Polska wspomina patriotów, a Owsiak zaczyna wielkie taplanie - zdjęcie
01.08.19, 14:25

Polska wspomina patriotów, a Owsiak zaczyna wielkie taplanie

78

Hasło "róbta co chceta" niszczy najważniejsze dla Polaków wartości - nie wątpi wiceminister cyfryzacji, Adam Andruszkiewicz. "To hasło narobiło wiele złego w Polsce. Mówić do młodych ludzi „Róbta, co chceta”, tzn. nie miejcie żadnych wartości wyższych tj. patriotyzm, wiara w Boga, porządek, dyscyplina, szacunek wobec starszych" - powiedział na początku lipca polityk w rozmowie z Telewizją Republika.

W ocenie Andruszkiewicza Owsiak uderzył w "cywilizację łacińską", chcąc pozbawić nasz kraj jego "dziedzictwa religijnego i kulturowego".

"My, jako młodzi ludzie zawsze byliśmy w Polsce wychowywani po pierwsze, że należy się szacunek do naszych wartości, historii, warto posłuchać starszych osób – bo są często mądrzejsze od nas, są bardziej doświadczone, że należy czerpać garściami z wielkiego 1000-letniego dziedzictwa państwa Polskiego no i jednak nie „Róbta, co chceta” tylko pracujcie i działajcie tak, aby przysłużyć się i Polsce, ale również swojej rodzinie, żeby rodzice byli z ciebie dumni, żebyś kiedyś był ojcem, matką etc. takie były zawsze w Polsce wartości na tym budowaliśmy swoją siłę" - stwierdził.

"Rzucanie do młodych „Róbta, co chceta”, czyli nie róbcie nic de facto, to jest postawienie wszystkiego na głowie, to jest uderzenie w cały klucz cywilizacji łacińskiej, która. w Polsce zawsze, od lat, wieków, od tysiąca lat funkcjonowała" - dodał.

Tegoroczny przystanek Woodstock, pod nazwą Pol'n'rock Festival, rozpoczął się 1 sierpnia - w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego. Podczas gdy patriotyczna Polska wspomina dziś bohaterów walki o wolność, Owsiak puszcza ze sceny skoczną muzykę i zaprasza młodzież do tego, by przysłowiowo "taplała się w błocie". 

Jak na dłoni pokazuje to kulturową, wręcz cywilizacyjną przepaść.

bsw

Komentarze (78):

ela pawlowska2019.08.2 12:15
Róbta co chceta to hasło obecnego rządu
ccc2019.08.2 4:55
Fronda To Ściek . A od wczoraj Kostrzyn nad Odrą Jest Najpiękniejszym Miejscem Na Ziemi . Psy Szczekają Karawana Jedzie Dalej
\054\054\0542019.08.2 7:35
biedaku intelektualny, przecież to wy się tam naćpani, pijani i wyruchani tarzacie w ściekach
Filip 2019.08.1 20:52
Owsiak to prawdziwy partiota, bohater do naśladowania i wzór dla młodych .Zachęca by mieli odwagę i własne zdanie, by byli krytyczni wobec władzy i nie dali się zindoktrynować.
Czes\305\202aw2019.08.2 8:22
Wyskoczyłeś jak "jak Filip z konopi"
lech2019.08.1 19:32
Trzaskowski zakazał obchodów rocznicy "Powstania Warszawskiego" - a Owsik, co gorszy?
Ben2019.08.1 18:07
A co w tym czasie TVN pokazywał? To właśnie zamiast obchodów Powstania Warszawskiego. Gdzie tu powaga? Nie ma i Owsiak to cieć.
Trójoka wrona2019.08.1 19:04
Był dzisiaj w Faktach na TVN materiał o Powstaniu Warszawskim.
Trójoka wrona2019.08.1 16:54
Odezwał się autorytet moralny, co (jak widać) na korki z polskiego musi się zapisać.
lech2019.08.1 20:31
Zanim kogoś będziesz uczył polskiego, to sam się naucz tego języka. Korki to po Polsku?
Trójoka wrona2019.08.1 22:21
Tak.
UWAGA !!! 2019.08.1 16:36
"Róbta co chceta" to to samo co "zakazać zakazywania", "wasze dzieci będą takie jak my" czy wreszcie "proletariusze wszystkich krajów łączcie się" dziś proletariuszy zstępuje prekariat. Mamy kochani neomarksizm, który (copyright Altiero Spinelli - marsz przez instytucje) poprzez media, kulturę masową, a przede wszystkim uniwersytety trafił pod strzechy...ups, pod strzechy to było za komuny, trafił pod czaszki owego prekariatu i czyni pustki na niewyobrażalną skale. Owoce widać, choćby w oszalałym konsumpcjonizmie, hedonizmie, kulcie ciała, pieniądza, pokazania się, w dewiacjach seksualnych, wyuzdaniu, dekadencji, destrukcji. Takie same rzeczy obserwowano przy upadku wszystkich imperiów, gdzie po erze odkryć, rozwoju, bogaceniu się, następowała wypomniana dekadencja. O dziwo, w takim starożytnym przed jego upadkiem Rzymie, pod koniec V wieku n.e. największym powodzeniem i przedmiotem westchnień, cieszyli się gladiatorzy, kucharze, rybałci i wszelkiej maści szarlatani i dziwacy, jedni bawili się do wali, inni biedowali, jedni nie widzieli żadnego zagrożenia, inni nie pytali "czy nastąpi koniec" tylko "kiedy nastąpi". I to właśnie ci drudzy mieli racje. Identycznie jak dziś - sportowcy, kuchciki i celebryci, są autorytetami, ludzie daliby sie zarżnąć za autograf CR7, albo jakiegoś innego cymbała, za kasę gówniary są gotowe zrobić wszystko, coroczna zabawa w błocie u Owsiaka to wyznacznik statusu społecznego, a z drugiej strony gimbaza i ich guru nie potrafią wypowiedzieć poprawnie zdania w mowie ojczystej, o napisaniu go poprawnie, bez użycia googli, nie wspominając. Mamy właśnie dekadencje, Rzym obalili hunowie, ciekawe kto obali tzw. Zachód, "emigranci" czy my sami, durni starzy maleńcy ze smartfonami w rekąch z niewolniczym 30 letnim kredytem na chate i auto, żyjący wg korporacyjnych wzorców z babą/chłopem i dzieckiem/psem w domu, i kochanicą w robocie i dziwkami na "integracji" w Zakopcu... PS Znam to wszytko z autopsji, też jestem "potomkiem" pierwszego róbta co chceta, też jeździłem do największego owsiakowego burdelu w europie, gdzie panienki robia kreski na kierownicy ilu ja przeleciało w jeden dzień (tak było) piłem, ćpałem w największej knajpie pod gołym niebiem i wiem, że to wszystko zmierza w bardzo złym kierunku. Dałem sobie z tym spokój jak zaczęło mi się małżeństwo sypać, ale ilu w tym ku....stwie tkwi.... setki tysięcy Polaków, nowomodnych durni od Owsiaka (przepraszam za pisownie i byki)
UWAGA !!! 2019.08.1 16:44
dałem sobie spokój oczywiście z dehumanizującą korporacją, bo na owsiakowy burdel i libacje przestałem jeździć już dawno
J.P2019.08.1 18:14
Rozpisales się kłamliwe i dobrze o tym wiesz.
Uwaga2019.08.1 18:54
Tak, kłamliwie, możesz wykazać w którym momencie! z Owsiakiem, z korporacją (8 lat) , z piciem, największym burdelem czy kreskami robionymi nożem na kierownicy lee copera przez nowobogacką zepsuta do szpiku kości gówniarę(to tylko jeden przykład takich było na kopy)? Może napisałem to chaotycznie nie kłamliwie, ale na woodstockach byłem kilka razy a ten nowy festiwal Owsiaka nie różni się niczym oprócz lokalizacji, cel jest ten sam - demoralizacja pod przykrywka niewinnej zabawy. Najlepiej widać to z perspektywy czasu i z bocznego siedzenia, na ktore się przesiadasz pod wpływem jakiegoś traumatycznego przeżycia, z które właściwie teraz Bobu dziękuję, bo wszystko dobrze się skończyło
Uwaga2019.08.1 19:00
"Bogu" oczywiście, uniosłem się emocjonalnie i g z b pomyliłem. Nie zwykłem się też tłumaczyć, twoja opinia na mój temat jest mi zupełnie obojętna, ale komuś, kto ma więcej zdrowego rozsądku niż ja kiedyś i ty teraz, może wskaże odpowiednią drogę, i po to choćby warto mi się wyeksplikować, choćby dla jednej osoby
J.P2019.08.2 4:30
Uspokój się. ""Róbta co chceta" to to samo co...." Tutaj skłamałes.
anonim2019.08.2 7:33
Dziękuję Ci Uwago;)))))))))))))))))) Cała Prawda;)
ccc2019.08.2 5:01
Psy Szczekają Karawana Jedzie Dalej Kostrzyn Najpiękniejsze Miejsce Na Ziemi Miłość Pokój Tolerancja
,,,2019.08.2 7:29
do CCCP - taa, miłość - rżnięcie, pokój - niepokój, tolerancja - represywna
Anna 2019.08.2 11:37
Ojeeej - napisałeś tyle trudnych slow - i wszystkie poprawnie! Jesteśmy z Ciebie dumni!!!!
nikt2019.08.1 16:31
"O kurczę blade " . Znów polecieli po Jurku Owsiaku . Czy wszyscy muszą żyć martyrologią ? Tym , którym to odpowiada nich tym żyją a inni niech się bawią . Widziałam te nadęte twarze na obchodach . Zwłaszcza jedną . Były wzruszające wspomnienia garstki pozostałych przy życiu Powstańców Warszawskich i Im należy się najwyższy hołd . A inni ? Zwłaszcza politykierska wypowiedź Prezydenta o tym , że w PRL nie oddawano hołdu takim bohaterom ? A co on o tym wie ? Sikał wtedy w pieluchy lub majty . Ta pełna buty , arogancji i pustoty jego twarz na tle steranych życiem i jaśniejących wewnętrznym ogniem twarzy Powstańców psuła mi cały obraz tej doniosłej uroczystości .
Mirek2019.08.1 16:11
Wysyła dzieci pod kościoły na żebry aby później utaplać młodzież w błocie . To jest lewacka kultura aby zrobić z człowieka świnię .
xx2019.08.1 16:28
Jasne. Przecież lepiej żebrać w kościele. I to co tydzień. A potem wydawać na... w sumie nie wiadomo na co ;) Kulturalnie robiąc wszystkich w ... Co nie?
WIOŚP2019.08.1 15:28
Owsiak to resortowy dzieciak,cwaniak Jarocin rozwalił taką imprezę dla własnych celów finansowych,teraz zaprasza lewaków typu Maleńczuk i reszta shitu.
Jacek Placek2019.08.1 19:37
Ostatni festiwal w Jarocinie przed reaktywacją odbył się w 1994 roku i miał słabą rentowność bo w tym czasie było już więcej tego typu festiwali w Polsce. Natomiast po reaktywacji wszystko szło całkiem fajnie ale już ostatnie festiwale ze względu na zaproszonych artystów nie miały w zasadzie nic wspólnego z pierwotnym punk-rockowym Jarocinem. Tylko co wspólnego ma z tym Owsiak??
anonim2019.08.1 15:28
Dranstwo.
Młot na katolicyzm2019.08.1 15:29
Dokładnie! Szmaciarze z TV Republika to dranie!
Młot na katolicyzm2019.08.1 15:25
A wiecie, katogłąby, że powstańcy walczyli też m.in. o to, aby każdy mógł sobie pojechać na taki festiwal muzyczny, jaki mu się podoba?
gość_stary2019.08.1 15:43
A wiesz "młocie...", że prawdziwy katolik powinien unikać wszystkiego, co ma chociażby pozory zła. "Pozory zła"! A jak wygląda ten festiwal? Młodzieży się tam nie rozpija, nie daje narkotyków, nie demoralizuje, a słowa piosenek są tylko o miłości??? Pełny luz od moralności? Aby jednak był pełny obraz tego festiwalu to powiem, że z różnych pobudek jadą tam młodzi ludzie. I to na szczęście daje nadzieję.
Młot na katolicyzm2019.08.1 16:46
Ja nie nadużywam alkoholu.
KAMIL Z.2019.08.2 1:07
Młocie, hahaha! Alkoholu to może nie nadużywasz! Za to pedałujesz za dużo! Nawet wiemy że za to siedziałeś Przecież jesteś Lechem Keller ! Nie kryj się! Napisać więcej o tobie, o wybrykach, chcesz??
Stefan2019.08.1 15:24
Fronda na tropie strasznych zbrodni. Młodzież śmie bawić się 1 sierpnia
Palindrom2019.08.1 17:54
Co racja, to racja, bydło i muchy na jego zadzie nie świętują.
TępaGębaNarodowcaWylazłaSpodLodowca2019.08.1 15:18
Świat podziwia niesamowitą organizację polskiego festiwalu Pol'and'Rock i jego uczestników. Podziwia, że jest za free i ściąga światowej klasy grupy. Poczytajcie np. komentarze pod zeszłorocznym koncertem zespołu Gojira pierwszego dnia festiwalu. Ten koncert został na prośbę zespołu opracowany i udostępniony na YouTube - jako świadectwo, że wystąpili dla ponad 500.000 widzów. PIĘCIUSET TYSIĘCY... Bawiących się doskonale przy muzyce, a nie zajętych nagrywaniem wszystkiego na smartfona. Tacy są młodzi Polacy na Pol'and'Rock. Takich podziwia świat w komentarzach. Gówniane hiphopy warsiaskych debyly pastwiących się własnym beztalenciem nad grobami powstańców, mogą co najwyżej wzbudzić uśmiech politowania i odruch wymiotny.
UWAGA !!! 2019.08.1 16:41
przypomnę że przed II w.ś. świat podziwiał Hitlera, a tuż po jej zakończeniu Stalina
KAMIL Z.2019.08.2 1:02
Nie świat, a Niemcy, Austria i inne MAŁE podnóżki! Nie uogólniaj! OK? Kilka krajów , to nie Świat ! Znam historię ciołku bosy !
J.P2019.08.1 15:07
Adam Andruszkiewicz gówno wie na temat tego hasła tak i jak kmioty frondowe. Kłamstwo za kłamstwem aż plebs uwierzy.
Palindrom2019.08.1 17:51
A co trzeba wiedzieć na temat tego gównianego hasła?
J.P2019.08.1 18:10
Nie jest gowniane to po pierwsze. Po drugie czas w którym je wymyślono odnosił się do komuny w której nic nie wolno było robić. Dlatego robta co chceta zupełnie nie odnosi się do dzisiejszych czasów chociaż ideowe osły tak wam wmawiają.
KINGA 2019.08.2 0:56
JP. A to pocałuj ty te "KMIOTY FRONDOWE", O KTÓRYCH PISZESZ W DOOPU ! PANIAŁ! Trollu, ! Nie podoba się tu,!? To jakiego palanta tu jesteś z kmiotami frondowymi!?? Co? Poszoł na "onet'" i inne szczekaczki! Co cię tu trzyma, judaszowe srebrniki, bo nie my ! To siedż cicho! Nie udawaj głupszego niż jesteś!
J.P2019.08.2 4:26
Zdenerwowalas się, piszę o kmiotach piszacych te nienawistne artykuły do których nie potrafisz się odnieść, co najwyżej przyklasnac bez namysłu. Nienawiść z tobą. AMEN.
Adrian2019.08.1 15:03
Moze kilka slow o Kuchcinski Air? Oraz co slychac u Katolika Pana Posla Piety?
Olin2019.08.1 15:20
a ile wylatał borusewicz -wiesz o tym???
Adrian2019.08.1 15:28
On czy jego dzieci? Rzadowym , czy rejsowym? Skoro platfusy szczaly do basenu to pis bedzie sikal z trampoliny? Jak to jest Kali? Chinczycy mieli nam zbudowac druga Szwajcarie wg Frondy, co sie dzieje w tej sprawie? $ lata juz przeciez buduja... Ponawiam pytanie, co u Posla Piety, tyle razy pienie wypowiadal sie we Frondzie... Czyzby lewacka nagonka dotarla takze tutaj?
Wiesław Kaloryfer2019.08.1 17:35
Ilościowo wielokrotnie więcej od Kuchcińskiego, wartościowo wielokrotnie mniej. Kuchciński latał luksusowym rządowym samolotem w trybie instrukcji HEAD (więc m. n. z podstawianym zapasowym samolotem). Borusewicz latał rejsowym. Stąd ta różnica.
Adrian2019.08.2 8:41
Pal licho, ze Kuchcinski! Wysylal dzieci w trybie HEAD! Same! Kali, Kalego, Kalemu.
RYM 2019.08.1 16:55
może coś o 713 lotach Borusewicza??
Palindrom2019.08.1 17:49
Nie zapytałeś o Spółkę Telegraf…
Naczelny2019.08.1 14:56
A frondowe przygłupy nie uszanują rocznicy powstania tylko szczekają i dzielą. Załosne.
czytelnik2019.08.1 14:53
Polska patriotów kontra owsiakowa impreza idiotów.
Bebik2019.08.2 7:21
Suuuper hasło! Trafniej nie da się określić tego wydarzenia.
Zygfryd2019.08.1 14:49
Niech sie wytłumaczy z przegranych procesów i niejasych fundacji swojej żony tego nie zrobi bo za nim komuna stoi i całe wstretne zgniłe lewactwo ale przyjdzie i czas na Jurka Owsiaka i jego Orkiestre i ten cały satanistyczny woodstok z kurestwem narkotykami i lejacym sie ciurkiem szlamem zła .
Sebastian Lorenc2019.08.1 14:49
https://www.youtube.com/watch?v=TKfFvmvJ9Jw
V732019.08.2 7:01
tak, ale z tego co widzę to był rok 2018 było tak w tym roku ???
Sebastian Lorenc2019.08.2 7:16
Dokładnie tak samo. Minuta ciszy i hymn.
anonim2019.08.2 12:42
Byłaś? Widziałaś?
Sebastian Lorenc2019.08.1 14:44
Dlaczego nawet dziś nie potraficie się powstrzymać od tej nagonki na Owsiaka? Jest 1 sierpnia, wszyscy Polacy pamiętają co stało się w 1944. Syreny o godzinie W zawyją wszędzie, na przystanku Woodstock zapewne też, tak jak w tamtym roku. Ja rok temu, tego dnia, o godzinie 17 byłam na plaży. Wszyscy plażowicze wstali, zatrzymali się na chwilę, zamilkli. I to było fajne i wzruszające. Nie ważne gdzie się tego dnia jest. Wszyscy jesteśmy dziś z warszawiakami i powstańcami.
Naczelny2019.08.1 15:00
Cóż, zaraz zostaniesz zwyzywana od lewaczek ;]
Sebastian Lorenc2019.08.1 15:10
A co to pierwszy raz ;) . Trudno, taki już mój los.
Alojzy Cedzidło 2019.08.1 16:34
Nie wchodząc w szczegóły ,, ile razy ..." warto jednak przemyśleć czy akurat ten 1.08 . jest odpowiednim dniem do taplania się w błocie, w naturze czy w przenośni. Warto też do tych przemyśleń dołączyć przemyślenia dotyczące sposobu obchodów w dn. 1.09 .w Gdańsku zaplanowane przez panią Prezydent Dulkiewicz . O wartości wychowawczej działalności pana Owsiaka dla naszej młodzieży , też nic nie powiem. bo jak widać po majątku pana Owsiaka , to takie zaś jednoznaczne nie jest .
Naczelny2019.08.1 23:20
Piotrowski, uspokój się.
KINGA 2019.08.2 0:42
Naczelny! Alojzy ma rację ! A cóż to nie chcesz niewygodnej prawdy słyszeć?Z majątkiem Owsiaka,to prawda! Czytałam! Ogromny! aż siadłam z wrażenia! I to ma z tego błota i Orkiestry Światecznej Pomocy! Trochę ma od lewaków . Sprawdż jego miesięczne pobory! / kilkadziesiąt tysięcy m-cznie / i pobory jego żony prawie tak samo! !
margeritta2019.08.1 18:57
Nawet gdyby, to chyba nie warto przejmować się kimś, kto nawet tytułu wpisu nie potrafi napisać po polsku :)
Sebastian Lorenc2019.08.2 4:53
Hej Aga. Urszulą jeszcze chyba nigdy nie byłaś, co?
Cool2019.08.2 5:13
Nie Twój los, tylko Twoja rola/funkcja!
anonim2019.08.2 6:10
Jeszcze i Ty? Serio tak to traktujesz?
KINGA 2019.08.2 0:46
Urszula nie będzie zwyzywana od lewaczek! nigdy nie jest ! to jest tylko co najwyżej stwierdzenie faktu! To prawda! Prawda czasem boli! No nie???
anonim2019.08.2 6:30
Nie jestem Urszula, zawsze piszę ze swojego konta
V732019.08.2 6:54
a dlatego, że to Owsiak nie potrafi uszanować tych ważnych uroczystości. Wystarczyłoby żeby ze sceny coś powiedział, np. o 17 minuta ciszy i odpalenie rac w ramach pamięci i nikt nie śmiał by go ruszyć. Ale on tylko "róbta co chceta" i pełna demoralizacja.
Sebastian Lorenc2019.08.2 7:22
Pięknie to uszanowałl, jak co roku. Tylko fronda "zapomniała" napisać o tym.
mlody2019.08.2 11:21
godzina W jest celebrowana na woodstocku. są syreny, przelatują Iskry (przynajmniej kiedyś wojsko pozwalało), a potem minuta ciszy. wzruszający moment na refleksję w wielkim tłumie ludzi. tylko nie spodziewaj się, że przeczytasz o tym na frondzie.
E2019.08.1 14:40
Brawo Owsiak!
polak2019.08.1 15:41
jesteś juhem
E2019.08.1 16:08
A ty POLAKIEM
KINGA 2019.08.2 0:33
On Polakiem! To oczywiste! Ameryki z tego nie odkryłeś !!! Ja Polką! Jestem z tego dumna! A ty kim jesteś??? No nie wstydź się przyznać! Napiszesz???
....2019.08.1 14:36
....... wyszukiwarka : "Hańba publicznej golizny część 1 - biblijne argumenty dlaczego publiczny basen jest miejscem bezwstydu nie dla chrześcijan"
polak2019.08.1 15:40
owsiak to komunistyczny CHAM