19.02.14, 10:43Kuba Wojewódzki (fot. Wikipedia)

Wojewódzki oskarżony o rasizm? Prokuratura skierowała dwie sprawy do sądu

Zadzwońmy teraz do murzyna” - rozochocił się na radiowej antenie Kuba Wojewódzki. W ten prostacki sposób kpił z rzecznika Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego Alvina Gajadhura, który jest urodzonym w Polsce synem Hindusa i Polki. Podczas programu pojawiały się też takie zwroty jak "krajowy rejestr murzynów" czy "audycję dzisiejszą sponsoruje warszawski oddział Ku-Klux-Klanu".

Kuba Wojewódzki wkrótce zaszokował ponownie, bezlitośnie kpiąc i wyszydzając pracujące w Polsce Ukrainki.

Prowadzący śledztwo w obu sprawach zdecydowali o przekazaniu aktów oskarżenia przeciw Wojewódzkiemu do sądu. „W obu przypadkach chodzi generalnie o artykuł 257 Kodeksu karnego. Czyli zarzut publicznego znieważenia na tle rasowym” - wyjaśniła prokurator Renata Mazur z Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. Grozi za to do 3 lat więzienia.

Pierwsza sprawa związana z obrażeniem Gajadhura miała się odbyć w grudniu, jednak w sądzie nie pojawił się Wojewódzki. Kolejny termin wyznaczono na marzec. Z kolei sprawa rasistowskich żartów z Ukrainek czeka na wyznaczenie terminu.

Przypomnijmy, że art. 257 Kodeksu karnego mówi: „Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jaj przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karza pozbawienia wolności do lat 3”.

Beb/Se.pl


Komentarze

anonim2014.02.19 11:15
nie znoszę Jakuba W. ale tutaj akurat ..... trzymam jego stronę czy powiedzieć do murzyna per murzyn to obelga i rasizm? pytam bo nie wiem jak ktoś nazwie mnie białym to nie obrażam/ę się bo nie ma w tym nic obraźliwego tudzież rasistowskiego
anonim2014.02.19 11:28
#redhead A ja cie nazwę "tęczowym dupko-pedałem"!
anonim2014.02.19 11:39
#Schikaneder Jeszcze pijany jesteś?Do ciebie nie pisałem!
anonim2014.02.19 15:48
Kary finansowe nie nauczyły kultury ateisty Jakuba Wojewódzkiego to może odsiadka w zakładzie karnym odrobinę naprawi jego obrzydliwy sposób bycia bo to jest niedopuszczalne aby idol nieletnich mający na nich duży wpływy na okrągło lżył z człowieka nie tylko o odmiennym kolorze skóry ale i kalał symbole narodowe w ten sposób zachęcając młodzież do podobnych ekscesów. Wojewódzki Jakub ma już sporo lat na karku a nadal postępuje jak rozzuchwalony szczyl co jednoznacznie obrazuje iż media mętnego nurtu zatrudniają do swych programów męty społeczne mające za zadanie paskudzić młode pokolenie które ma skłonności do bycia urwisami tym bardziej że za przykład dostają rozreklamowanego padalca Jakuba Wojewódzkiego.
anonim2014.02.20 18:24
Murzyn nie jest określeniem rasistowskim. Można nie szanować Wojewódzkiego, ale trzeba szanować język polski. Ciasta murzynek też prokuratura zakaże?