05.06.20, 20:35Prezydent Andrzej Duda na Górnym Śląsku/Prezydent.pl

Prezydent o ratownikach górniczych: prędzej czy później cię wydobędą i dadzą z siebie wszystko

W ramach kampanii prezydenckiej urzędujący prezydent ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda był dzisiaj z wizytą na Górnym Śląsku, gdzie spotkał się z ratownikami górniczymi.

Mówił o ich ciężkiej i odpowiedzialnej pracy oraz o ratowaniu ludzkiego życia.

Poniżej całość wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Dzień dobry, szczęść Boże wszystkim Panom Ratownikom i wszystkim górnikom, wszystkim ludziom pracy Górnego Śląska!

Bardzo się cieszę, że mogłem dziś przybyć tu, na Górny Śląsk, i moje spotkanie z mieszkańcami Śląska rozpocząć od wizyty właśnie tu, w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego – miejscu, które dla całej społeczności Górnego Śląska ma tak wielkie znaczenie.

Tu właśnie na co dzień pracują i dyżurują ci, którzy niosą pomoc. Bardzo dziękuję wszystkim Panom Ratownikom za obecność, za dzisiejsze spotkanie, za to, że będziemy także mogli porozmawiać o codziennej służbie, jaką realizują, służąc przede wszystkim swoim kolegom – ich bezpieczeństwu, temu, by zawsze nieść im pomoc w najtrudniejszych sytuacjach.

To ogromna część jednej z najważniejszych tradycji, które towarzyszą górnikom praktycznie od połowy XIX wieku, a które dzisiaj należą już do żelaznego kanonu kultury, tradycji i tożsamości górniczej. Mianowicie to, że możesz być pewny, że zawsze po ciebie przyjdą, że nigdy nie zostaniesz na dole w kopalni, że prędzej czy później cię wydobędą i dadzą z siebie wszystko, by jak najszybciej cię uratować, jak najszybciej do ciebie dojść i wydobyć cię żywego.

Do samego końca wierzą, że idą po tego, kto spokojnie wróci do domu, do swojej rodziny, kim rodzina nadal będzie mogła się cieszyć – ojcem rodziny czy synem, bliskim. Właśnie to towarzyszy ratownikom górniczym w codziennej służbie i z całą pewnością jest ich absolutnym powołaniem: niesienie pomocy do ostatniej chwili, do ostatniego tchnienia.

Moją wizytę tu rozpoczęliśmy od złożenia wieńca pod pomnikiem upamiętniającym wszystkich tych, którzy nieśli pomoc, ale przede wszystkim – którzy niosąc pomoc, sami oddali swoje życie.

Co to znaczy: służba ratownika górniczego? Tam właśnie można zobaczyć, z czym musi się liczyć ten, który schodzi na dół, do kopalni, w warunki, w które żaden przeciętny, zwykły człowiek nie odważyłby się zejść. Tam, skąd inni uciekają, ratownicy górniczy idą i wynoszą swoich kolegów. Chwała Wam za to! Z całego serca w imieniu Rzeczypospolitej i wszystkich Polaków ogromnie dziękuję za tę służbę.

Górnictwo – zwłaszcza węgla kamiennego, ale oczywiście także miedziowe, bo i o nim nie wolno zapominać, i wszystkie inne rodzaje górnictwa podziemnego – ma w Polsce wielki etos i każdy zdaje sobie sprawę, że jest to praca niezwykle trudna i niezwykle ryzykowna. Tym bardziej ryzykowne jest niesienie pomocy tym, którzy już stali się ofiarami czy też uczestnikami różnego rodzaju wypadków czy katastrof górniczych.

Ale właśnie z tej ciężkiej pracy wyrosła tradycja Górnego Śląska i to, jak dzisiaj całe nasze społeczeństwo postrzega górników, ich pracę i Śląsk: jako miejsce, gdzie mieszkają ludzie ciężkiej pracy, ale też ludzie odważni i przede wszystkim tacy, którzy nie obawiają się właśnie trudu, także związanego z ryzykiem, jakie wynika z tego szczególnego rodzaju pracy. A ciężka praca tu, na Górnym Śląsku, była zawsze. To wspomniane kopalnie, huty, wiele innych zakładów.

Ale dzisiaj to także walka o nowoczesność, to wyrastające tu, na Śląsku, w różnych miejscach, firmy, które rozwijają dziś najnowocześniejsze technologie. To ogromny postęp, wielka ambicja – także rozwoju gospodarczego. To dziś bardzo wiele pięknych zielonych miejsc, które zupełnie zmieniają istniejący przez dziesiątki lat stereotyp czarnego, węglowego Śląska.

Ludzie zaczynają dziś inaczej patrzeć na Śląsk. Staje się on symbolem rozwijającej się polskiej kultury, staje się symbolem odbywających się tu wielkich międzynarodowych wydarzeń, jak choćby konferencja COP24. Śląsk staje się symbolem otwierającej się, eksplodującej ambicją nowoczesnej gospodarki.

Trudno zatem się dziwić, że Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została przez tygodnik „Financial Times” uznana w 2019 roku za drugą co do atrakcyjności specjalną strefę gospodarczą na świecie, zaraz po tej, która jest w Dubaju.

Mówię o tym, dlatego że w ostatnim czasie, w ostatnich dniach bardzo dużo mówimy na temat inwestycji w Polsce i naszych ambicji. Mówiłem o tym na przekopie, który zmierza do budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną, mówiłem przy okazji prezentowania aktualnego stanu przygotowań do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Mówiłem o tym przez ostatnie dni w różnych miejscach naszego kraju, bo jest teraz czas na to, by Polska pokazała swoją wielką ambicję i byśmy zrealizowali inwestycje nie tylko te wielkie, lecz także mniejsze, które są nam potrzebne do tego, by kraj dynamicznie się rozwijał.

Śląsk – zarówno Górny, jak i Dolny – są takimi właśnie miejscami, gdzie jest bardzo wiele nowoczesnej myśli technicznej, gdzie jest wielka ambicja, a przede wszystkim wielka wola pracy; ciężkiej pracy, także tej, która później przechodzi w pracę przy biurkach, komputerach, w pracę, która polega na pracy intelektualnej, na nowoczesnej myśli.

Właśnie taki Śląsk chcemy budować: który będzie łączył piękną, niezwykłą tradycję i swoją wielką ambicję z tym, by Polskę wynosić na wyżyny. Nie mam żadnych wątpliwości, że dzisiaj rola Śląska jako naszego centrum pracy, myśli, gospodarki – trwa. Cały Górny Śląsk jest naszym wielkim regionem biznesowym, naszym wielkim centrum gospodarczym – niech tak będzie i niech tak się rozwija.

Chciałbym, byśmy ze wszystkich sił w tym właśnie zakresie wspierali Górny Śląsk. Byśmy tworzyli takie rozwiązania, które będą pomagały ludziom, by mogli właśnie tę swoją doskonałą myśl i ambicję uzewnętrznić; by mogli działać jak najlepiej.

Dziękuję władzom regionalnym i lokalnym w śląskich miastach za to, że swoją działalnością wspierają na co dzień rozwój o takim właśnie profilu – i to widać. Chcę podkreślić bardzo mocno: to widać! Dziękuję więc za wszystko, co dziś dzieje się na Śląsku: od tej ciężkiej służby, która ratuje życie, jest służbą swojemu koledze, drugiemu człowiekowi, aż do samego końca – poprzez wielką ambicję, wielką wiarę w sukces.

Wielką ambicję także tego, by Śląsk stawał się nie tylko najsilniejszym gospodarczo, lecz także najpiękniejszym zakątkiem naszego kraju i śmiało konkurował z najatrakcyjniejszymi miejscami w Polsce nie tylko pod względem gospodarczym, lecz także kulturalnym, rozrywkowym oraz możliwości osobistego, codziennego rozwoju.

Tego życzę wszystkim mieszkańcom Górnego Śląska, wszystkim tym, którzy czują się sercem związani ze Śląskiem, a także wszystkim, którzy ze Śląska pochodzą. Szczęść Boże!

 

Prezydent.pl

Komentarze

adam2020.06.7 16:40
Takich ludzi jak dr Sykulski cenie sobie bardzo , bo wskazuja nam "cieniasom " problemy , ktorych na codzien nie dostrzegamy . A jak to porownamy do dzialnosci A.Dudy i poprzednikow , to sytuacja nasza nie wyglada ciekawie . Wezmy dla przykladu tak szumnie pokazywane zdjecia jak Duda podpisuje Strategie Bezpieczenstwa Narodowego . ( a tak nota bene potrzebowal na to az pieciu lat ... , i co podpisal , to poslluchajcie profesjonalisty w tym temacie ) . Analiza tego tak waznego dokumentu dla naszych politykow , decydentow wojskowych i sluzb specjanych oraz sygnal dla sasiadow zostala zrobiona wlasnie przez dr Sykulskiego - znanego geostratega - w telewizji wRealu24 " WAŻNE! Czy Polska jest bezpieczna? L. Sykulski o Dudzie i Strategii Bezpieczeństwa Narodowego!". Albo na YT. Czy tez najswiezzy jego wywiad w Mediach Narodowych "Trwa nagonka na Polskę! "Mamy do czynienia z ignorancją strategiczną!" | dr L. Sykulski" . Jeszcze jest na YT. Ktos kiedys ukul takie sformulowanie na okreslenie wiekszosci dyplomatow jako " dyplomatolki ". A pozniej sie dziwimy , ze nas obcy z taka latwoscia kiwaja . Gdy tak na chlodno i bez emocji porownamy to , co mowi dr Sykolski do dzialan naszych przywodcow , to czlowieka ogarnia przerazenie z jakimi dyletantami mamy do czynienia . Nie wierzysz ? To skonfrontuj to sam .
ryszard2020.06.6 8:57
Nie sposób nie odnieść wrażenia, że atak koronawirusa na polski węgiel jest dziwnie uporczywy. Może więc warto zestawić fakt (potwierdzony badaniami medycznymi), że jest duży procent ludzi którzy przechodzą zakażenie zupełnie bezobjawowo choć sami są idealnymi roznosicielami tej zarazy, z faktem żywotnego zainteresowania samozwańczych republik zachodniej Ukrainy (ługańskiej i donieckiej, ale również Rosji, w upadku wydobycia węgla w Polsce. Żebyśmy znów nie byli zaskoczeni faktem, że współczesne wojny (tak militarne jak i gospodarcze) bywają hybrydowe.
PiS to taka sama hołota jak PO i lewica2020.06.6 8:56
Tylko PISowska hołota ogłupila ludzi rozdawaniem najpierw im zabranym pieniądzem. Oto kolejny absurd: oczka wodne cha cha cha Chyba jakiś WSIOk mu doradził, Może Soloch odziedziczony po Komoruskim? https://www.youtube.com/watch?v=bl300kWJWx0
Elektor2020.06.6 9:36
To prawda. Cała ta banda PiS PO SLD i PSL to banda antypolskiej hołoty. Banda be4zczelnych g...ów.
Elektor2020.06.6 8:04
Duda to taka typowa chamska hołota jest! Oburzonym pisowcom zalecam zajrzenie do słownika języka polskiego. Tak jak wasz poseł mówi, nie jest to słowo obraźliwe.
Jerzy2020.06.6 5:07
Mosze Szumowsky im te maseczki przykleił do twarzy, czy co???? Nie róbcie reklamy temu pajacowi, zdejmijcie to i rzućcie mu pod nogi - sezon przeziębieniowy minął!!! Niech sobie ten zapasiony, ryży debil w końcu to uświadomi...
adam2020.06.6 1:39
Obejrzyj sobie nagranie z poselskiej komisji : " SKANDAL! Agenci Mossadu w POLSKICH służbach specjalnych ? G. Braun: Hańba Wam!" - na YT. Porazajace , co ? Ale prawdziwe . Gdybym tego nie widzial , to nie uwierzylbym . Wiedzialem , ze PO to zaprzancy . A PIS to przyjaciele naszych wrogow , ale to co zrobily obie te partie na tej komisji , to wlos sie jezy . A tu sie okazuje , ze polityk z Konfedracji stanal jako jedyny w obronie interesow i bezpieczenstwa Polski . Nie wierzysz ? Sprawdz sam . ps. To niezly przyklad , kto tu jest prawdziwym agentem . Niektorzy zarzucaja , ze Konfederacja to agenci Putina . Gdyby to byla prawda , to G.Braun glosowalby jak reszta . Czyli za tym , ze w naszych sluzbach specjalnych moga sie znalezsc funkcjonariusze obcych wywiadow .
Otto2020.06.5 22:10
https://www.trzaskowski2020.pl/
Leszek2020.06.5 22:05
https://jerzyzieba.com/polityka
Leszek2020.06.5 22:04
Rozdział 1 KONSTYTUCJI !!! PRZEPISY OGÓLNE Art. 1 1. Partia polityczna jest dobrowolną organizacją, [….] dążącą do sprawowanie władzy publicznej. To jest zapisane w Konstytucji, która mówi : władza należy do… NARODU ! To co? Mamy w Polsce jakieś śmieszne „dwuwładzie”? Taką mamy „karykaturę” Konstytucji. Władzę ma partia rządząca i… jednocześnie Naród? To, w takim razie : kto w takiej sytuacji ma w Polsce władzę NADRZĘDNĄ, no bo nie może być dwóch „Bogów” Władzę NAD Narodem ma mieć Partia rządząca czy Naród ma mieć władzę NAD Partią rządzącą? Jak drogi Czytelniku chciałbyś, żeby było? Chciałbyś mieć władzę, czyli nadzór na poczynaniami rządu? Czy chciałbyś, żeby grupka ludzi (rząd) miała władzę NAD Tobą? Chciałbyś mieć władzę nad poczynaniami rządu - tak? No tak, bo Konstytucja mówi : „władza należy do Narodu”, czyli do Ciebie! No ale… Tobie, czyli członkowi Narodu, który niby ma władzę nie podoba się jakaś ustawa, która stworzył rząd. Rząd, nad którym na szczęście Ty, obywatel, masz władzę, bo… tak mówi najważniejszy dokument prawny w Polsce czyli Konstytucja. Super. To USUŃ ustawę, która Ci nie odpowiada! Proste? Bardzo, ale… nie w Polsce. Dlaczego? Dlatego, bo nie mamy WETA OBYWATELSKIEGO, co jest absolutną podstawą demokracji. Chciałbyś mieć nadzór nad tym jak pracują Twoi wybrani posłowie? Przed wyborami obiecują i obiecują, gawiedź temu wierzy… Robią ludzi w konia kłamiąc im w żywe oczy. Ktoś Ci obiecał, że Ci naprawi samochód jak tylko mu go dostarczysz do jego warsztatu. Ale czy po dostarczeniu samochodu zrobi, zreperuje, wymieni dokładnie to co ci OBIECAŁ, że zrobi? Dostarczasz mu swój samochód, a on wyprawia z nim co tylko mu się podoba, bo tak mu powiedział… jego szef. Ty obserwujesz co on z Twoim samochodem wyczynia. Widzisz, że nie robi tego co obiecał, psuje Ci samochód!! A Ty… ty teraz możesz tylko obserwować, bo on już nie odpowiada przed tobą, on odpowiada przed swoim szefem!! i NIC nie możesz zrobić. Gdyby to chodziło o Twój samochód… takiego mechanika byś natychmiast wywalił i obciążył go kosztami prawdziwej naprawy. Ale jeśli tym „samochodem” jest Polska? Nic nie zrobisz, bo taki jest system. To można BYŁO zmienić. Niestety, szansa na zmianę przez GRUPĘ jaką myślałem będzie Konfederacja została zniweczona w wyborach sejmowych. Wiedzieli CO zrobić.. każdy z nich wiedział! Nie zrobili, bo oni też, jak powiedzieli – Idą PO WŁADZE. Jeden z baaaardzo znacznych ich przedstawicieli PRZED Wyborami do Sejmu powiedział : „Nie po to idziemy po władzę, żeby się nią z kimkolwiek dzielić”. Taka jest prawdziwa twarz Konfederacji. 2 500 przedsiębiorstw uciekło przed systemem do innych krajów. Dzisiaj dwóch poważnych przedsiębiorców z całymi rodzinami przeprowadził się do innego kraju. Dlaczego ? P
Leszek2020.06.5 22:02
Chcecie usunąć taką straszną, uwłaczającą godności każdego Polaka ustawę? Jak? Następnym protestem? Oni oglądając ten protest w TVP będą popijać szampana i do rozpuku śmiać się z protestujących? No to JAK taką ustawę usunąć? Nie ma jak. A możliwość ta to PODSTAWA DEMOKRACJI, no więc GDZIE JEST ta demokracja w Polsce, która podobno „ma się dobrze” ? Amerykańska ustawa 447 to już jakaś poważna aberracja… Ustawa Kongresu USA wymierzona w Polskę godzi w interes Polski jak ŻADNA ustawa do tej pory. Co to jest interes Polski? To WASZE PIENIĄDZE. Wasze i WASZYCH przyszłych pokoleń. PLANY JEJ WPROWADZANIA W POLSCE przez polski zostały UJAWNIONE, za to powinien wylecieć cały rząd. I co? Polacy wybrali ten… sam rząd. Czy Ty, Polaku czy Polko chcesz, żeby ta dewastujące Polskę ustawa była wprowadzana przez polski rząd? Polski? Jeśli nie chcesz… to to zatrzymaj! Jak? WPROWADŹ ustawę ZABRANIAJĄCĄ takiego rozbioru Polski. Jak to zrobić? No właśnie zebrano 200 000 podpisów… propozycja tej ustawy została przekazana do Sejmu, który wywali to do śmietnika. TAK BĘDZIE… Dlaczego? Bo mogą! Dlaczego mogą skoro to my, polski Naród mamy władzę i możemy im NAKAZAĆ, żeby taką ustawę wprowadzili? Nie, my, Naród, nie możemy niczego. „Jak to nie możemy, skoro mamy to zapisane w Konstytucji! Władza to My, Naród ! Czyżby? Tak to powinno być, a jak jest naprawdę? Aaaa… i tutaj dochodzimy do sedna sprawy. My, Naród NIBY mamy konstytucyjnie zagwarantowaną władzę, ale… jak udowodniłem NIE MOŻEMY jej wykonać. Tym samochodem pod marką „Polska” możemy jechać i kierowcy możemy mówić, gdzie ma jechać, ale… to kierowca ma w rękach kierownicę i jedzie tam, gdzie mu się zechce i nic nie możesz zrobić. Kto ma władzę? Kierowca! Mało tego kierowca, którego SAM wybrałeś, żeby kierował samochodem. Tak jak ten kierowca, polskie rządy od 30 lat kierują Polską tam, gdzie chcą lub tam, gdzie im każą. Nawet jeśli jest to szaleńcza jazda bez trzymanki, bez przestrzegania prawa, wbrew interesowi pasażerów. Nawet jeśli pasażerowi widzą, że się za chwile roztrzaskają… Czy to można zatrzymać… można i to bardzo łatwo… Polska doszła do niewyobrażalnego ZADŁUŻENIA Polaków. A ja Was pytam KTÓRYCH Polaków? Was 20 czy 30 latkowie ? Gdyby tylko!! To WASZE dzieci są zadłużone… bo KAŻDE rodzące się w Polsce WASZE dziecko ma ok. 100 000 zł długo do spłacenia… Ile Wasze dziecko będzie miało do spłacenia z tych 100 000 zł w dniu urodzin, kiedy w wieku ok. 20 lat będzie MOGŁO to spłacać, bo pójdzie do pracy? Policzcie. To być może już nie Wy będziecie spłacać… Wtedy Wy… będziecie gnić na ochłapach zwanych emerytura, a z tego co wiemy - na emerytury za 20 czy 30 lat też kasy zabraknie. Żeby była jasność : NIE CHODZI i PIS, bo gdyby wygrało PO to czy byłoby inaczej, no nie! Dlaczego? Bo… o tym wszystkim decyduje GRUPKA ludzi, czyli Partia, bo partia to WŁADZA ! Władza NAD Narodem. Ta kpina z Polaków wynika z … KONSTYTUCJI !
Leszek2020.06.5 22:01
Tytuł w mediach : „Braun, Winnicki, Berkowicz w obronie polskich bogactw! Powołano 'Zespół ds. bogactw naturalnych Polski” Co ten zespół będzie robił? Czekam na KONKRETNE DATY(!!) nie debaty !! Daty PROGRAMU obejmującego : 1. Uruchomienia zgazowania polskiego węgla na cele energetyczne 2. Uruchomienia użycia wody i skał o wysokie temperaturze jako ENERGII dla Polski 3. Uruchomienia wydobycia gazu i ropy naftowej w celu UNIEZALEŻNIENIA Polski od ich zakupu z innych krajów 4. Uruchomienia polskich kopalń tytanu, molibdenu, ziem rzadkich itd… Słyszymy: „ten czy tamten ostro w Sejmie o….” Albo : „Zaorał tego czy tamtego,” Albo : „UJAWINIŁ w Sejmie.. to i tamto…” A co ujawnił w Sejmie Robert Majaka? Robił interpelacje za interpelacją, wszystkie wagi PAŃSTWOWEJ, czyli ważne dla WAS !!! I co??? Nic… „Masowe trucie Polaków, Glifosat…” Sumliński (Popiełuszko), Gadowski, Michalkiewicz, i inni… ujawniają AFERY za aferą, tylko CO Z TEGO? Co tych ich informacji wynika PRAKTYCZNEGO? Dobrze, że je mówią, że je ujawniają, ale… Co z tego? Brak działania… Gdzie jest rozliczenie tych złodziei, którzy ukradli Wam WASZE pieniądze? Rozliczenie złodziei z poprzednich lat, Gdzie jest Prawo? Gdzie jest sprawiedliwość dla wszystkich okradzionych w ten sposób Polaków. Który rząd tę sprawiedliwość Polakom DAŁ? Prawo w Polsce wielokrotnie nie jest używane do karania złodziei. Prawo w Polsce jest używane do tworzenia z kogoś złodzieja – ja jestem tego najlepszym przykładem. Polskie urzędy z sądami włącznie, łamią prawo, jedno po drugim tylko po to, żeby stworzyć złodzieja. Zadłużenie Polaków jest gigantyczne! Co to oznacza? Oznacza to, że jest źle, a będzie gorzej, mówiłem o tym, w 2018r. Powiedziałem wtedy „wykujcie moja słowa w kamieniu” : wzrosną opłaty za paliwo, energie, wodę, będą DODATKOWE opłaty, akcyzy itd… będzie drożyzna niszcząca najuboższych, wartość złotówki spadnie, inflacja będzie szaleć i 500 plus wystarczy na zakup przysłowiowych wacików. Ludzie wyjdą na ulicę. Przewiduję, że wyjdą… to tylko kwestia czasu, ale… jeśli wyjdą to co? Ma się polać krew? W skrajnym przypadku uruchomią ustawę 1066 – i po Was drodzy protestujący! Ta ustawa 1066 to naplujcie każdemu jednemu Polakowi w twarz. Przez kogo? Przez rządzących! Czyli przez grupkę tych czy tamtych, ale zawsze tych na, których Polacy – ZAGŁOSOWALI ! Policjant z Niemiec, Francji itd… będzie miał przeciwko WAM broń wyposażona w amunicję OSTRĄ ! Zrobią to : zgodnie z USTAWĄ wydana przez Waszych wybrańców !! Czy można taką ustawę usunąć? Oczywiście, ale… nie w Polsce!!
matis892020.06.5 21:59
Duda odetnij się od satanistycznego, apokaliptycznego i masońskiego projektu PIS czyli państwa bezgotówkowego do Znamienia Bestii, gdzie nic nie kupisz i nie sprzedaż bez Znamienia bo będzie satanistyczne państwo bezgotówkowe wspierane przez PIS. Inaczej jesteś takim sami pionkiem masonerii jak ten cały PIS, PO, Wiosna, Nowoczesna, PSL. Globalne masońskie szczepienie to też masoński lewacki projekt wspierany przez PIS.
Leszek2020.06.5 21:59
Prezydent ostatniej szansy Protesty : przeciw Cenzurze Prewencyjnej, 5G ☺ (napluli w Polakom w twarz), GMO, itd…. I co? Nic… Polacy w tej sprawie mają protestować? Polacy mają zadbać o interesy Polski? Czy czasami nie jest to OBOWIĄZEK rządu? Przecież między innymi po to ich wybieramy, a oni przysięgają mówiąc : Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej. Chociażby na tym konkretnym przykładzie widzimy, że tą przysięgę i polski NARÓD, czyli Was Czytelnicy mają tam, gdzie Słońce nie dochodzi.. Protesty są PRZECIW konkretnym USTAWOM ! I co? Ci, którzy te ustawy stworzyli i wcisnęli je nam w gardło… oni te protesty mają gdzieś.. Mają ROZKAZY odgórne! Niekoniecznie z Polski. Niszczy się małe i średnie przedsiębiorstwa, a to dzięki nim macie pracę, dzięki nim może funkcjonować PAŃSTWO… Niszczy się gałąź, na której siedzi polskie Państwo, czyli … każdy jego obywatel. Czym to zatrzymacie ? Protestami? Co Polski Naród może? NIC ! Protesty? To takie pitu.. pitu… Tak, one są głośne, czasami szokujące, wzbudzają SENSACJE, ale efekt : .. pitu… pitu Bezustanne rozmowy w różnego rodzaju telewizjach o tym jak jest źle. Ja nie mam czasu na czcze gadanie, na nieustanne słuchanie „ogłaszanych rewelacji” bez konkretnego działania, żeby to zmienić, zatrzymać… Jeśli sam Premier polskiego rządu mówi, że Polska jest uzależniona od różnego rodzaju korporacji (NIE MOJE TO SŁOWA!) to w takiej sytuacji naiwnością dziecka we mgle jest myśleć, że Polska jest rządzona przez Polski rząd, skoro sam Premier rządu mówi, że ktoś mu wydaje rozkazy. A już naiwnością trudną do opisania jest to, że w takiej sytuacji, Polacy myślą, że obce Polsce korporacje zadbają o interes polskiego narodu, że o interes Polski zadba polski rząd, który NIE RZĄDZI - tylko wykonuje polecenia. Protesty za protestami, Po co? Dzisiaj one już nic nie dają, ani nie robią wrażenia na tych co powinny robić czyli na tzw. WŁADZY. Protesty, to działania SIŁOWE !! A z tym łatwo sobie poradzić! Nie… Nie strzelać… bo to by się rzeczywiście obróciło przeciw rządzącym. W jaki sposób najlepiej mogą przeciw takim protestom zadziałać? Mogą IGNOROWAĆ !
Słowianin2020.06.5 21:44
Im dłużej patrzę na Andrzeja Dudę tym wyraźniej widzę niedostatki pozostałych kandydatów. Żaden z nich nie dorównuje obecnej głowie państwa. Myślę, że w ogóle w polskiej polityce trudno znaleźć kogoś bardziej odpowiedniego na to stanowisko.
Elektor2020.06.6 8:07
Duda to prosta chamska hołota jest każdy obiektywny to widzi. I się nie obrażaj. Wasz poseł Horała słusznie odsyła do słownika języka polskiego. Hołota nie jest słowem obraźliwym.
adam2020.06.7 16:45
To nie jest kwestia patrzenia - mlody czlowieku - ale rozumienia . Wsrod poniektorych glupiutkich kobiet mozna znalezsc podobne motywy glosowania na polityka . Pamietam jedna , ktora na pytanie glaczego glosuje na Kwasniewskiego odpowiedziala : "Jest przystojny i robi na mnie duze wrazenie ".
Rafau Fekalista -primo voto Czaskoski2020.06.5 21:24
O "wstrząsających słowach" Jarosława Kaczyńskiego dyskutowano w programie TVP Info .
arbiter elegantiarum2020.06.5 21:13
Dzisiaj zdecydowałem się obejrzeć Wiadomości TVP - wyglądało to tak, najpierw pokazali Dudę przez 5 minut jak dzielnie broni naszej ojczyzny, potem pokazali Trzaskowskiego i innych kandydatów wyborczych którzy chcą unicestwić nasz kraj, następnie znowu Duda jak wspiera górników na Śląsku, później znowu Trzaskowski który chce Warszawiaków eksmitować z mieszkań no i Duda który tych Warszawiaków przed eksmisją obroni, wreszcie pokazał się materiał z wczorajszej awantury sejmowej gdzie to opozycja tylko przeszkadza Kaczyńskiemu w uszczęśliwianiu Polaków i robi burdy w sejmie - o skandalicznych słowach jakie padły z ust Kaczyńskiego nie było nic.
Han Solo2020.06.5 21:38
nie jest to prawda, pokazano nagranie z Sejmu w wyd. głównym z cytatem na podsłuchu mikrofonu z J.K. kłamiesz
pobudka leniuchu!2020.06.5 21:46
a teraz zdejmij to co masz na oczach i się obudź!
Solony2020.06.5 20:42
Nie pytają Cię o imię... . . . Cześć i Chwała Ratownikom!