Trzecie ,,samobójstwo'' w aferze podkarpackiej - zdjęcie
05.08.19, 09:45

Trzecie ,,samobójstwo'' w aferze podkarpackiej

18

Nie żyje 38-letni bokser Dawid Kostecki, który ujawnił proceder współpracy CBŚ z Rzeszowa z właścicielami agencji towarzyskich obsługujących polityków. Według oficjalnych informacji powiesił się w celi. Wszystko wskazuje na to, że odwiedził do "seryjny samobójca".

Kostecki miał rzekomo powiesić się na prześcierdale, leżąc na pryczy i zakrywając się kocem. Współwięźniowie niczego nie wiedzieli ani nie słyszeli.

Bokes trafił do więzienia za kierowanie gangiem. Wcześniej karano go za handel narkotykami, kradzieże samochodów, stręczycielstwo i oszustwa podatkowe. Za 2 lata miał zakończyć obecną karę.

Problem w tym, że Kostecki dał się we znaki służbom. W 2012 roku opisał powiązania między CBŚ a właścicielami burdeli na Podkarpaciu. Oficer CBŚ miał brać pieniądze od właścicieli tych przybytków. Należały do Aleksa i Żeni, braci z Ukrainy. Kostecki twierdził, że biznes Ukraińców był chroniony przez cały układ urzędniczo-policyjny. Kontrole omijały burdele należące do braci. Co więcej w okolicy podpalano inne burdele - ale policja nigdy nie łapała sprawców.

W 2015 roku Kostecki trafił w ciężkim stanie do szpitala. Prawdopodobnie brutalnie pobity.

PiS wzięło się za mafijny układ. Rozbito szajkę, aresztowano ukraińskich stręczycieli oraz ich polskich pomocników. Ale wyroki zapadły bardzo niskie, dziś wszyscy są już na wolności.

Problem w tym, że świadków... jest coraz mniej. Wcześniej "samobójstwo" popełniło już dwóch innych.

Tymczasem w lokalach ukraińskich braci politycy, prokuratorzy i inni wysoko postawieni mieli być nagrywani. Mowa więc o tysięcznych "hakach" w ręku przestępców.

bsw/wyborcza.pl

Komentarze (18):

j\\\\303\\\\263zef2019.08.6 12:52
Tajemniczy samobójca daje znać o sobie że działa!
1112019.08.6 7:23
kuchcik chyba latał do agencji
Bońka2019.08.5 22:26
Bo takiemu pijakowi jakie życie taki zgon!
Agnieszka2019.08.5 18:30
W jaki sposób PiS wziął się za mafijny układ skoro pod jego rządami ci Ukraińcy są na wolności i mogą niszczyć Polskę i ludzi nadal, chociaż był handel ludźmi, stręczycielstwo, nieletnie w ich agencjach a do tego skoro politycy byli nagrywani w kompromitujących sytuacjach czyli są podstawy do podejrzeń, że to agenci wrogiego państwa, które przy ich pomocy zbierało haki, by szantażować najważniejsze osoby w państwie? A może do standard w takich przybytkach, że się nagrywa klientów i oni tam wchodzą, żeby płacić za nagrywanie z nimi pornosów? Falenta siedzi za nagrywanie ludzi przy obiedzie i nie ma "zmiłuj się". Jaka więc to niby reforma wymiaru sprawiedliwości została przeprowadzona, że nie można pociągnąć do odpowiedzialności karnej i pozbawić praw wykonywania zawodu sędziego za pomoc grupie przestępczej w uniknięciu odpowiedzialności i dalszej działalności mafijnej i szpiegowskiej? A co niby PiS zrobił, żeby chronić jedynego świadka, który się wyłamał i zaczął sypać ten układ? Tak trudno było sprawdzić czy mówi prawdę, choćby w sparwie dziwnych zbiegów okoliczności z tymi podpaleniami i omijaniem przez kontrole? Czy Kostecki nie powinien być świadkiem koronnym zamiast siedzieć bez odpowiedniego nadzoru w celi z bandziorami? Tak wygląda nadzór nad tymi, którzy dla dobra wszystkich narażają się na utratę życia, zemstę, ataki kolegów i układów mafijnych wśród przestępców, policji i polityków? PiS to raczej zrobił wszystko, żeby być podejrzanym o takie prowadzenie spraw, że ukraińska i pewnie każda obca służba czy gangsterka może nam zgromadzić najobrzydliwsze haki na najważniejsze osoby w państwie - i by w imię tzw. szacunku do złego, bezsilnego prawa pozwalano na to nadal zamiast takiej zmiany prawa i takiego prowadzenia dochodzenia nikomu się nawet nie zaśniło (zwłaszcza za wschodnia granicą), że można z polskiego państwa tak kpić. A do tego PiS zrobił wszystko, by być podejrzanym teraz o zlecenie morderstwa i stworzenie dla niego dobrych warunków, by zamilkł świadek, który występował przeciw ich politykowi . Podsumowując - w najlepszym wypadku to PiS g...o zrobił w tej sprawie. I oby to była nieudolność a nie współudział.
Stanislaw2019.08.6 7:49
"W jaki sposób PiS wziął się za mafijny układ skoro pod jego rządami ci Ukraińcy są na wolności i mogą niszczyć Polskę i ludzi nadal, " - Zbyt mocno się zakorzenili u nas, jak wszystkie mafie POwskie. Wysadzić ich stąd może nikomu nie udać!
AAAtomek2019.08.7 9:39
Nieudolność jest gorsza od współudziału! To oznacza, że państwo polskie jest słabe, a obce wywiady hulają na prawo-lewo i mając haki na rządzących niszczą Polskę!
OlekK2019.08.7 14:49
Jak stare komuchy siedzą w Sądzie Najwyższym to co im zrobisz?? Bandyci odwołują się do coraz wyższych instancji, a na końcu kolesie z SN orzekają o "małej szkodliwości społecznej czynu"!
PolakNieLeming2019.08.5 12:10
Już opozycyjne trolle na warcie. Już plują jadem i częstują kłamstwami. NIC WAM TO WYCIE NIE POMOŻE ! :) Do zobaczenia, głąby, po wyborach. :)
X2019.08.5 10:26
Doba zmiana! Samobojca grasuje! Pisdeusze sie boja
Dagon2019.08.7 13:29
Ludzie honoru tak zrobili a ziobro? https://natemat.pl/214903,ziobro-domagal-sie-mojej-dymisji-byly-minister-sprawiedliwosci-zbigniew-cwiakalski-o-odpowiedzialnosci-politycznej
Ojciec Przenajswiętszy Jan de domo Kremówka2019.08.5 10:24
Czyżby pana marszałka mokry paluch był w tym umaczany? Miał przelecieć cztery miliony, ale ponoć na Podkarpaciu przeleciał też dwunastkę...
marek2019.08.5 10:40
tusk nie tyle wylatał z rodzinką. Kiedy ryży czopek za to beknie?
xx2019.08.5 10:48
Ale przecież miało być lepiej, a nie gorzej? Gdzie ta "dobra zmiana"? Złodzieje tacy sami, tylko bardziej bezczelni.
Urszula2019.08.5 10:59
Czemu Pis nie postara się o postawienie zarzutów Tuskowi skoro tyle przelatał. Ba, czemu milczy na ten temat. Dziwne.
Andrzej2019.08.5 10:16
Kuchciński w tle.
marek2019.08.5 10:39
tusk też.
OlekK2019.08.7 14:47
dokładnie - poczytaj jak Herr Tusk sobie latał!
fdf2019.08.5 10:11
Dużo się zmieniło od upadku rządów peło.