Randkowy portal przeprasza za pomyłkę, ale nie wycofuje się z kampanii. "Wykorzystanie Jarosława Kaczyńskiego i jego kotki będzie zabawne" - zdjęcie
27.08.13, 20:32 Jarosław Kaczyński (fot. Fronda.pl)

Randkowy portal przeprasza za pomyłkę, ale nie wycofuje się z kampanii. "Wykorzystanie Jarosława Kaczyńskiego i jego kotki będzie zabawne"

15

O szokującej kampanii reklamowej norweskiego serwisu randkowego pisaliśmy na Fronda.pl TUTAJ. 

Portal wysłał dziś do redakcji „Wyborczej” pismo, w którym – w bardzo osobliwy sposób – przeprasza za kontrowersyjne plakaty. "Wczorajszego ranka, w dniu premiery serwisu, w centrum Warszawy pojawiły się przygotowane wcześniej billboardy. Ich ideą było nawiązanie do popularnego polskiego zwrotu "brak pazura" i wykorzystanie byłego premiera, Jarosława Kaczyńskiego oraz jego kotki Fiony w celu przedstawienia związku, w którym "brak pazura".

Serwis przyznaje się do pomyłki – na plakatach zamiast Jarosława Kaczyńskiego pojawił się jego śp. brat Lech. „Jest nam bardzo przykro z powodu tego błędu i przepraszamy rodzinę Lecha Kaczyńskiego oraz wszystkie osoby poruszone tą sytuacją. To, co się stało, nigdy nie było naszym celem” - twierdzi szef portalu Sigurd Vedal i zapowiada, że... billboardy zostaną zastąpione plakatami z poprawnym zdjęciem, czyli z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego.

Na pytanie, czy nie lepiej byłoby się w ogóle wycofać z takiej formy kampanii, gdyż wiele osób uważa ją za bulwersującą, Dominika Peczyńska, szefowa portalu na Polskę i Skandynawię, odpowiada: „Uważamy, że wykorzystanie Jarosława Kaczyńskiego i jego kotki będzie zabawne i wielu osobom się spodoba. To przyniesie naszemu portalowi podobny rozgłos do reklamy z jego bratem. Reklama z prezydentem była smutna, a ta z byłym premierem będzie naprawdę śmieszna”.

MBW/Gazeta.pl

Komentarze (15):

anonim2013.08.27 20:34
jak widać, chamstwo to nie tylko polska domena...
anonim2013.08.27 21:03
petrasCK -> Zmień płytę bo już się przetarła zupełnie i wzbudzasz tylko śmiech zamiast powagi:).
anonim2013.08.27 21:06
przecież taki był plan: zrobić prowokację, wzniecić sensację, udać głupiego, zamienić zdjęcia i cieszyć się z darmowej reklamy muzułmanie by im podpalili biuro i tylko taki argument by podziałał a polactwo jeszcze się będzie cieszyło, że Norwegowie nas traktują jak tępe bydło ciekawe czy nasz MSZ zareaguje?
anonim2013.08.27 21:08
petrasCK to wstaw na bilbordy swoje zdjęcie i po krzyku. Wiem wiem, ty jesteś lewak i tak tego nie pojmiesz swoim maleńkim lewacki móżdżkiem, który ci jest potrzebny tylko do tego żeby pokarm do pyszczka trafił, a ty żebyś nie brudził tam gdzie stoisz.... A co do bilbordów - no cóż na takie rzeczy może sobie pozwolić wyłącznie forma, która ma bardzo dużo pieniędzy...na procesy sądowe i odszkodowania za naruszenie dóbr osobistych i wizerunku.
anonim2013.08.27 22:06
@ernest, 2x cię to nie bawi? Poważna sprawa. Czy po prostu jąkasz się? @petras, powinieneś się leczyć z fobii wobec o. Rydzyka. Coś nie tak z tobą chłopie
anonim2013.08.28 0:56
No to chyba coś łączy prawicę i lewicę, bo też według mnie to jest poniżej jakiegokolwiek poziomu.
anonim2013.08.28 1:22
Skończone prymitywy, wychowane na socjalistycznej pogardzie dla człowieka...
anonim2013.08.28 1:50
Ojoj, sie pisiaczki obrazily bo zamiast pierwszego Klamcy RP na bilboardzie pojawil sie pierwszy pilot RP( tylko ladowanie cos mu slabo poszlo;)
anonim2013.08.28 7:04
Czy za wykorzystanie wizerunku na bilbordach bez wiedzy zgody i żadnej kasy nie należy się jakiś paragraf? Władzunia wali poniżej pasa- widac cykor obleciał....
anonim2013.08.28 7:43
No i dobrze! Ja bym go jeszcze z Polski wypedzil (Jarka) za bezczeszczenie hymnu (slynna Wolska) i to na uroczystosci panstwowej. ;)
anonim2013.08.28 8:59
Zgadzam się z leaf'em. Tylko argument "w mordę" działa na takich.
anonim2013.08.28 10:04
A czemu nie piszecie, że to nie jest zwykły "portal randkowy", tylko portal DO ZDRADZANIA?! Jest wprost skierowany do małżonków (partnerów), którzy "chcą przygód". Publikuje na swojej głównej stronie "podziękowania" od ludzi, którym zdrada, do której doszło dzięki portalowi, miała "uratować małżeństwo". Z tego, co pamiętam, w Norwegii wogóle zakazano jego reklamowania na biblbordach, argumentując, że promuje rozbijanie rodziny, czy jakoś tak.
anonim2013.08.28 10:07
Skupiamy się na tej okropnej reklamie, a nie na conajmniej równie obrzydliwym celu tego portalu. On wprost służy do...ZDRADZANIA! Jest przeznaczony dla małzonków (partnerów), którym "nudzi się" w dotychczasowym związku. Wstrętne.
anonim2013.08.28 10:50
Faktycznie mało kto zwrócił uwagę (łącznie z Frondą), co to za "serwis", a w tym tkwi całe sedno. Jakkolwiek "święte" oburzenie niektórych jest dość patetyczne i nieadekwatne do "zbrodni" (użycie zdjęcia - myślę o Jarosławie), to uważam, że prezes ma wygraną sprawę cywilną w sądzie (o ile ją założy): raz - o nieuprawnione użycie wizerunku w ogóle (mimo że jest osobą publiczną, ale to jest komercja), a dwa - o reklamowanie tymże wizerunkiem tego typu treści, co podpada już pod "szaraganie". Z Bogiem.
anonim2013.08.28 13:30
ta "pomyłka" było po to aby wywołać szum (nie mieli kasy na wyklejenie wiekszej liczby tablic a taki zabieg dał im za free szum medialny) teraz przekleją na wersję z Jarkiem i "nic się nie stało" a na marginesie gdzie była kontrola otrzymanych materiałów przekazanych do wyklejenia i dlaczego "przeszła" firmy reklamowe maja obowiazek sprawdzac materiały pod kątem zgodnosci z prawem, naruszaniem obyczajowości ect