Rosja postanowiła zbojkotować szczyt bezpieczeństwa atomowego w Waszyngtonie, tłumacząc tę decyzję "brakiem zrozumienia ze strony Waszyngtonu". Amerykanie oskarżają zaś Rosjan o łamanie traktatu INF, który zakazuje pracy nad pewnymi rodzajami broni jądrowej, a odmowę udziału w szczycie określają jako kolejną formę samoizolacji Rosji.

Rosyjscy żołnierze coraz częściej, używając zwrotu z czasów "zimnej wojny" nazywają USA "bardzo prawdopodobnym przeciwnikiem", zaś sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych, Ashton Carter oraz generałowie Breedlove i Hodges wskazują Rosję jako największe zagrożenie dla USA. Również rosyjscy politycy ostro wypowiadają się na temat Stanów Zjednoczonych.

NATO powoli zwiększa swój potencjał na flance wschodniej, Rosja zaś na tzw. zachodnim kierunku strategicznym formuje nowe pancerne zgrupowania. Na zachodnim kierunku Rosja zwiększa liczbę czołgów oraz wozów bojowych. Większość ma rozmieścić na obszarze graniczącym z Ukrainą.

Antoni Rybczyński w swoim tekście w "Gazecie Polskiej Codziennie" zauważa, że rosyjski minister obrony nie tylko stosuje rozwiązania zimnowojenne, ale nawiązuje również do tradycji sowieckich. W OW formują się bowiem 1. Armia Pancerna i 20. Armia Połączonych Rodzajów Sił. Ta pierwsza była w czasach sowieckich jedną z najpotężniejszych grup czołgowych przeciwko III Rzeszy, zaś w czasach zimnej wojny stacjonowała w NRD. Jak za czasów sowieckich składa się z trzech pułków czołgów: pułk zmotoryzowany, pułk artylerii samobieżnej i pułk rakietowej obrony przeciwlotniczej.

Minister obrony Siergiej Szojgu w marcu ogłosił również rozmieszczenie nowych systemów rakietowej obrony przeciwlotniczej S-400 w Centralnym Okręgu Wojskowym koło Nowosybirska. Rosja buduje nowe bazy na wszystkich potencjalnych frontach wojny z USA: w Arktyce i na Dalekim Wschodzie.

Za: GPC

 

<<< POZNAJ PRAWDĘ O HOLOKAUŚCIE - PEŁNĄ PRAWDĘ !!! >>>