Rosja przerzuca setki ton ładunku do Donbasu. Co to? - zdjęcie
16.11.14, 15:03Rosja przerzuca setki ton ładunku do Donbasu. Co to? (fot. euronews, YouTube)

Rosja przerzuca setki ton ładunku do Donbasu. Co to?

1

Część ciężarówek wjechała już na terytorium Ukrainy, kontrolowane obecnie przez Rosjan. Jak poinformowało rosyjskie Ministerstwo Spraw Nadzwyczajnych, kolumna składa się z ponad 70 pojazdów. Około 50 z nich pojedzie do Doniecka, a reszta – do Ługańska.

W ten sposób Moskwa chce dostarczyć 450 ton ładunku. Mówi się oficjalnie o sprzęcie elektrycznym, materiałach budowlanych oraz paliwie.

Władze w Kijowie twierdzą, że konwoje są tak naprawdę wsparciem militarnym dla separatystów, którzy otrzymują w ten sposób broń i amunicję. Tymczasem w drodze powrotnej ciężarówki miałby wywozić maszyny z ukraińskich fabryk

Sytuacja w Donbasie jest obecnie bardzo trudna. Najbardziej podstawowe potrzeby mieszkańców nie mogą być w wielu wypadkach zaspokajane. Sytuację ogromnie utrudniają nadchodzące wraz z zimą mrozy. Co więcej, Ukraina zadecydowała, że nie będzie wspierać finansowo infrastruktury w Donbasie – nawet medycznej. A to oznacza, że mieszkańcy tego regionu mogą bardzo żałować swojego poparcia dla Rosji. 

bjad/iar

Komentarze (1):

anonim2014.11.16 15:15
Ukraina decydując o zaprzestaniu finansowania Doniecka i Ługańska uznała w ten sposób niepodległość tych terytoriów. W tej sytuacji finansowanie tych terytoriów przejmuje Rosja która dba o swoich. Kijów swoimi decyzjami daje Rosjanom mocne argumenty na rzecz zwiększenia pomocy dla Donbasu.