Terlikowski: Niech antyklerykałowie sami sobie sfinansują szkoły! - zdjęcie
29.09.15, 16:09

Terlikowski: Niech antyklerykałowie sami sobie sfinansują szkoły!

23

Szczerze mówiąc mam dość tłumaczenia, że szkoła nie jest własnością ateistów, antyklerykałów czy wolnomyślicieli. Nie jest też własnością państwa. Ona jest publiczna, to znaczy obywatelska. A tak się składa, że w naszym kraju, wciąż większość Polaków deklaruje się jako ludzie wierzący. I większość z nas nadal chce przekazywania tej wiary naszym dzieciom. Nie tylko w domu, ale także w szkole. Czy mamy do tego prawo? Jasne, że tak. Państwo, które chce nas tego pozbawić byłoby totalitarne, a ludzie, którzy się za tym opowiadają, nawet jeśli odwołują się do argumentów finansowych, w istocie nawiązują do bolszewickiego (bo pozbawionego Boga) modelu edukacji.

Naszą odpowiedzią na postulaty zwolenników „świeckiej szkoły” powinna być prosta propozycja. „Jeśli chcecie mieć szkoły bezbożników to je sobie zakładajcie. Ja chciałem,  by moje dzieci odbierały wychowanie w pełni spójne z moimi poglądami, więc wysłałem je do szkół katolickich, a jeśli Wam przeszkadza religia, to zbudujcie sobie – z własnych pieniędzy – szkoły  młodych bezbożników. A jeśli już chcecie zmieniać prawo, to w taki sposób, by zamiast pozbawiać kogoś prawa do religii, dać rodzicom prawo wyboru. Jak to zrobić? Odpowiedź jest bardzo prosta: niech subwencja edukacyjna idzie w całości za dzieckiem do szkoły, którą rodzice wybiorą. Jeśli jest to szkoła katolicka niech pieniądze przeznaczone na jego edukację idą właśnie tam,  a jeśli wy założycie sobie szkoły bezbożników, to niech kasa na wasze dzieci (ile ich macie, drodzy specjaliści od „świeckiej edukacji”?) idzie za nimi. I będzie normalnie”.

Kłopot polega na tym, że oni nie chcą normalności. Nie chcą,  bo wiedzą, że na całym świecie, nawet w ateistycznej Francji, lewicowcy i liberałowie posyłają dzieci do szkół katolickich, które są zwyczajnie lepsze od laickich, które uczą jedynie wolnego myślenia. Nie chcą tego także dlatego, że im wcale nie chodzi o wolność wyboru i o pieniądze, ale o to, by odebrać ciężko wywalczoną wolność nauczania religii naszym dzieciom, i by wrócić do bolszewickich, komunistycznych standardów. I to na zgody być nie może.  

Tomasz P. Terlikowski

Komentarze (23):

anonim2015.09.29 16:23
W takim razie wara wam od podatków ateistów na utrzymanie religii w szkołach i na sponsorowanie kk w polsce
anonim2015.09.29 16:28
Rozumiem z tego ze szkoly katolickie, do ktorych chodza Panskie dzieci zostaly wybudowane z Panskich "wlasnych" pieniedzy i ani grosz z podatkow na nie nie poszedl. Z idiotycznymi lewackimi pomyslami nalezy walczy tak, zeby nie osmieszac wlasnego stanowiska.
anonim2015.09.29 16:30
Tylko Polska katolicka, jako państwo Teokratyczne, rozwiąże problem patologii komunistycznej i ateistycznej. Nie ma innej drogi.
anonim2015.09.29 17:00
"I większość z nas nadal chce przekazywania tej wiary naszym dzieciom. Nie tylko w domu, ale także w szkole" Gdyby zadać tej większości konkretne pytanie - "Czy chcesz aby lekcje religii w szkole, były w dalszym ciągu finansowane z Twoich podatków i bez nadzoru Ministerstwa Edukacji?". Lub - "Czy jako osoba wierząca, zobowiązujesz się odprowadzać comiesięczną składkę, pobieraną bezpośrednio z Twojego wynagrodzenia na Kościół Katolicki?". Być może z większości zrobiłaby się mniejszość.
anonim2015.09.29 17:15
Każdy ma prawo decyzji w jakiej szkole uczy się jego dziecko a jak nie ma odpowiedniej to trzeba znaleźć podobnie myślących rodziców i taka szkołę założyć
anonim2015.09.29 17:37
"niech subwencja edukacyjna idzie w całości za dzieckiem do szkoły, którą rodzice wybiorą. Jeśli jest to szkoła katolicka niech pieniądze przeznaczone na jego edukację idą właśnie tam" - Panie TPT, subwencja oświatowa jest NALICZANA dla konkretnego samorządu i zależy m.in. od liczby uczniów w szkołach, które dany samorząd prowadzi (dotuje). Sposób naliczania subwencji jest skonstruowany na zasadzie, że "pieniądz idzie za dzieckiem". Jeżeli więc posłał Pan dzieci do szkoły katolickiej, subwencja "poszła" za tymi dziećmi do urzędu gminy, miasta, starostwa powiatowego itp., a stamtąd - jako dotacja - do konkretnej szkoły lub organizacji, która ją prowadzi. W jakiej wysokości - zadecydował samorząd. Sposób naliczania subwencji jest skonstruowany na zasadzie, że "pieniądz idzie za dzieckiem". Zatem w czym problem?
anonim2015.09.29 17:44
"I to na zgody być nie może. " - Panie Terlikowski, to ostatnie zdanie dobrze podsumowuje poziom Pańskiej logiki.
anonim2015.09.29 19:14
Syn często pokazuje mi w podręcznikach jak piszą o "zbawczej" roli UE. Mimo, że jestem przeciwnikiem euro-kołchozu moim dzieciom pod przymusem wciskają euro-propagandę. Wciskają też eko-propagandę, mimo, że nie życzę sobie tego. Religia jest DOBROWOLNA!!! Więc o co chodzi? Jeśli z moich podatków (a płacę ich naprawdę dużo, nie korzystam z przywilejów i za każdą nadgodzinę płace haracz) opłacana jest propaganda UE i ekologii (i jeszcze teraz ta lewicowo-"genderowa"), to wara mi od religii. Jeśli szkoły będą prywatne, to niech sobie lewica robi swoje szkoły bez religii, bez historii i co tam jeszcze wymyśli np. z ubikacjami bez rozróżnienia płci dla "gender-dzieci". :)
anonim2015.09.29 20:18
[Ale na czym według Ciebie polega eko-propaganda, bo mam nadzieję, że nie na nauczaniu dzieci o konieczności o ochrony środowiska naturalnego i segregowaniu odpadów.] Propaganda to np. pisanie o tym, że to człowiek (i jego działanie) odpowiada za ocieplenie klimatu. Ostatnio syn pokazywał mi ćwiczenie w książce, jak miał opisać pod fotografią gdzie pokazane było zalane miasto, jak człowiek ma ograniczyć ocieplenie klimatu. (To zdjęcie zalanego miasta to propaganda najgorszego kalibru, bo działająca na strach.) Jak zapewne wiesz, klimat w historii ziemi bardzo gwałtownie się ocieplał bez wpływu człowieka. Przechwycono prywatne maile naukowców, którzy mieli udowodnić wpływ człowieka na ocieplenie, a skarżyli się, że dowodów nie ma. :) Propaganda ekologiczna, to również mówienie dzieciom, że drzewa przy drodze są ważniejsze niż bezpieczeństwo kierowców (a takie teksty mówiła pani). Ekologiczna propaganda, to przypominanie dzieciom o akcji - "dzień z wyłączonym prądem" (czy jakoś tak), gdzie jak wiadomo najwięcej energii zużywa przemysł produkujący i lepszą "akcją dla planety" byłby DZIEŃ BEZ ZAKUPÓW. :) Takiej propagandy nie chcę, ale jestem jak najbardziej za tym, żeby dzieci uczyć zachowania się w lesie, nie śmiecenia, itp. Pozdrawiam.
anonim2015.09.29 20:20
„Powiem więcej! Katolicy, nie płaćcie podatków świeckiemu państwu. Płaćcie Kościołowi. On wam zorganizuje religijną policję, (...)” @Max chyba wolałbym kościelną policję, niż tą państwową, która potrafi tylko przyczajona w krzakach haracze od kierowców pobierać (jak kiedyś zbójnicy). :) „administrację (...)” chyba wolę administrację kościelną, jest jeden „prezydent” – papież dla wszystkich katolików na ziemi, jeden „wojewoda” - biskup, jeden wójt (gminy, osiedla) – proboszcz. A nie jak w państwie setki tysięcy niepotrzebnych urzędasów na każdym szczeblu: dzielnica, miasto, gmina, powiat, województwo, państwo, i jeszcze teraz Bruksela/Strasburg. :) „opiekę zdrowotną (...)” nie wiem czy Kościół nie lepiej zorganizowałby służby zdrowia, przypominam, że powiedzenie „siostro” do pielęgniarki, wzięło się stąd, że to kiedyś siostry zakonne opiekowały się chorymi. A teraz u nas, żeby leczyć się „państwowo”, to trzeba mieć końskie zdrowie. :) „pracę (..)” od kiedy to państwo daje pracę, chyba urzędnikom i pracownikom budżetówki. :) Jestem już po czterdziestce i od państwa nigdy nie dostałem wypłaty. :) A wręcz przeciwnie, z bólem serca patrzę co miesiąc jak wiele pieniędzy muszę płacić dla państwa. P.S. I żeby nie było, państwo musi istnieć i dbać o uczciwych i pracowitych obywateli. Cwaniaki i lenie mają się źle czuć w dobrym państwie. I trzeba płacić podatki na to, żeby policja, straż pożarna, wojsko, sądownictwo, chroniło uczciwych obywateli. A minimalna ilość urzędników (rząd, jakaś władza lokalna) powinna czuwać nad tym. Pozdrawiam.
anonim2015.09.29 22:03
@tom661 bezbożny Hrabia ect. Uświadom sobie, że świat należy do Boga a nie do ludzi i to On będzie Ciebie ,was sądził z myśli czynów i mowy - więc mam wątpliwość wielką - czy się zbawisz??? A wtedy rozpacz bez granic w rozpaczy bo taką doświadczają wszyscy potępieni z Lucyferem na czele, ogień bez bez granic intensywności palenia, spopielania się ect.
anonim2015.09.29 22:21
@Zeb-żydowski i podobnie myślący! wierzący w swą jakoby wielką mądrość swojego Intelektu tak was sądzą! 38. C. Ocena mądrości naukowców promujących Ewolucjonizm przez duchy zła. Można powiedzieć że niezrozumiałe jest, jak można myśleć i uważać się mądrego człowieka, głosząc kłamstwa Darwina. Słynni szermierze prawd: Ateizmu Przyrody; Dialektycznego; Praktycznego tj. Kapitalizmu, itp. głosiciele swoich prawd, głosząc herezje przeciwko wierze, występując przeciwko moralności, myślą że, przynajmniej doceniana jest tego typu mądrość, przez tych którym służą, którzy ich oświecali z wieczności wszelkiego zła. Drugi w hierarchii piekła Belzebub, tak się wyśmiewał w czasie egzorcyzmów w Austrii (od 1975r) z mądrości uważających się za, mędrców całego świata propagujących „Ateizm”. „ale ludzie są głupcy. Ludzie są szaleni i głupi. (…) Są to zgnojone głupie pały…(dosłownie gów…). Pała jest jeszcze rozsądniejsza, wychodzi z niej tu i tam jeszcze jakiś listek zielony, … Ale u ludzi jest tylko zamiast rozumu, gów… i słoma (siano w głowie) (…) Wy ludzie jesteście do niczego (śmieje się złośliwie) jesteście niczym i nie będziecie nigdy jak niczym. Jesteście osłami!!! Można wam mówić siedem razy to samo. Macie mózg komara, albo macie właściwie tylko przedziurawione sito! Gdyby nie było Tego tam u góry (wskazuje w górę) wasze kości zostałyby zwalone na kupę, w każdej sekundzie tylko, On utrzymuje wasz kościec, w przeciwnym wypadku bylibyście tylko szmatami i strzępami. Dlatego tam na dole nie możemy pojąć, że profesorowie, doktorzy i nie wiadomo kto jeszcze mają tak szalony sposób myślenia. Że można mieć taką zarozumiałość, kiedy są przecież tylko łajnem, które pożerane jest przez robaki!!!” Sądzę że jakikolwiek komentarz do tych słów, drugiej osoby z „trójcy piekielnej” jest zbyteczny, całkowicie niepotrzebny, sam mówi lepiej niż niejeden dowód wykazujących błędne tezy doktryny „Ateizmu Przyrody”. Podobnie jw..: „Nigdy nie zdołasz zrozumieć - mówi szatan - jak bardzo nienawidzę was ludzi. Jak bardzo jesteście wstrętni. Chlubicie się najwyższą godnością wśród zwierząt, a jesteście z nich najohydniejsi. Wasze istnienie budzi we mnie wstręt. Uważam was za coś gorszego od waszych świń. Sądzicie, że jesteście inteligentni, a okazujecie się bardzo głupi. Wystarczyłoby zobaczyć, co wam podsuwam przez wielu „naukowców", którzy są na mojej służbie, i co daję wam w formie napuszonych, uczonych bredni. Pomyśl o tym, czym poję i karmię przez moją prasę!. Wy mielibyście być Jego najszlachetniejszym stworzeniem? Wystarczy parę świństw, aby was kupić. Zaraz poddajecie się pokusom mych posłańców (wybrańców sił zła). Przywiązujecie wielką wagę do waszej wolności, a pozwalacie się schwytać w moją niewolę. Och, jakie kpiny mogę sobie z was stroić w imię tej waszej wolność. Okazujecie wstręt wobec tego, co jest brudne, a tymczasem jesteście zupełnie ulegli waszym namiętnościom, tarzacie się w waszych obrzydliwościach, jak świnie w błocie... Dla kobiety, czy dla garści złota jesteście gotowi pozarzynać się, co jest cudowne. Wiele zyskał Ten - tam, że przelał krew, aby was odkupić? Odkupić was od czego, od grzechu? Przecież nurzacie się w nim tak, że omal nie utoniecie! A co dopiero mówić, gdy wywołam wśród was ducha zazdrości, oszczerstw, nienawiści, rywalizacji, zemsty.”
anonim2015.09.29 23:19
Lubiniak nie wciskaj ciemnoty, w mojej powiecie starosta kontroluje wszystkie domy starców... domy które są pod kontrolą księży odnotowano nieprawidłowości... poza tym księża nic nie płacą za pracę pielęgniarek - płacą zewnętrzne firmy... więć gdyby kk wzięła by się za SZ to SZ upadła
anonim2015.09.29 23:22
@Radzi może czas przestać palić? co?
anonim2015.09.30 3:23
Panie Terlikowski szkoła nie jest również własnością katolików i nie ma powodu by religia była prowadzona w taki sposób i na takich zasadach jak obecnie. To nie ma nic wspólnego z bolszewizmem, komunizmem czy czym tam sobie pan jeszcze wymyśli. I nie przesadzajmy z tą ciężką walką o przywrócenie religii, kk dostał prezent w postaci możliwości katechezy w szkole i gdyby była ona zgodnie z założeniami i Konstytucją nie budziła by takich kontrowersji. Proszę nie opowiadać bzdur o finansowaniu szkół bo dobrze pan wie że także niepubliczne szkoły otrzymują pieniądze od państwa za realizację obowiązującego programu nauczania, tak więc może pan spokojnie posłać dzieci do szkoły katolickiej i to co finansowane jest w szkole publicznej będzie również finansowane z pieniędzy publicznych w szkole niepublicznej. Co do większości katolickiej to jest słaby argument gdyż większość ta jest wynikiem chrztu dzieci, nieświadomych i mogących wyrazić swojej woli i potem przez całe życie funkcjonuje w statystykach, bez względu na to czy jest człowiekiem wierzącym czynie. Nie wiem czy zauważył pan , że to już powoli się zmienia, ludzie coraz mniej obawiają się opinii otoczenia i nie poddają głupiej i sprzecznej z ewangelią tradycji chrztu małych dzieci. KK nie zagraża islamizacja jak to ciągle podkreślacie ale sami członkowie wspólnoty kk, gdybyście zbudowali silny dom na skale to nikt by mu nie zagroził. A swoją drogą głupio że nie sprawdziły się przewidywania i udało się zebrać wymaganą ilość podpisów, a zapewniam pana że wiele z nich pochodziło od osób deklarujących się jako katolicy.
anonim2015.09.30 3:23
@Racjionalista 2015 razy zakręcony w stronę piekła + Mówiąc wprost głupi jesteś, sądzc że ja jestem Iluminatem ciemności Owsiakiem lub Medium zła Palikotem który wszystkiego próbował no ale jak ty i on podobnie jak ten szermierz wolności absolutnej "róbta co chceta" jesteście Masonami to znasz prawo mistrza masońskiego do absolutnej wolności grzeszenia tj prawa popełnienia siedmiu grzechów głównych KK. Myślicie wszelkie bezbożne lewactwo, że jak walczycie z Bogiem i Jego Kościołem Nowym Izraelem to Lucyfer was na swym tronie posadzi!!! Czy nie rozumiecie że w piekle Prawem Piekła jest Nienawiść a więc każdy potępiony łącznie z królem piekła Yamą - Aniołem czeluści nienawidzi każdego a co jest najgorsze nienawidzi samego siebie a nie miłuje jak było na ziemi. Ta nienawiść rozrywa duszę potępieńca pali ogniem nieugaszonym, a pełna w swej wielkości świadomość, że to będzie trwać wiecznie, wiecznie, wprowadza potępionych w skrajną rozpacz. Horror bez końca. Tam nie ma Nadziei - tylko ROZPACZ! Strach i groza bez końca
anonim2015.09.30 4:09
@Agnieszka 66 + z tymi poglądami w Izraelu nie zrobiłabyś lub u Muzułmanów także nie zrobiłabyś kariery nigdzie a nawet by ci głową ucięli - Dobrze zastanów się! + bo Bóg może cię oddać za twe błędne poglądy diabłom na pożarcie
anonim2015.09.30 4:15
@Kopalny - pozostajesz dalej tak jakby wykopanym człowiekiem ale z małym rozumem - co uważasz że Bóg pozwoli drwić z siebie ! ok 25 miliardów ludzi mieniących się jak ty wielkimi, nie potrzebującymi Go - już doświadcza Jego wiecznej kary!
anonim2015.09.30 8:07
Przypominam, że swego czasu był bardzo mądry postulat wprowadzenia bonu oświatowego*. Ta idea funkcjonuje już w: Dzierżoniów, Gostynin, Kwidzyn, Olecko, Oleśnica, Olsztyn, Ostrzeszów, Piotrków Trybunalski, Puck, Sępolno Krajeńskie, Strzelin, Świdnica, Tuchola, Zielona Góra. Uważam, że po wygraniu wyborów, warto by wprowadzić ogólnokrajowy system bonów oświatowych. * - dokument, którym uczeń lub jego opiekunowie płacą za naukę ucznia w wybranej przez siebie szkole.
anonim2015.09.30 11:37
@Radzi, to bardzo ciekawe co piszesz a co na to lekarze? Drwią z boga ci co deklarują wiarę w niego , a nie przestrzegają praw od niego pochodzących i to oni powinni się bać kary, a nie ci co w niego nie wierzą.
anonim2015.09.30 13:54
@Agnieszka + Ja cię tylko przestrzegam czas władzy władcy ciemności króla piekła Yamy się kończy a czyszczenie z podobnie myślących już wkrótce w potopie ognia i siarki. Czy myślisz że sama z siebie jesteś bezbożnikiem ? Niestety nie bo działa teraz tzw gwardia piekielna a człowiek pozbawiając się pomocy Bożej jest mówiąc wprost bezbronny. Jeżeli ty i podobnie myślący atakują tzn stają sią wrogami KK to myślisz że tylko są wrogami KK Bp i X Nie! Automatycznie są takimi samymi wrogami jak Lucyfer i jego diabły KK I głowy tego KK Jednorodzonego Syna II Osoby Trójcy Przenajświętszej a ponieważ jest to Jeden Bóg to równocześnie nie mają Ojca i występują także przeciwko DUCHOWI św który wszelkich buntowników karze karą ognia wiecznego w wieczności a za życia może nie udzielić "ŁASKI " a wtedy taką osobę czeka piekło wiekuiste.
anonim2015.09.30 15:57
właściwie to wszystko w temacie, Redaktorze, szkoda Pana słów i mojego czasu więcej. A bezboznicy niech się pieklą (nomen omen)
anonim2015.10.13 14:05
Totalna demagogia autora tego gniota! Tłumaczenie, że szkoła nie należy do państwa dobre jest dla bezmózgowców - doskonale wiadomo, że chodzi o szkoły publiczne, które powinny zachować świecki charakter. Bo należą do całego społeczeństwa - również do niewierzących. Terlikowski pisząc o "całym świecie" zapomniał chyba o USA gdzie Konstytucja zabrania promowania religii. Owszem, dzieciaki chodzą do szkół katolickich, ale rodzice płacą za czesne. Ciekawe jest także to, że autor jakoś nigdy nie powoływał się na ten świat liberalnej demokracji, gdy nawoływał do wprowadzenia w Polsce zakazu aborcji. Bo wie dobrze w jakich totalitarnych krajach taki zakaz obowiązuje, a jak to rozwiązała cała UE, oprócz naszego klerykalnego państwa.