To będzie hit! Powstaje ręcznie malowana filmowa adaptacja „Chłopów” Reymonta (Wideo) - zdjęcie
14.09.20, 12:44fot. chlopifilm.pl

To będzie hit! Powstaje ręcznie malowana filmowa adaptacja „Chłopów” Reymonta (Wideo)

14

Projektem kieruje Dorota Kobiela nominowana do Oscara za film "Twój Vincent". Właśnie rozpoczęły się prace do kolejnego jej projektu. Tym razem jest to adaptacja filmowej nagrodzonej Noblem powieści „Chłopi” Stanisława Reymonta. Adaptacja powieści Reymonta podobnie jak „Twój Vincent” będzie nie byle jakoś tam malowana, ale będzie to namalowanie ręczne w duchu malarstwa Młodej Polski.

Reżyserka i scenarzystka filmu Dorota Kobiela stwierdziła, że „po latach pracy nad filmem o Vincencie van Goghu poczułam silną potrzebę, by opowiedzieć o kobietach: ich zmaganiach, pasji i sile. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem”.

Jak można przeczytać w materiałach promujących film „w rolę olśniewającej Jagny wcieli się Kamila Urzędowska. Na srebrnym ekranie zobaczymy również m.in. Mirosława Bakę (Boryna), Sonię Mietelicę (Hanka), Roberta Gulaczyka (Antek) oraz Ewę Kasprzyk (Dominikowa) i Andrzeja Konopkę (Wójt). A także Małgorzatę Kożuchowską oraz Julię Wieniawę”.

Ewenementem na skalę światową jest to, że „Chłopi” „zostaną zrealizowani w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia – filmie „Twój Vincent". - Sceny początkowo nakręcimy z aktorami, zdjęcia potrwają 36 dni. Następnie każdą klatkę ręcznie namalujemy jako obraz olejny, łącznie powstanie ok. 72 tys. klatek. By tego dokonać, w projekcie weźmie udział ponad 50 malarzy pracujących w trzech studiach: głównym w Sopocie, w Serbii oraz na Ukrainie”.

Według producentów filmu „monumentalne dzieło Władysława Reymonta przepełnione jest kwiecistymi opisami przyrody. Film zostanie zrealizowany na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, które idealnie oddaje nastrój powieści. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski. Muzykę do filmu stworzy wielokrotnie nagradzany producent Łukasz L.U.C. Rostkowski. Kompozytor w ramach międzynarodowej Rebel Babel Film Orchestra tworzy specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych, którzy tak jak malarze za pomocą tradycyjnych środków (instrumenty ludowe i śpiewy) stworzą magiczny i analogowy pejzaż dopełniający piękno malowanych obrazów”.

Reżyserka i scenarzystka Dorota Kobiela to „absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pomysłodawczyni, współautorka scenariusza, reżyserka i montażystka filmu „Twój Vincent”. Film powstawał z udziałem ponad 100 malarzy z całego świata. Ta pierwsza pełnometrażowa animacja malarska na świecie zdobyła” wiele nagród i okazała się sukcesem komercyjnym.

Jan Bodakowski

Komentarze (14):

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.15 13:02
Jestem chory na patologiczną nienawiść do Boga, Kościoła i Polski. Piszę to, co mi dyktuje najbardziej nieszczęsna istota - szatan, któremu ja oddałem swą duszę. Sam szatan nigdy nie odważy się bluźnić przeciw Bogu i Jego Matce. I dlatego wykorzystuje mnie. Nie czytajcie moich wypocin. Zresztą wiem, że nikogo nie przekonam, nawet nie wkurzę. Po prostu jestem nudny jak koszerne flaki z olejem.
takijaki2020.09.14 19:38
Niech dokręcą scenę jak Jagna traci cnotę. Może ktoś pamięta? To był najlepszy kawałek z tego kilkusetesronicowego GNIOTA
Jerzy2020.09.15 8:18
gniot - owszem, ale jak określić "dzieła" współczesnej noblistki wchodzącej w zady przedwojennych żydów - niejakiej tokarczuk? Chłopów z pewnym wysiłkiem da się przeczytać, bełkotu tej pani po dwu stronach już nie sposób strawić...
Contral2020.09.14 16:45
Jagna to postać tragiczna ale... lubiła sobie owijać facetów wokół małego palca.
Michał Jan2020.09.14 17:42
Zawsze wydawało mi się, że tragiczną postacią kobiecą była Hanka. Jagna bardziej pasuje do "Zbrodni i kary" w wersji soft.
Jahu🐟2020.09.14 16:18
Zwiastun rewelacyjny. widać w nim romantyzm i polskość.
LULEK2020.09.14 14:07
To będzie kit a nie hit. Poroniony pomysł dyletantów filmowej animacji.
Contral2020.09.14 16:47
Skąd wiesz? Przecież to jest zwiastun koncepcyjny. Wygląda obiecująco.
"Chłopi: The last Vikings"2020.09.14 13:08
j.w.
Wycieraj doopy Polskim Panom, wycieraj2020.09.14 13:37
Patrz z czego żyjesz śmieciu bladoruski!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.14 12:53
a kiedy powstanie ręcznie malowana filmowa adaptacja "Smoleńska" Antoniego Krauze? przecież to perełka PiSiej kinematografii dla idiotów!
ROBOTNICZAkrew2020.09.14 12:52
Proponuję by twarz wywożonej na gównie Jagny miała rysy Marty K ;)
Anonim2020.09.14 13:38
ty na pewno masz ROBOTNICZAkrew ale na łapach ub-cka łachudro. w przyszłym roku kolejne cięcia ub-ckich emerytur mam nadzieję że dożyjesz.
MENSTRACYJNAkrew2020.09.14 13:44
Dobrze ci się utrwaliła w pamięci "ostatnia droge" twojej mame, ilokrotnie patrzysz do muszli po porannym się zesraniu widzisz jej ciepły usmiech.