Przerażające! Rzeź chrześcijan w Burkina Faso - zdjęcie
14.10.19, 18:00Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Przerażające! Rzeź chrześcijan w Burkina Faso

16

W Burkina Faso giną kolejni chrześcijanie. Władze Burkina Faso poinformowały o dwóch atakach, w których terroryści zabili 29 osób.

Dżihadyści chrześcijanom stawiają ultimatum - przejście na islam albo opuszczenie domów. Tych, którzy się nie podporządkują, zabijają.

Ekstremiści pierwszy raz uderzyli w maju. Sieją terror głównie na północy i wschodzie kraju. W atakach zginęły dotąd setki osób, a z domów uciekły prawie dwa tysiące osób. Zabijają ludzi, u których znajdą Biblię, krzyż, czy różaniec.
Za pośrednictwem Caritas lokalny Kościół katolicki organizuje pomoc dla ofiar terroru i uchodźców. Obejmuje ona opiekę medyczną dla osób chorych i starszych oraz pomoc psychologiczną dla ludności.

Współpracownicy organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie sądzą, że do wrogich działań ktoś podżega. Jest to - jak piszą - ktoś, kto "dostarcza ekstremistom broń do zabijania swoich braci, z którymi żyją w pokoju od lat". Podkreślają, że rodziny napastników są im znane, "a jednak z dnia na dzień staliśmy się wrogami". Zwracają także uwagę, że broń używana przez dżihadystów nie jest produkowana w Burkina Faso. Dlatego odpowiedzialnością za kryzys i wzrost przemocy w kraju obarczają "organizacje międzynarodowe, które dbają jedynie o swoje zyski".

W Burkina Faso większość stanowią muzułmanie. Chrześcijanie to grupa liczącą między 10 a 20 procent populacji. Większość z nich to katolicy. Kraj jest podzielony na 3 archidiecezje i 12 diecezji.

W kraju działa wiele grup islamistycznych, w tym związane z Al-Kaidą, tzw. Państwem Islamskim.

 

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze (16):

andrzejhahn32019.10.15 1:25
zapomnieli chrzescijanie ze zbrodniczym kosciolem katolickim na czele jak przesladowali i mordowali ludzkosc.......................
Mahammed 2019.10.15 4:49
A ty jako wybitny znawca historii i kultury chrześcijańskiej masz wiele na ten temat do powiedzenia? Może zaczniesz od tego jak naczelny kozojebca ze swoją bandą wyżynał chrześcijan w Chartumie i okolicach, oraz dojdziesz do tego, że obecni naśladowcy tego zboczeńca nadal zgodnie z zaleceniami tego idioty mordują tych, którzy głoszą miłość i starają się żyć zgodnie z nauką Pana Jezusa? Puknij się w swój pusty caban, może echo podpowie ci co jest prawdą....
der2019.10.15 7:56
Co raz głupszych was matki rodzą.
RHQQ22019.10.14 21:29
Oj tam oj tam, 29 ofiar i od razu rzeź, katastrofa? To co powiedzieć o 200 milionach ofiar papieża Grzegorza IX, czy o ofiarach arcybiskupa Stepniaca czy przywódcy nazistowskiej Słowacji księdza Tiso?
der2019.10.15 7:53
A co dopiero o tobie powiedzieć. Taka mała gnida a nienawiść może nawet większa. Może po śmierci się spotkasz z co niektórymi to sobie pozgrzytacie ząbkami.
Jack Em2019.10.14 19:49
Islamskie ścierwa jak stada głodnych świń !!!
abcd2019.10.14 18:22
Czy heretyk Bergoglio zwany papieżem już wypowiedział się w tej sprawie?
abcd2019.10.14 18:23
Wypowiedział się już dawno: http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/documents/rc_con_cfaith_doc_20180801_catechismo-penadimorte_pl.html
JONASIK2019.10.14 18:21
Te monoteistyczne religie sa jednak porąbane. Ciagle wypisuja sobie "Gott mit uns" i ida zabijac "innych" Jak tu polubić ludzi religijnych, jak tak sie zachowuja?
der2019.10.15 7:51
Najgorsza jest jednak głupota. Ona zabija najwięcej. Szkoda że nie boli bo może wtedy zamiast wypisywać bzdety na poziomie podstawówki byś dbała o leczenie. A tak to choroba postępuje.
otto2019.10.16 19:08
czyś ty zwariował zupełnie? Gott mit uns to wypisywał niemiecki ateistyczny system zwalczający religie, katolicką w szczególności..
ZERRO2019.10.14 18:21
Dzisiaj rano pani profesor Środa powiedziała, że abp. Jędraszewski jest "niezrównoważony psychicznie".
Jan Radziszewski2019.10.15 10:24
jeżeli wybrańcy zła vel środa", ich Iluminaci, się nie nawrócą wczas, to wówczas pan i ich władca powita ich z diabelską radością. Takim wybrańcom towarzyszy, odprowadza ich, do miejsca wiecznego przebywania, bardzo liczna eskorta. I tak cesarz Fryderyk II Hohenstauf, zstępował z orszakiem 5. 000 jeźdźców, zbrojach ognistych. Jakby z żarzącego się powietrza, powodującym niezwykłe skwierczenie i parowanie wody wokoło, jakby zstępujący w otchłań, byli rozpaleni żywym ogniem. Należy tu wspomnieć, że cesarz Fryderyk II, był kilkakrotnie ekskomunikowany, przez papieży - jako heretyk, czarownik i krzywoprzysięzca. A jego śmierć w grudniu 1250 r. przydarzyła się właśnie podczas, jednej z jego kolejnych wypraw wojennych przeciw papiestwu. (wg świadectwa świadka, zakonnika OO Franciszkanów z Sycylii, któremu udzielił powyższych informacji, jeden z owych mrocznych rycerzy, który grobowym głosem, oświadczył mu, że ci tak liczni rycerze, odprowadzają cesarza Fryderyka II, w podziemia góry Etny – która w średniowieczu uważana była za przedsionek piekła. Wszyscy walczący z Bogiem, nie chcą pamiętać słów Ewangelii, mówiącej o bojaźni Bożej: „Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.” (Mt. 10,28); „Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie!” (Łk. 12,4-5) Czy może inny wyrok usłyszą wybrańcy zła Iluminaci jak Katarzyna? „- Niebo nie jest dla ciebie” tak jak jedna z potępionych dusz, powiedziała z rozkazu Bożego: „Z powodu kalumnii –oszczerstw jestem potępiona na wieki, bez żadnej nadziei i ulgi. Nie możecie mi pomóc. Pomyślcie o swojej wieczności, póki macie jeszcze czas. Uwiodłam kapłana, wiele razy popełniałem ten sam straszny grzech. Nie chciałam się nawrócić i znienawidzić nieczystości. Teraz jestem zatracona na zawsze. Zaraz po śmierci Jezus powiedział mi: - Katarzyno - niebo nie jest dla ciebie.” (…) będący świadkiem ww. zdarzeń adwokat Silvio Calloca, (…) nie ochłonął jeszcze ze zdumienia, gdy usłyszał inny, zachrypnięty głos dorosłego człowieka. Rozpoznał, że jest to jego krewny, który należał do Masonerii i przed śmiercią wzgardził sakramentami. Tak mówił on do adwokata: „Cierpię, nie ma dla mnie żadnej nadziei, jestem potępiony w ogniu wiecznym. Nieustannie przeżywam straszne męczarnie” (Nie naużywajcie Mojego Miłosierdzia.
Dc2019.10.18 6:30
Co raz wiecej ludzi sie budzi, to niesamowite.
anonim2019.10.14 18:13
Czy to aż taki problem dowiedzieć się kto napastników finansuje?!
Jan Radziszewski2019.10.15 9:42
NMP 12.09.br Najsmutniejsze w tym jest to, że wielu polskich biskupów i kardynałów intronizowało w tajemnicy Lucyfera na króla, swojego pana i władcę i wcielają teraz w praktyce, masoński mistrzowski plan zniszczenia Kościoła Świętego od wewnątrz. Zwykli ludzie coraz mniej mogą liczyć na swoich kapłanów, a agenci masonerii i Mosadu, oraz różnych innych wywiadów wielu państw, pracują usilnie, aby skłócić wszystkich ze wszystkimi, a zwłaszcza polskie duchowieństwo. Gro środków na ten cel przeznaczają Niemcy i bogaci żydzi chazarscy. Obecnie jest wielki spadek wszelkich powołań, zwłaszcza powołań kapłańskich. Jest to skutek masowego wprowadzania do kościoła funkcji świeckich szafarzy Komunii Świętej.