Rosyjski ekspert: Putin czeka na wojnę domową w USA - zdjęcie
13.11.20, 20:33Fot. kremlinrucc40

Rosyjski ekspert: Putin czeka na wojnę domową w USA

31

Wydalenie obecnego prezydenta USA Donalda Trumpa z Białego Domu może zająć dużo czasu i przybrać najbardziej nieoczekiwane i obrzydliwe formy – przewiduje dr hab. Jurij Fielsztinski, rosyjski historyk i publicysta mieszkający w Stanach Zjednoczonych, w artykule dla wydania Gordon.

Naukowiec uważa, że ​​Kreml i Łubianka zdołały podzielić Amerykę.

- „To objaw bardzo poważnej choroby w społeczeństwie amerykańskim. W tych wyborach mogliśmy przegrać nie wybory, ale państwo. Znaleźliśmy się na skraju przepaści, w którą prawie wpadliśmy. A fakt, że tak się nie stało, jest wielkim sukcesem. Nie wiadomo, co będzie dalej. Nie wiadomo, jak nastąpi wydalenie Trumpa i jego ludzi z Białego Domu. Nie wiadomo, jak w takiej sytuacji kryzysowej, która powstała, gdy Trump twierdzi, że wygrał wybory, zachowa się Senat, w którym faktyczną większość stanowią obecnie republikanie. […] Dlatego wydalenie Trumpa z Białego Domu może zająć bardzo dużo czasu i przybrać najbardziej nieoczekiwane i obrzydliwe formy. […] 20 stycznia 2021 roku Trump przestanie być prawowitym prezydentem i zostanie albo zwykłym obywatelem, albo nielegalnym prezydentem” - zaznaczył Fielsztinski.

Po 20 stycznia przeciwko Trumpowi może zostać wszczęty szereg spraw karnych, uważa ekspert. Może zostać oskarżony o przestępstwa gospodarcze i nadużycie władzy. Niewykluczone także, że rozpocznie się też druga tura śledztwa w sprawie zarzutów o wykorzystaniu Trumpem rosyjskiego wsparcia w wyborach w 2016 roku. Po 20 stycznia wreszcie będzie można przeprowadzić kontrwywiadowcze śledztwo w sprawie łańcucha wydarzeń, które doprowadziły Trumpa do Białego Domu. Trump jest teraz w bardzo trudnej sytuacji. Straciwszy władzę, może stracić wolność.

Fielsztinski zwraca też uwagę, że Putin nie pogratulował Bidenowi zwycięstwa i uważa to za nieprzypadkowe. Wedug niego takie stanowisko może wskazywać, że Kreml czeka na rozpoczęcie wojny domowej w Stanach Zjednoczonych. Tym samym milczeniem Moskwa wysyła Trumpowi sygnał, że udzieli wszelkiej możliwej pomocy w tej wojnie, jeśli Trump ją rozpocznie, uważa rosyjski historyk.

Ekspert twierdzi, że ​​rosyjska ingerencja w amerykańskie wybory w 2016 roku została zorganizowana właśnie w celu podzielenia amerykańskiego społeczeństwa i zdestabilizowania Stanów Zjednoczonych od wewnątrz.

- „Wydarzenia roku 2016 uznałbym za bardzo udane działanie rosyjskich służb specjalnych, jeśli chodzi o sposób organizacji i przeprowadzenia tej specjalnej operacji oraz osiągnięte wyniki. Ale ponieważ operacja była zbyt duża, nie można jej było przeprowadzić w tajemnicy. Dla wszystkich stało się jasne, że Rosja ingerowała w wybory” – podkreślił.

Fielsztinski uważa, że ​​początkowo z obiektywnych powodów Trump nie spełnił oczekiwań Putina, ponieważ jego relacje z prezydentem Rosji zawsze były oglądane „pod mikroskopem”. Mimo to Putin i tak osiągnął swój cel.

„Putin pokazał Stanom Zjednoczonym w latach 2016-2020, do czego jest zdolny, a Amerykanie, mam nadzieję, nauczyli się tej lekcji i wyciągną pewne wnioski. […] Trump wyrządził tak poważne szkody Stanom Zjednoczonym, że przez najbliższe cztery lata Ameryka będzie musiała lizać swoje rany i to nie tylko od koronawirusa” - zaznaczył rosyjski ekspert.

Jagiellonia.org

Komentarze (31):

Donald2020.12.6 22:02
przecież ten dziadek Bidet jest na wykończeniu.To kwestia miesięcy kiedy go zakopią 1,5 m pod ziemia.
NEOS com pl2020.11.22 21:10
..... moZad s Polin ... robi zamet .. a wojna tam gdzie zawsze ... a PO co .... hehe https://www.youtube.com/watch?v=TAHczV9O0So&t=1s
waldemar2020.11.19 8:13
żydomasoneria? kogoś kręci holokaust? te wasze wpisy o spiskach masońsko żydowskichsorosowskich świadczą o tym że w psychiatrii klinicznej mamy w polsce zapaść totalną.
waldemar2020.11.19 8:05
wojna domowa w USA ? stany ze swoimi wadami to nie bydlacki zsrr głodzący i mordujący swoich obywateli,żądzony przez nikczemne bydło,małostkowychsadystów i karierowiczów. stany same się oczyszczają z wad systemu-np ołów w benzynie,niewolnictwo,i wiele innych.trzeba być naiwnym dzieckiem albo rossyjskim trollem żeby porównywać usa i bydłosowity...
gdzie szyt tam wojna2020.11.14 17:31
Kwestia niedługiego czasu, a wojna domowa w USA jest już nieunikniona, bez względu na to czy Putin na nią czeka, czy nie.
USrAelska wieża Babel KAPUT!2020.11.14 17:01
Nie trzeba być jasnowidzem, żeby być pewnym, że USA ogarnie chaos, a nawet wojna domowa, czego namiastką były tak nie dawno krwawe zadymy czarnych i kudłatych bojówek Bideta, i to doprowadzi do rozpadu sztucznego tworu jakim jest "wieża Babel - Juesej" czyli Związku Republik(Stanów) Ameryki Płn. tak jak rozpadł się Związek Republik Radzieckich.
man.of.Stagira2020.11.14 11:43
UNIA Europejska kończy się wraz z nadchodzącym upadkiem strefy euro. Kolejne kraje europejskie staną przed alternatywą wyjścia z UE. DLATEGO prezydencja Niemiec -przed podjęciem decyzji o przywróceniu Deutsche Mark jako waluty narodowej oraz przed przejściem do nowej fazy istnienia organizacji Europy -po upadku UE w obecnym kształcie- próbuje zabezpieczyć sobie tyły i podporządkować sobie Europę Środkową (Mitteleuropa). NIE DAJCIE się mamić p a n i k ą moralną czy h i s t e r i ą BIGOTÓW z Brukseli. Nienawidzą Was bo ...NIC innego nie potrafią. RÓBMY SWOJE. TRÓJMORZE! Tyle.
Jarosław Karłowaty2020.11.14 8:23
Jagiellonia.org - pisożydowska szczujna na usługach Sorosa
jank2020.11.14 22:01
Jest dokładnie odwrotnie, ruski trollu
Kiki2020.11.14 8:18
Czasem oczekiwania przerastaja zwyczajna rzeczywistosc. Kiedy jedno sie konczy, zaczyna sie kolejne. Podobnie jest z objeciem wladzy przez kolejnego prezydenta. Pozbycie sie Trumpa juz teraz, byloby tak samo bezprawne, jak uniemozliwienie przejecia wladzy przez Bidena 20.01.2021. Czy Ameryke czeka wojna wewnetrzna. Tak! Tek krotki czas na to wskazuje. Kiedy wczesniej Trump reprezentowal wszystkich, prawdopodobnie beda musieli obywatele Ameryki - kazdy osobiscie - odpowiedziec sami na mowy nowego prezydenta, ktory bedzie prowadzil, ale zyl za i we wszystkich. Mysle, ze oczekiwania wojny militarnej ze strony Ameryki w nadchodzacych latach mozna zamknac w trezorach. - Przynajmniej na to wskazuja dotychczasowe wypowiedzi prezydenta elekta. Czy Amerykanie zrozumienja i jak szybko, ze musza nauczyc sie samodzielnego dzialania, pozostaje ocenic po uplywie kadencji Bidena. Koncentracja i ruch do przodu. Ale nie dziczyzna. Czy objawy pourazowe beda codziennoscia Amerykanow? To zalezy od metod, medycyny lub paramedycyny, nauki lub paranauki i - nie oszkujmy sie - wyznania (religii). Podstawy Ameryka juz uslyszala. Co zbuduje przez cztery lata? ... Poczekajmy, poobserwujmy, posluchajmy. A nuz sie nam spodoba lub wyzwoli w nas, kim jestesmy.
szczery2020.11.14 8:08
tam gdzie zboki z mansonerii przejely wladze zawsze konczy sie ruina terrorem bieda i nedza czas jest aby to zmienic tylko kto to ma robic jak mlode Pokolenia sa odmozdzone przez smafrony ,Facebooki itd poprostu bedzie niewola a potem apokalipsa pa
Judeistyczna kretyynizacja Polski2020.11.14 6:00
No znów koszerni wymyślają zaraz powiedzą ze odejście lata i brzydka pogoda jesienna to wina Rosji ..
Viking2020.11.14 5:49
hahahah czego to niewolnicy pustynni już nie wymsylą naprawdę skowyt tych kozoyepców niesie się na kilometry większych bzdetów nei czytałem ,ile szekli autor dostał za te wypociny hahaha wielu u nas po dopalaczach by mogło cos podobnego napisać :)))
Jarosław Karłowaty2020.11.14 8:32
Jagiellonia.org to gorsze łajno niż kozojebcy
hrabia potocki2020.11.14 0:07
Rosyjski zyd idzie zgodnie z linia Sorosa,usmialem sie zdrowoi jak czytalem te bzdury i wypociny
Taka prawda2020.11.14 5:44
To od przed wojny wiadomo że USA jest zażydzone i sami nawet już się żydzi nie kryją w wypowiedziach iż rządzą USA Anglia nie wiadomo jak jest we Francji bo Niemcy przegrały wojnę więc po wojnie lad ustalało USA i ZSRR w większości a obecnie to tylko Chiny Rosja Persja-Iran Indie Wenezuela Brazylia tam nie panoszą się jak chcą żydzi nie mogą okraść sprzedać wszystkiego zadłużyć itd.. jeszcze gdzieś na tym świecie trzymają ich na krótszej smyczy.
Ciekawy2020.11.13 23:38
Jest wielce prawdopodobne, że do wojny domowej w USA dojdzie ale z zupełnie innych powodów. Wystarczy obejrzeć ostatnie amerykańskie filmy, gdzie to Murzyni są pracodawcami białych itp. To prosta droga do przyszłych pogromów. Biali popadną w nędzę a takie rodziny mają dużo dzieci i te dzieci jak dorosną zadadzą sobie pytanie kto jest winien ich losu. A odpowiedź nasunie im się sama. Mniejszości, a te nigdy nie stworzą prosperującej cywilizacji. Do tej pory nigdzie na świecie nie stworzyły to nie zrobią tego w przyszłości. Jak odchodzą biali wszystko popada w ruinę. Miasto Dayton w USA to kliniczny przykład.
Eris442020.11.14 3:48
To wszystko się łączy w całość. Putin może grać na destabilizację USA dolewając jeszcze oliwy do ognia. Natomiast patrząc na elektoraty Trumpa i Bidena - mamy po jednej stronie zdegradowaną białą klasę średnią, która stanowi trzon elektoratu Trumpa, a po drugiej stronie - rozmaite mniejszości - Czarni, Latynosi (bez Kubańczyków) oraz biały zlewaczały establishment, to wszystko w istocie może stanowić iście wybuchową mieszankę. Także struktury siłowe mają swoje sympatie i antypatie polityczne. Może być różnie.
linus2020.11.13 23:09
Największą szkodą jaką Trump wyrządził Stanom jest zablokowanie NordStream2. A może to jednak nie Stanom wyrządził Trump szkodę, panie ekspert oddelegowany na odcinek amerykański??
Europa2020.11.14 5:46
Usa to zdychający potworek prowadzi na razie wojnę handlowa już z całym światem Europą Azja Bl. Wschodem Amer.Poludniową nikt już ich nie lubi i każdy widzi wroga ciekawe czy osamotnieni nie zaczną jak wściekły pies wojny konwencjonalnej ...?
no mercy2020.11.13 21:57
Co za stek bzdur wydalonych przez chory umysł jakiegoś nawiedzonego "eksperta"! Tak jakby to pisała naćpana Hillary Clinton z napierdzieloną Whoopi Goldberg!
JacekK2020.11.13 21:04
Taaa.. Matuszka Rossija jest wszechmocna. A wucetów z dostępem do wody bieżącej swoim obywatelom nie zapewniają dlatego, że są wzorem demokracji. Obywatele nie chcą to nie zapewniają. Gdyby chcieli mieliby od jutra. Taki kraj. Żyć nie umierać czy umierać żeby nie żyć.. nie pamiętam dobrze ale coś koło tego.
Anonim2020.11.13 20:52
Lis napisał ze dzieci Trampa próbują mu wyjaśnić ze przegral Ale czeka je gorsze zadanie przekonanie o tyk kurwizje i pisich
Anonim2020.11.13 21:02
❤Dziewczyny na seks w Twoim mieście ❤ Link - jne1.info/44690/4you4ever2
Po 11 ...2020.11.13 20:50
"Po 20 stycznia przeciwko Trumpowi może zostać wszczęty szereg spraw karnych, uważa ekspert. Może zostać oskarżony o przestępstwa gospodarcze i nadużycie władzy. Niewykluczone także, że rozpocznie się też druga tura śledztwa w sprawie zarzutów o wykorzystaniu Trumpem rosyjskiego wsparcia w wyborach w 2016 roku." To podobieństwo do PiS jest zastanawiające ....
"uważa ekspert"2020.11.13 20:59
Ten z Al Jezeera?
Anonim2020.11.13 20:45
Rosyjski ekspert na pensji Sorosa.
Anonim2020.11.13 20:39
Putin czeka na veto Węgier i Polski, aby zniszczyć UE i przyłączyć Polskę i Węgry do swojego mocarstwa.
Grizzly2020.11.13 20:57
Pajacu od spraw wojennych to jest NATO a nie UE!
Anonim2020.11.13 21:18
Jaki NATO? Węgry i Polska są za vetem budżetu unijnego.Głosowanie za kilka dni.
A USA czeka na konkluzje2020.11.13 20:39
Putina Parkinsona!