Stępkowski: kontynuujemy obrady bez zmiany regulaminu - zdjęcie
19.05.20, 09:30

Stępkowski: kontynuujemy obrady bez zmiany regulaminu

6

- Nie ulega dla mnie wątpliwości, że trwające od 8 maja Zgromadzenie Ogólne zostało odroczone i my powracamy do obrad w piątek 22 maja. W związku z tym zaczynamy w tym miejscu, w którym zgromadzenie skończyło obradować pod przewodnictwem sędziego Kamila Zaradkiewicza - powiedział na antenie radiowej Jedynki p.o. I Prezesa SN Aleksander Stępkowski.

Stępkowski odniósł się również do kwestii zmiany regulaminu SN, o co do Andrzeja Dudy zaapelował Zaradkiewicz.

- W związku z tym to jest pytanie do polityków. Uważam osobiście, że należy tej sytuacji uniknąć. Nie powinno być tak, że sytuacja, w której sędziowie nie są w stanie dojść do porozumienia, stwarza politykom okazję do tego, żeby głęboko ingerować w funkcjonowanie władzy sądowniczej - stwierdził Stępkowski.

Chęć kandydowania wyraziło 9 sędziów, z których Zgromadzenie wybierze 5 kandydatów. Kandydatury zostaną następnie przedstawione Prezydentowi, który powoła I Prezesa SN. Stępkowski poruszył kwestię propozycji powtórzenia całej procedury wyboru kandydatów.

- W tej atmosferze szukania wszelkiego rodzaju pretekstów do obstruowania działania Zgromadzenia Ogólnego pojawiły się głosy mówiące o konieczności powtórzenia całej procedury od początku. Traktuję je jako pewne harcownictwo, które nie znajduje żadnych podstaw prawnych - powiedział.

Przypomnijmy, że w piątek 22 maja powracają obrady odroczone przez poprzedniego p.o. I Prezesa SN Kamila Zaradkiewicza (o rezygnacji Zaradkiewicza pisaliśmy tutaj). Obrady miały na celu wyłonienie nowego I Prezesa SN.

g/wpolityce

Komentarze (6):

Jan Radziszewski 2020.05.20 11:35
Należy pamiętać, że porządek Boski ujawnia się także, w porządku ludzkim! + Czy prawdziwy Król - Kyrios - Pan Namaszczony przez Boga na władcę całego świata Jednorodzony Syn w swoich dwu naturach Boskiej i Ludzkiej „Słowo Wcielone” Jezus Chrystus tj. Namaszczony - nie jest może Panem i Bogiem, tak jak to wyznaje św. Tomasz ujrzawszy Pana naszego Jezusa Chrystusa, po Jego Chwalebnym Zmartwychpowstaniu w Wieczerniku. /J. 20.28) Także Dziedzic Izraela ma pełną władzę Boską i dlatego też ustanawiaj tj. deleguje swojego pomazanego „króla”! + I teraz ten wybraniec Boży, jak Dawid, jest Jego namiestnikiem - „królem” Panem narodu. I dlatego, też w czasie swego życia, rządzi ludem przez Boga mu powierzonym, bo jest przez to Namaszczenie, Pomazanie, wyżej wyniesiony nad lud! Dlatego objawia, zapowiada Adonai, Kyrios - Pan Bóg, nam polakom, że w RP, tj. w Polsce już za niedługi już czas, będzie rządził namaszczony przez Arcykapłana „Król narodu” a nie „królik” wybrany przez tzw. obywateli, jak jest obecnie, teraz w słowach „Już niedługo będę ogłoszony obok Mojej Matki Królowej - Królem. Wówczas wam dam prawdziwego monarchę, jak również Francji.” A wówczas skończy się bezpowrotnie czas dla badziewia w RP
Krzysztof2020.05.19 10:46
Nie piszcie komentarzy do wpisów "katolickiej kretynizacji Polski"! Facet jest chorobliwie uczulony na Polskę i nasz rząd (jako żyd i SB-ek) oraz na Kościół (jako ateista), a w szczególności na nauczanie Kościoła i JPII (jako pedał). Kiedyś się odsłonił pisząc o jakimś zwycięzcy (przepraszam za wyrażenie) konkursu piękności dla gejów: "... nie jest w moim typie, ale z łóżka bym go nie wyrzucił". Obrzydliwe. Ale jednoznaczne. Ma też talent do wymyślania pseudonimów. Czasem dyskutuje sam ze sobą, oczywiście „popiera” siebie i robi wrażenie, jakoby takich jak on był tu cały tłum. Choć to pewnie spowoduje wzmożony jazgot, to, zamiast jałowej dyskusji z nim i jako chrześcijanin, proponuję modlitwę o wyrwanie tej nieszczęsnej duszy z sideł szatańskich. Nie będzie to łatwe, bo zbyt nim zawładnęli. Ale Chrystus umarł i za niego!
Janina2020.05.20 2:20
Krzysztof! Nie wiem kim jestes? Uwierz mi, ale wyrzuciłbyś go z łózka! Sam pisał że chory na prostatę i na hemoroidy! Stary dziadek, ma ponad 70 lat!
PiS to masoneria2020.05.19 10:25
Masoneria światowa znalazła sposób jak wprowadzić bez wojny komunizm na świecie. Precz z bansterami i socjalistami! A Kościół śpi , bo wykluczył ze swojego grona rękami "pobożnych" faryzeuszy najtęższą głowę - abp. Wielgusa. https://wrealu24.tv/film/dzialacz-konfederacji-aresztowany-w-uk-policja-rozbila-protesty-sebastian-ross
PiS to masoneria2020.05.19 10:24
Masoneria światowa znalazła sposób jak wprowadzić bez wojny komunizm na świecie. Precz z bansterami i socjalistami! A Kościół śpi , bo wykluczył ze swojego grona rękami "pobożnych" faryzeuszy najtęższą głowę - abp. Wielgusa.
Pat2020.05.19 9:36
Za chwilę Niemcy spuszczą na tego pana swoje owczarki w Polsce.