,,SE'': Durczok zeznał, że o fałszerstwie wiedziała jego żona - zdjęcie
05.12.19, 08:57(fot. screen)

,,SE'': Durczok zeznał, że o fałszerstwie wiedziała jego żona

12

Kamil Durczok podczas przesłuchania zeznał, że o fałszowaniu przez niego podpisu wiedziała jego ówczesna żona. O sprawie donosi "Super Express"

 

Byly gwiazdor TVN przyznał się podrobienia podpisu na wekslu z 2008 roku, a także do sfałszowania innych dokumentów bankowych. 

Dziennikarz został zatrzymany w poniedziałek i doprowadzony do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszał zarzuty podrobienia weksla i oświadczeń swojej byłej żony w celu wyłudzenia kredytów w kwocie niemal 2,9 mln zł.

Jak wynika z ustaleń "Super Expressu", Kamil D. nie przyznał się do oszustwa na szkodę banku Getin Bank SA w kwocie 2.899.941 zł tj. przestępstwa z artykułu 286 paragraf 1 kodeksu karnego. 

Wczoraj media informowały o tym, że sąd odrzucił wniosek prokuratury o tymczasowe aresztowanie. Zdaniem prokuratury "decyzja sądu jest nieracjonalna". Jak podkreślali w komunikacie, "sąd przyznał mu immunitet celebryty".

- Praktyka związana ze stosowaniem środków zapobiegawczych dowodzi, że w przypadkach zarzutów tak ciężkich takich jak te postawione Kamilowi D. areszt jest stosowany. Decyzja sądu o niezastosowaniu aresztu jest nieracjonalna i niezrozumiała. Sąd łagodniej potraktował podejrzanego, przyznając mu swoisty <<immunitet celebryty>>, wpływając negatywnie na dalszy tok postępowania” - czytamy w komunikacie

 

 

bz/se.pl/fronda.pl

Komentarze (12):

skuter2019.12.6 9:07
Zamknąć łobuza do ciupy za beszczelność
kalinka2019.12.5 14:14
jak przysłowiowy "celebryta" kapuje na wszystkich , on tylko w gębie mocny w tvn-ie
kepasa2019.12.5 11:41
To koniec tego pana. Smutne jak alkohol niszczy ludzi.
fdf2019.12.5 10:47
A ja potrafię sobie wyobrazić, że :Jeszcze będzie normalnie w tym kraju i durczoczek oczyszczony powróci. Oczywiście pis przegrywa, wolne sądy się obroniły, trybunał powraca w niezależne ręce a durczoczek w tvp.
Michał Jan2019.12.5 9:54
Świetny pomysł ze strony Kamila D. Teraz nie tylko będzie siedział za fałszerstwo, ale wyszedł na ostatniego frajera.
AB2019.12.5 9:52
Myślę, że łotr kłamie. Gdyby żona wiedziała o całej sprawie i zgadzała się na kredyt, podpisałaby sama. Kłamie, żeby się wykręcić. A przyznawanie "immunitetu celebryty", nie po raz pierwszy zresztą, potwierdza przerażający stan moralny sędziów i zapaść polskich sądów. Sędziowie na gwizdek! Bolszewicka kasta niszczy ludzi i niszczy państwo.
Michał Jan2019.12.5 9:58
Może gadać, ile chce. Żona i tak się wykręci, a jemu dodatkowy obciach dojdzie.
AB2019.12.5 10:06
O jakich obciachach tu mowa? Jest fałszerstwo i koniec. Nikt przy zdrowych zmysłach nie podpisuje żadnych bankowych umów za żonę, szczególnie w przypadku bardzo dużych pieniędzy. A jak na razie to on się wykręca, nawet go nie aresztowano.
PiotrS2019.12.5 10:39
AB - owszem podpisuje... Znam z praktyki sporo takich spraw. Ujawniają się najczęściej podczas rozwodu, lub - jak tutaj - po rozwodzie, jak przychodzą kłopoty ze spłatą. Ludzie niestety bardzo często niefrasobliwie podchodzą do "podpisywania się za żonę" czy za męża, czasem za "starszą mamę, która ma kłopot żeby podejść" Nie polecam osobiście takich działań :) Jak było w tyk konkretnym wypadku? Nie wiem. Możliwości jest bardzo dużo.
JANUSZ2019.12.6 1:07
Jeśli teraz jakiś sędzia jest "na gwizdek", to ja się pytam: na czyj? Chyba na gwizdek władzy... A jaki to sędzia? Ano chyba ten Ziobrowy.
jula2019.12.5 9:39
W necie pisali,ze za podrobienie legitymacji szkolnej dziewczę trafiło na dwa m-ce do aresztu.Rzeczywiście Polska to kraj sprzeczności.
AB2019.12.5 10:02
To nie jest żaden kraj sprzeczności. To kraj pozbawiony własnych, patriotycznych elit w II wojnie światowej, któremu przy pomocy bolszewickich tanków zainstalowano bolszewickie elity bez zasad i wartości. Przez dziesięciolecia te pseudoelity rozmnożyły się i umocniły, wychowały następców i teraz dalej Rzeczpospolita jest niszczona przez ludzi spod ciemnej gwiazdy, dla których liczy się tylko przynależność do kasty ponad prawem i moralnością.