Środa pisze do Schetyny. Domaga się ,,rzeczywistych parytetów'' na listach wyborczych - zdjęcie
04.07.19, 20:25screenshot Youtube - Archiwum KP

Środa pisze do Schetyny. Domaga się ,,rzeczywistych parytetów'' na listach wyborczych

7

Kongres Kobiet, a w jego imieniu Henryka Bochniarz, Magdalena Środa oraz Małgorzata Fuszara, wystosował do lidera PO Grzegorza Schetyny list otwarty. Kobiety domagają się w nim „rzeczywistego parytetu” na listach wyborczych

Szanowny Panie Przewodniczący! Kongres Kobiet, największy ruch społeczny w Polsce, a także organizacje stowarzyszone, zwracają się do Pana z apelem o uwzględnienie naszych obywatelskich postulatów”

- pisze do Schetyny Kongres Kobiet.

O co dokładnie chodzi? Ano o to, aby nie tylko połowa miejsc na listach wyborczych przynależała kobietom, ale również o to, by to samo dotyczyło pierwszych miejsc. Podobnie ma być w przypadku miejsc ostatnich.

Proponujemy listę kobiet aktywnych, silnych, rozpoznawalnych, liderek swoich regionów, kobiet mających doświadczenie, umiejętności polityczne, mających niemałe sukcesy wyborcze”

- piszą autorki listu.

Dalej czytamy:

Ponieważ zależy nam na tym, by najbliższe wybory wzmocniły demokrację w Polsce, chcemy by miały one charakter nie tylko partyjny, ale i obywatelski. Ludzie są zniechęceni partyjną hegemonią i partyjnymi roszadami, dajmy obywatelom /obywatelkom nie tylko głos w tych wyborach ale również „biorące” miejsca na listach wyborczych”.

Kongres Kobiet zaproponował również listę kobiet, które popiera. Wśród nazwisk niespodzianek nie ma. Jest między innymi Agata Diduszko-Zyglewska, Joanna Scheuring-Wielgus czy Barbara Nowacka.

 

Szef kampanii Krzysztof Brejza stwierdził, że parytety zawsze był oraz będą priorytetem dla PO, jednak dodał, że to władze poszczególnych ugrupowań koalicji podejmą decyzję w kwestii ostatecznego kształtu list.

dam/"Gazeta Wyborcza",Fronda.pl

Komentarze (7):

anonim2019.07.5 10:01
Znowu pokazuja wzorow a profan , taka wlasnie jest pularda pozatym jest na liscie najglupszych naukowcow
tadeusz2019.07.5 9:19
Pani Środa ma rację PO powinno wystawić takie elity intelektualna na pierwsze miejsca list wyborczych
Alojzy Cedzidlo2019.07.4 22:52
Pan Brejza postawił sprawę jasno . Po Wałesowsku .,,Szanowne Panie ależ tak a nawet nie .Ja się nie dziwię . Sami sobie wora uszyli .Taka Pani prof . ŚRODA . dziś jest kobietą , Z zaniedbanym wyglądem , ale kobieta . Pieron wie co Jej do tej nie uczesanej głowy przyjdzie Dziś kobieta , A jak sie jej zachce chłopem jutro być ? Ciekawy będzie ten Pażdziernik 2019 .Pokickało się w tej Unii . Pan Tusk może sie wrócić . Po Polakach wszystkiego można się spodziewać zwłaszcza po tej naszej inteligenckiej elicie , która wyrosła na glebach zasilanych prochami pomordowanych przez dwóch okupantach Polakach .uczonych i patriotach. Oj będzie się działo , będzie ......
nie mozna krasc i brak grzebieni2019.07.4 21:58
koszerna rodzina rwie sobie wlosy z glowy i tak teraz wyglada
CZY ONA MOZE Z RODZINY CZERWONYCH ROPUCH2019.07.4 21:55
CZY TO POLSKIE CZUPIRADLO ?
Maniuś (jutro Mania)2019.07.4 21:29
Po co jakieś przestarzałe średniowieczne parytety? Wystarczy, że Grzesiek co drugi dzień postępowo zmieni swoją identyfikację płciową, każe mówić do siebie "Aniu" albo podobnie i wyjdzie, że połowę czasu w PO rządzi chłop a drugą połowę - baba. Seems legit.
xmen2019.07.4 20:58
"Cud dziewica"