20.08.19, 13:30Fot. Pixabay, CC 0

Skandal! ,,Fakt'' atakuje kobiety z domu samotnej matki. Jest reakcja

Skandaliczny tekst na łamach „Faktu”. Tabloid atakuje w nim lokatorów domu samotnej matki na warszawskiej Białołęce.

Gazeta w swoim tekście pisze o kobietach z dziećmi, które nie mogą liczyć na pomoc prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Rozmówczyni dziennika w rozmowie z nim stwierdziła, że w domu samotnej matki „alkohol leje się strumieniami”, wobec dzieci natomiast stosowana jest przemoc. Tymczasem samotne matki o pomoc proszą prezydenta Andrzeja Dudę.

O domu samotnej matki na Białołęce głośno było w lipcu, kiedy to władze dzielnicy zażądały wydania nieruchomości i zapowiedziały, że budynek zostanie wyburzony. Termin wydania już minął, a pomocy ze strony ratusza nie widać. Wczoraj po raz kolejny samotne matki zaapelowały o to, by podjąć konkretne działania, aby im pomóc. Kobietom, które postanowiły przyjść do warszawskiego ratusza, towarzyszyli radni PiS Olga Semeniuk i Dariusz Lasocki.

Dziś w „Fakcie” pojawił się z kolei tekst, który atakuje owe matki oraz ich dzieci. Powołuje się przy tym na rozmowę z kobietą, która mieszka nieopodal budynku.

W liście otwartym do Prezydenta Andrzeja Dudy napisano:

Nasz dom dla samotnych matek, decyzją bezdusznych urzędników Urzędu Dzielnicy Białołęka - ma zostać nam odebrany. Mimo, iż prowadzimy ten dom od wielu lat i przetrwaliśmy wiele trudnych sytuacji takich jak brak wody, brak prądu, brak wyżywienia to tym razem w nierównym starciu z urzędem możemy przegrać. Urzędnicy nie chcą słuchać naszych racji i uznać potrzeby działania naszej placówki”.

Kobiety przyznają, że wraz z kolejnymi spotkaniami z władzami stolicy czują się coraz bardziej bezsilne.

Stowarzyszenie „Wspólnymi Siłami” zarzuciło natomiast „Faktowi” napisanie „kłamliwych informacji, oczerniających dobre imię” likwidowanego domu na Białołęce. Stowarzyszenie przekonuje, że gazeta zacytowała słowa kobiety, która nie była nigdy jego podopieczną.

Sylwia Wasiołek, Prezes Stowarzyszenia „Wspólnymi siłami” wezwała „Fakt” do sprostowania nieprawdziwych informacji. Jednocześnie zagrożono, że brak reakcji sprawi, że sprawa znajdzie swój finał w Sądzie Cywilnym.

dam/fakt.pl,niezalezna.pl,PAP

Komentarze

bez faktu2019.08.21 0:13
Dziwic sie - Fakt to niemiecka (wiec moze i faszystowska ?) gazeta no i pracuje dla swoich z PO. Jak prawdziwy Polak moze cos takiego brac do reki?
Agnieszka2019.08.20 17:05
Jakby powiedziały, że są lesbijkami a dzieci wzięły się z przymuszenia do ulegnięcia katolickiej tradycji lub z innych gwałtów dokonanych przez narodowców, to i apartamenty by miały w centrum miasta i robić by mogły, co by chciały. A jak tam tak źle dzieciom, to dlaczego informator zamiast plotkować nie poszedł do opieki społecznej i ona nie działała, by dzieci ratować, tylko się wyciąga coś takiego, gdy o forsę chodzi. I o czyją forsę, kto na tym zyska i jakie ma z władzą powiązania?
Cenisz dobre dziennikarstwo?2019.08.20 14:14
Co się stało z waszymi opowieściami o "wielkich kolejkach rodzin czekających na adopcję" które wypływają za każdym razem gdy pojawia się projekt liberalizacji ustawy antyaborcyjnej? Owych "kolejek" nikt nigdy nie widział, za to patologia 500+ taka jak opisana powyżej spotykana jest na każdym kroku.
Kaligul2019.08.20 13:41
Samotne matki to nie są pełne rodziny, a więc z samego założenia patologiczne. Czyż nie?
DANIEL2019.08.20 14:02
Patologiczni to są ojcowie tych dzieci, samotne matki to dzielne kobiety, którym zdarzyło się spotkać nieodpowiednich mężczyzn.
Karol2019.08.20 14:51
Rodziny sa niepelne przez takich debili jak ty, parchu !!