzeczywistości. Jaki organ jest ? Każdy ma widzieć, jak Adaś pokaże. A co Polakom pokazuje od 1989 r. Jedno ! Środkowy gruby jak jego k..........s paluch - spod spojrzenia intelektualnych okularów.
circ2019.09.18 9:05
Ludzie modlą się by wygrała Konfederacja, nie PIS ktory zawiódł katolików.
bieta 2019.09.18 9:38
Raczej o wynik dobry dla Polaków. Absolutne zwycięstwo PIS-u czy Konfederacji nie byłoby dobre.
ZERR02019.09.18 9:47
Zwycięstwo Konfederacji byłoby bardzo dobre bo jest to JEDYNA partia, która podnosi sprawę najważniejszą - roszczenia żydowskie. Wszystkie inne zabiora Polskę nam (choć mało jej mamy, malutko) i oddadzą nacjonalistom niepolskim.
Spoko2019.09.18 13:04
Tak, masz rację ! Modlimy się żeby wygrała Konfederacja, a szczegąlnie tacy pier-dolcy jak Bosak, Winnicki no i oczywiście świr Mikke.
Reytan2019.09.18 13:19
Modlmy sie o zwyciestwo interesow polskich.
Olej2019.09.18 9:01
To co wy towarzysze szechteryzujący Polskę na czerwono potrafiliście i potraficie to Polacy już poznali, i to wielopokoleniowo, ponad 50 lat budowania socjalizmu, z przyuczeniem pod lufą nagana przy głowie. Z bramami triumfalnymi dla smrodu bolszewików włącznie. Obecnie modlimy się przed następną inwazją smrodu, tym razem siarczanego, i ponownym budowaniem bram triumfalnych wybejcowanych na tęczowo. Modlimy się byście żyli 100 lat jak Solski i od........ się od Polski !!!
Jarek2019.09.18 8:59
Zawłaszczanie Boga, i jeszcze stawianie warunków Bogu. Przypomina mi to modlitwę Pawlaków z filmu "Sami swoi" "A na całe Kargulowe plemię i polie, spuść dobry Panie wszystkie plagi egipskie, tylko się nie pomyl i nas Pawlaków nie doświadczaj ..." Już teraz wiadomo dlaczego rydz dostawał kasę od rządu, nawet od ministerstwa zdrowia (zamiast na dotację leków - dla rydza) Radio Maryja ogłosiło powszechną modlitwę i post w intencji wyników wyborów. Ja wierzę w główne prawdy wiary - i myślę, że sprawiedliwy Bóg osądzi każdego, który uprzedmiotawiał Boga i nie modlił się - a wysuwał roszczenia. Nic tylko pogratulować
Ks. K. Piotrowski2019.09.18 9:37
nie ma żadnego zawłaszczania Boga, czy katolicy mają się modlić o takich polityków, którzy będą niszczyć rodzinę popierając np. LGBT?
Urszula2019.09.18 9:59
"Królestwo moje nie jest z tego świata" powiedział Jezus. Czy Jezus wypowiadał się na tematy polityczne? Czy doradzał ówczesnym politykom jak mają postępować i kogo popierać? Katolicy zawłaszczyli Boga i Jezusa. Powołując się na Boga urągają Bogu bo w ich sercach sama nienawiść i zło. Drugie przykazanie Jezusa: będziesz miłował bliźniego swego jest obce katolikom. Jezusa traktują instrumentalnie, za nic mają jego nauki.
ZERR02019.09.18 10:07
Chrystus powiedział WSZYSTKIM jak mają postępować - więc równiez politykom. To wy pokazujecie na każdym kroku, że jesteście wcieleniem nieprawości. A gdy katolicy pokazują wam wasze zło, wyjecie o "nienawiści". Niech ci będzie - katolicy nienawidzą zła, plugastwa i zbrodni. Grzech mają w nienawiści. Szczyca się ta nienawiścią. Co za wlewacka maniera - im który gorszy wlewak, tym bezczelniej czyni wykłady jak rozumieć Pismo Święte. Trudno o bezczelniejsze "instrumentalne traktowanie" nauki Boga, który wyrazil się dostatecznie jasno - sodomia to zło w stanie czystym godne potępienia w piekle.
Jarek2019.09.18 10:16
@ ZERRO - jesteś mniej niż zero; "Tedy im rzekł: Oddawajcież tedy, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co jest Bożego, Bogu."
ZERR02019.09.18 10:26
Uważasz, że to jest przyzwolenie na postępową politykę? Nie udawają mądrali - doskonale wiesz, na co te słowa sa odpowiedzią.
Jarek2019.09.18 10:39
Widzisz mniej niż ZERRO. Co dla KK jest wygodne w wypowiedziach Chrystusa - wówczas biorą to wprost. Co do innych wypowiedzi - doszukują się metafor, alegorii, itp, itd. aby tylko omamić maluczkich. To był wyraźny sygnał aby się nie mieszać do polityki i rozdzieleniu Kościoła od Państwa. A że po upadku imperium rzymskiego w Europie były wyłącznie państwa pod absolutną kontrolą KK, dlatego w główkach się poprzewracało klechom i pchają się wszędzie. Trzeba na drugiego Tadeusza Kościuszki aby powywieszał biskupów kryjących pedofilów, jak wówczas powiesił tych co wsparli Targowicę, szkoda, że nie zgładził paieża Piusa, który wysłał list do carycy prosząc o interwencję w Polsce.
ZERR02019.09.18 10:45
To nie był "wyraźny sygnał", tylko odpowiedz na pytanie - czy płacić podatki. A nie odpowiedź na pytanie - czy polityka ma być zgodna z Prawem Bożym. PS. Nie ma i nie było żadnych "kryjących pedofilów". To wy, postępacy, kryjecie pedofilów na wielką skalę.
Jarek2019.09.18 11:01
To czemu KK wmawia, że Jezus na krzyżu dał nam swoją Matkę, jako matkę nas wszystkich? On ją oddał pod opiekę, bo byłaby sama (Józef już nie żył) Mnie niż Zerro - doucz się proszę, to nie boli. I zacznij myśleć samodzielnie - też nie boli.
ZERR02019.09.18 11:13
Ciebie chyba jednak boli Samo założenie, że polityka to strefa wyjęta spod nakazów ewangelii jest bazczelnym wręcz uroszczenem. Uroszczeniem zbrodniarzy, którzy chcą popełniać zbrodnie bez odpowiedzialności, nawet moralnej. Bezczelność. Polityk tak samo popełnia grzechy i tak samo zgorzeje w piekle jak nie-polityk.
anonim2019.09.18 11:26
Jarku przytaczasz cytaty z Pisma Swietego tylko fragmenty ci pasujace ,a one nie odnosza sie do tego o czym tu mowa .
Jarek2019.09.18 11:48
A Frondale robią inaczej? Księżulku - czytaj brewiarz lepiej. Wam wolno? Cytuję, to co pasuje do rzeczywistości, którą widzę. Boli Was to, nie czytajcie. Żyje jeszcze w wolnym kraju, jeszcze, bo za chwilę internet będzie w Polsce taki jak w Chinach. Wy możecie mnie nazywać lewakiem - choć o mnie nic nie wiecie. Portal poświęcony - chyba zamiast kropidła użyli ogonka Lucyfera.
ZERR02019.09.18 12:10
Internet będzie taki jak w Chinach - ponieważ takie sa pomysły Unii Europejskiej, i PO z resztą bandy wprowadzi je w podskokach. Ale wlewakom wszystko wydaje sie odwrotne.
nn2019.09.18 11:08
Tylko w jednym się z tobą zgadzam- należałoby niezwłocznie powywieszać obecnych targowiczan i na pewno nie są to zwolennicy PIS, a zdrajcy narodu. Kim oni są każdy wie, zwłaszcza, że zawsze skarżą się w Brukseli, Moskwie, Berlinie itp. .
Jarek2019.09.18 10:11
@ Ks. K. Piotrowski Jako księdzu powinna być księdzu znana forma modlitwy "westchnienie" Westchnieniem można też bluźnić, nie tylko się modlić. Wymyśliliście sobie wroga w postaci LGBT, aby przykryć bezeceństwa KK. Bóg dał ludziom wolną wolę a nie Owsiak, a KK i Fronda, PIS chce ludziom tą wolną wolę odebrać. Módlcie się i umartwiajcie Modlitwa: "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę." Post: "Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę.Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, 18 aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Dlaczego KK miesza się do polityki - może mi ksiądz wskazać taki nakaz w Ewangelii? Czy moralne dla księdza jest dotować rydza z budżetu ministerstwa zdrowia, zamiast przeznaczyć te pieniądze na leki ratujące życie:onkologiczne, na choroby rzadkie, inne. Nie daje się na rydza, bo zrobi kampanię - a to kosztuje. A ludzie - niech umierają. To jest systemowa eutanazja ludzi chorych - chyba to grzech? @ Jana Poczytaj o plagach i o Mojżeszu Kto jest obecnym Polskim Mojżeszem - Jędraszewski? Jakoś Papież Franciszek tego nie dostrzegł. Syndrom "narodu wybranego" - to zakrawa na pychę.
Reytan2019.09.18 13:01
Aktywnym komunistom jak ty nalezy odebrac POLSKIE obywatelstwo
Sprytny ninja 2019.09.18 9:40
Kłamiesz. Ojciec Rydzyk (z zakonu redemptorystów) prosi o modlitwę i post w intencji dobrych wyborów dla Polski, a nie wyboru jakiejś partii np. PO.... Gw ma widać inne intencje i denerwują ich ludzie modlący się o pomyślność PL.
Urszula2019.09.18 10:10
Chyba sam w to nie wierzysz co piszesz. Ty jak Majakowski: "Mówimy Lenin - myślimy partia, mówimy partia - myślimy Lenin. Żebyś pojął: Rydzyk modli się o dobre wybory, a ma na myśli PiS. Kim jest wielka nierządnica z Objawienia, która dosiada bestię (rządzi nią)? To religia fałszywa. Kim jest bestia? To kolejne rządy. Katolicyzm jako wielka nierządnica jest w tej chwili w apogeum rządów nad bestią. Ale Objawienie stwierdza też, że ta nierządnica zostanie zniszczona właśnie przez tą bestię. Pierwsze symptomy tego zjawiska już mamy (ataki na katolickich duchownych)
anonim2019.09.18 11:03
Urszulo to czego sie obawiasz jak twoim zdaniem katolicyzm zostanie zniszczony ,czemu tak tu plujesz jadem na cos co i tak bedzie zniszczone ?
Reytan2019.09.18 13:21
Jestes komusza zmija antypolska.
Sprytny ninja 2019.09.18 14:16
Katolicyzm, nierządnica, bestia, jakieś Objawienie, apogeum, symptomy, ataki, … . Pomieszanie z poplątaniem. Tylko cytat o Leninie prawdziwy, widać co komu bliższe:)
Jana2019.09.18 9:40
Pan Bóg wysluchal modlitw Mojżesza i jego Narodu i spuścił plagi na Egipt.
ZERR02019.09.18 9:44
To może Katolicy będą "zawłaszczali" Boga Żywego, a katofobiczna skorupa niech sobie zawłaszcza pozostałe "10000 religii", które podobno są. Bezczelność "osobistych wrogów kościoła" przekracza granice polemiki. My nie wysuwamy "roszczeń", bo Bóg jasno powiedział czego oczekuje. To WY bezczelnie wysuwacie roszczenia, abyśmy uznali wasze plugawe pogaństwo za moralne. Wasze sekciarstwo LGBT i wasze katofobiczne rzygi nienawiści - won do piekła.
PePe2019.09.18 9:47
A co? Ktoś Szechterowi Pana Boga zabrał? Niech się też pomodli o dobry wynik droga wolna.
Wojtek2019.09.18 11:14
bydlaku zamilcz- eskimoski trolu
anonim2019.09.18 11:16
Kto stawia warunki Bogu Jarku opanuj sie człowieku ,tak ciebie boli ,ze ludzie modla sie o dobry wybór dla Polski ,co jest w tym zlego ? Chyba podswiadomie czujesz jaki to moze byc wybor i nie zgadzasz sie z nim i dlatego w tobie tyle zlosci .Nikt nie prosi o jakies zlo dla kogoś ,bo modlitwy o zlo nie są wyslychiwane .
Jarek2019.09.18 11:56
Następny apolityczny klecha
Jarek2019.09.18 11:59
Jak to kto stawia warunki? czy modlitwa, to koncert życzeń? Chyba Wam się w głowach przewraca. Tak klechy - w Polsce będzie tak jak w Irlandii, a czyja to będzie wina - Wasza.
Intek2019.09.18 11:59
skoro modlitwa nie działa to o co się boicie? :)
Jarek2019.09.18 12:10
A gdzie w moim wpisie doszukałeś się obawy? problem z czytaniem ze zrozumieniem Intek? Wróć do szkoły.
Jarek2019.09.18 14:28
Uderz w stół, a nożyce ... Udało mi się. Aż sobie zrobiłem zrzut z ekranu z tym Waszym jazgotem.
Weteran Prawdziwy2019.09.18 8:52
Ze względu na to, że w Polsce ŁBY podnoszą rożnej MAŚCI SZECHTIERKI, NACHODŹCY na CZOŁGACH SOWIECKICH, LITWACY, SOWIECKIE „CHAZARY”, HAJHITLERY i inni wrogowie NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZPOSPOLITEJ , DLATEGO ważne jest, aby GAZETĄ WYBORCZĄ zwaną AKTUALNIE SZECHTIER ZEITUNG kierowali i brali za nią ODPOWIEDZIALNOŚĆ tylko PRAWDZIWI POLACY aby ODZYSKANO dla POLAKÓW, tą UKRADZIONĄ kiedyś GAZETĘ, przez CWANIACZKÓW. Prawdziwymi Polakami (niezależnie od narodowości) są Ci Polacy, którzy są w stanie ODDAĆ ŻYCIE za SWOJĄ i NASZĄ OJCZYZNĘ. To są Ci, co z Chrobrym, Jagiełłą, Batorym, Sobieskim, Kościuszką, Podchorążymi Wysockiego, Trauguttem, Piłsudskim, Rydzem-Śmigłym, Sikorskim, Grotem Roweckim, rotmistrzem Pileckim, z Tymi Polskimi patriotami spod OSTREJ BRAMY ( a byli tam pod Wilnem i Polacy narodowości Polskiej i byli Polscy Tatarzy, byli Polscy ŻYDZI, Polscy Litwini i byli też żołnierze narodowości Niemieckiej), z PRAWDZIWYMI POLAKAMI narodowości ZYDOWSKIEJ, walczący w POWSTANIU w GETTCIE WARSZAWSKIM o WOLNĄ NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ, z Powstańcami Warszawy którzy WALCZYLI o WOLNĄ NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ, OJCZYZNĘ wielu Narodów. To wreszcie CI NIEZŁOMNI POLSCY ŻOŁNIERZE od ŁUPASZKI, ŻELAZNEGO, ŻUBRYDA, RAJSA, BARTKA, ROJA i wielu innych, którzy szli na ŚMIERĆ z ręki POLSKOJĘZYCZNYCH (także po SOWIECKICH LEKTORATACH) wrogów POLSKI. To są także Ci, którzy leżą na cmentarzach wojennych (choćby pod MONTE Cassino), na których grobach jest KRZYŻ KATOLICKI, ale też i PRAWOSŁAWNY, Ci, na których grobach jest GWIAZDA DAWIDA i PÓŁKSIĘŻYC POLSKICH TATARÓW. PRAWDZIWI POLACY (niezależnie od NARODOWOŚCI, a szczególnie PRAWDZIWI POLSCY ŻYDZI) pytają, „POLSKO, CO MAM DLA CIEBIE ZROBIĆ”, jak trzeba to nawet „ODDAMY ŻYCIE w TWEJ OBRONIE”. Natomiast inni, NACHODŹCY na CZOŁGACH SOWIECKICH, LITWACY, SOWIECKIE „CHAZARY”, LIPNI niby POLSCY ŻYDZI, ZAPRZAŃCY, ZDRAJCY, rożnej maści PPR-owcy, PZPR-owcy ZSL-owcy, UB-owcy, SB-owcy, KOD-owcy, którzy mówią o Polsce "TEN KRAJ, W TYM KRAJU" pytają „POLSKO, CO NAM MOŻESZ DAĆ?”, co tu ”MOŻNA "SPRYWATYZOWAĆ?" ( UKRAŚĆ?) i zastanawiają się, a to nad KAPUCHĄ, a to nad OBRYWĄ, a to nad WZIĄTKĄ, a to W KIESZEŃ, a to W ŁAPĘ, a to PREZENT. I taka jest różnica między PRAWDZIWYMI POLAKAMI, PATRIOTAMI, szczególnie PRAWDZIWYMI POLSKIMI ŻYDAMI, a tą RESZTĄ, co mieszkają na Polskiej Ziemi. Dodam jeszcze, że na POLSKIEJ ZIEMI mamy WSPANIAŁYCH POLSKICH PATRIOTÓW, którzy od wieków przelewają swoją krew w obronie POLSKI swojej OJCZYZNY, mam na myśli POLSKICH TATARÓW.
Reytan2019.09.18 12:57
Nigdy nie byo polskich Zydow,tylko Zydzi w Polsce.
toni2019.09.18 8:50
Ponoć to są Ateiści więc czego się obawiają, a jeśli post i modlitwa im przeszkadza to nie Ateiści to dzieci Lucyfera