Terlikowski: Czyste, bo nieużywane sumienie Komorowskiego - zdjęcie
05.05.15, 07:41

Terlikowski: Czyste, bo nieużywane sumienie Komorowskiego

13

Cieszy mnie spot w sprawie in vitro. Nie pozostawia on bowiem żadnych wątpliwości, co do tego, że prezydent Komorowski nie chce być katolikiem. Jego deklaracja, że jest za zapłodnieniem pozaustrojowych jest jawnym i publicznym postawieniem się poza wspólnotą wiary. Kard. Raymond Burke, jeszcze jako prefekt Sygnatury Apostolskiej, jasno wskazywał, że tacy politycy nie powinni być dopuszczani do Komunii Świętej, aż do momentu, gdy dokonają publicznej pokuty.

Deklaracja i spot prezydenta pozwalają jednak także stwierdzić, że on sam ma dość swobodne podejście do prawdy. Nie jest bowiem prawdą, że nie podejmuje on decyzji sumienia i nie narzuca światopoglądu obywatelom. To on ratyfikował przecież jednoznacznie lewicową i antychrześcijańską konwencję antyprzemocową, która jest atakiem na rodzinę i małżeństwa, a także na religię. On i jego partia odebrali rodzicom prawo do decyzji o wysyłaniu bądź nie sześciolatków do szkół, on deklarował, że zablokuje ewentualną ustawą, która uniemożliwiłaby zabijanie dzieci chorych. To wszystko są decyzje światopoglądowe i decyzje sumienia. Unikanie jasnego wskazania, co uznaje się za dobre jest zaś również decyzją sumienia. Decyzją o tym, że będzie się miało sumienie czyste, bo nieużywane.

Warto też sobie uświadomić, że zamiast sumienia, którego prezydent rzekomo nie narzuca, narzucany nam jest przez niego i jego doradców lewicowo-liberalny światopogląd „Gazety Wyborczej”. To ona i doradcy prezydenta wskazują kierunek, w jakim mamy kroczyć. A że nie zgadza się z nim spora część Polaków czy Kościół? To już Bronisława Komorowskiego nie obchodzi, a nawet gdyby obchodziło, to jako prezydent bez sumienia, nie ma on władzy, którą mógłby się kierować w życiu. A swoją drogą ciekawe, że można reklamować kandydata jako kogoś bez sumienia (sumienie jest żywe, gdy jest używane, a nie gdy jest schowane w prywatności). Takie rzeczy tylko w PO.

Tomasz P. Terlikowski

Komentarze (13):

anonim2015.05.5 8:10
Z tego co wiem, to nikt nie proponuje wprowadzenia NAKAZU stosowania in vitro. Jeśli komuś się ta metoda nie podoba, to niech nie stosuje. Tylko jakim prawem chce zabraniać jej stosowania innym?
anonim2015.05.5 8:12
Komorowski tak jak wielu psełdo katolików nie wie w co wierzy i co wyznaje. a że oficjalnie przyjmuje komunię świętą to żart z sakramentów.
anonim2015.05.5 8:21
@Finch Ja też nie jestem za np. za biciem kogoś na ulicy, ale jeśli ktoś chce kogoś pobić, to zostawiam mu wolność wyboru. Niech sam wyciera.
anonim2015.05.5 8:35
@Kjn Racja Ja też nie jestem za tym, aby był nakaz zabierania cudzej własności na czas nieokreślony (to tak dzis trzeba w nowomowie nazywać kradzież). Ale po co tego zabraniać, prawda?...;-) Znowu z rana błysnęły "argumentami" stare dyżurne "mózgi"...;-)
anonim2015.05.5 8:41
Jan Paweł II: "Polsce potrzeba ludzi sumienia".
anonim2015.05.5 8:59
Eccehomo Ten Sumień to kto to? Nie znam gościa...
anonim2015.05.5 9:36
To może proszę do biskupów, księży i katechetów zaapelować, by skuteczniej swoje "prawdy" głosili, co?
anonim2015.05.5 9:41
@Finch: Czy proponujesz pozostawić wolność wyboru łapownikom, stręczycielom i dostawcom narkotyków? Oni też nikomu krzywdy nie robią - wykonują tylko usługi na rzecz współobywateli, którzy w końcu są wolnymi obywatelami w wolnym kraju.
anonim2015.05.5 10:16
Nielogiczności nie przeskoczysz...:-)
anonim2015.05.5 11:52
To tylko potwierdza fakt, że katolik nie może głosować na Bredzisława.
anonim2015.05.5 17:55
Panie TT, proszę najpierw poczytać Leca, wtedy może będzie pan wiedział, że to bardziej odnosi się do pana, a nie do Komorowskiego
anonim2015.05.5 20:58
"Cieszy mnie spot w sprawie in vitro. Nie pozostawia on bowiem żadnych wątpliwości, co do tego, że prezydent Komorowski nie chce być katolikiem." Czyli Tomasz Terlikowski cieszysz się że ktoś oddala się od wiary ? Gratuluję ! KrzysiekWarszawski Terlikowski to gość z ewidentnym problemem, który na silę jest lansowany na największego znawce doktryny w Polsce. Ogólnie robi za V kolumnę od ośmieszania religii. Ma ogromne parcie na szkło, wszędzie go pełno niczym celebrytów... płodzi swoje tekst jeden za drugim - przeważnie oddalając nimi ludzi od wiary. Ma się za znawcę w tematach seksualnych i czuje misję nawracania kijem Wisły czyli 99% społeczeństwa w tej kwestii. Uwielbia też się popisywać i prężyć brzuszek jaki to nie supcio bo ma wiele dzieci, oraz jakim to inni nie są beznadziejni bo np zdecydowali się na 1 lub 2 mając ciężką sytuacje finansową. Oczywiście nikomu kasy lub pomocy nie da... raczej zwyzywa, oceni, powie że tacy jak on mają racje bo ją mają i kropka. Ogólnie nie ma się gościem co przejmować chodź przyznam że jego chorawe spamowanie na necie i w innych mediach sprawiło że jestem na Frondzie oraz że dużo gorzej postrzegam dzisiejszą publicystykę katolicką.
anonim2015.05.6 21:45
Panie Terlikowski zastanów się pan nad własnym sumieniem.