Policjanci uratowali życie 1,5-rocznego Olka - zdjęcie
22.03.20, 09:40

Policjanci uratowali życie 1,5-rocznego Olka

6

Gdy usłyszeli dramatyczne wołanie o pomoc, natychmiast pobiegli na ratunek. Dwóch policjantów słupskiej Szkoły Policji uratowało duszącego się 1,5 rocznego chłopczyka.Do zdarzenia doszło na parkingu, przed blokiem mieszkalnym, który sąsiaduje z obiektami Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego słupskiej Szkoły Policji. W godzinach przedpołudniowych, podczas przerwy w służbie na strzelnicy, kom. Sylwester Siembrzuch i sierż.szt. Paweł Baran skierowali się na parking do jednego z zaparkowanych tam pojazdów. W pewnym momencie usłyszeli z pobliskiego parkingu dramatyczny krzyk kobiety z apelem o ratunek dla jej 1,5 rocznego synka Aleksandra. Policjanci natychmiast przeskoczyli przez płot i kilkanaście metrów dalej udzielili skutecznej, ratującej życie chłopca, pierwszej pomocy.

Mały Olek zakrztusił się podczas jedzenia na tyle mocno, że przestał oddychać, a podjęte przez jego Mamę działania ratownicze nie przynosiły rezultatu. Na wołanie o pomoc odpowiedzieli policjanci, którzy doprowadzili chłopca do stanu, w którym mógł on swobodnie oddychać i tym samym wyprowadzili go ze stanu bezpośrednio zagrażającemu życiu. Po udzielaniu pomocy, policjanci zaproponowali również, że pomogą mamie chłopca, która jest w zaawansowanej ciąży, w przeniesieniu siatek z zakupami z samochodu do domu.

„… zauważyłam jakieś osoby za płotem, zaczęłam jak najgłośniej krzyczeć „Pomocy!”. Dwóch policjantów bez mrugnięcia okiem przeskoczyło przez bardzo wysoki żywopłot i płot. Obaj pomogli w całej sytuacji podejmując pierwszą pomoc. . Stres sięgał zenitu, panowie okazali niezwykła opanowanie i spokój.


Chciałabym jeszcze raz bardzo podziękować i wyrazić wielką wdzięczność za to, że są ludzie, którzy tak służą pomocą” - napisała w liście do Komendanta Szkoły insp. Jacka Gila pani Małgorzata, mama 1,5 rocznego Aleksandra.

bsw/policja.pl

Komentarze (6):

gryf2020.03.23 6:44
Wspaniale! Właściwi ludzie na właściwi ludzie na właściwym miejscu. Niech Panom Bóg błogosławi.
Jan2020.03.22 15:32
Brawo Panowie, brawo!
Wam, wy mendy NIKT NIE POMOŻE!2020.03.22 13:19
Mendy blogowe, mendy na forach mam dla was tragiczna wiadomość: szczepionki się nie doczekacie! Za ileś tam m-cy, może za rok jak będziecie mieli "szczęście", forum opusztoszeje. - Menda Nowak-robaczek dowie czy "Go nie ma". - Menda "Leszek" Keller-Krawczyk ze swoją cukrzycą i otyłością pewnie bez wirusa padnie. - Menda Albert, jego strawi nienawiść, choć kto wie, może go wirus wcześniej dopadnie, - Menda Stachu nie zrobi żadnej "headway" w swojej "karierze zawodowej" - dead end, literally. - Żyd wyklęty znany też jako Klapafuckyousz, NIE BADZ blah, blah.. jeżeli go przysłowiony ch....(obrzezny) nie strzeli to przed wirusem nie ma ratunku w jego wieku. Też się dowie czy warto było być ch.... złamanym, niewychowanym robiąc ordynarne "uwagi" pod Jego adresem. - Pedał "dumny" od dawna nosi w sobie wyrok śmierci, ale kto wie, może będzie miał to szczęście i zanim go HIV nie powali, powali go "corona" i skończy się branie w koronkę. Ale to nie wszystko; inflacja pochłonie wasze emeryturki, zarobki nie pokryją wydatków, 20% bezrobocia, gangi na ulicach, brak lekarstw, braki w sklepach, brak wody, prądu, itp., ... A tak naprawdę, i tu nie trzeba być żadnym 'frojdem" by niezauważyć jak ze strachu rżniecie kupy w gacie, przez internet czuć. Ale póki co, nadrabiajcie minami. My katole mamy to czego wam brak, nadzieję, a ta zgodnie z powiedzeniem ostatnia umiera.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.22 11:36
czemu do zdjęcia policjantów dołączyliście jakiegoś pedofila ze skrzydłami goniącego dzieci?
`2020.03.23 8:57
Coś z rozumem . Proponuje leczenie.
Jana2020.03.22 10:29
Brawo policja, brawo panowie. Tak trzymać