[TYLKO U NAS] Barbara Dziuk: Odpowiedzią Trzaskowskiego na kryzys jest produkcja tęczowych parasoli - zdjęcie
06.07.20, 17:36Fot. via: Flickr

[TYLKO U NAS] Barbara Dziuk: Odpowiedzią Trzaskowskiego na kryzys jest produkcja tęczowych parasoli

31

Dlaczego Andrzej Duda, a nie Rafał Trzaskowski? 

…bo Andrzej Duda jest praktykiem, a Rafał Trzaskowski debiutantem. Będąc przez pięć lat prezydentem, Andrzej Duda godnie reprezentował kraj na arenie międzynarodowej i jest dla świata politykiem przewidywalnym i wiarygodnym. Wewnątrz kraju był reformatorem i człowiekiem twardo pilnującym wizji swojej polityki. Przeciwnicy nic nie dostrzegają, bo nie chcą rozwoju Polski, dlatego wielkim atutem Andrzeja Dudy jest unikanie wchodzenia w bezpłodne polemiki i konsekwentnie prowadzona przez niego praca polityczna oraz gospodarcza u podstaw.

Swoim nazwiskiem i stanowiskiem Andrzej Duda firmuje dobro w postaci pomocy rodzinie. Pomoc w postaci 500+, 300+, wprowadzanie stałych progów najniższego wynagrodzenia, trzynastki dla emerytów, prawa pracownicze, wszelka pomoc tym, którzy od lat nie mogli doczekać się podwyżek pensji, emerytur i rent, jest gwarancją stałej poprawy finansowej rodzin, zwłaszcza tych rokujących rozwój i na dorobku. 

Rafał Trzaskowski tego nie gwarantuje - na początku kampanii oświadczył, że zlikwiduje wszystko, co PiS wprowadził, po czym …zmienił zdanie. I tym sposobem możemy się spodziewać „różowej” wizji politycznej, opartej o sypialnię i buduar, a nie o gospodarkę, w której priorytetem na pewno nie będzie budowa autostrad i wprowadzanie reform wszelakich, podnoszących komfort życia społeczeństwa. 

Jak widać i słychać, oponenci zmęczyli się grą w gałę i przeszli do sypialni. Jaki kandydat, takie priorytety. 

Brak programu wyborczego Rafała Trzaskowskiego, brak jakiejkolwiek wizji gospodarczej, społecznej i kulturalnej, stawia tego polityka na pozycji przegranej. Nie powołał do sztabu nikogo, kto umiałby mu podsunąć i napisać spójny, realny program polityczny? W tym kraju mamy raj i nie gnębią nas poważne problemy? Brak takiej wizji oznacza brak rozeznania i pójście na żywioł, nie poważną kandydaturę. Podejrzewam, że Rafał Trzaskowski się zdumiał swoim wynikiem w I turze i dlatego mamy raczej igrzyska, a nie wybory. 

O reformach, które zmieniły budżety i stan finansowy warszawiaków wiadomo tyle, że w stolicy podrożało wszystko, co podrożeć mogło. Nie znam argumentów gospodarczych i osiągnięć Rafała Trzaskowskiego, bo takich nie ma. Chyba, że uznać za takowe awarie Czajki, lepienie okna taśmą klejącą czy dotowanie różnorakie i promowanie wszystkiego spod znaku tęczy. Tak, jako promotor marszów rzekomej równości, na których to marszach dochodziło do profanowania przedmiotów kultu religijnego, ma osiągnięcia. Dopuścił do głosu tych, których natura skrzywdziła brakiem rozeznania dobra i zła. I stworzył im za to kulturę palet…

Skoro nie potrafi zadbać o rozwój Warszawy, nie zadba o rozwój kraju. Nie ma pojęcia o czym mówi, bo w poniedziałek mówi co innego, we wtorek to prostuje, a w środę wraca do poprzedniego zdania. Słusznie zauważył premier Morawiecki – Pan Trzaskowski musi uzgodnić swoje poglądy najpierw sam ze sobą, a potem powinien je dopiero przedstawiać publicznie.

Mamy stan pandemii, osoba Rafała Trzaskowskiego w tym kontekście, rozpętała burzę nie o rozwój gospodarki, nie o wspólne dobro z podnoszenia się z kryzysu, nie podsunęła żadnego gospodarczego pomysłu. Nie! Najważniejszym problemem obozu Trzaskowskiego są geje i lesbijki. I nauka WHO wprowadzania seksu do przedszkoli. Oczy przecieram ze zdumienia.  Czy 30% ludzi w tym kraju, to mniejszości seksualne? Jedno jest pewne - kraj, w którym zamiast gospodarki, problemem jest marsz równości przeciwstawiony marszowi niepodległości, jest dziwnym krajem…Widać, nie ma się co martwić o gospodarkę, skoro jej sztandarowym produktem będzie produkcja tęczowych parasoli. Ulecimy w przestworza przy pomocy tego produktu pierwszej potrzeby.

Program Andrzeja Dudy jest programem poważnym, Andrzej Duda nie stawia na fabryki różowych parasoli, stawia na CPK i przekop Mierzei.  Dziś kraj potrzebuje poważnego przedsięwzięcia gospodarczego, gwarantującego rozwój. Skoro przekop Mierzei jest tak nieistotny i beznadziejny, jak piszą opozycyjni felietoniści, to dlaczego odmienne zdanie mają politycy zza wschodniej granicy? Czyżby bili pianę dla uradowania polskich publicystów?

Andrzej Duda sypie obietnicami, ale jego obietnice, odmiennie od obietnic PO, zostały zrealizowane. Za czasów PO zabierano wszystko dla swojej kasty politycznej, wyciskając z pracownika siódme poty (przy okazji non stop strasząc go utratą pracy), ale Kowalski złotówki z tych podatków nie zobaczył. 

Mieliśmy czas sprzyjający rozwojowi gospodarki, teraz nadchodzi trudny moment związany z efektami pandemii, której jako żywo nie jest winny Andrzej Duda. I na ten trudny czas potrzebujemy polityka doświadczonego, liczącego się na arenie międzynarodowej, polityka odpowiedzialnego, podejmującego ryzykowne decyzje, które przeprowadzą nas na ten jaśniejszy, drugi brzeg. Polska potrzebuje męskiej ręki i mężczyzny, nie chłopca zajmującego się nieistotnymi, z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego, problemami, chłopca z plakatu, malowanego, bez wizji, bez programu, bez zaplecza politycznego i doświadczenia politycznego. Nie igrzysk, ale chleba potrzebujemy i spokoju. Dlatego Andrzej Duda, nie Rafał Trzaskowski…

Barbara Dziuk, poseł na Sejm RP

Komentarze (31):

Stan2020.07.7 4:00
Dziuk jak się dobrze sprzędają to dlaczego nie?
W ratuszu u szambonurka2020.07.6 18:29
pracują mordercy Polaków niejaka Aldona Machnowska córka komendanta Konstantego Machnowskiego w którego komisariacie zabito Grzegorza Przemyka niejaka komunistyczna agentka PRL Jolanta Lange kiedys Jolanta Gontarczyk pseudonim Panna która inwigilowała księdza Franciszka Blachnickiego i prawdopodobnie go otruła.Prokuratura wsczęła postepowanie .
zenio2020.07.6 18:24
Jak to jest,że prezydent na wiecach mówi o tym,że na gazie teraz zaoszczędzimy 1,8 tys zł rocznie, a PGNiG,że owszem, ale w ciagu pięciu lat, bo rocznie to maksymalnie 230 zł?
Anonim2020.07.6 18:36
A ile rocznie płacisz za gaz?
Foster2020.07.7 8:30
Około 600 zł.
aaaa2020.07.6 18:15
NARODOWCY, WYBORCY PANA BOSAKA WZYWAJĄ DO GŁOSOWANIA NA A. DUDĘ. Zobacz spot, PRZEKAŻ DALEJ WSZYSTKIM ZNAJOMYM. https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=bHFvJXDHMvQ&feature=emb_logo
Foster2020.07.6 18:08
Słuchając bluzgów Dudy pomyślałem jakie to szczęście, że nie jestem gejem. Czy ktoś to potrafi wyhamować ?. Czym to się zakończy ?
Anonim2020.07.6 18:12
Jeżeli Ty nazywasz bluzgami to co mówi Duda to co powiedzieć o szambomiszczu i jego entuzjastach?
Masz naprawde szczęście że nie jesteś pedałem2020.07.6 19:53
bo by cie wytrzaskał Rafalala
Anonim2020.07.6 18:07
Barbara Dziuk, najbardziej tępa zdzira PiSdzielcówi to wszystko w temacie.
Anonim2020.07.6 18:10
Oooo... jak popłynęło sokiem z buraka i warszawskim szambem... Co tam słychać u tow. Neumana i rodziny Brejzów?
Brejza2020.07.6 19:55
a dziekujem nasza praca nie ustaje SzB jest najlepszy!!!
kora2020.07.6 18:15
Na jakiej podstawie tak ohydnie przezywasz kogoś kogo nie znasz?Chyba wiesz ,że policja jest w sieci?Masz chyba za dużo kasy,prawda?
Foster2020.07.7 8:34
Policja w sieci ?. Nie wiedzialem ..... to ja ze wszystkiego co powiedziałem sie wycofuję i na wszelki wypadek składam szczery żal. "Andrzej Duda jest najlepszym kandydatem na prezydenta RP i jeszcze nigdy Polska takiego nie miała".
Anna2020.07.6 18:01
Trzaskowski to nieudacznik. Nie ma pojęcia o rządzeniiu w Warszawie. Nic z obietnic nie wykonał. Podniosł opłaty za wywóz smievi i to na maksa. Za to wsparł finansowo lgbt Jesli by wygrał to tragedia dla Polaków
uposledzony rafalek2020.07.6 17:59
...piekna nasza Polska cala ..bez fekali i rafala bez donaldka vermahcika ,sikorskiego i michnika bez niemieckich pomatolow co zlizuja z cudzych stolow.. PIEKNA NASZA POLSKA CALA BEZ FEKALI I RAFALA
Anonim2020.07.6 18:11
Ale że ty się przyznajesz, że jesteś upośledzony. Czego można się spodziewać od bemózgów PiSdzielskich.
Bóg Honor Ojczyzna i Duda2020.07.6 17:56
Trzaskowski wybrał Leszno bo jest bliżej Berlina.Pewnie obstawę też ma z Berlina. Cykor.
Urszula2020.07.6 17:55
Dziuk to przykład tępego pismatoła. Przekop mierzei i inne durnowate pomysły to teraz najważniejsza sprawa dla Polski. Nie zadbanie o upadającą służbę zdrowia, nie odbudowa polskiego przemysłu, nie rozwój terenów zaniedbanych w Polsce, ale mierzeja i walka z tęczowymi. Ot durna bździągwa poszła w posły - osły i pieprzy.
srula2020.07.6 17:57
jestes przykladem tepego pomatola...zrobioneho miekom i po pijanemu !!!
Twoja duu pa POdmyta???2020.07.6 18:23
'
Propozycje Trzaskowskiego2020.07.6 17:54
Palety, szambo, nieistniejąca strefa relaksu, bez żadnych konkretów.
Anonim2020.07.6 18:06
Zapomniałeś o plaży nad Wisłą...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.6 17:47
obietnice się z PADofila sypią jak gowno z barana!
ryszard2020.07.6 17:44
Naród go wezwał na debatę ale mocodawcy zakazali udziału. Będzie miał debatę w Berlinie - jak wygra wybory.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.6 17:47
Przynajmniej nie ma przyjaciela pedofila, któremu pomaga w trudnej sytuacji życiowej.
Anonim2020.07.6 18:08
PiS Ci zapłacił żebyś tak nadawał czy to Twoje hobby?
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.6 18:25
Jeśli ktoś tu komuś płaci, to ja PiSowi. A tu mi wyskakuje typek, ulubieniec PiSowców, którego podopiecznym jest gwałcący własne dziecko pedofil... Sorry ale coś tu się nie... No po prostu paranoja...
Ty szmalcowniku2020.07.6 19:57
ty sie dobrze czujesz?
NIE BADZ OBOJETNY,2020.07.6 17:44
Trzaskowski, niby prezydent W-wy, nie ma najmniejszego praktycznego pojęcia jak się "robi" politykę zagraniczna, gospodarkę, ale być może ma lepsze dowcipy od Bronka. Demagog na miarę PRL-u; "no co pomożecie"? Jego wybór to paraliż prac rządu, wtedy dopiero dowiesz się wyborco co to znaczy "długopis": veto, veto, veto.
Urszula2020.07.6 17:52
A co? Powinien wymyślić San Escobar bis?