Syn Banasia wydał oświadczenie. Chodzi o pracę w PKO - zdjęcie
05.12.19, 20:01Zdj. Lowdown, CC BY SA 3.0, Wikimedia Commons

Syn Banasia wydał oświadczenie. Chodzi o pracę w PKO

13

Syn prezesa NIK, Mariana Banasia stracił niedawno posadę pełnomocnika zarządu i dyrektora w Pekao SA. Do oświadczenia Jakuba Banasia dotarł "Dziennik Gazeta Prawna".

"W Banku miałem okazję z sukcesem zrealizować projekty o charakterze strategicznym, które wykorzystywały moje kwalifikacje i pozwoliły mi uzyskać dodatkowe doświadczenie"-napisał w oświadczeniu syn prezesa Najwższej Izby Kontroli. Jakub Banaś podkreśla, że jego decyzja o zakończeniu pracy w Pekao SE "ma charakter w pełni suwerenny".

Mężczyzna prosi także, aby nie łączyć jego decyzji zawodowych z doniesieniami medialnymi dotyczącymi Banku. 

"Dziennik Gazeta Prawna" poinformował niedawno o stracie pracy przez Jakuba Banasia, przypominając o reportażu "Superwizjera TVN" na temat kamienicy jego ojca. Według dziennika, kamienica stała się zabezpieczeniem spłaty kredytu bankowego na kwotę ponad 2,5 mln zł. Kredytu udzielono firmie, której współwłaścicielem jest Jakub Banaś. Gazeta informowała, że w piątek rezygnację z funkcji prezesa Pekao złożył Michał Krupiński, który kierował bankiem od czerwca 2017 r. Rada nadzorcza powołała w miejsce Krupińskiego Marka Lusztyna, dotychczasowego wiceprezesa Pekao.

yenn/Dziennik Gazeta Prawna, Fronda.pl

Komentarze (13):

guess who2019.12.6 16:12
Naprawdę lubię Gadowskiego, jego reportaże z bliskiego wschodu są naprawdę wartościowe (choćby z tego powodu, że on TAM FAKTYCZNIE JEŹDZI, w odróżnieniu od reszty rodzimych "specjalistów od islamu") ale w sprawie Banasia hipokryzja i podwójne standardy aż biją po oczach.
J.P2019.12.6 13:01
Wierzymy synowi Banasia w te słowa prawdy. Podobnie wierzymy jego ojcu o kryształowej duszy i sumieniu.
ada2019.12.6 0:52
"PILNE! Braun mocno o Banasiu na komisji! Ustawił do pionu przewodniczącego || NCzasTV" na YT. Polecam zwlaszcza glowne pytanie w drugiej polowie wypowiedzi . Pytanie super zasadne . ps. A ostatni komentarz tygodnia Gadowskiego rozjasnia wiele w calej tej sprawie dotyczacej Banasia .
F232019.12.6 9:05
Braun uprawia krasomówstwo. Leje wodę i usypia czujność swoim pier....leniem nie argumentując.
Facio2019.12.6 0:47
nie rozumiem.. gdzie przekret?
rdaneel2019.12.5 23:51
W listopadzie, prawie dwa lata temu, Jakub Banaś zaczął karierę od dyrektorskiego stanowiska w podległej ministrowi obrony narodowej Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Po pięciu miesiącach awansował na doradcę zarządu, ale w spółce miejsca nie zagrzał długo, bo pracował tam jedynie rok. Potem został zatrudniony - jako p.o. prezesa zarządu - w spółce Maskpol, produkującej sprzęt ochronny dla służb mundurowych. Spędził tam pół roku. Obecnie jest dyrektorem i pełnomocnikiem zarządu w państwowym banku Pekao S.A. Wszechstronny, uzdolniony, no i ma wspaniałego ojca. I żadnego nepotyzmu nie ma...
StowarzyszenieSutenerówKatolickichMaSyna2019.12.5 23:05
Rodzina Banasiów przechodzi na utrzymywanie się ze składania oświadczeń. Pasożyt robotą nieskalany Tymek Szydło byczy się na bezterminowym urlopie. PiSocjalizm jest ustrojem cudów ekonomicznych na skalę galaktyczną. Ludzie w nim żyją bez pracy.
anonim2019.12.5 22:09
Zaś oświadczyni ? Same oświdczynia . Kogo to tak żyniom tyla razy ? Bydzie dużo wesel , bydymy sie bawić na muzyce . Jo już niy do tańca . Byda sie zaglondać bez łokno jak podrygujom . A tak nawiasem : ktoś słucha tych oświadczeń ? Ja nigdy . Dla mnie znaczenie ma to co dany człowiek robi , jak postępuje a nie co mówi . Kto jednak chce , to niech słucha . Jeśli był dobrym pracownikiem i niesłusznie został zwolniony to powinien się odwołać do Państwowej Inspekcji Pracy a nie pisać ........oświadczyny . " Oświadczam ci się Aniele , że jesteś głupi jak cielę " .
Urszula2019.12.5 23:26
To sum wichłace, Smul ich.
Hide your IP asshole2019.12.5 21:38
Spotkajmy się pod Lidlem. Mam owieczkę dla ciebie i trochę sianka, I oczywiście "Albert extra Vergin oil" - do smarowania rectum. Jonasik - aaa … Mam róg wikinga w doopie! O'lala jak dobrze. Szabes jutro Kehila Israel ma świeżą kaszankę koszerna. Hide your IP asshole
Naczelny2019.12.5 22:13
Ale Ty masz chłopie poprzestawiane.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.5 21:36
Niech senior zatrudni młodego w NIK. Żoliborski dziadyga i reszta PiSu zapluje się z wściekłości...
Sutener z Krakowa Marian.B 2019.12.5 21:30
Teraz Projekty o Charakterze Strategicznym mój Synek będzie realizował w moim Krakowskim BURDELU.!!!!!!!