Prokuratura dementuje informacje ,,GW'' ws. Macierewicza - zdjęcie
26.04.19, 11:45

Prokuratura dementuje informacje ,,GW'' ws. Macierewicza

3

„Nieprawdą jest, że zostało wszczęto śledztwo przeciwko Antoniemu Macierewiczowi” – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która odniosła się do „zawierającej nieprawdziwe informacje” publikacji „Gazety Wyborczej”. „Na próżno GW i reszta piątkowiczów cieszy się z decyzji prokuratury, rutynowo realizującej orzeczenie sądu” – stwierdził z kolei sam Antoni Macierewicz.

 

"Wyborcza" stwierdziła w czwartek, jakoby prokuratura wojskowa prowadziła śledztwo "w sprawie przekroczenia uprawnień w czerwcu 201 roku" przez Antoniego Macierewicza, wówczas ministra obrony narodowej. Zawiadomienie o wszczęciu takiego śledztwa miał otrzymać według "Wyborczej" Tomasz Piątek, autor głośnej książki o Macierewiczu. Według Piątka byłego ministrowi miałoby grozić "do 10 lat więzienia".

Antoni Macierewicz pełniąc jeszcze funkcję ministra złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Piątka w postaci "stosowania przemocy i gróźb wobec urzędnika państwowego". 

„Antoni Macierewicz nie ma statusu procesowego w tej sprawie, nie jest ani świadkiem, ani tym bardziej osobą podejrzaną. Postępowanie prowadzone jest w sprawie” – podała tymczasem prokuratura wojskowa.

"„Postępowanie jest rezultatem decyzji Sądu, który nakazał prokuraturze przesłuchanie pracowników MON, którzy przygotowywali zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez autora książki. Realizacja czynności wskazanych przez Sąd jest na końcowym etapie. Po wykonaniu czynności zleconych przez Sąd prokurator wyda decyzję merytoryczną w sprawie” - czytamy dalej w komunikacie.

bsw/tvp info

Komentarze (3):

Polak Ateista Dumny Gej2019.04.26 14:35
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.26 14:34
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11110zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
jajakolewak2019.04.26 13:09
To może przypomnę, jak rok temu informację Dudzie i Morawieckim będącym personami non grata w Białym Domu, dopóki nie zostanie cofnięta nowelizacja ustawy o IPN też nazywaliście "fake newsem": http://wyborcza.pl/7,75399,23108846,bialy-dom-dudy-i-morawieckiego-nie-przyjmujemy-dopoty.html