Polacy chcą referendum w sprawie wieku szkolnego - zdjęcie
22.10.13, 09:10szkoła, edukacja, ministerstwo edukacji, sześciolatki, Tomasz Elbanowski, Rzecznik Praw Rodziców, referendum, plebiscyt

Polacy chcą referendum w sprawie wieku szkolnego

3

Aż 40 proc. Polaków jest zdecydowanie za przeprowadzeniem referendum, a kolejne 23 raczej popiera jego przeprowadzenie.

Debada nad referendum miała być przeprowadzona w środę jednak jest przesunięta na czwartek co oznacza, że głosowanie odbędzie się prawdopodobnie dopiero podczas przyszłego posiedzenia Sejmu. 

Z informacji Tomasza Elbanowskiego, pełnomocnik wniosku, wynika, że Platforma Obywatelska chciała całkowicie usunąć ten punkt z kalendarza obrad: "Takie informacje przekazał nam sekretariat posiedzeń Sejmu, dowiedzieliśmy się też, że wniosek był pozbawiony uzasadnienia" - mówi Elbanowski.

Politycy Platformy Obywatelskiej nie chcą tłumaczyć sprawy szczegółowo: "Wiem, że taka możliwość była rozważana. Możliwe, że taki wniosek trafił do marszałek Sejmu, możliwe też, że został już wycofany. Rozmawiałam z marszałek Kopacz i według jej zapewnień debata nad referendum ma się odbyć" – powiedziała Rzeczpospolitej Małgorzata Kidawa-Błońska.

Po pytaniach dziennikarzy, sekretariat Sejmu ponownie skontaktował się z Tomaszem Elbanowskim by przekazać informację, że żadnego wniosku o usunięcie punktu obrad nie ma.

Debata na reformą szkolnictwa jest nie na rękę w tym okresie kiedy wciąż jeszcze nie milkną echa raportu Najwyższej Izby Kontroli, z którego wynika, że szkoły nie są przygotowane do przyjęcia sześciolatków i wynika to z zaniechań ministerstwa.

Ministerstwo nie przyjmuje do wiadomości wyników tych badań.

ToR/rp.pl 

Komentarze (3):

anonim2013.10.22 10:03
Marek, umiesz dodawać w zakresie 100?
anonim2013.10.22 11:19
@Marek kiepsko z logiką. Polacy, nie muszą być wszyscy. Może być nawet dwóch. To też Polacy. A w domyśle tego artykułu chodziło raczej o większość.
anonim2013.10.22 12:44
Marek22 Masz pan dzieci? Ja mam i chciałbym mieć prawo decydować kiedy, gdzie i czego mają się uczyć.