Sośnierz z Konfederacji będzie walczył o równouprawnienie LGBT? - zdjęcie
20.11.19, 21:13Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Sośnierz z Konfederacji będzie walczył o równouprawnienie LGBT?

13

W Sejmie powstał Parlamentarny Zespół ds. Równouprawnienia Społeczności LGBT+. Założył go poseł Wiosny, Krzysztof Śmiszek, który prywatnie jest partnerem lidera tej partii, Roberta Biedronia. Zważywszy na fakt, że w październikowych wyborach do parlamentu weszła Lewica, nie byłoby w tym nic zaskakującego. 

Zaskakujące jest raczej to, kto dołączył do zespołu powołanego przez Śmiszka. 

"Zawiadamiam Panią Marszałek, zawiadamiam również Państwa, Parlamentarny Zespół do Spraw Równouprawnienia Społeczności LGBT+ został przeze mnie dziś powołany! Dziękuje wszystkim posłankom i posłom za dołączenie do zespołu! A teraz, do roboty! Sejm jest dla wszystkich!"-poinformował na Facebooku polityk Wiosny. W skład zespołu wchodzi wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka z Lewicy oraz 24 posłów: 16 z Lewicy, 7 z Koalicji Obywatelskiej, a także... jeden polityk Konfederacji.

"Zespół nazywa się „ds. równouprawnienia”, więc o nic innego niż o równouprawnienie nie chodzi. Ja bardzo równouprawnienie popieram"-tak poseł Dobromir Sośnierz tłumaczył w rozmowie z Polsat News swoją zaskakującą decyzję. Jak dodał, należy rozróżnić równouprawnienie "od uprzywilejowania czy tzw. dyskryminacji pozytywnej".

"To nie jest trolling. Wręcz przeciwnie. Chciałbym zaproponować projekt, w którym są propozycje rozwiązań postulatów tych środowisk "-przekonywał poseł Konfederacji. W ocenie Sośnierza, nie należy pisać ustaw gwarantujących homoseksualistom tak mniejsze, jak i większe prawa niż ludziom o innych preferencjach seksualnych.

yenn/Polsat News, Fronda.pl

Komentarze (13):

Obserwator2019.11.21 9:01
Dobrze że tam wszedł poseł Sośnierz i licząc ,że nie zmieni swoich poglądów to będzie trzymał za pysk tych którzy chcieliby zwiekszać przywileje ( nie równouprawnienie) eLGieBeTowców itp.
Michał Jan2019.11.21 8:35
W ramach tego uprawnienia, proponuję, żeby manifestacje organizowane przez elgiebeciarzy i ich poputczików były naprawdę marszami równości, a nie wyższości i w związku z tym, uczestnicy powinni być zobowiązani do noszenia się i zachowywania obyczajnie.
katolik2019.11.21 8:03
o co chcą walczyc o usankcjonowanie zboczenia i zgorszenia społeczeństwa,To przecież jest taki samo społeczne zepsucie moralne jak molestowanie. Jedno jest krytykowane,a drugie ma być dopuszczone i siac zgorszenie?Lgbt gender to wstep do dalszych dewiacji i patologii, do molestowania
ada2019.11.21 2:47
Sosnierz , to mle piwo , a co powiecie o Bobrej Zmianie , ktora poparal dewiantke .Prosze nie zapominac , ze to dzieki m.in. telewizji pisowskiej i podobnym mediom ( o ponoc prawicowych konotacjach ) promowano od rana do wieczora przed wyborami takie stalinowskie mentalnosci , jak ten Zandberg . Jeno dla narodowcow nie mieli miejsca . A po wyborach Dobra Zmiana wybrala Biejat (z partii Zandberga ) na szfowa " polityki prorodzinnej " . Maly cytat wybranki poslow PISu . Bielat na FB : " Jezus nie byl ch**jem , wiec wyciagnijcie go z mojej c**py " . No , ale dla Kaczynskiego i jego poslow ( tylko dwa glosy z PISu bylo przeciw Bielat ) , to lepsza szefowa , niz G.Braun . Co bys o nim nie powiedzial , ale byl o lata swietlne lepszy , niz ta neomarksistka , ktora bedzie optowac za kazdym zboczeniem i dewiacja . Ludzie ! czy wy sie kiedys " przegladacie w lustrze " ? ps. A moze o to chodzilo ? Tym poparciem PIS pokazal jednoznacznie , ze tak naprawde , to co najwazniejsze , to co najcenniejsze w naszej cywilizacji , czli zycie - ma relatywna wartosc .
ada2019.11.21 2:45
Powtorze za Eustachym "Drodzy redaktorzy PiS-owskiego portalu, we łbach wam się popi...iło od tej nienawiści wobec Konfederacji. "
Michał Pasierb 2019.11.20 22:13
Bardzo dobrze, że tam wszedł, chociaż tylko mu współczuć...nie będzie chłop miał lekko......
garrett2019.11.21 13:41
ewentualnie oni, bo facet ma cięty język. Chociaż lepszy byłby Korwin wtedy super byłby kabaret
Eustachy2019.11.20 22:02
Drodzy redaktorzy PiS-owskiego portalu, we łbach wam się popi...iło od tej nienawiści wobec Konfederacji. Prędzej powstanie formalna koalicja PO PiS, niż Konfederaci kiedykolwiek będą popierali LGBT czy jakiekolwiek ich prawa. Musicie się następnym razem bardziej postarać, jak będziecie chcieli na waszych łamach atakować Konfederatów. Zresztą te wasze kloaczne ataki przynoszą odwrotny skutek, bo ludzie potrafią ocenić tę nienawiść ze strony propagandowych PiS-owskich mediów, czego dowodem był wyniki Konfederacji podczas październikowych wyborów.
Ciekawy.2019.11.20 22:25
No to jest Pan poseł Sośnierz w Zespole do Spraw Równouprawnienia Społeczności LGTB+, czy nie ? Smiszek podał że tak.
Michał Jan2019.11.21 8:32
Oby był. Elgiebeciarze już uzurpują sobie prawo do reprezentowania wszystkich homoseksualistów, więc jeszcze oddawanie im w 100% zespołu byłoby porażką.
sss2019.11.20 23:40
taki rodzynek mniam mniam Eustachy nie zazdrość cwałowania
1235813...2019.11.21 0:18
naiwniaku, jeszcze się przejedziesz na tych swoich "narodowych" KoLiberkach
Wojtek Polak2019.11.21 7:54
a ty się nie przejechałeś na rządzącej koalicji bo tam pis-u jak na lekarstwo. a i popieranie przez rządzących komucha czarzastego na wicemarszałka i lewaków na stanowiska przewodniczących komisji.