R. Trzaskowski namawia opozycję do wspólnej listy wyborczej - zdjęcie
22.10.20, 09:38Fot. screenshot - YouTube

R. Trzaskowski namawia opozycję do wspólnej listy wyborczej

9

W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przekonuje, że w najbliższych wyborach cała opozycja musi się zjednoczyć i stworzyć wspólną listę. Jego zdaniem negocjacje w tej sprawie powinny się rozpocząć jak najszybciej.

- „Jestem absolutnie przekonany, że nie wygramy żadnych wyborów, jeżeli się nie porozumiemy” – powiedział Rafał Trzaskowski w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Lider zainaugurowanego w sobotę ruchu „Wspólna Polska” przekonuje, że opozycja potrzebuje współpracy i kompromisu, do którego już teraz trzeba daąyć:

- „Chyba lepiej zrobić to wcześniej, niż dogadywać się w ostatnim tygodniu przed wyborami? W moim poczuciu warunkiem wygranej jest wspólna lista opozycji do Sejmu. Po wyborach możemy się rozejść do osobnych klubów. W perspektywie jest przecież koalicyjny rząd, a więc konieczność współpracy i kompromisu” – podkreślił.

Dodaje, że jeżeli ugrupowania opozycyjne się nie zjednoczą, wybory w 2023 roku wygra Prawo i Sprawiedliwość.

kak/PAP

Komentarze (9):

ala2020.10.22 13:17
tzw opozycja - to są sami debile, złodzieje, oszuści i idioci wszelkiej maści. Nic nie POtrafią......
man.of.Stagira2020.10.22 12:28
R.T. wie co mówi. Nie dadzą rady. To jest partia schyłkowa w każdym, mafijnym, calu.
man.of.Stagira2020.10.22 12:05
"Jestem absolutnie przekonany, że nie wygramy żadnych wyborów" -powiedział wiceprzewodniczący PO, Rafał T. (mafia warszawska)
man.of.Stagira2020.10.22 11:52
to by wyjaśniało dlaczego Konfederacja jest tak atakowana przez Nową Lewicę ostatnio dużo mocniej niż poprzednimi czasy. Chodzi o wpojenie elektoratowi jaki to NIEZWYKŁY ANTAGONIZM jest między partiami (jak to one zachowują swój "charakter odrębny"). WTEDY KO i Trzaskowski jako Sędzia Pokoju może wkroczyć i zarządzić: Pax Vobiscum w Narodzie i między p a r t i a m i (tudzież miedzy mafiozami typu Giertych, Neumann, Nowak oraz Sekretarz Generalny PO Gawłowski, czy Tusk (AmberG)). POKO jako partia Pokoju poprowadzi Polskę która stoi na skraju przepaści, poprowadzi o duży europejski krok naprzód! Zauważmy, że oswajanie z rolą Księcia Pokoju dla koturnowego kurdupla z Ratusza Wawy już się zaczęło.
ludwik2020.10.22 11:47
"należy skanalizować ten ruch" /Trzaskowski/ - wspólny z tego ściek pozostanie.
Glaudiusman2020.10.22 11:08
Czasku idź spać, bo dosyć już narozrabiałeś, za co powinieneś być wywieziony jednokołową taczką do ciemnej ciupy.
Ja, Szatan2020.10.22 10:45
ANEKS nr 2 do INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, wrogów Kościoła i Polski, czcicieli trupa Lenina, wyznawców poglądów masonów i brukselskich neomarksistów, marionetek Sorosa, które w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „ladychapel”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki, choć pod innymi nickami ***** No dobra, widzę, że nie pojęliście moich ostatnich instrukcji. Myślicie, że się wykpicie jakimiś prymitywnymi złośliwościami w tych waszych komentarzach? Może was to cieszy, ale mnie nie. Pora więc wyłożyć karty na stół. Przypominam: Moim celem jest złapanie jak największej ilości dusz do piekła na całą wieczność. I nie zauważyłem żadnych efektów w tym kierunku od tej waszej durnej pisaniny. Katolicki motłoch śmieje się z tego i tylko umacnia w przekonaniu, że jesteście bandą przygłupów! Oni, że zacytuję mojego ulubieńca, Jurka Urbana, mają to wszystko w ᵭůᵱįě! ***** Powtarzam: Jesteście jak polska opozycja: totalnie skompromitowani i nieskuteczni! Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło zawsze stoi otworem. Do zobaczenia zatem! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
ostorze2020.10.22 9:53
PiS kopie swój własny grób. Nie będzie z kim konkursować.
hb2020.10.22 9:43
To będzie skanalizowanie elektoratu oPOzycji:).