Prymas apeluje ws. protestów: ,,Nie powodujmy podziałów, nie przekraczajmy granic'' [Wideo] - zdjęcie
26.10.20, 18:04fot. yt/radio maryja

Prymas apeluje ws. protestów: ,,Nie powodujmy podziałów, nie przekraczajmy granic'' [Wideo]

48

Po ostatnich profanacjach kościołów z apelem o wystudzenie emocji, a także o traktowanie siebie nawzajem z należytym szacunkiem do protestujących zwrócił się prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak.

Do szeregu protestów doszło na terenie wielu miast polski po tym, jak Trybunał Konstytucyjny uznał niekonstytucyjność tzw. przesłanki eugenicznej. Doszło do ataków na policję, ale także do dewastacji miejsc kultu oraz obrażania osób duchownych.

Prymas Polski w nagraniu umieszczonym w mediach społecznościowych powiedział:

- Ostatnie dni przyniosły nam także liczne protesty społeczne. Są one wyrażane niekiedy w sposób bardzo gwałtowny, zdecydowany, ostry i raniący innych. Bardzo proszę o wzajemny szacunek, o to, byśmy nie przekraczali granic

Dodał także:

- Bardzo proszę, aby były one miejscami pojednania i jedności. Nie powodujmy podziałów, nie rozrywajmy, nie przyczyniajmy się do tego, aby te podziały były jeszcze głębsze

Poprosił również o uszanowanie świątyń i odstąpienie od ich dewastowania.

Ksiądz prymas wyraził dość łagodnie, to co w wielu katolikach i przeciwnikach aborcji wywołuje dużo silniejsze emocje.


mp/twitter

Komentarze (48):

Polak2020.11.3 12:49
Panie Polak, wasza sekta się już wystarczająco ośmieszyła, a i społeczeństwo już wam pokazało że 25 października wylądowaliście na śmietniku historii.
Foster2020.10.27 18:25
Podstępnie, w zmowie z PIS, naruszyliście kompromis aborcyjny. Młodzi to czują i widzą. Każdy z myślących Polaków był w dniu wydania na niewinne kobiety tzw. wyroku, mocno wkurzony.
Anonim2020.10.27 13:44
Po dobroci nie zrozumieliście. Czas na rozmowy się skończył. Teraz jest czas żebyście wypierd🙈lali.
PRECZ z koszerną mafią lawendową w KK2020.10.27 10:20
na tego prymasiego purpurata wystarczy spojrzeć, żeby wiedzieć, że on jest członkiem lawendowej mafii, która jak nowotwór zagnieździła się w Kościele i infekuje Go swoimi czosnkowymi fekaliami.
Gryf2020.10.27 8:26
Prymasowi Polski i wszystkim przedstawicielom 'Kościoła otwartego" , bezobjawowego, bez smaku jak zwietrzała sól nadająca się tylko na podeptanie przez ludzi, wszystkim biskupom i księżom- masonom, karierowiczom, lawendowym biskupom i księżom, byłym agentom bezpieki, dedykuję te słowa Pana naszego Jezusa Chrystusa: ' Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął. Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej." (Łk12, 49-53)
masoni, precz z Kościoła!!2020.10.27 6:33
prymasie(hi)! swoje jałowe apele wsadź sobie w stringi! Wiarygodny Duszpasterz Kościoła-Wspólnoty Wiernych, zamiast pieprzyć jałowe frazesy i delektować się ciepełkiem hierarchicznego gniazdka wymoszczonego na miarę bizancjum, staje OSOBIŚCIE w jednym szeregu z Wiernymi i ze wszystkich sił broni świętości miejsca i wiary!
Lucyfer w Kościele2020.10.27 6:02
to jest ten prymas? nie! to jest narcystyczny (jak większość hierarchów) purpurat karierowicz! który zamiast fizycznie stawić się w świątyni i bronić SACRUM przed bluźniercami i wziąć w duszpasterską opiekę wiernych, to on apeluje i mości przyrodzenie w wygodnym fotelu i pewnie myśli, jakiego koloru stringi ubierze w następnym dniu.
Mała162020.10.26 23:21
Ten prymas jest odrealniony, albo w zmowie z lewakami
JANOSIK2020.10.26 21:54
Lod pol roku nikt go nie slysol,a jak w warsiawce pod d...m sie pali to sie lodezwol,sycko ok, byles sie pod Giewont nie wybieral i nie gwarzyl zes Polak .Pozdro
B.2020.10.26 21:54
Lewacki bełkot. Ten "prymas" to katastrofa! Franciszek wyznaczył po prostu karierowicza, który ma osłabić Kościół w Polsce. A tak naprawdę nie ma papieża, nie ma prymasa, wierni pozostawieni sami sobie.
B.2020.10.26 21:59
I lewacki tępy bełkot zalewa też prawicowe i katolickie portale. Odpowiecie wy ciężko przed Bogiem łotry z piekła rodem.
Polak2020.10.27 7:22
B., skocz mi na warsztat.
ryszard2020.10.26 20:27
Stalin zanim rozpoczął akcję wielkiego wymieszania narodów w Rosji sowieckiej, poprzedził ją powszechnym ludobójstwem a aborcja i uderzenie w wiarę, była jednym z zastosowanych wtedy środków (zdziesiątkowane społeczeństwo pokornieje, zmniejszoną liczbę łatwiej mieszać a demoralizacja, poprzez aborcję i brak wiary, niszczy jego solidarność ). Dziś mamy do czynienia jakby z powtórzeniem tamtego scenariusza, tylko na nieporównywalnie większa skalę. Pandemia działa znacznie sprawniej niż wielki głód, a totalna obyczajowa i fizyczna blokada prokreacji, skuteczniej niż upaństwowione zabiegi. Współczesna powtórka tego szaleństwa, obejmującego dziś cały świat jest nieporównywalnie precyzyjniejsza, zarówno jeśli chodzi o organizację, jak inżynierię finansową czy środki technologiczne. Cel jest jednak bardzo podobny.. Stworzenie jednolitego społeczeństwa niewolniczego, w jednym wielkim ogólnoświatowym państwie, po to aby chronić władzę wybranych i ich stan posiadania. To są powody dla których rozmowy z najemnym "mięsem ulicznym" nic nie dadzą (przeciwnie rozzuchwalą tylko), Trzeba rozpoznać i zaatakować mózg. Kościół (a ściślej współpracujące kościoły chrześcijańskie) póki co, ma ku temu wciąż jeszcze odpowiedni potencjał. Tym potencjałem są miliardy inteligentnych wyznawców ( lojalnych apostołów Chrystusa). Proszę tylko pomyśleć jak (przy wykorzystaniu środków informatyki i miliardów informatorów w całym świecie) potężny zasób wszechstronnej informacji wiedzy i decyzji można stworzyć.
ryszard2020.10.27 7:51
Stalinowi to odpowiadało ale wiadomo, kto to wszystko wymyślał i załatwiał.
Pawel2020.10.26 19:56
JEZU KTO TERAZ JEST PRYMASEM POLSKI>NARODOWCY BRONIA KOSCIOLA A POLAK BELKOCZE >POLAK ZREZYGNUJ<DLA DOBRA KOSCIOLA
JM2020.10.26 20:44
Uczony się znalazł. Po podstawówce.
Anonim2020.10.26 19:28
Ale jaja oni nawet 100 tyś nie potrafią uzbierać tak jak narodowcy w warszawce . Same patole wyszły bluzgać, pod patronatem ateistów celebrytów z tvn.
sdfgh2020.10.26 19:26
to katopedofile podzialy robia i gwalca polskie dzieci.
Rick Sanchez2020.10.26 19:24
Ciekawe czy cały PiS da radę schować się na Nowogrodzkiej przed tłumem czy będą jakieś zawody w całowaniu prezesa na czas
Zimny lech.2020.10.26 19:19
Gdyby ministrancji zachodzili w ciążę aborcja byłaby sakramentem.
Ewa2020.10.26 19:11
Za późno dziadek. Maszyna wkurwu ruszyła. Jak nie chcesz byc rozjechany to podnoś kiece i uciekaj
matis892020.10.26 19:06
Miłem być poddany aborcji ale się ukryłem w odbycie
Też TAPEK2020.10.26 19:03
To wszystko z tą bolszewicką hołotą --- to odwet za wielkiego konia -- Koń zorientował się że PIS chce zabrać owies i przerobić konia na zebrę Tego i ruskiemu koniowi za wiele
Topek2020.10.26 18:59
Kościół jakie żniwo zasiał takie teraz zbiera, dlatego nie powinien się dziwić takiej reakcji młodzieży
Foster2020.10.26 18:54
Czy widział ksiądz biskup pląsających w tanecznym uścisku najważniejszych polityków rządu PIS na przyjęciu u o. Tadeusza Rydzyka ?. Ludzie to widzieli, zapamiętali i wiedzą dlaczego akurat PIS - owski TK (pod prezesurą towarzyskiego odkrycia Prezesa mgr Przyłębskiej) wydał w czasie epidemii wyrok dewastujący kompromis aborcyjny. Dla Polaków dzisiejszy Kościól = PIS.
matis892020.10.26 19:17
Bzdura, obecnie lewactwo to największe włazityłki PISu. Dumnie noszą kondony na głowach od PISu i pierwsi do przyjęca szczepionek bubli od PISu........ itd. Lewactwo to obecnie największe włazityłki PISu.
Jarek2020.10.26 18:54
Do tego doprowadziliście Wy ePISkopat. Szantażujecie polityków. A teraz każecie kobietom rodzić potworki, które umrą zaraz po porodzie lub za kilka miesięcy. Sprawdźcie jaka jest pomoc państwa dla takich rodzin - nie ma jej. Ile jest hospicjów dla takich małych dzieci? Jak są one finasowane przez państwo? Czy nie zależy Wam na jakiejkolwiek godności życia? Apelujesz o pokój i ostudzenie emocji. Najpierw opanuj swoich podwładnych - bo 70% Cię nie słucha. PIS pokazał co oferuje rodzinom osób niepełnosprawnych. Wiele matek nie ma posad w kilku radach nadzorczych jak "Pani" Godek i nie ma kasy na nianie dla swoich niepełnosprawnych dzieci. Nie mam na myśli dzieci z zespołem Downa, ale cięższe przypadki. Ci ludzie mają piekło na ziemi. Ale tego chcą biskupi, aby maluczcy mieli piekło na ziemi, a oni będą się pławić w luksusach licząc na wdowie grosze i samochody od bezdomnych.
co za brednie2020.10.26 19:18
Po pierwsze nie nazywaj chorego dziecka potworkiem, potworne to jest zabijanie dzieci. Jak ulegniesz wypadkowi, będziesz miał zdeformowaną japę i resztę ciała to też będziesz potworkiem czy chorym człowiekiem? Po drugie to właśnie PiS zadbał o dzieci zdrowe i chore poprzez 500+ i inne programy, żaden poprzedni rząd tego nie zrobił
Jarek2020.10.26 19:26
No właśnie, co za brednie - wybierz się do hospicjum perinatalnego i zapytaj, jaką ma pomoc od rządu PIS
Anonim2020.10.26 18:47
Prztyczek w nos od Franciszka Papież Franciszek to prawdziwy skarb Kościoła. Mimo, że nie jest Polakiem i teoretycznie mógłby podarować sobie dyplomatyczne spięcia z polską nuncjaturą, nominując przykładowo Jędraszewskiego dla świętego spokoju, ten postanawia stanąć w kontrze. To musi być olbrzymi cios dla mocno podstarzałych już dostojników, którzy przecież uwielbiają się obnosić ze swoimi zaszczytami. Papież zapewne domyślał się, że taka nominacja mogłaby przynieść więcej szkód, niż pożytku dla polskiego kościoła, mimo, że ten twierdziłby zapewne odwrotnie. Taki uskrzydlony kościół wobec wszystkich stawianych mu zarzutów o pedofilię, czy brak apolityczności mógłby na polskim poletku jeszcze bardziej manipulować “wyimaginowanym” poparciem papieża. A tak, wydaje się, że Franciszek postawił sprawę jasno. Polscy Biskupi nie idą śladami ewangelii, więc nie należą im się żadne tytuły. Stanowczość zdaje się być tu jedyną receptą i cale szczęście wie o tym sam biskup Rzymu.
matis892020.10.26 19:00
Niestety Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik oficjalnie stanął na czele lewandowo-gejowskiej mafii i pedofili. Do tego Bergoglio wybitnie uwielbia politykować religijnie i globalnie za co ma wielkie wsparcie od lewakoateistów. No i problem w tym że Bóg w Biblii jednoznacznie potępia gejowską sodomię, a Bergoglio wprost walczy tu z Bogiem. A prymas Polak popierający Bergoglio jest tu tylko tchórzem który nie wie gdzie stanąć by chronić swój tyłek. Taka nauka płynie dla niego od Bergoglio. Ale nie dziwi że to lewakoateiści masowo stali się największymi włazityłkami swojego Pana Głowy Watykanu Bergoglio i to bardziej od wszystkich religii.
Anonim2020.10.26 18:46
Jeżeli dla jednych człowiek to obraz Boga, który ma godność i wartość, dla innych zaś środek zaspokojenia żądzy władzy, seksu, bogactwa, materiał do produkcji leku, kosmetyku, eliksiru młodości, czy też rak planety, którego trzeba tępić, to różnice i to zasadnicze są. Możemy oczywiście kłamać i udawać, że ich nie ma, a z bliźnim się można zabliźnić!
Też Anonim2020.10.26 19:02
Anonim, ile wypiłeś?
matis892020.10.26 18:44
Polak to lewus od Bergoglio dlatego jego gadki są idotyczne i żenujące. Gdzie potwierdzenie że aborcyjnie mordowanie dzieci jest złem godnym potępienia ??????? Za taką idiotyczną lewacką gadkę nie ma szacunku ani u lewactwa popierającego aborcję, ani u katolików oczekujących katolickiej nauki i wsparcia na wojnie. Od prymasa dostajemy za to jego mordę w kubeł i gadki cioty która nie wie po której stronie stanąć chroniąc swoją dupę. Polak to lewacki tchórz.
Prymas apeluje ws. protestów:2020.10.26 18:38
,,Nie powodujmy podziałów, nie przekraczajmy granic'' Po ostatnich profanacjach kościołów z apelem o wystudzenie emocji, a także o traktowanie siebie nawzajem z należytym szacunkiem do protestujących zwrócił się prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak. Do szeregu protestów doszło na terenie wielu miast polski po tym, jak Trybunał Konstytucyjny uznał niekonstytucyjność tzw. przesłanki eugenicznej. Doszło do ataków na policję, ale także do dewastacji miejsc kultu oraz obrażania osób duchownych. Prymas Polski w nagraniu umieszczonym w mediach społecznościowych powiedział: - Ostatnie dni przyniosły nam także liczne protesty społeczne. Są one wyrażane niekiedy w sposób bardzo gwałtowny, zdecydowany, ostry i raniący innych. Bardzo proszę o wzajemny szacunek, o to, byśmy nie przekraczali granic Dodał także: - Bardzo proszę, aby były one miejscami pojednania i jedności. Nie powodujmy podziałów, nie rozrywajmy, nie przyczyniajmy się do tego, aby te podziały były jeszcze głębsze Poprosił również o uszanowanie świątyń i odstąpienie od ich dewastowania.
val2020.10.26 18:37
niestety ale obecna niby "pobożna" władza działa ramię w ramię z służkami NWO, ta cała awantura z aborcją jest tego DOWODEM!!! mamy w tej chwili poważniejsze wręcz EGZYSTENCJALNE problemy - zbliżający się krach gospodarczy i finansowy , przekręt na szczepionkach i totalitarne zapędy władzy. lewackie bojówki chodzą na globalistyczno-sorosowym pasku, zamieszki kryją inne sprawy i pomagają wprowadzić stan wyjątkowy, ale niektórzy są widać za głupi na szerszy ogląd
Anonim2020.10.26 18:33
Marta Lempart o wyroku TK: - To nie jest Trybunał Konstytucyjny, to jest grupa osób, która się spotkała w dawnym budynku Trybunału, a potem pani Przyłębska wydała oświadczenie. Pani Przyłębska jest magistrem prawa, ja też jestem magistrem prawa, a nie udaję prezeski Trybunału Konstytucyjnego.
🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈2020.10.26 18:30
Pamiętajcie za tydzień znów NAP.IERDALAMY na kościoły z ogólnopolską akcją "Słowo na Niedzielę" !
verizanus2020.10.26 18:25
Jak granice będą pilnowane to ich nikt tak łatwo nie przekroczy. Jak się uda wszystkich nawrócić na katolicyzm to w kwestiach zasadniczych podziałów nie będzie
ladychapel2020.10.26 18:23
Dla PiSu - wszyscy myślący inaczej - to wróg. Tak jak komuna znajdowała na wrogów różne epitety - tak PiS czyni to samo. Ci protestujący M Ł O D Z I ludzie, to lewactwo, masoneria albo sataniści. PiS używa języka komuny, którą wyborcy PiS kochają i chłoną jak chłonniaki te wstrętne epitety. Niestety, Polska to liczny kraj ale ilość z jakością nie idzie tu w parze... Knajactwo i kołtuństwo - to dzisiejsza Polska
8882020.10.26 18:21
Dokonuje się egzorcyzm w narodzie polskim i nic dziwnego, że zło musi zamanifestować Pan Jezus mówił siostrze Faustynie że wywyższy Polskę w potędze i świętości... ale musi poprzedzić nawrócenie. Św.Jan Paweł II zmarł w wigilię Bożego Miłosierdzia to szczególny znak bo ustanowił to święto i poświęcił sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Święty Jan Paweł II wskazał główne grzechy z jakich mamy się wyzwalać, jednym z nich jest aborcja. Siostra Faustyna Kowalska w rozmowie z Jezusem zapytała o dzieci nienarodzone które urodzą się nieuleczalnie chore z wielkim cierpieniem a Jezus odpowiedział jednym zdaniem " to dzięki tym dzieciom świat pozostaje przy istnieniu ... https://www.youtube.com/watch?v=6Vvcv3_XKPA
Anonim2020.10.26 18:20
Zdetronizować tych eunuchów! Przejąć kościelne ziemie, budynki i złoto! Dofinansować służbę zdrowia, ośrodki kultury i nauki! Tu jest Polska a nie Katolandia! Zerwać konkordat a katabasów zapędzić do roboty!
Anonim2020.10.26 18:17
Prymas ma rację. Tylko kto z komentujących katolików na Frondzie się do tego dostosuje? Garstka.A to katolicy powinni słuchać prymasa a nie lewacy i ateiści.
Marek2020.10.26 18:12
Czy jego ekscelencja żyje na bezludnej wyspie.Te podziały są. Może mamy wdać się w dyskusje z szatanem. Gdzie byłeś wczoraj ,dlaczego nie było Cię z wiernymi broniącymi swoich kościołów. Jest eminencja zwykłym tchórzem bez wiary. Może mamy wziąc kredki i rysować chodniki jak na zachodzie gdy są szlachtowani
Linkc2020.10.26 18:14
Na bezludnej chmurze
ole2020.10.26 18:11
Jak się boisz, schowaj się do dziury. Wszak Jezus powiedział: " Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je. a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je."
klaus2020.10.26 18:09
jak najszybsze ujawnienie esbecji w kosciele byłej SB .
Eminencjo!2020.10.26 18:08
Marnowanie czasu. Bolszewicki bat robi wrażenie na ich doopach i przyjemność.