14.10.19, 13:20

Witold Gadowski: Cieszę się. PO tego już nie przetrzyma

"Cieszę się z tych wyników, bo będziemy mieli stabilność państwa, bo pozostanie władza w obozie pisowskim. Mam nadzieję, że przetasują się ludzie w PiSi-ie i wejdą osoby wyraziste, a nie te przyklejone. Mam nadzieję, że PiS będzie miało większą jakość.

Wchodzi Konfederacja i uważam, że zapowiada się bardzo ciekawy dyskurs polityczny, bo otwiera się nowe pole, które było tabu. Wejdą nowe akcenty" - uważa Witold Gadowski. Publicysta komentował wyniki wyborów na antenie Telewizji Republika.

"Okazało się, że Kaczyński wcale nie jest tak niepopularny, że potrafi mówić ludzkim głosem. Zresztą tak sam było z jego bratem" - stwierdził.

Gadowski ocenił też, że kondycja totalnej opozycji jest wyjątkowo marna. Jego zdaniem może się ona po prostu rozsypać.

"Mamy Schetynę i Kidawę-Błońską, nie zadziałał efekt Beaty Szydło. Dlaczego? Beata Szydło jest postacią autentyczną, pani Kidawa-Błońska wykreowaną zupełnie. Pozostał bastion Platformy i tego antypisu i nic więcej nie ugrali, pomimo tego, że starali się bardzo mocno. Czeka ich znowu cztery lata postu, Myślę, że tego już nie przetrzymają" - stwierdził publicysta.

bsw/telewizjarepublika.pl

Komentarze

StanPio2019.10.15 9:22
Trzeba przenieść stolicę Polski w inne miejsce. Za mało w niej Polaków. Warszawa jest na najbliższe dwa pokolenia stracona. Ale gdzie? Zacząć trzeba od przeniesienia jak największej liczby urzędów centralnych. Tylko nie do miast, gdzie rządzą politycznie zorganizowane bandy cwaniaków. I modlić się o pomoc w przemianie konformizmu hierarchii kościelnej w patriotyczną postawę polityczną, czyli roztropnego dbania o dobro wspólne w społeczeństwie polskim w jego jedności w szlachetnej różnorodności, a nie w uniformistycznej sowieckiej czy lewackiej jednakowości. Zacząć trzeba na każdym poziomie od rodzin, przedszkoli, po nauczycieli i akademików.
Zraniony pies2019.10.14 19:52
KONIECZNIE NALEZY PRZEORAC SADY I WYZUCIC NA PYSK LEWAKOW WTEDY POZAZDROSCI NAM CALY SWIAT IPOGRATULUJE NIEBO
Lublinianka2019.10.14 18:28
Ad vocem wpisu użytkownika @Urszula, która bredzi o "młodych" ludziach w szeregach oPOzycji w nowym sejmie: Rosati (stary PZPRowiec, zamieszany w aferę FOZZ, wypadł z Brukseli, głosował za ACTA), Senyszyn (stara PZPRówa, wypadła z Brukseli), Wanda Nowicka (działaczka aborcyjna finansowana przez Planet Parenthood - monopolistę aborcyjnego w USA - przegrała w sądzie sprawę z Joanną Najfeld, która udowodniła finansowanie fundacji Nowickiej przez PP), Czarzasty (PZPRowiec, zasłynął w aferze Rywina), Jazłowiecka (wypadła z Brukseli, głosowała za ACTA), Jacek Czerniak z Lublina (SLD). To raczej powrót bolszewickich dinozaurów, a nie młodych ludzi. Swoją drogą to przerażające, że 18% młodych w wieku 18-29 lat głosowało na czerwonych z lewicy - 5 lat temu masowo biegali z wizerunkami Żołnierzy Niezłomnych lub wilków (symbolizujących Żołnierzy Niezłomnych) na koszulkach, a dziś głosują na spadkobierców bolszewików, NKWD i SB. Smutne 😑 Widać przemielenie 20 roczników przez gimnazja i wychowywanie ich na TVN przynosi owoce.... 😕😕😕
bezstronna2019.10.14 19:54
niezalezna obserwatorka. sprawiedliwosci stalo sie zadosc.PO ponioslo kleske za butnosc i brak pokory, programu. Gdzie jest ta inteligencja, madrosc i spryt. Swietnie sobie radzili z manipulowaniem slowami, przekrecaniem faktow,wyciaganiem zdan z kontekstu .Pierwsza osoba ,ktora podzielila polakow byl Tusk dzielac ludzi na mocherowe berety, Sikorski - watachy itd. Jak swietnie przekrecili slowa Kacznskiego o ludziach drugiego sortu, ktoremu chodzilo nie o Polakow prawdziwych, ale o polakow stalinowskich nasylajacych na nas zomo.Ale jaka bronia wojowali od takiej gina.Opozycja powinna patrzec rzadzacym na rece, powinna w sposob kulturalny zwracac uwage podpowiadac lepsze rozwiazania zeby bylo lepiej , a polacy napewnoby to dostzegli.pamietam czas kiedy rzadzil Lech. Jak Go obrazano, rzucano mu klody , smiano sie z niego, obrzucano blotem. Tusk nie wzial Go na poklad samolotu do Smolenska i jak to sie skonczylo? Wiadomo , a potem udawal ,ze to przezywal.Polacy to madry narod i nie da sobie ciemnoty wcisnac. Za kogo oni nasmaja, ze im sia chce zygac .Najwyzszy czas to zmienic , te pogarde dla ludzi.A kim jest ta inteligencja , ktora nie reaguje, tylko podsyca. najwyzszy czas , by karac nieuczciwych dziennikarzy, wprowadzjacych w blad spoleczenstwo, przekreczjacych fakty, klamiacych w zywe oczy. Co oni sobie mysla ,ze my tego nie widzimy?
Gumowy Żuk2019.10.15 0:12
To nie jest ważne, czy coś widzimy, czy nie tylko, czy mamy odwagę na to zareagować. Mamy? Jak?
Urszula2019.10.14 14:51
Nie ciesz się Gadowski. Jeśli PO nie wytrzyma to w jej miejsce powstanie inna organizacja opozycyjna. I to będzie dobre bo w jej szeregach i władzach będą młodzi ludzie, nasza nadzieja. Nie zapominaj, że każda organizacja czy każdy rząd osiąga pewien pułap. PiS ten pułap właśnie osiągnął. Teraz będzie zjeżdżanie jak po równi pochylej. Za 4 lata sami wykopiecie PiS.
ZERR02019.10.14 16:55
Spasiona na Polsce postkomuna udaje opozycję. Resortowe dynastie jęczą oderwane od żłoba. Paść można ze śmiechu.
Gumowy Żuk2019.10.15 0:08
Wasza nadzieja to Jachira? No chyba, że macie jeszcze młodszych i jeszcze głupszych :)
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.14 14:48
Wynik wyborczy kończy rojenia PiS o większości konstytucyjnej i demolce demokratycznego ustroju państwa. Podsumowując PiS będzie dalej szkodził Polsce, ale nie na tyle, żeby za 4 lata nie można było pociągnąć ich do odpowiedzialności.
katolik2019.10.14 14:47
Dzieki Bogu i Matce Bożej , a dno mor=społ=pol popslsldwiosnanowoczesnaobrp padnie
Michal2019.10.14 14:03
Gadowski ty się lepiej zastanów ile jeszcze twoja wątroba przetrzyma.
Gumowy Żuk2019.10.14 13:59
Zastanawiam się nad naiwnością myślenia niektórych ludzi. Tak samo nowe pole dyskursu, zanim jeszcze w czasie przedwyborczym powstała Konfabulacja, pojawiło się ostatnio wraz z antysystemowcem Ciastkiem'15, a wcześniej z Platformą Obywatelską, a jeszcze wcześniej z Kurwinem, który nastąpił po Unii Wolności, a przed tem jeszcze była Unia Pracy. I można by tak do samego początku, czyli do '44, do osławionego PKWNu wymieniać ciągle nowe emantacje tego samego politycznego gówna (założywszy, że jest się zdolnym to nieco ostrzejszego widzenia). Trochę się zawiodłem na Panu, Panie Gadowski.
anonim2019.10.14 13:56
Mam nadzieje, że PiS skorzysta z ogromnego potencjału Polaków zarówno w kraju jak i za granicą, bo specjaliści z różnych dziedzin są, byle z ich wiedzy czerpać i wciągać we współrządzenie państwem. Jeżeli chodzi o wychowanie, szkolnictwo, myślę że potencjał polskiego ziemiaństwa jest niezastąpiony, sadzę, ze w wielu innych dziedzinach również(dyplomacja).
bezlitosny internauta2019.10.14 13:42
aaa.... i ciekawe czy dzisiaj w końcu przejdzie wam przez gardło (klawiaturę) nazwisko Jachira?
OLI2019.10.14 14:00
Jachira to jest wasz problem i wasz wstyd. Normalny, szanujący się polityk wolałby się do niej nie przyznawać. W dodatku zabrała miejsce komuś, kto być może miałby coś mądrzejszego do powiedzenia. Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało.
bezlitosny internauta2019.10.14 14:29
Ale to wy ją wypromowaliście. O Jachirze dowiedziałem się z Frondy.
Gumowy Żuk2019.10.15 12:28
Nie powinieneś czytać Frondy, bo jak widać, nic nie rozumesz z tego, co czytasz.
bezlitosny internauta2019.10.14 13:39
99% danych z komisji i Nowogrodzkiej spadł kolejny procent. Już tylko 43.
Barbi2019.10.14 13:34
Platforma niech jak najszybciej zdycha!!!Z reszta sobie poradzimy.
tomasz2019.10.14 15:35
Barbi masz rację nie tylko zdycha ale powinna w boleściach. Poza tym po tym co zrobiła złego należy zamknąć członków niemieckiej PO w więzieniu na 100 lat i karmić szczurami. Albo w całości deportować z Polski do Niemiec. Którym przez dwie kadencje wiernie służyli i na komendę rozwalali gospodarkę. Poza tym próbowali zmniejszyć liczbę Polaków mówiąc o 17 mln. docelowo to był sabotaż demograficzny . mam nadzieję że przeczytacie i dojdziecie do tego samego wniosku.