Ryszard Czarnecki dla Frondy: To wielka porażka lewicy - zdjęcie
14.10.19, 15:05(fot. youtube)

Ryszard Czarnecki dla Frondy: To wielka porażka lewicy

30

Fronda.pl: Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach parlamentarnych. Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki z 91 proc. obwodowych komisji wyborczych, z których wynika, że na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 44,57 proc. osób. Na kolejnych miejscach są KO (26,65 proc.), Lewica (12,27 proc.), PSL (8,63 proc.) i Konfederacja (6,76 proc.).

Ryszard Czarnecki, europoseł PiS: To historyczny sukces, także w skali Europy! Polska jest drugim krajem, po Węgrzech, gdzie formacja polityczna zdobywa większość bezwzględną w wyborach dwa razy pod rząd. Co się nie zdarza, bo w niemal całej Unii Europejskiej zwykle rządzą koalicje. Można powiedzieć, że historia dzieje się na naszych oczach.

W wymiarze polskim to również historyczny moment, z racji dwóch rekordów. Po pierwsze, najlepszy wynik w historii wyborów do Sejmu jakiejkolwiek partii politycznej po upadku komunizmu w Polsce. Po drugie, nigdy jeszcze żadna formacja polityczna na polskiej scenie nie miała większości bezwzględnej.

Oczywiście jest to też nowa sytuacja, bo jest pięć partii politycznych, mimo że sondaże pokazywały, że będą tylko trzy. Z punktu widzenia PiS-u to wygodna sytuacja, bo w praktyce opozycja nie jest monolitem, jest rozdrobniona, podzielona i różniąca się wewnętrznie. Można powiedzieć, że taka opozycja jest marzeniem władzy. Prawo i Sprawiedliwość będzie mogło się teraz sytuować jako partia o wyraźnym profilu konserwatnym, tradycjonalistycznym, prawicowym, a w sensie politycznym partia centrum. Z jednej strony ma skrajną prawicę, z drugiej skrajną lewicę i jeszcze liberałów. 

Po czterech latach Lewica powraca do polskiego parlamentu.

Polska do tej pory była wyjątkowym krajem w Unii Europejskiej, który jako jedyny nie miał lewicy w Parlamencie. Jednak lewica jest bardzo słaba. W Polsce tylko co dziewiąty Polak głosuje na lewicę. Zwracam uwagę na minimalny progres lewicy. Ostatnio na podzieloną lewicę głosowało 11,9 procenta. Teraz nastąpił wzrost niespełna procenta, do tego co było. Największy paradoks jest taki, że gdy rządziła prawica, lewica poprawiła wynik tylko o 1 procent.

Paradoksalnie, te wybory to wielka porażka lewicy. Wiem, że lewica się cieszy, robi dobrą minę do złej gry, że weszła do Sejmu. Pokazuje, że wartością jest samo bycie. Po czterech latach rządów prawicy, lewica zamiast zbudować formację na 30 procent, czy 25, zbudowała formację, która niemalże powtórzyła wynik z zeszłych wyborów. Mimo że weszła od parlamentu, to fakt, że tylko co dziewiąty Polak głosuje na lewicę, pokazuje, że Polska pod tym względem jest wyjątkowym krajem w Unii Europejskiej. Pomysły lewicy obyczajowej nie będą miały poklasku.

Najprawdopodobniej próg wyborczy przekracza również Konfederacja.


Skrajna prawica już od dłuższego czasu pukała do drzwi, w końcu przekroczyła próg. Zwracam uwagę, że przecież w Sejmie była LPR i zakończyła swój pobyt w Sejmie po dwóch kadencjach. Dla nas jest rzeczą wygodną, że możemy sytuować się w centrum między skrajną prawicą a lewicą i liberałami.

Pojawiają się komentarze, że Platforma Obywatelska powinna zmienić lidera. Czy Grzegorz Schetyna powinien ustąpić?

Nie do mnie to pytanie. Obchodzi mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg. Nie będziemy ingerować w to, jakich liderów ma opozycja. Gdybyśmy chcieli w to ingerować, to byłoby potwierdzenie tego, że Jarosław Kaczyński jest dyktatorem i ustala, kto będzie liderem opozycji. Takie rzeczy może zdarzają się w Afryce, czy Azji, ale nie w Polsce.

Opozycja wybrała sobie, kogo wybrała, to ich sprawa. Nas to, ani ziębi, ani grzeje. Platforma Obywatelska uzyskała wynik kilkanaście procent gorszy niż w wyborach do Europarlamentu i gorszy wynik niż w wyborach sprzed czterech lat.

 

Rozm. Karolina Zaremba

Komentarze (30):

Saki Faki2019.10.15 12:31
Towar z San Escobar wszedł ryśkowi za mocno.
Mario2019.10.15 12:14
Poraża to wynik PiS:) Liczyli na ponad 50%. Przy tak ogromnych "benefitach" i obiecankach socjalnych to cieniutki wynik:) Nawet sam Kaczyński bredził, że "zasługujemy" na więcej. "Stracony" Senat i komuniści w Sejmie - to prawdziwy sukces PiS. Większość wyborców głosowała przeciw PiS.
Józwa Butryn2019.10.14 21:43
Przecież PiS jest lewicą .. ino pobożną
Topek2019.10.14 17:45
Przecież PiS to partia lewicowa
pop2019.10.14 17:07
Ulubiony film Adama Michnika i Grzegorza Brauna "Jews in Space" czyli "Żydzi w Kosmosie" (reżyser Mel Brokes czyli Melvin Kaminsky) Link: https://www.youtube.com/watch?v=u7i35otCQ28&list=RDu7i35otCQ28&start_radio=1&t=5
Maciej Rojek2019.10.15 8:30
Mela BROOKSa to ty chamie szanuj!
Olej2019.10.14 16:58
Podsumowanie sukcesu. Mam cholerny niedosyt sukcesu Senat – większość komuniści i farbowańcy Emigracja angielska – pokolenie wykorzenione z jakiejkolwiek tradycji, ekonomicznie skrzywdzone przez własny kraj. W zasadzie dla Polski stracone. Nawet jeżeli wrócą to wwiozą do kraju te wszystkie nowości, które produkuje sobą jachiryzacja i nihilizm. Polska ich nigdy nic nie kosztowała stąd ich ambiwalentny stosunek do wszelkiej chołoty u władzy w Polsce. Emigracja niemiecka – patrz wyżej, to samo co angielska, Emigracja amerykańska – stara emigracja wielopokoleniowa, z tradycjami Polski przedwojennej zachowała swój status i wielkość. Zorientowana doskonale czym był bolszewizm, co znaczy wolność i demokracja, mając ją w wydaniu amerykańskim – najlepszym z możliwych w istniejącym świecie. Polsce potrzebna jest formacja polityczna z żelaznym rdzeniem polskości, tradycji i kultury narodowej. Wciąż takiej formacji elitarnej Polska nie ma. Labilność społeczeństwa wynika z tego iż brak jest elit będących podstawą trwania narodu w zasadniczych jego wartościach stanowiącym o jego trwaniu.
JanP2019.10.14 17:24
Zejdź waść na ziemię, jest 2019 rok.
Witek2019.10.14 16:31
Porażką lewicy będzie Wielka Polska .
Suweren2019.10.14 16:39
Na razie chyba nie ma nawet 'małej większości'. #jacieniemoge
AAAtomek2019.10.14 16:31
KO (26,65%) + Lewica (12,27%) = 38,92% Faktycznie pogrom :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
PePe2019.10.14 16:59
Powiedz mi, naprawdę uważasz, że KO i Lewica ZAWSZE będą przemawiały w sejmie jednym głosem??? Wybory się zakończyły i wspólne interesy w większości też.
AAAtomek2019.10.14 19:09
Oczywiście, że głosować będą razem. Nie można głosować za durnymi przepisami?
Olej2019.10.14 16:27
Jaka to porażka komunistów skoro wleźli do Sejmu ? Jaka to porażka skoro łącznie z całą tę zgrają mają 48,55 ? Porażka byłaby wtedy gdyby byli poza Sejmem, reszta tego tałatajstwa powinna mieć niecałe 10 % Wtedy można by mówić o ich końcu. Tymczasem łba im nie urwano, i ten łeb odrośnie zwielokrotniony. Niech nie cieszą się ci co już odtrąbiają klęskę i koniec bolszewików. Ktoś kto tak myśli nie zna czerwonej natury i jej żywotności. Emigracja angielska, która została wywalona z kraju przez złodziejnię, gremialnie na tę złodziejnię oddała głos, w USA dość spory odłam Polonii jest czerwony i zakacapiony. To samo z emigracją w Niemczech. Zadziałał dla PiS – u czynnik ekonomiczny a nie ideowy i emocjonalny i ten stan z dnia 13 października może się bardzo szybko zmienić. Ludzie są koniunkturalni i pozbawieni kręgosłupów, Wystarczy zachwianie koniunktury i niewielki kryzys gospodarczy a wtedy poznamy prawdę w jej prawdziwej postaci.
AAAtomek2019.10.14 16:33
No co ty powiesz, uważasz, że zagłosowano na PiS tylko z powodu 500zł? Ktoś obieca następnym razem więcej i wygra, taki kraj.
Urszula2019.10.14 16:37
A ty jesteś w której grupie tego tałatajstwa? Tej pisowsko - rydzykowej bolszewickiej czy tej ktora si ę przed Rydzyjkiem nie płaszczy?
ZERRO2019.10.14 16:15
Idzie odwilż, pani Sobieska obrończyni Ojca Rydzyka i Prokurator Piotrowicz obrońca księdza pedofila z Tylawy -poza Sejmem.
AAAtomek2019.10.14 16:34
Znudzili się suwerenowi, więc ich nie wybrał. Suweren robi się wybredny.
Cenisz dobre dziennikarstwo?2019.10.14 16:08
Jutro ważny dzień - odbędzie się ostatnie posiedzenie "starego" Sejmu. Przypomnijmy, że we wrześniu zastosowano "trick", dzięki któremu ostatnie posiedzenie zostało przerwane i miał być kontynuowane po wyborach. Marszałek Elżbieta Witek zapowiadała wówczas, że obrady odbędą się według ustalonego wcześniej porządku dostępnego na stronie Sejmu. Czy tak będzie? Niektórzy komentatorzy sugerują, że PiS - w obliczu przegranej w Senacie - może chcieć zmienić porządek obrad w ostatniej chwili.
Konfederata2019.10.14 15:42
Czarnecki, Lewica zgarnęła mnóstwo głosów! Wygrała wybory. Mamy Lewicę Zandberga i jego zboczków i mamy Lewicę PiS z hierarchami kościelnymi. Obie frakcje wrogie są własności prywatnej, wolności poglądów, obie chcą kontrolować jak najwięcej przez państwo. Lewica miażdży Polskę, ale nic nie trwa wiecznie. Mnie bardzo cieszy sukces Konfederacji, mimo histerycznej propagandy, kłamstwom, manipulacjom, kiedy już nie szło inaczej to przemilczaniu Konfederacji jest jednak wielki sukces Prawicy, i weszła do Sejmu! Napsuja wam krwi, towarzysze.
Sariel2019.10.14 19:42
No Korwin już zdążył powiedzieć, że poprze PiS z całym ich socjalem w zamian za ustawę anty-LGBT Już się sprzedał wasz KRUL
XYZ2019.10.14 15:32
Czarnecki zapomniał że PIS to tez koalicja z Ziobrą i Gowinem.
Lublinianka2019.10.14 15:30
Jeszcze tydzień temu prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki przedstawili tzw. "piątkę na 100 dni". Obiecywali, że ustawy czy programy działania dotyczące m.in. 13. i 14. emerytury, budowy 100 obwodnic czy zmian w małym ZUS-ie zostaną uchwalone w ciągu pierwszych 100 dni po wyborach. - My tego nie mówiliśmy - mówi dziś szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk mówi w radiu ZET.
Dam2019.10.14 15:44
Zaczęło się 'wygaszanie oczekiwań" i program "miska ryżu +"
matis892019.10.14 15:23
Za porażkę totalnej opozycji należą się podziękowania tutejszym lewackim trolom, agentom, farmom brejzowych troli i agentom Sorosa. Ich lewackoateistyczny fanatyzm religijny i nienawiść do Polski, uwielbienie obcych i wrogich interesów na pewno przyczyniły się do klęski totalnej fanatycznej religijnie i ideologicznie opozycji. :)))
Suweren2019.10.14 15:33
Ale ty jesteś ufiksowany. #jacieniemoge
uhm2019.10.14 17:40
masło maślane żeś wymyślił
Urszula2019.10.14 15:21
Lewica wróciła do Sejmu i to jest porażka? NU, obatel, co ty nie powiesz? :D
wygrany2019.10.14 15:42
Po co? Głosu ani decyzji nie mają.
ZERRO2019.10.14 17:38
Głosu to nie ma PIS w Brukseli, a lewica będzie się rozrastać dzięki młodym pokoleniom.