Sześć listów gończych za Zbigniewem S. Kiedy mężczyzna zostanie wydany Polsce?  - zdjęcie
07.03.21, 11:49Fot. screenshot - YouTube

Sześć listów gończych za Zbigniewem S. Kiedy mężczyzna zostanie wydany Polsce?

11

Popularny biznesmen Zbigniew S. jest obecnie poszukiwany sześcioma listami gończymi, w tym Europejskimi Nakazami Aresztowania. Poszukiwany przebywa obecnie w Holandii. W najbliższym czasie tamtejszy sąd ma zdecydować o wydaniu go stronie polskiej.

Zbigniew S. jest poszukiwany przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie w związku z podejrzeniem przywłaszczenia kwoty ponad 927 tys. zł, które darczyńcy wpłacili na prowadzoną przez niego fundację. To jednak nie jedyne prowadzone przeciwko znanemu z mediów społecznościowych biznesmenowi śledztwo. W innej sprawie podejrzany jest o przywłaszczenie 217 tys. zł przekazanych na działalność jego fundacji, które miał przeznaczyć na grę w warszawskim kasynie. W warunkach recydywy miał również przywłaszczyć 14 tys. zł i „podejmować czynności, które mogły znacznie utrudnić stwierdzenie przestępnego pochodzenia korzyści uzyskanych z popełnienia czynu zabronionego”.

Kolejne śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, która podejrzewa Zbigniewa S. o przestępstwa skarbowe i wyłudzenia VAT. Prokuratura Okręgowa w Warszawie z kolei zarzuca mu doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem dwóch osób w kwocie 532 tys. zł.

Mężczyzny poszukuje też Sąd Okręgowy w Krakowie. Tutaj chodzi o 15 przestępstw, w tym m.in. dot. wyrządzenia szkody w kwocie 42 mln zł w mieniu, pranie brudnych pieniędzy i oszustwa podatkowe.

Zbigniew S. został zatrzymany 7 stycznia w Holandii na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez lubelski sąd. W najbliższym czasie tamtejszy sąd ma podjąć decyzję ws. wydania mężczyzny stronie polskiej.

S. uciekł do Norwegii w październiku ub. roku. Tam prosił o azyl. Następnie udał się do Holandii, gdzie został aresztowany.

W latach 2000-2020 wobec Zbigniewa S., jak podaje Prokuratura Krajowa, zapadło 28 wyroków skazujących.

- „Zbigniew S. był skazany m.in. o oszustwa, znieważenia (w tym Prezydenta RP) i zniesławienia, znieważenie osób publicznych, kierowanie gróźb karalnych, składanie fałszywych zeznań, fałszywe oskarżenie, fałszowanie dokumentów, przywłaszczenia, wymuszania zaniechania prawnej czynności służbowej groźbą lub przemocą, naruszenie miru domowego, publiczne nawoływanie do występku lub przestępstwa skarbowego oraz sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy”

- informowała Prokuratura Krajowa w październiku ub. roku, odpowiadając na zarzuty o polityczne motywy wszczynania przeciwko niemu postępowań.

kak/PAP

Komentarze (11):

Ciemny lud2021.03.7 14:51
A Rydza za przywłaszczenie kasy na ratowanie stoczni gdańskiej nie ścigacie? PiS dzieli złodziei na obcych i naszych. Tych naszych nie rusza. Im kraść wolno.
tylko przypominam2021.03.7 17:11
Nie pisz bzdur Stocznie Gdańską to chciał pogrzebać król Europy Donek.
Polak2021.03.8 7:10
A w rzeczywistości pogrzebał bratobójca Jarosław K.
as2021.03.8 7:17
1.Rydzyk zbierał fundusze na ratowanie miejsc pracy w stoczni. 2.Jak dowiedział się kto tą kasą ma potem zarządzać i co planują (w skrócie "wałek"), to ogłosił o co chodzi, kto chce może kasę odebrać, resztę przeznaczy na budowę mediów. 3. Prokuratura 3 x podchodziła do tematu jeszcze za PO, ale nie było podstaw, bo wszystko było jawne, zgodne z komunikatem. 4. Ciemny lud tego nie ogarnia, więc dochodzi do frustracji, agresji czy bełkotu typu: złodzieje,...łapać, im kraść wolno,... 5. Pies wam mordy lizał, durnie.
A na to Keller-Krawczyk? JA CHCE ! JA CHCE !2021.03.7 14:37
"Japonia mówi kategoryczne „NIE” chińskim testom analnym na Covid-19"
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.7 14:32
ścigają go za film jaki upublicznił, a na którym to żonka ziobry ciągnie brudną pałę jakiemuś gangusowi
Po 11 ...2021.03.7 14:29
https://www.youtube.com/watch?v=m-0Cut8s3T8
Anonim2021.03.7 13:17
A po co go ściągać do Polski. Zablokować mu konta bankowe i niech sobie tam siedzi na zachodzie i zarabia przy łopacie na życie . Najlepsza szkoła i kara.
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.03.7 13:45
pragmatyczne i dla podatnika najkorzystniejsze rozwiązanie.
Arndt Freytag und Sonnentag2021.03.7 19:01
Schparagen, faflute donner veter.
Anonim2021.03.7 12:57
Słusznie: Za słowa :"Ziobro ty K.rwo Jeb.a" powinien siedzieć.