Prof. Żaryn: ,,Wałęsa to człowiek, który nigdy nie przyzna się do błędów'' - zdjęcie
31.08.20, 19:48fot. janzaryn.pl

Prof. Żaryn: ,,Wałęsa to człowiek, który nigdy nie przyzna się do błędów''

19

W związku z wydarzeniami sierpnia 1980 scena polityczna roi się o komentarzy i opinii zarówno pozytywnych jak też negatywnych. W sposób skandaliczny wypowiedział się marszałek Grodzki, który obecnym związkom zawodowym zarzucił współpracę z demokratycznie wybranym rządem. Wypowiadał się też w butny jak zawsze sposób były prezydent i również uczestnik tamtych wydarzeń Lech Wałęsa i chwalił się, że to on wycofał rosyjskie wojska z Polski, co jak zauważa wielu działaczy i historyków, jest próbą pisania przez Wałęsę alternatywnej historii Polski.

W rozmowie z portalem dorzeczy.pl postawę Lecha Wałęsy skomentował prof. Żaryn. Mówi on o megalomanii Wałęsy oraz fakcie, że wszedł on w konflikt z rządem śp. Jana Olszewskiego.

Profesor Żaryn powiedział:

- Wydaje mi się, że Wałęsa kontrolując swoje opowieści może je adresować do tych w Europie, którzy są zainteresowani większą aktywności Rosji na terenie Europy. W kontrze do Stanów Zjednoczonych, w których już w listopadzie dojdzie do wyborów prezydenckich. Być może obecna doktryna ulegnie zmianie i głos Wałęsy jest próbą pokazania, że istnieje

Jak podkreśla prof. Żaryn, Jan Olszewski chciał wejścia do struktur NATO, podczas gdy Wałęsa opowiadał się za pozostaniem pod wpływami Rosji. Z tego też może wynikać narracja przyjęta przez Wałęsę, w której próbuje szukać usprawiedliwienia za decyzje, które wówczas podejmował.

Profesor podkreśla też:

- Wałęsa to człowiek, który nigdy nie przyzna się do błędów. Dla niego motorem napędowym jest mówienie o rzeczach w taki sposób, aby odsuwać pewną odpowiedzialność. Trzeba jednak zauważyć, że na kanwie obchodów 40-lecia powstania Solidarności wyłania się wyjątkowa rola Wałęsy.


mp/dorzeczy.pl

Komentarze (19):

ala2020.09.3 12:05
Wałęsa to kapuś. Zawsze żył w luksusach za forsę z totolotka, a teraz mu brakuje do życia….
Anonim2020.09.1 16:31
Wałęsa to zadaniowany błazen. Kiedy dziś przyjrzeć się filmom z 31 sierpnia 1980 roku, w oczach wałęsy wyraźnie widać strach i niepewność, które pokrywa błaznowaniem i żarcikami. On dobrze wie, co by się stało, gdyby ktoś głośno powiedział, jaką rolę ma w rzeczywistości do spełnienia. Wyjątkowość jego roli polega tylko na tym, że jest wyjątkowym cwaniakiem i oszustem bez sumienia, czemu towarzyszy wyjątkowa pycha i megalomania. Gdyby kto inny stanął na czele Solidarności, na przykład Gwiazda, byłoby zupełnie inaczej, ale wałęsa parł do przodu, bo wiedział, że ma za sobą bezpiekę, inni związkowcy nie byli aż tak odważni. Nie wiem, czy kiedykolwiek "urwał się" służbom ze smyczy; nie sądzę. Wystarczyło, ze kiszczak, który miał jego teczkę, pogroził mu palcem i Bolek szedł grzecznie przy ubeckiej nodze. Właśnie na tym polegała jego WYJĄTKOWA ROLA, panie profesorze Żaryn. Przecież on całe życie był skupiony na tym, żeby jego teczka nie została ujawniona, miał i ma obsesję na tym punkcie, więc nie mógł "urwać się" kiszczakowi, a służby i ich szef bezposrednio lub wykorzystując charakter wałęsy, który znali doskonale - rzadzili Polską z tylnego siedzenia, choć nie wszystko im się udalo tak, jak chcieli. Czy to się skończyło? Nie wiem. Jeśli Bolek atakuje teraz Jana Pawła II, to wpisuje się w lewackie ataki na Kościół. Nie wiem, czy podpowiada mu takie działanie własne cwaniactwo, czy tez ktoś, kto obok niego stoi. Podejrzewam, że Bolek ma więcej za pazurami, niz płatne donosicielstwo. Nie daje mi spokoju wybuch w 1995 roku w wieżowcu, w którym mieszkał major Hodysz. Zginęło w nim 21 osób, okoliczności sa co najmniej dziwne, wg prof. Cenckiewicza było to działanie UOP na zyczenie wałęsy, gdyż podejrzewano Hodysza o przetrzymywanie teczki Bolka. Na szczęście wałęsa wrócił do roli błazna i zapewnia jedynie watpliwą rozrywkę tym, którzy interesują się polityką. Ale uważam, że rola wałęsy była i jest CAŁKOWICIE NEGATYWNA dla Polski i Polaków. Na szczęście jego rola dawno sie skończyła.
JM2020.09.1 12:07
Niech sobie ten zboczeniec Polak Ateista Dumny Gej pisze co chce. Ja nie bedę z idiotą polemizował. Najlepiej byłoby aby nikt nie reagował na jego idiotyczne i bezczelne wypowiedzi. On się wtedy podnieca i mokro w spodniach mu się robi.
OZ2020.09.1 10:24
Wałęsa to przede wszystkim UZIEMIONY KABEL.
toni2020.09.1 7:21
Gdyby się przyznał to dobrze wie że on jego rodzina jest skasowana, tak jak zrobili z rodziną Kuklińskiego
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.1 0:09
Przepraszam wszystkich, proszę o wybaczenie
Apel2020.08.31 22:42
Czytelnicy Frondy! Ponieważ to antypolskie bydlę o nazwach: katolicka kretynizacja polski 🇵🇱, ladychapel, Polak Ateista Dumny Gej, JPIII i in. jest coraz bardziej chamski, wulgarny i bluźnierczy, a administracja portalu nie robi nic, by wpisy tego zboczonego idioty kasować proponuję, by maksymalnie dużo użytkowników dokonywało rozmaitych losowych, lapidarnych, humorystycznych wpisów korzystając z jego nicków. W ten sposób przynajmniej rozmyjemy jego szatańską działalność.
Podaje ci nazwisko jednego z największych2020.08.31 23:07
skorvvysynów na tym forum. Nazywa się Jan Hertrich-Woleński. To jest 8o-letni parch nie tylko antypolski, ale antykatolicki. Należy do tych szmondaków żydowskich B'nai B'rith – Loża Polin. Jego ulubiony zwrot to cyt.: "Yebałem Jezusa w duupę a Maryję w mordę!"
Jarosław Karłowaty2020.09.8 19:58
przecież lożę B'nai B'rith reaktywował w 2007 roku twój idol Kaczyński Lech jednocześnie wprowadzając świętowanie w Knesecie (daw. sejm) święta Chanuki, lożę B'nai B'rith jaką szkodliwa Polsce zdelegalizowano w 1938 roku, to jak to jest ty występujesz przeciwko swoim panom, których do życia przywrócił Kaczyński L. , ty jesteś większym cymbałem od tego, którego krytykujesz
ebz2020.08.31 22:00
No i co z tego , że Łukaszenka nie przyznaje się do błędów ? Jest u siebie . Będzie się byle komu tłumaczył ? Jako rycerz zakonu Putina , W Doope Yebanych , tylko mistrzowi zakonu się tłumaczy ... w sypialni na Kremlu . A napewno nie Polskim Panom , bo to biali z niesprawdzonym DNA .
Uwaga Uwaga !!!2020.08.31 22:02
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 !!!! 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" !!!!
Anonim2020.08.31 22:43
To takie Radio Erewań?
r2020.08.31 21:56
ZSRR i Układ warszawski w tym PRL obalili masoni - Gorbaczow, Rockefeller itd - celem była i jest globalizacja = rząd światowy. Jaruzelski i Kiszczak to wykonawcy na Polskę a ci co nie chcieli kończyli jak Caucescu. "Solidarność na zawsze" to hasło hymnu związków zawodowych napisanego w USA w 1915r. Wałęsa, Wojtyła, rewulocjoniści Solidarności i obrońcy PRL, WSI, SB, służby itd - wszyscy grali jak im służby z USA i ZSRR grały - jak powiedział to później J Bush: "oni tańczą my gramy". Tak jest do dziś.
Glaudiusman2020.08.31 21:35
Skoro są niezbite dowody, to jego żadne wypowiedzi nie są nikomu potrzebne. Teraz jest już czas na ciemną i zimną celę, z marnym wiktem i bez opierunku. Taka kuracja dobrze leczy nieuzasadnioną butę i megalomaństwo, zupełnie bezpodstawne zresztą.
ebz2020.08.31 21:31
No i co z tego , że Wałęsa nie przyznaje się do błędów ? Jest u siebie . Będzie się byle komu tłumaczył ? Gospodarz ? Gościowi , którego nie zapraszał ?
A2020.08.31 21:27
Doprawdy niepojęte skąd w was tyle żółci. Rocznica porozumień, które podpisał Wałęsa... No cóż, trzeba w niego walić tak długo aż się zrobi fioletowy. Za chwilę zacznie się sezon na Owsiaka i tak w kółko. Nie korci was czasem, żeby napisać coś pozytywnego? Coś co nie będzie zaglądaniem ludziom pod pierzynę, lub waleniem w przeciwników politycznych waszych sponsorów? Tak wygląda katolicyzm? To ja nie chcę.
Glaudiusman2020.08.31 21:38
Nie wolno popierać zdrajców sprawy polskiej, a wymienieni tacy są niestety. Wielką orkiestrę mam zupełnie za nic i nigdy nie dałem ani grosza. Nie dla oszustów.
stan2020.08.31 21:55
Gdyby nie Anna Walentynowicz, Wałęsa podpisywałby umowę stoczniowców z komuną o podwyżce płac i nic więcej. Strajk jako lokalny, zakończyłby się w ciągu kilku dni i być może nadal rządziłaby PZPR. Wałęsa od 4 lat już nie pracował w stoczni, został przywieziony do niej przez marynarkę wojenną. Nie należy zakłamywać historii. Wałęsa po opublikowaniu listy TW od razu przyznał się do podpisania kilku dokumentów w SB, ale bardzo szybko wszystkiego się wyparł. Gdyby zachował się godnie, nie szedł w zaparte i teraz nie fałszował historii, pozostałby wielkim. Czasy komuny były okrutne, gdy po wojnie rządziła żydokomuna, Żołnierze Wyklęci mówili, że niewielu nie dało się złamać, przyznawali się do niepopełnionych win. Myślę, że totalna opozycja zupełnie straciła rozum, gdy porównuje PiS do reżimu komunistycznego lub faszystowskiego, a może to tylko takie straszne nieuki?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.31 19:57
boluś kiedyś zasadził dwa kartofle i teraz zbiera plony...