01.07.20, 09:42Prezydent Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski/YT/Polsatnews.pl/Radio ZET

Prezydent: Debata powinna być dla wszystkich. Jedna wspólna zamiast trzech utnie spekulacje

Jak poinformował członek sztabu wyborczego prezydenta Andrzej Duda nie weźmie udziału w debacie zaplanowanej na czwartek w TVN, za to „prezydent z przyjemnością się na niej pojawi” na jednej wspólnej debacie zorganizowanej przez wszystkie największe telewizje razem, a więc TVP, TVN i Polsat.

Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel wyjaśnił, że odmowa prezydenta wynika z wcześniejszych zobowiązań medialnych oraz wyborczych.

Fogiel powiedział:

- Tutaj musimy wyważyć plany kampanijne między udziałem w debatach (...) a udziałem pana prezydenta w żywej, bezpośredniej kampanii

Dodał także:

- Andrzej Duda ma jutro zobowiązania wobec mieszkańców, z którymi będzie się spotykał, a z przyjemnością stawi się na debacie TVN, Polsatu i TVP, tak, żeby wszyscy widzowie mogli zobaczyć to starcie i wyrobić sobie zdanie

Telewizja Polsat poinformowała, że we wtorek zwróciła się do Telewizji Polskiej i stacji TVN z propozycją zorganizowania wspólnej debaty dla kandydatów na prezydenta wraz z udostępnieniem sygnału wszystkim zainteresowanym nadawcom telewizyjnym. Debata miałaby być poprowadzona przez dziennikarzy każdej z trzech stacji telewizyjnych.

Do sprawy odniósł się także sam prezydent Andrzej Duda na Twitterze.

Napisał:

- Debata powinna być dla wszystkich, a nie dla wybranych. Uważam, że trzy największe telewizje powinny się porozumieć, zrobić wspólnie debatę i doprosić inne media. To skończy debatę o debacie, niepotrzebne spekulacje i wzajemne oskarżenia.

 

mp/pap

Komentarze

gość2020.07.1 13:14
Czemu zwracacie się stale do tych elektoratów, które były za rozwaleniem i wypaleniem gorącym żelazem tego, co do tej pory dobrego dla Polski i jej mieszkańców zrobił rząd PISu. Oni już tak mają i się nie zmienią. Dlaczego nie mówi się o tym, czemu 35% społeczeństwa siedzi w domu i im wszystko jedno, co się stanie w najbliższym czasie z POLSKĄ, kiedy znowu wróci KOMUNA. To jest jeszcze ta gorsza część społeczeństwa. Bo POmimo tego, że dostają te 500+, 13 emeryturę i inne świadczenia, to im wszystko jedno, kto wygra. A jak im POtem odbiorą to wszystko, to będą się drzeć, jaka im się krzywda dzieje. Podziwiam naszego Prezydenta Dudę, że nie zważając na swoje zdrowie, tak się poświęca dla wszystkich Polaków. Życzę zwycięstwa w II turze.
Michał Jan2020.07.1 11:17
Niech Pan Prezydent siedzi w TVPiS, a Trzaskoszczak w WSI24. Trzaskoszczakowi pytania niech zadaje p. Adamczyk lub p. Holecka, a Panu Prezydentowi - Stokrotka. Na finał - pytanie od p. Rymanowskiego z Polsatu. I będzie gites.
Nesse2020.07.1 11:09
Zastanawia mnie, czemu Duda nie wyszedł z taką wspaniałą inicjatywą w pierwszej turze, tylko tchórzliwie unikał każdej innej opcji oprócz TVP? W drugiej turze naprawdę już mnie nie obchodzą kłamstwa, które kandydaci mają do zaoferowania. Może tylko obejrzę, aby się pośmiać.
Darek2020.07.1 10:34
Cykor. Ktoś taki nie powinien być nie tylko prezydentem i rzecznikiem sił zbrojnych, ale nie powinien sprawować jakichkolwiek funkcji publicznych.
AAAtomek2020.07.1 10:27
W cztery pierwsze miesiące 2020 roku zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło o 98,6 mld zł. Oznacza to, że mamy o 10,13 proc. więcej długu niż na koniec 2019 roku. Już w marcu pękła granica 1 bln zł długu, a na koniec kwietnia zadłużenie Skarbu Państwa wyniosło 1071,9 mld zł ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ https://www.forbes.pl/gospodarka/dlug-publiczny-polski-w-2020-roku-olbrzymi-wzrost-przez-pierwsze-4-miesiace-roku/kmzvdnn
Nesse2020.07.1 10:05
Niemożliwe, czyżby Andrzej obawiał się, że TVN zrobi to samo co TVP?!
Matka Polka2020.07.1 9:48
Dobry pomysł. Chętnie to obejrzę.