Wiceszef MSZ: Zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy - zdjęcie
26.01.21, 21:10Fot. screenshot - TVP Info

Wiceszef MSZ: Zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy

7

Rodzina hospitalizowanego w Wielkiej Brytanii Polaka, który został odłączony od aparatury podającej żywności i tlen, potwierdziła dziś informacje o jego śmierci. Odnosząc się do tej dramatycznej sprawy wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk podkreśla, że polskie władze wykorzystały wszystkie możliwości, aby pomóc umierającemu rodakowi.

- „Niestety dziś dostaliśmy najgorszą z możliwych informacji. To dla nas wszystkich jest ogromna tragedia – dla tych wszystkich osób, które w ambasadzie w Londynie i tu na miejscu robiły wszystko do ostatniej chwili, aby naszemu rodakowi pomóc” – powiedział wiceminister Wawrzyk.

- „Robiliśmy wszystko, żeby pomóc naszemu rodakowi, niestety nasze starania nie zostały zwieńczone powodzeniem m w szpitalu w Plymouth” – dodał.

Przypomniał, że w ratowanie życia pana Sławka zaangażowana była marszałek Sejmu Elżbieta Witek, MSZ, MS, MZ, MSWiA, a o wszystkim na bieżąco informowano szefa rządu.

- „Cała ta sytuacja miała miejsce w szczególnym czasie; Wielka Brytania od niedawna nie jest w Unii Europejskiej, dlatego nie wiązały nas z Wielką Brytanią regulacje w ramach prawa unijnego” – podkreślił polityk.

kak/TVP Info, DoRzezy.pl

Komentarze (7):

Wojtuś2021.01.27 21:16
Jak będzie rzecznikem praw obywatelskich na pewno załatwi wszystko a nawet więcej.
XYZ2021.01.27 14:49
No to jesteście słabi.
Anonim2021.01.26 21:37
"Nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem eutanazji, a jedynie przypominam, że bioetyka chrześcijańska jasno przypomina o tym, że są sytuacje, w których zaprzestanie uporczywej terapii jest obowiązkiem moralnym, a brak jej zaprzestania jest moralnym złem.". Katolicy są złymi ludźmi a Terlikowski jest tylko wyjątkiem.
cywilizacja życia2021.01.26 21:30
Człowieka uśmiercają odłączając od aparatury? Niedługo będzie morderstwem niewszczepienie czipów, nieprzeszczepienie mózgu, brak refundacji in vitro dla gejów czy niezgoda na zmianę płci meżczyzny który nie może zajść w ciążę..
ŚwieżaPościelNaTereniePolskiejAmbasadyWPlymouth2021.01.26 21:24
Zbiorowe, wytężone, nadludzkie starania i wysiłki PiSocjalistów oczywiście skończyły się tak, jak za Gierka - fiaskiem, upadkiem, kompromitacją.
Anonim2021.01.26 21:27
Skończyły się dokładnie tak jak się miały skończyć, PiSdzielcom nie był potrzebny człowiek, tylko trumna.
Anonim2021.01.26 21:22
Zrobili wszystko co w ich mocy, czyli nic, a teraz na trumnie jadą do wyborów.