Pucz w sprawie Juszczyszyna i … „wolnych sądów”. W Olsztynie było gorąco! - zdjęcie
07.02.20, 20:13Paweł Juszczyszyn/YT/Telewizja wPolsce/zrzut ekranu

Pucz w sprawie Juszczyszyna i … „wolnych sądów”. W Olsztynie było gorąco!

21

Do niecodziennej sytuacji doszło w Sądzie Rejonowym w Olsztynie. Podczas zebrania sędziów, które zostało zwołane przez prezesa sądu Macieja Nawackiego celem przedstawienia sprawozdania rocznego z działalności sądu, Sędzia Wojciech Krawczyk złożył wniosek o rozszerzenie porządku obrad o głosowanie nad trzema projektami uchwał. Wniosek podpisało 31 tamtejszych sędziów.

Pierwszy projekt brzmiał następująco:

- „My, sędziowie Sądu Rejonowego w Olsztynie, wzywamy prezesa Nawackiego do natychmiastowego zaniechania wszelkich działań utrudniających sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi wykonywanie obowiązków służbowych, w tym do uchylenia zarządzenia wstrzymującego przydział spraw oraz zniesienia wszystkich nałożonych na niego ograniczeń” - głosiła treść pierwszego projektu. Stwierdzono w nim, że sędziowie uznają takie działania „za bezprawne i podzielają stanowisko wyrażone w uchwale trzech połączonych Izb SN z 23 stycznia, zgodnie z którym Izba Dyscyplinarna nie jest niezawisłym sądem”.

W drugim projekcie próbowane się odnieść krytycznie do nowelizacji ustaw sądowych ostatnio podpisanych przez prezydenta Andrzeja Dudę. Według tej grupy sędziów, która podpisała się pod projektem w odniesieniu do nowelizacji możemy przeczytać:

- „narusza ona traktatowe zobowiązania Polski, marginalizuje znaczenie samorządu sędziowskiego i podporządkowuje wymiar sprawiedliwości władzy politycznej”. „Sędziowie, którzy będą takie prawo stosować, staną się narzędziami polityków ze szkodą dla obywateli”

Trzeci projekt zawierał listę instytucji, do których poprzednie dwie uchwały miałyby być wysłane w przypadku ich przegłosowania.

Po udzieleniu wszystkim głosu, prezes sądu powiedział:

- To jest niedopuszczalny zakres kompetencji zebrania. W tym momencie, skoro nikt nie chce zająć głosu, zamykam zebranie

Następnie podarł wręczone mu dokumenty.

 

 mp/Twitter/pap/niezalezna.pl

Komentarze (21):

anonim2020.02.8 11:00
Wszak droga do wolności stoi dla rozbójników otworem, nie podoba się u nas, proszę do Niemiec, czy gdzie tam sercu bliżej!
Mejer2020.02.8 2:05
W normalnym kraju rozstrzeliwuje sie takich sedziów jak wodzirej tej zabawy- czyli kpienie z prawa i ustawodawcy.
Mejer2020.02.8 2:47
dla jasności: wodzirej=krawczyk
antykatolik2020.02.8 7:12
Tak z ciekawości w jakim to kraju rozstrzeliwuje sie sędziów?
Mejer2020.02.8 10:50
masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem ?
Sebastian Lorenc2020.02.8 11:35
Nie, ale chciałabym wiedzieć konkretnie co to za kraj, bo poza faszystowskimi Niemcami lat 30 ubiegłego wieku i może Koreą Północną nic mi nie przychodzi do głowy
Foster2020.02.8 21:26
Ale on wie lepiej, przecież powiedział że Korea Pólnocna to normalny kraj.
anonim2020.02.8 11:21
Komuś śni się powrót do nazistowskich niemiec czy komunistycznego ZSRR gdzie można strzelać do ludzi sprzeciwiających się władzy.
realista2020.02.7 20:39
Mecenasi Juszczyszyna Mikołaj Pietrzak i Michał Wawrykiewicz, którzy nie weszli na salę ropraw ID, a stali za drzwiami jak psy, oświadczyli, że werdyktu nie było, bo ID nie jest sądem, a Juszczyszyn jutro idzie do pracy. I rzeczywiście Juszczyszyn 5.02.2020 stawił się do pracy za 60% wynagrodzenia, a za złamanie prawa przygotowywane jest kolejne postępowanie ze złożeniem z zawodu włącznie ! Pytanie, czy ten wykształcony debil nie potrafi tego zrozumieć ?! Ten przygłup Juszczyszyn, a nie sędzia, sam ukręcił bat na siebie, a przy okazji jego dwaj mecenasi czekają już na odrębne postępowania dyscyplinarne w ID. Oj dzieje się.
PePe2020.02.7 20:38
Chciałbym usłyszeć od tego sędziego Krzysztofa Eichmanna, czy jak się tam wabi, jakie czyny według niego są jeszcze gorsze, jeszcze brutalniejsze niż to morderstwo 3-letniego dziecka wcześniej męczonego, torturowanego, bitego i gwałconego ! Niech ten kur-wa stary zajob nam powie i niech nam wytłumaczy jakie jeszcze okrutniejsze mogą być morderstwa ?! Albo dajcie mi jego adres, bo kur-wa nie wytrzymam !!! Ponadto pytam, czego tych zajobów uczą tyle lat na prawniczych wyższych uczelniach ?!!!!! Tam też trzeba przeprowadzić reformę i to jak najszybciej !!!!!!!!
Les2020.02.7 20:37
Nazywa się Paweł Juszczyszyn . Jego tatuś Adam był aktywnym członkiem PZPR i jeszcze bardziej aktywnym funkcjonariuszem ORMO. Jest niezłomnym sędzią Sądu Okręgowego w Olsztynie i wzywa i pozywa kogo chce ! Dla niego prokuratura i Izba Dyscyplinarna się nie liczy, bo powołana przez Ziobrę jest nielegalna, a ID nie jest sądem. Ten niezłomny Juszczyszyn chciał wyrolować cały system sądownictwa, ale w dniu 3.02.2020 Izba Dyscyplinarna orzekła, że Paweł Juszczyszyn jest zawieszony w obowiązkach zawodowych na czas postępowania ID w jego sprawie i obniżyła mu uposarzenie o 40% . Jego adwokaci nie weszli na salę rozpraw uznając ID za nielegalną. Teraz obydwoje adwikatów Juszczyszyna staną przed Izbą Dyscyplinarną ! Oj, dzieje się ! Juszczyszyn oznajmił 4.02.2020 po wyroku zawieszenia, że jest gotowy do orzekania ! No to widzicie Polacy, dotąd zamiast uczciwie pracować to oszukiwał, przekraczał dozwoloną prędkość, okradał zwykłych ludzi, nawet własnej żonie nie odpuścił w dzieleniu się alimentami – a kiedy pogoniła go Izba Dyscyplinarna – to oznajmił, że jest gotowy do orzekania ! Teraz panie Juszczyszyn to my mamy pana orzekanie w ostatniej części przewodu pokarmowego ! W O N !!!
katolik2020.02.7 20:33
dlaczego ci ludzie się zbierają, chyba już z tym cofaniem z własnym rozumem przesadzają ,ale to właśnie są skutki wpływu szatańskiego dna mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna, które podjudza do zadymy społecznej
Foster2020.02.7 20:28
To jak to jest - wyrok sądowy można bezkarnie podrzeć i wrzucić do kosza tak jak to zrobił prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie ?
Nimrodel2020.02.7 20:33
To nie był wyrok, wyrok w sprawie pana sędziego Juszczyszyna dopiero będzie
Foster2020.02.7 20:50
To był projekt uchwały sędziów, którą prezes jako prowadzący zebranie sędziów miał obowiązek poddać głosowaniu, bo wcześniej przystał na poszerzenie porządku zebrania o przegłosowanie zgłoszonych uchwał.
Adam S2020.02.7 20:27
Juszczyszyn, po rusku mówi się: idi ty na ch.... Ten język ubecki pomiocie winieneś rozumieć od urodzenia.
Russian Teacher2020.02.7 22:44
Nie «idi ty na ch…», lecz «idi ty w chu­j» albo lepiej «idi ty w pizdiec».
JS2020.02.7 20:19
Wyroki sądowe były i są towarem. Protestujący sędziowie widzą w nowych przepisach zagrożenie dla zarabiania na tym towarze (usługach), dla swojej ohydnej działalności, za którą będą teraz odpowiadać. Zamknie się im możliwość dorabiania szybkich i bardzo dużych pieniędzy, nie jak w przypadku lekarzy i ich kopert 200, 500, 5000 zł ale 100.000 zł i więcej. Przykładowy cennik sędziowski Stronniczość na rzecz firmy - 100.000 i więcej Uniewinnienie - 50.000 Złagodzenie - 25.000 Umorzenie - 50.000 Oddalenie skargi - 5.000 Za kradzież cukierka o wartości 40gr - surowa, dotkliwa kara. Zwolennicy KO-PO pragną właśnie takiego wymiaru (nie)sprawiedliwości. Co tam prawo i sprawiedliwość, one są ale dla biednych, dla głupich. Ci oszukani, skrzywdzeni biedni i głupi, których wierni PO-KO mają w pogardzie otrzymają wieczną radość w Niebie a wy wielbiciele nieprawości, pogardy i deptania maluczkich otrzymacie swoją zapłatę ale nie myślcie, że będzie to Niebo, czego wam nie życzę. Pozdr.
Maciekk2020.02.7 20:38
Załóżmy, że te bzdury na temat jakiegoś cennika mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. W jaki sposób te nowe przepisy ukrócą tego typu proceder? Chętnie przeczytam jakieś wyjaśnienie(z odwołaniem do konkretnych przepisów), bo z mojego punktu widzenia taki sędzia mógłby nadal dorabiać w ten sposób, tak długo jak jednocześnie jest posłuszny wobec obecnej władzy. Wszczęcie postępowania dyscyplinarnego ma charakter czysto uznaniowy z punktu widzenia rzecznika dyscyplinarnego, więc jeśli nie będzie mu ono na rękę, to dyscyplinarki nie będzie.
JS2020.02.7 21:48
Nie czytałem najnowszych przepisów dyscyplinowania sędziów i nie będę ich czytać. Właściwym osobom zostawiam ich egzekucję. To co jest, to dopiero wstęp do oczyszczania środowiska,któremu została powierzona władza. Przepisy powinny być takie aby powstrzymywały sędziów przed zejściem na drogę łamania, bezczelnego naginania prawa i sprawiedliwości dla nieuprawnionych korzyści. Oczywiście przepisy winny być jasne, proste, krótkie i wyczerpywały sedno tematu. Tylko o to chodzi. Pozdrawiam
Maciekk2020.02.7 22:01
No tak. Ciekawy jestem, jak będziesz rozpatrywał tego typu przepisy, jak się zmieni władza i jakiś lewak dżenderysta zacznie ustawiać sędziów po swojemu. Bo te przepisy prowadzą tylko i wyłącznie do tego, że ten kto ma władzę wykonawczą może sobie ustawiać sędziów tak, jak mu pasuje. Ale reforma.