Sandro Magister: Watykan ma wroga wewnątrz, który popiera homoherezję - zdjęcie
25.05.21, 10:50Screenshot Youtube - seletlumieretv

Sandro Magister: Watykan ma wroga wewnątrz, który popiera homoherezję

13

Każdy ochrzczony odnosi korzyść z modlitwy Kościoła i cieszy się fundamentalnym prawem do korzystania z niej. W konsekwencji nie ma wątpliwości, że ludzie zaangażowani w związek homoseksualny mają prawo do zabiegania o duszpasterską pomoc Kościoła, a w szczególności o pomoc modlitwy na swej drodze do świętości” – tak pisze o błogosławieniu par homoseksualnych ks. Philippe Bordeyne, który w lecie obejmie urząd przewodniczącego Papieskiego Instytutu Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną.

Na skandaliczny tekst ks. Bordeyne’a, który został zamieszczony w „Transversalités”, czasopiśmie Katolickiego Uniwersytetu Paryskiego, i problem, jakim jest niezgodność poglądów autora z deklaracją Kongregacji Nauki Wiary w sprawie błogosławieństwa par homoseksualnych, zwrócił uwagę włoski dziennikarz i watykanista Sandro Magister. Responsum Kongregacji wyraźnie zabrania błogosławienia par homoseksualnych, gdyż Kościół nie może błogosławić grzechu. Esej ks. Bordeyne’a pt. „L’Église catholique en travail de discernement face aux unions homosexuelles” ukazał się w tych samych dniach, w których ogłoszono dokument Kongregacji.

Dziennikarz publikuje krótki fragment tekstu ks. Bordeyne’a, stwierdzając, że warto zapoznać się z jego całością, i jednocześnie zastanawia się: „Interesujące będzie zobaczyć, w jaki sposób zwierzchnicy Kościoła zajmą się tym sensacyjnym konfliktem wewnątrz Watykanu w kwestii moralnej tak decydującej dla wiary”. Magister podkreśla, że nominacja francuskiego duchownego na przewodniczącego Instytutu oznacza radykalną zmianę kursu tej instytucji i to właśnie wówczas, kiedy świętuje ona swoje czterdziestolecie.

Jednocześnie dziennikarz zauważa, że zmiana zaczęła się tak naprawdę jeszcze w roku 2014, kiedy wykluczono jakiegokolwiek przedstawiciela Instytutu Jana Pawła II z synodu ds. rodziny. I pisze o szeregu modyfikacji, jakie wprowadzono w Instytucie, łącznie z napisaniem na nawo jego statusów i programów oraz czystką wśród kadry nauczycielskiej. Mimo protestów profesorów i studentów, które zyskały wsparcie samego Benedykta XVI, nie powstrzymało to przemian, które wydają się być niezgodne z nauką Jana Pawła II, którego imię instytucja nosi.

Nowy przewodniczący w swoim tekście pisze m.in., że „pewne praktyki kościelne stanowią ryzyko wprowadzenia zamieszania co do natury małżeństwa chrześcijańskiego” i w związku z tym doradza zastosowanie „rozróżnienia na dwóch poziomach pomiędzy modlitwą publiczną i modlitwą prywatną z jednej strony, a błogosławieniem osób i błogosławieniem par lub ich związków z drugiej strony”.

A następnie postuluje m.in.: „kiedy dwie osoby homoseksualne pragną modlitwy Kościoła, by towarzyszyła ich miłości, ich związkowi czy dziecku, które przyjęli, preferowana jest modlitwa prywatna, by uniknąć prowokowania twierdzeń, wprost lub nie wprost, o legitymizacji związków homoseksualnych analogicznie do małżeństwa”.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (13):

Józef2021.05.26 4:21
To już koniec Watykanu. Kościół przetrwa ale Watykan stał się współczesną nierządnicą, gniazdem pederastów.
Antychryst 6662021.05.25 17:56
Jest to zwalanie winy na L G i T żeby było więcej B czyli większość. Tak samo jak z żydami - co złego to żydzi a nie rycerze chrześcijańscy. A "B" jest wszędzie. Lubisz miniówki latem?. Popierasz miejsca dress kodu od miejsc pracy do klubów tanecznych kładących szczególny nacisk na dostosowanie się strojów mężczyzn? A drogie restauracje do których musisz używać perfum za conajmniej kafla bo dezodorant markowy za 20 zł przekreśla twoją szansę na chrześcijańską miłość? - To są wszystko miejsca budujące sacrum - Dający kobiecie poszerzanie wolnej woli - Jak jej tego odmówisz- gotowa dla wolności walczyć tak jak walczą kobiety - Nie trucizną! - Ciałem - Bo dziwki to męskie B - A jak myślicie mężczyźni że zakładacie konkubinaty po kolei to jesteście lepsi - macie rację - jesteście 100 otchłani lepsi ale i tak jedną nogą w tym jesteście. A dla czego? Bo nieskończenie ciężko jest wyzbyć się wstydu i ludzkiej przyzwoitości żeby nie mieć litości czyli miłosierdzia.
gfhf2021.05.25 15:47
Wiecie kto jest tym wrogiem?
Antychryst Zaraza Mierzenia2021.05.25 17:33
Jezus Chrystus. - On jest prawdziwy- Dowiedz się co to są pocałunki miłości opisywane w nowym testamencie - Dwoje obcych ludzi zamiast na znak pokoju podać sobie ręce - całują się w usta jak kochankowie - wszyscy ze wszystkimi - tak wygląda Niebo - Już wiesz kto to są rycerze chrześcijańscy? Już wiesz dla czego Neron spalił własną stolicę?
Anna2021.05.25 13:19
koniec świata
toWarzysz Piwo ???? w radiu Erewan2021.05.25 13:04
... obywatelu ... wasze POPO POtrzebuje pudru ... bo POPOsuwa jak niezdrowy zad ... szalom malejkum
Po11...Grizzly...PATO-HEJTER2021.05.25 11:39
"Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński PATO-HEJTER już w swojej "karierze" wystąpił w następujących odsłonach: "Polak z RPA" jako vandermerwe a obecnie Marian W.O - - - - "Niemiec" jako ThomaszNiemiec a obecnie tylko Thomas (Z zadziwiającą dobrą polszczyzną! Gorzej z "niemieckim") - - - - - jest też "Polakiem z USA" w GW jako cmok_wawelski, był "kotem Mordechajem" z Anglii a jużci, "literatą" jako Teodor Parnicki, ale najbardziej prawdziwą postać blogowa i szczerość prezentuje się jako "radzilowJedwabne - lelek3333". HEJT z najwyższej półki! To tylko kilka przykładów! - - - - - - - - - - - - "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński PATO-HEJTER - - - - Pathetic old fuck!
Grizzly2021.05.25 11:37
"Każdy ochrzczony odnosi korzyść z modlitwy Kościoła" i z aktów homoseksualnych również
Marduk2021.05.25 12:15
Co ty bredzisz - akty homoseksualne to wg ciebie korzyść dla ochrzczonych i Kościoła????? Sodomię potępił sam Ojciec Przedwieczny, jako Katolik modlę się za ich nawróceniem jednak wykluczam jakiekolwiek błogosławieństwa ich pseudo małżeństwom.
Po 11 ...2021.05.25 11:09
Co tam Watykan, cały KK ma wroga wewnątrz. Jest nim Jezus, który popiera LGBT. Kiedy w końcu to zrozumiecie? Dopiero w piekle?
Anonim2021.05.25 13:10
ale masz zryty beret.
synu ...2021.05.25 17:51
wiedz, że są takie grzechy, których nie da się odpuścić? obawiam się, że właśnie taki popełniłeś. uderz się w pierś i proś o przebaczenie póki jeszcze czas ... Ojcze Nasz zmiłuj się nad tym nieszczęśnikiem!
Antychryst 6662021.05.25 18:51
Nie wiem do kogo mówisz ale wg twojego pana chrześcijanin ma obowiązek kochać wszystkich najgorszych wrogów. Więc skoro twój pan tak kłamie względem tego co mówisz przybijanie go do krzyża i torturowanie wieczność jest czystym dobrem.