W Manchesterze powstanie szkoła dla uczniów LGBT - zdjęcie
16.01.15, 20:15W Manchesterze powstanie szkoła dla uczniów LGBT (fot. sxc hu)

W Manchesterze powstanie szkoła dla uczniów LGBT

7

Szkoła powstanie w ciągu najbliższych trzech lat w centrum brytyjskiego Manchesteru. Przyjmie 40 uczniów, których będzie kształcić w pełnym wymiarze godzin. Do tego zaoferuje jeszcze 20 dodatkowych miejsc dla osób, które chciałyby jednocześnie chodzić do zwykłej szkoły i z tego powodu uczęszczałby w szkole LGBT tylko na część zajęć.

Według Amelii Lee, która koordynuje całym przedsięwzięciem, chodzi tu o „ratowanie ludzkiego życia”. Jej zdaniem w normalnych szkołach dyskryminacja osób LGBT jest na porządku dziennym i z tego powodu placówka przeznaczona tylko dla nich jest ogromnie potrzeba.

Amelia Lee przytacza tu przykłady dwóch dziewcząt, które w ostatnim czasie popełniły samobójstwo na tle problemów z tożsamością płciową. Obie dziewczyny nie wiedziały, jak powiedzieć swoim rodzicom o tym, że odczuwają skłonności homoseksualne. Nie wiemy, w jaki sposób utworzenie szkoły LGBT miałoby pomóc takim osobom: ale mniejsza z tym. Nie wnikajmy w logikę lewicowych ekstremistów, bo stracimy tylko czas.

Tak czy inaczej w szkole LGBT „nie chodzi o tworzenie małej, bezpiecznej enklawy, oddalonej od prawdziwego świata” – zapewnia Lee. Dodaje, że uczniowie będą mogli chodzić jednocześnie także do zwykłej szkoły. Lee wyjaśnia, że inicjatywa jest potrzebna, bo jakoby od 5 do 10 proc. uczniów nie kończy obecnie w Wielkiej Brytanii szkoły ze względu na problemy z wdrożeniem się osób LGBT w system szkolny.

 W szkole, zapewnia inicjatorka pomysłu, ma panować bardzo przyjazna i otwarta atmosfera. Zajęcia będą wspomagane przez środowisko akademickie; nie zabraknie też udziału uczniów w akcjach charytatywnych.

pac/the guardian

Komentarze (7):

anonim2015.01.16 20:26
X - Man-s school
anonim2015.01.16 20:34
dla hemeseksualistów utworzyć ośrodki leczenie ich ohydnej przypadłości zamiast burdelu który zamiarują otworzyć zwanego dla niepoznaki "szkołą"
anonim2015.01.16 21:03
Przecież istnieją szkoły integracyjne do których chodzą dzieci zdrowe i niepełnosprawne.
anonim2015.01.16 22:18
swojski_lewak a ty chciałbyś swoje zboczenie rozpowszechnić -prawda?
anonim2015.01.17 0:53
Jedna wielka ohyda.
anonim2015.01.17 11:55
Pismo Święte często powtarza nam, że homoseksualizm jest grzechem (Księga Rodzaju 19:1-13; Księga Powtórzonego Prawa 18:22; List św. Pawła do Rzymian 1:26-17; 1 List św. Pawła do Koryntian 6:9). List do Rzymian 1:26-27 naucza o homoseksualizmie, że jest on wynikiem odrzucenia Boga i nieposłuszeństwa wobec Niego. Kiedy człowiek wybiera grzech i niewiarę, Bóg daje mu najgorsze i najbardziej zdeprawowane grzechy, by pokazać, że życie bez Bożych prawd jest puste i bezsensowne. 1 List do Koryntian 6:9 wyjaśnia, że homoseksualiści nie odziedziczą Królestwa Bożego. Bóg nie stworzył nikogo z pragnieniem, by stać się homoseksualistą. Biblia naucza, że człowiek staje się homoseksualistą, gdyż zgrzeszył (List św. Pawła do Rzymian 1:24-17), i dlatego, że sam podjął taką decyzję. Niektórzy ludzie mogli urodzić się z większą tendencją do homoseksualizmu, podobnie jak niektórzy rodzą się z większą tendencją do przemocy i innych grzechów. Nie stanowi to wytłumaczenia czy wymówki, gdy ktoś wybiera grzech i poddaje się grzesznym pożądaniom. Gdy ktoś rodzi się z większą podatnością do złości czy furii, czy usprawiedliwiamy jego złe uczynki? Oczywiście, że nie! To samo dotyczy homoseksualizmu.
anonim2015.01.17 12:03
szwaby się nie dość że spedalają to jeszcze nasprowadzali na głowę turków