Polski Femen "uczcił" Dzień Matki. Czy te panie nie mają facetów, którzy je kochają?  - zdjęcie
27.05.13, 18:06fot. Marta Brzezińska-Waleszczyk

Polski Femen "uczcił" Dzień Matki. Czy te panie nie mają facetów, którzy je kochają?

57

Trudno traktować panie z Femenu poważnie. Ich działalność sprowadza się do świecenia gołymi piersiami na ulicach i robienia zadym z tego tytułu. Polskie aktywistki z tej przedziwnej frakcji wykorzystały także wczorajszy Dzień Matki do tego, by zaprezentować światu swoje wdzięki.

Z okazji niedzielnego święta – tak pięknego i mocno wpisanego w polską tradycję – panie przygotowały specjalną sesję zdjęciową, w której pokazały na co je stać. Album, który opublikowały na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, zatytułowano: „Dzień Matki. Matka Polka w domowej niewoli”. Na zdjęciach bardzo wymownie zaprezentowały przejawy owej niewoli. Otóż według pań z Femenu „niewolą” jest na przykład karmienie piersią dziecka, gotowanie, sprzątanie, a nawet samo zajście w ciążę (o porodzie nie wspominając ). Na wszystkich fotografiach „domowe niewolnice” są oczywiście mocno roznegliżowane (delikatnie rzecz ujmując), mają na szyjach na przykład obroże a na dekoltach napisy: „Perfekcyjna Pani Domu” lub „Darmowy sprzęt AGD”. Osobiście najbardziej przeraziło mnie zdjęcie kobiety, która na brzuchu napisała sobie „życie poczęte”, zaś u szyi uwiązała pętlę, a pod nią umieściła napis: „życie zakończone”. Aby dopełnić tragizmu (czy raczej tragikomedii) obrazka, aktywistka z Femenu w jednej dłoni trzyma książkę z krzyżem (Pismo Święte?), zaś w drugiej – jakiś ostry przedmiot, w taki sposób, jakby zaraz miała go sobie wbić w serce.

Desperackie próby zwracania na siebie uwagi przez panie z Femenu można by uznać nawet za śmieszne, gdyby nie były tak żałosne. Pomijam już to, jak muszą czuć się matki tych dziewczyn (bo przecież jakieś mają). Czy nosiły je w brzuchu przez 9. miesięcy, urodziły, karmiły piersią a później dbały i pielęgnowały tylko po to, by one dziś to wszystko kontestowały, uznając za przejaw patologii i niewoli?

Co ciekawe, może panie z Femenu tego nie wiedzą (albo wiedzieć nie chcą), większość Polek, ba!, większość kobiet na całym świecie, każdego dnia rodzi, karmi dzieci, pierze, gotuje i prasuje i jakoś nijak tego jak niewoli nie traktuje. Powiem nawet więcej – ja sama, wróciłam przed chwilą z pracy i… zrobiłam kolację. Nie tylko dla siebie, dla Męża również (sic!). I cholerka, próbuję wczuć się w rolę niewolnicy i nie potrafię! Bo jakoś niewyobrażalnie wielką frajdę zrobiło mi to małe gotowanie. A już największą radochę sprawia fakt, że jest ten Ktoś, dla kogo można to zrobić. I  że jutro to On będzie na mnie czekał z kolacją, albo zrobi pranie. Być może te biedne, desperacko próbujące szokować kobiety, po prostu nie mają facetów, którzy je naprawdę kochają?

Marta Brzezińska-Waleszczyk  

Link do galerii zdjęć Femen Poland TUTAJ

Komentarze (57):

anonim2013.05.27 18:36
Jakie te baby durne. Jakiś ekshibicjonizm do leczenia.
anonim2013.05.27 18:42
@Piogal Te środowiska tego typu zachowaniami robią w ogóle ,, bardzo złą robotę ". W zasadzie jedynie się ośmieszają i odzierają z własnej godności człowieka i kobiety. Pozdrawiam , i życzę ,, smacznego " , Przyjacielu:)
anonim2013.05.27 18:47
Gdyby to była Kazia Szczuka po trepanacji czaszki to Piogal na widok zwojów mózgowych dostałby intelektualnego pobudzenia ,a tak panie w tym samym temacie, walczące o te same przywileje co on(nie wiadomo jakie) , walczące jedynie dużą nagą dwójką przyprawiają naszego miłośnika unisexu o zawał. To jest zbrojne ramię Kazi Szczuki Piogasiu. Musiałbyś jako faworyt generałowej przypinać im medale do piersi. Domyślam się ,że z obrzydzenia ,w rękawiczkach.
anonim2013.05.27 18:53
Istota tkwi w ostatnim zdaniu - właśnie te panie nie mają nie tylko mężczyzn, ale żadnego człowieka, który by je kochał. W dodatku generują pewien mechanizm, mianowicie tak bardzo chcą mieć tego swojego mężczyznę, że...paradoksalnie swoim zachowaniem płoszą każdego i to tak skutecznie, że nawet przysłowie "każda potwora znajdzie swego amatora" traci zastosowanie, a one tych, których odstręczają nienawidzą za to co same robią i kółko się zamyka. Rezygnacja z ideologii, leczenie z nienawiści i dobry psychoterapeuta (w wielu przypadkach - np. szczukopodobnych to już psychiatra) z pewnością by pomogły. Ale jest warunek: te panie muszą pozwolić sobie pomóc, a one nie tylko nie pozwalają, tylko jeszcze bardziej się nakręcają w tym zamkniętym kole i pielęgnują nienawiść i ideologię co tylko pogłębia ich problem.
anonim2013.05.27 18:54
To dalszy ciąg marszu szmat!!!.
anonim2013.05.27 18:58
@Kamykowa* Tfu!!! Piogal jest orędowbnikiem męskiej miłości .Jemu najbardziej podobałaby się Kaz.Sz bez biustu i z doszytym członkiem!!. Jego rajcuja męskie tyłeczki.Tfu!!!!.
anonim2013.05.27 19:01
Trzeba przyznać, że cycki mają ładniejsze niż poseł Pawłowicz. Która również nie ma faceta, który ją kocha :)
anonim2013.05.27 19:01
"Te środowiska tego typu zachowaniami robią w ogóle ,, bardzo złą robotę ". W zasadzie jedynie się ośmieszają i odzierają z własnej godności człowieka i kobiety." gdyby te panie były kompletnie ubrane i głosiły te same hasła , ośmieszałyby się i swoje środowisko w ten sam sposób. Golizna to jest jedynie dodatek do głupoty. Te baby mają latać na golasa , wymyślaniem farmazonów w imię których one tak latają zajmują się pomarszczone pani "intelektualistki" (Szczuki, Senyszyny, Paradowskie), którym albo nie dane było tak latać ( nie było się z czym obnosić) albo dane już nie jest.
anonim2013.05.27 19:02
A tak poza tym, to brawo Fronda! Coraz odważniejsze fotki wrzucacie :)
anonim2013.05.27 19:07
@Nabi - genialnie to ująłeś.
anonim2013.05.27 19:10
[email protected] Piogal jest orędownikiem sterylności i sterylizacji . Kobieta to siedlisko zarazków jak dotykać to tylko pęsetą , a jak okiem to tylko uzbrojonym.
anonim2013.05.27 19:11
@Kamykowa* Tak , zgadzam się. Odniosłem się jednak dość konkretnie do ,, zawartości " tekstu. Ich argumenty oraz postulaty i tak są kuriozalne , ale tego typu akcjami z pewnością sobie nie pomagają. Pozdrawiam , uzupełniająca Pikadora , Przyjaciółko/Przyjacielu:)
anonim2013.05.27 19:14
Przyjacielu źle przeczytałam Twój wpis i powieliłam obserwacje.Głupie i nieszczęśliwe te dziewczyny, omamione jakąś chorą ideologią.
anonim2013.05.27 19:16
Frondo. To nie są panie, tylko szmaty.
anonim2013.05.27 19:16
Piogal ma rację odnośnie seksu. Mądrzy ludzie trzymają się od tego z daleka.
anonim2013.05.27 19:25
Ach Ci niemądrzy rodzice SzEmiego.
anonim2013.05.27 19:28
Demonizowanie seksu jest dla mnie wyrazem strachu.
anonim2013.05.27 19:30
Piogal wytłumacz to homoseksualistom. Oni raczej dokonują aktów seksopodobnych nie w celu prokreacji.
anonim2013.05.27 19:34
Eee, tylko denerwują. Nawet nie ma na co popatrzeć. To jest kompletnie obrzydliwe. Takiego "sprzętu" w domu nawet za darmo bym nie chciał. Po nagłą cholerę mi obwisłe cycki? Tożto się do niczego nie nadaje. Ani w kuchni nie lubi, do dzieci ma obrzydzenie i nawet wieczorem w sypialni człowiekowi wszystko opada jak tylko popatrzy. Choć w sumie, jak opada, to może właśnie o to chodzi? Takie cycki to lepsze niż antykoncepcja... Na szmelc z takim "sprzętem". Do niczego.
anonim2013.05.27 19:36
Pani Marto, mówi się, że "każda potwora znajdzie swojego adoratora", ale "potwora" a nie patologia. To oczywiste, że one nie mają mężczyzn, którzyby je kochali. Gdyby trzymały cycki w stanikach "push-up" - to może by kogos znalazły, ale jak jakikolwiek normalny facet popatrzy, jak one będą wyglądać w sypialni... Litości!
anonim2013.05.27 19:45
Te idiotki w jednym mają rację: ktoś z nich te idiotki zrobił i jeszcze za to zapłacił. Skoro zostały w systemie edukacji "wychowane" na biurewki i edukatorki to słusznie nie chcą do pracy fizycznej jaką jest często rodzina. Pracy nieraz śmierdzącej (pieluchami) i brudzącej (gary, porządki). Tymczasem należy im się biurko, bezprzewodowy internet do klikania, kawka i koleżanki w pobliżu. Bo mają na to mocne papiery. Jeżeli paniusia ma urodzić dziecko to tylko pod warunkiem niezłej polityki prorodzinnej. Najlepiej trochę takiej polskiej, szlachceckiej: dajmy naszej damie odpowiednią sumę na dziecko, nianię i guwernantkę, środki na klikanie na fejsie, dalekie podróże i nowe książki. Bo grunt to się ciągle rozwijać.
anonim2013.05.27 19:52
[email protected] przepraszam Cię ,ale nie jesteś moim wykładowcą. Do tego miłości nie może mnie uczyć ktoś kto boi się kobiety jako takiej. Mam 12 lat małżeństwa na karku , kłótni, przebaczania i czułości (seksu też ) i zamierzam mieć 3 razy więcej. Nie wiem kto Ci wmawia ,że jesteś dla kogokolwiek autorytetem ,ale zmień doradców bo popadniesz w schizofrenię.
anonim2013.05.27 19:54
[email protected] to też nie jest powód aby homoseksualizm nazwać zdrowiem.
anonim2013.05.27 20:10
"Miłość nie patrzy na płeć, liczy się konkretny człowiek i jego wartość. Jest jakimś paradoksem" w przypadku homoseksualistów jest bardzo duża zmienność partnerów. Nawet w ciągu roku mogą mieć kilkunastu. Rozumiem ,że wartość każdego z nich jest wyjątkowa i konkretnie da się ją doceniać przez góra kilka miesięcy. Albo ten człowiek tak bardzo się dewaluuje albo poznawanie jest nader szybkie i dogłębne.
anonim2013.05.27 20:15
szmaty
anonim2013.05.27 20:16
Redaktorzy Frondy mają p.......dolca na pewnym punkcie . Właśnie przedstawili dowód koronny.
anonim2013.05.27 20:31
Te biedne kobiety nie tylko nie mają faceta, który by je kochał, ale najprawdopodobniej go nie będą miały. A zawdzięczają to tejże sesji zdjęciowej. Przecież ONE NIE POTRAFIĄ KOCHAĆ!!! Nie ma miłości bez ofiary, nie ma też ofiary bez miłości. W jednym mają rację - małżeństwo i macierzyństwo to faktycznie koniec życia (beztroskiego życia singla) i to dla obojga małżonków a początek wspólnej drogi, życia jakby w innym wymiarze. Jak powiedział lis z "Małego Księcia" : "Jeśli się kogoś oswoi, staje się za niego odpowiedzialnym" Te panie nie są odpowiedzialne nawet za siebie - nie szanują własnego ciała. Biedne ...
anonim2013.05.27 20:33
Jeśli nie ma się nic do powiedzenia pozostaje jedynie prymitywna prowokacja. Biedne kobiety o wypaczonej psychice. Biedne, bo nie zaznały prawdziwej miłości i nie poznały Chrystusa. P.S. Oglądanie "faktów" jest równie niesmaczne co powyższa "sesja".
anonim2013.05.27 20:45
Brak rozumu można rekompensować urodą lubmiłą aparycją. Tym kobietom Pan Bóg nie dał niczego.
anonim2013.05.27 21:09
Cycki na Frondzie!
anonim2013.05.27 21:13
Wow, nie myślałem, że z SzEm-em i Piogalem stworzymy klub! Cóż, seks to najdroższy sport świata. Cotygodniowe narty w Alpach w sezonie oraz miesiąc wakacji na rejsie jachtowym to nic w porównaniu z kosztami seksu! A jak wziąć pod uwagę koszty pozamaterialne... Ludzie, ale głupota... No, póki mnie nie odmóżdży - trzymam sie od tego daleko. A co do meritum - po zdjęciach tych pań z femenu (skoro juz prezentują własne wdzięki wszem i wobec) - to faktycznie nie nadają się do niczego. Ani do garów, ani do dzieci, ani do... no, mniejsza o to. Rozpacz. Lepiej by usiadły i przemyślały, czego chcą od życia. Poza rodziną, dziećmi i seksem jest jeszcze MNÓSTWO rzeczy, w jakie mozna się zaangażować. Np. w modlitwę, w pracę, naukę, sztukę (ale tą prawdziwą), w służbę bliźnim... Czasem nie warto zbyt dużo odsłaniać i odzierać świata ze złudzeń dotyczących własnej osoby.
anonim2013.05.27 21:14
Arbiter elegantiae don @ Piogale propagator PO-stępowej nauki Po-winien być usatysfakcjonowany owocem nauki feminizmu, który jak widzimy oprócz obwisłych cycek nie ma nic do PO-wiedzenia. No cóż . Tak, to jest jak się ma tylko inteligencję, i brak daru mądrości i rozumu, to światły umysł zaczyna fiksować i nawet kapelusz na głowie Kazi Szczuki nie jest w stanie ukryć jej etyczno-moralnych deficytów.
anonim2013.05.27 21:15
Muszę was zmartwić, tylko jedna z tych kobiet nie jest w związku, jedna z nich jest mężatką.
anonim2013.05.27 21:15
@mat80: spokojnie, takie cycki to antypornografia i antyerotyka, bez 2-ch zdań. Oglądać takie coś to pokuta, nie grzech.
anonim2013.05.27 21:22
@Wrog_Z_Papieru - znam przysłowie "każda potwora znajdzie swojego adoratora", ale żeby AŻ taka desperacja na świecie istniała? Chyba nie doceniłem siły popędu seksualnego. Tornado, tsunami i wybuch wulkaniu to najwyraźniej pikuś a gradobicie gradem wielkości kurzych jaj to zaledwie mżawka.
anonim2013.05.27 21:23
Te baby doświadczają cienia gehenny, jak potępieńcy. Kiedy zwykłe życie widzi udręką, bezrozumne bydle skacze w ogień by spłonąć. Same sobie uczyniły kajdany z tego co konieczne aby żyć. "Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań będą sobie mnożyli nauczycieli, bo ich uszy świerzbią. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom."
anonim2013.05.27 21:29
No tak, pani redaktor Marta Brzezińska-Waleszczyk jak zwykle (chociaż z nowym nazwiskiem chyba po raz pierwszy) raczy nas prezentacją pornografii (nie wiem, jak to określić). Czy naprawdę konieczne było umieszczenie tutaj tych zdjęć?! Pan Łukasz Adamski miał więcej taktu i zastępował takie ilustracje ludzikami Lego. Fronda już wieloma artykułami zasłużyła sobie na miano Frondelka, choć w tym przypadku bardziej pasowałaby nazwa "Frakt". To ma być portal poświęcony? Dość już tego. Niniejszym żegnam się z Państwem. Pozdrowienia umieszczę w innym miejscu, aby nie pod tym okropnym wpisem.
anonim2013.05.27 23:00
@Lech_Ryś To ci pa piogalu!!.
anonim2013.05.27 23:15
Kilka pijanych idiotek zrobiło sobie "sesję" w jednym mieszkaniu. Drogi frondelku, czasem chyba lepiej zignorować...
anonim2013.05.28 0:00
Czym tu sobie w ogóle zawracać głowę? Skoro ogarnięcie czegoś do jedzenia w miejscu do tego przeznaczonym jest przejawem niewoli i dyskryminacji, to mam nadzieje że te panie nie poumierają z głodu.
anonim2013.05.28 6:56
panie ? nie wyglądają a przy okazji sutki im się zgubiły
anonim2013.05.28 8:01
Mimo braku stylu i wyczucia, te feministki trafiły jednak w punkt. Wystarczy poczytać wasze komentarze i widać jak wy przynajmniej te kobiety traktujecie i przez jaki pryzmat na nie patrzycie. Obwisłe cycki, brak mężczyzny, nie nadające się do domowych prac itp. Trafiła kosa na kamień. Trudno zrozumieć, że dla kogoś ciąża może być faktycznym zagrożeniem, że nie każda matka może karmić piersią, że nie każda chce siedzieć w domu przy obiadkach i sprzątaniu (kiedy w końca sama w tym domu nie mieszka) żal mi ich, że patrzą na życie jako negatywne ekstremum ale skoro wy i wasze myślenie ma reprezentować tą dobrą stronę to dzięki, ja wysiadam
anonim2013.05.28 8:30
@kathenka To twoja twoja teoria czy praktyka?!>
anonim2013.05.28 8:35
kathenko każda matka ssacza może karmić cycem. w naturze wszystkie nieudane osobniki bez tej możliwości dawno temu zmarły bezpotomnie. PS. na co komu baba która nawet domem sie nie zajmie? Ile czasu można mysleć wackiem? PPS. czytałem kiedyś statystykę fajna z GrejtBritan. Otóż - przeciętna wolna brytolka w wieku ~30 obsługuje paszczom trzech kandydatów. Jak juz obsłuży to odkurza w domu raz na miesiąc. Podsumowując - krzywa i brudas.
anonim2013.05.28 8:54
Strasznie to smutne...a przy okazji mało estetyczne.
anonim2013.05.28 9:01
fetyszystki własnych biustów
anonim2013.05.28 9:12
życie Ondreaszku, życie. Zastanawia mnie czy wy męska części tego portalu nie macie dość stereotypów, które społeczeństwo uważa, że mają definiować wasze życie. Te feministki mają dość, choć pokazują to w mocny szokujący sposób. Wrzucono ich do jednego worka pt "kobieta musi" podczas gdy każdym z tych zadań może się podzielić z partnerem, ustalić co kto i kiedy, na temat obowiązków domowych można chyba coś ustalić (skoro statystycznie i kobieta i mężczyzna pracują), seksu można nie uprawiać, opieką nad dzieckiem można się podzielić, karmienie piersią choć wskazane to konieczne nie jest (i czasami biologia na to nie pozwala- choroby czy mała ilość pokarmu). Ile razy ktoś wypomniał, że te kobiety pewnie partnerów nie mają i czują się niekochane podczas gdy większość z nich są w związkach (z resztą co to nas obcych obchodzi)
anonim2013.05.28 10:52
kathenko tylko głupki odrzucają stereotypy. Np ludzie pamiętający o stereotypie "Cygani kradną" są w lepszej sytuacji od głupków którzy zapominają o tym niebezpieczeństwie.
anonim2013.05.28 10:52
@kathenka A masz potomstwo?!.
anonim2013.05.28 12:30
A czy musze mieć dzieci by widzieć co sie dzieje? Mam rodzinę, przyjaciół, znajomych, mam uszy i oczy i puki co jeszcze widzę i słyszę. Też tylko głupki traktują stereotypy jako prawdę objawioną od której nie ma ucieczki.
anonim2013.05.28 12:50
Pokreć rozumiem że czy to z prawa czy z lewa świat dzieli się na ten motłoch, co to seks uprawia i dzieci rodzi( Piogal porównał to do pierdzenia) na wyższych co to oddając się przyjemnościom intelektualnym i owocnym kontemplacjo( oczywiście per analogiam, pierdzenie jest im równie obce). W imieniu motłochu akceptuję ten estetyczny podział i ciesze się że jestem po tej gorszej stronie.
anonim2013.05.28 14:03
zrobi pranie albo i nie zrobi. raczej to drugie.
anonim2013.05.28 14:06
@Ondraszek1 To jesteś teoretyczna!. Brakuje ci wiedzy praktycznej i dopóki jej nie nabędziesz nie zabieraj głosu w sprawach cię przerastających!!.
anonim2013.05.28 15:00
@kathenko To jesteś teoretyczna!. Brakuje ci wiedzy praktycznej i dopóki jej nie nabędziesz nie zabieraj głosu w sprawach cię przerastających!!.
anonim2013.05.29 19:32
Piogalu zwracałam się raczej do Pokręcia ,ale rozumiem ,że temat jest dla Ciebie gorący i jako samozwańczy wykładowca musisz szerzyć ten swój osobliwy postęp. Żeby zaznawać rozkoszy intelektualnych trzeba mieć w miarę wybitny intelekt. U Ciebie nie dostrzegam potrzebnych predyspozycji. Tak mój drogi nagość jest piękna ,a potrafi być obrzydliwa. Liczą się okoliczności i intencje tzw. osobisty stosunek do danej rzeczy . Podobnie jest ze sraniem i pierdzeniem. Matka mająca maleństwo z kolką ( zgazowane jelita u niemowlaka) ucieszy się kiedy usłyszy u swojego malucha głośne uwalnianie się z jelit mieszanki metanu. Żeby mieć jakieś zdanie na jakiś temat trzeba coś przeżyć. Trzeba czekać na defekacje u swojej babci , która po preparacie żelaza nie może się wypróżnić i męczy się tak ,że nie wiadomo jak jej pomóc. Kupa jet radością wtedy i uwolnieniem od bólu. Nie chcąc Cie kochany obrażać wyglądasz mi na niewiele wiedzącego sobka bez empatii siedzącego przed klawiaturą i mądrującego.Współczuję .
anonim2013.05.29 19:53
Piogalu kończą prosiłabym żeby się jeszcze odniósł do wyżej wspomnianych homoseksualistów i ich wartości którymi się tak wzajemnie zajmują bo jakoś nie raczyłeś.
anonim2013.05.29 19:57
PIogal zdążył już wykasować niewygodne dla niego teksty. Cyrk