Trump ostro o eksplozji jądrowej w Rosji! - zdjęcie
13.08.19, 16:17

Trump ostro o eksplozji jądrowej w Rosji!

3

W reakcji na eksplozję na poligonie w Rosji, gdzie zdaniem amerykańskiego wywiadu wybuchł pocisk o napędzie nuklearnym, prezydent USA Donald Trump oświadczył, że jego kraj posiada technologię „podobną, choć dużo bardziej zaawansowaną”. Przypomnijmy, że w eksplozji zginęło pięciu pracowników Rosatomu.

„Stany Zjednoczone wiele się dowiadują z nieudanej eksplozji pocisku w Rosji” – napisał na Twitterze amerykański prezydent. – Mamy podobną technologię, ale dużo bardziej zaawansowaną” – .

Dodał, że „eksplozja rosyjskiego (pocisku) Skyfall wywowłała niepokój społeczeństwa o stan powietrza wokół obiektu (gdzie doszło do wybuchu) i daleko od niego. To niedobrze!” – zakończył wpis Trump.

„New York Times” napisał w poniedziałek, że służby wywiadowcze USA podejrzewają, że wybuch na poligonie rakietowym rosyjskiej marynarki wojennej w Obwodzie Archangielskim, do którego doszło 8 sierpnia, nastąpił w trakcie próby prototypu pocisku manewrującego o napędzie nuklearnym.

Rosatom w wydanym w sobotę komunikacie poinformował, że czwartkowy wypadek dotyczył „izotopowego źródła energii dla silnika rakietowego na paliwo ciekłe”. Była to pierwsza oficjalna informacja o związku całego incydentu z instalacją jądrową.

Wcześniej informowano, że silnik rakietowy na paliwo ciekłe wybuchł w trakcie próby poligonowej, powodując pożar, ale poziom promieniowania nie zwiększył się ponad naturalną emisję tła. Jednak stacje pomiarowe w odległym o około 40 kilometrów Sewerodwińsku odnotowały nagły wzrost poziomu promieniowania, który według późniejszych doniesień mediów była w pewnej chwili 200 razy silniejszy. Informacja ta następnego dnia została usunięta.

W marcu 2018 r. rosyjski prezydent Władimir Putin poinformował Dumę o udanym testowaniu nowego pocisku manewrującego z instalacją jądrową, o nieograniczonym zasięgu i niewrażliwym na wszystkie istniejące systemy obrony przeciwrakietowej. W Rosji nazywa się go 9M730 Buriwestnik, a w terminologii NATO – SSC-X-9 Skyfall.

Źródło: Kresy24.pl

Komentarze (3):

KAROL N.2019.08.14 0:37
DURNY GEJU ! ILE RAZY DO ZNUDZENIA I OBRZYDZENIA BĘDZIESZ TEN WPIS WKLEJAŁ? WCZORAJ I DZIŚ , TO AZ SIĘ CHCE OD TEGO WYMIOTOWAĆ ! NAM TO LATA I POWIEWA ! MIERNOTO, OGARNIJ SIĘ ! Spocznij SOBIE ! Normy nie wyrobiłeś? Temat ci się skończył!? Nazwałeś się wcześniej debilem i usilnie się debilizmu trzymasz !
emeryt2019.08.13 16:37
Panie, panowie z PIS-u, Frondy, wybory są tuż tuż a wy dajecie nabierać na te "dyskusje" n.t. miejsca homoseksualistów pośród normalnych. To jest odwracanie waszej uwagi. Piszcie, mówcie jaki jest program, kiedy rozpocznie się kopanie kanału żeglugowego, jak daleko są zaawansowane prace nad CPK, via Carpatia, PKP i ich plany, rozbudowa portów i terminalu LPG, Baltic Pipe i setki większych albo mniejszych planów gospodarczych. Tzw. nauczyciele, oczywiście rozpoczna swój szantaż, pytanie jest: Ilu z nic zasługuje na podwyżki, a ilu na zwykłego kopa? Homoseksualisci nie wnoszą nic, dosłownie nic, nie tworzą miejsc pracy, nie pomnażają bogactwa narodowego i nie mnożą się, na szczęście, jedynie obciążają służbę zdrowia. To jest margines społeczny, ludzie których nie można brać serio. Najlepszym przykładem jest ten ich naczelny homoseksualista Biedroń z "żona, mężem" (?!). Nie wie czego chce, tzn. wie, chce być w mediach jak najdłużej. Lata mu lecą, ptak mu więdnie, rectum ma wycieki. Nie dajcie się prowokować. Problemem dla PIS-u nie są perwerci seksualni, ale "samoloty i wille". Nie ma znaczenia, że PO, SLD wzorem sekretarzy KC, ci spod "okrągłego stoliczka" z butelkami Stolicznej przysłanej im z sowieckiej ambasady, robili podobnie. PIS wygrał wybory bo zaproponował wyborcom "prawo i sprawiedliwośc". To ze coś jest legalne nie oznacza, że jest etyczne i moralne. Zmienić to prawo.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 16:32
Okręgowa Inspekcja Pracy: w zwolnieniu pracownika IKEA nie ma nieprawidłowości Nowa informacja w sprawie mężczyzny grożącego gejom śmiercią Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie wydała za pośrednictwem rzecznika praw obywatelskim Adama Bodnara oświadczenie w sprawie homofobicznego byłego pracownika sklepu IKEA, zwolnionego za cytowanie fragmentów Biblii mówiących o karaniu gejów śmiercią. Stwierdzono, że w decyzji firmy nie doszukano się żadnych nieprawidłowości. Pojawiła się nowa informacja w sprawie byłego pracownika sklepu IKEA, który został zwolniony po tym, jak w odpowiedzi na artykuł antydyskryminacyjny zamieszczony w wewnętrznym intranecie firmy, napisał na Facebooku: "Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia. Pismo Święte mówi: 'Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich'. A także: 'Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich'". W sprawie zwolnienia interweniował rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie nie wykryła nieprawidłowości, dlatego kolejnym krokiem będzie zbadanie zdarzenia przez sąd. Bodnar zajął się sprawą z urzędu, zwracając się do firmy IKEA o zajęcie oficjalnego stanowiska oraz przekazanie odpowiedniej dokumentacji. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie sprawdziła m.in. wewnętrzne regulacje firmy, takie jak Regulamin Pracy i Kodeks Postępowania Grupy IKEA, a także sprawdzono legalność zatrudnienia i zakres prawnej ochrony, bezpieczeństwa i higieny pracy. Kluczowe informacje w regulaminach firmy dotyczą m.in. wsparcia dla fundamentalnych praw wszystkich ludzi i braku akceptacji dla dyskryminacji. RPO wydał komunikat, w którym czytamy: "W odniesieniu do wypowiedzenia umowy z pracownikiem, którego dotyczy sprawa, stwierdzono, że 'podano w sposób szczegółowy przyczynę wypowiedzenia ze wskazaniem naruszonych przez pracownika przepisów prawa pracy, w tym regulaminów wewnętrznych'". https://queer.pl/news/203214/decyzja-okregowej-inspekcji-pracy-w-krakowie-w-sprawie-homofobicznego-pracownika-ikea